Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε σχετική συζήτηση που είχα με φίλο που είχε ψάξει το θέμα καταλήξαμε στα εξής..μιλάω για την vodafone...

 

σε παλαιούς συνδρομητές δεν ζητάνε την "πιστοποίηση" των 300 περίπου euro (ο συγκεκριμένος έχει την σύνδεση γύρω στα 7 χρόνια) ενώ σε νεότερους ζητάνε το παραπάνω ποσό..

 

τώρα για το ποιος θεωρείτε παλιός και ποιος καινούριος...:worry:

 

μια ερώτηση στο κατάστημα θα λύσει τις απορίες όλων μας ! :D

 

Εγώ είμαι 1,5χρόνο και τους πήρα τον Ιούλιο να τους πώ για περιαγωγή λίγες μέρες που έπρεπε να λείψω και μου είπαν αν ήθελα να την ενεργοποιήσω μόνιμα χωρίς καμία χρέωση και χωρίς κάρτα. Φυσικά το έκανα. ΈΧω το παλαιό πρόγραμμα 120 και πληρώνω το μήνα απο 35 εώς 85.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι είναι λίγο λογικό για κάποιον "καινούριο" συν/τ'η να ζητάνε κάποια χρηματική εγγύηση,η οποία επιστρ'εφεται, καθώς δεν γνωρίζουν αν εξοφλεί τους λ/σμούς τους ή αν είναι απο αυτούς που φεσώνουν. ;)
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση..αν ξέρετε βέβαια..Μπήκαμε πέρυσι σε ένα οικογενειακό πρόγραμμα και ήθελα να ρωτήσω αν η επιδότηση είναι αυξημένη λόγω του προγράμματος..Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι όταν κάναμε το πρόγραμμα μας έδωσαν 200€ επιδότηση επειδή κάναμε οικογενειακό και από 100€ περίπου τον κάθε αριθμό του προγράμματος επειδή έκλειναν 1 χρόνο... Ο λογαριασμός είναι κατα μέσω όρο 100€..Μπορείτε να με κατατοπίσετε?
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση..αν ξέρετε βέβαια..Μπήκαμε πέρυσι σε ένα οικογενειακό πρόγραμμα και ήθελα να ρωτήσω αν η επιδότηση είναι αυξημένη λόγω του προγράμματος..Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι όταν κάναμε το πρόγραμμα μας έδωσαν 200€ επιδότηση επειδή κάναμε οικογενειακό και από 100€ περίπου τον κάθε αριθμό του προγράμματος επειδή έκλειναν 1 χρόνο... Ο λογαριασμός είναι κατα μέσω όρο 100€..Μπορείτε να με κατατοπίσετε?

 

 

Η επιδότηση δίνεται σε κάθε αριθμό άρα το ύψος της επιδότησης εξαρτάται απο το κάθε νούμερο ξεχωριστά το τί λογαριασμούς κάνει..........;) ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς χτές βράδυ την διαφήμιση της Vodafone για 20% έκπτωση για συμβόλαιο φοιτητών????

 

Ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω?? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς χτές βράδυ την διαφήμιση της Vodafone για 20% έκπτωση για συμβόλαιο φοιτητών????

 

Ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω?? :wacko:

 

Αχχ........να ήμουν πάλι φοιτητής..........

 

Σε όλους τους φοιτητές που κάνουν νέα σύνδεση σε όλα τα νέα προγράμματα θα δίνετε έκπτωση 20% κάθε μήνα στο πάγιο για ένα ολόκληρο χρόνο.

 

Για να υπάρχει η έκπτωση στους φοιτητές που θα κάνουν νέα σύνδεση θα πρέπει να προσκομίσουν φοιτητική ταυτότητα ή βεβαίωση σπουδών.

Ισχύει για όλους τους φοιτητές και σπουδαστές δημόσιων και ιδιωτικών σχολών

Η περίοδος που ισχύει η προσφορά είναι 18/10 εως και 18/11/2006.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Αχχ........να ήμουν πάλι φοιτητής..........

 

Σε όλους τους φοιτητές που κάνουν νέα σύνδεση σε όλα τα νέα προγράμματα θα δίνετε έκπτωση 20% κάθε μήνα στο πάγιο για ένα ολόκληρο χρόνο.

 

Για να υπάρχει η έκπτωση στους φοιτητές που θα κάνουν νέα σύνδεση θα πρέπει να προσκομίσουν φοιτητική ταυτότητα ή βεβαίωση σπουδών.

Ισχύει για όλους τους φοιτητές και σπουδαστές δημόσιων και ιδιωτικών σχολών

Η περίοδος που ισχύει η προσφορά είναι 18/10 εως και 18/11/2006.

 

Τύπωσε μια βεβαίωση κάποιας ιδιωτικής σχολής και πήγαινε !!! Εγώ έχω μια απ΄το 1996 και λέω να τη σκαννάρω, να αλλάξω ημερομηνία και να την τυπώσω "σωστή" μετά !!! :dizzy: :lol: :lol: :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω την βοήθειά σας...

 

Έχω 3 νούμερα vodafone στο πακέτο 500 και τα δύο απο αυτά είναι child. Έχει περάσει ήδη ένας χρόνος και δικαιούμε επιδότηση. Αυτό που σκέφτομαι είναι να μπω στο νέο οικογενειακό πρόγραμμα 500 της vodafone και να χρησιμοποιήσω παράλληλα και τις 2 επιδοτήσης. Επίσης να βγαλω και μία citybank visa για να κερδίσω κάτι και από εκεί.

 

Τώρα το πρόβλημά μου...

Την αγορά του συμβολαίου την είχα κάνει σε Vodafone shop!

1. Μπορώ να πάρω τις επιδοτήσεις μου αγοράζοντας κινητό από άλλο κατάστημα πχ Πλαίσιο;

2. Αν όχι, μπορώ να κάνω ένα νέο συμβόλαιο στο πλαίσιο αλλά να κρατήσω τα 2 από τα 3 νούμερα που έχω (το βασικό και ένα child); Με αυτόν τον τρόπο χάνω ότι επιδότηση είχα από το προηγούμενο έτος;

 

Καμία άλλη πρόταση...

Thanks

Link to comment
Share on other sites

eida shmera mia nea diafhmish ths vodafone, gia allagh apo kartokinhto se sumbolaio.

kata th diarkeia ths diafhmishs, eixe apo katw "yila grammata" ta opoia den prolaba na dw.

3erei kaneis an uparxoun eidikoi oroi gia allagh kartokinhtou se sumbolaio?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Το YOU&ME ποσο εχει το μηνα?Θα ηθελα να ξερω ποσο εχει με τα τελη,το ΦΠΑ κτλ..Εχω ρωτησει στα καταστηματα και ο καθενας μου λεει οτι θελει.Να μου πει καποιος που το εχει παρακαλω και αν ειναι ευχαριστημενος.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Aν εισται 2 ατομα ειναι η καλυτερη λυση...300' δωρεαν και μεταξυ σας free πριν γινει η ανατιμηση των τελων απο 1/11 το παγιο ειναι 64 και κατι ...τοσο δινω εγω.Συν βεβαια αν στειλεις μυνηματα, πλοηγηση στο live κλπ.Η βασικη χρεωση παντως για το προγραμμα ειναι αυτη.
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τα φωτα σας για κατι. πηγε η μητερα μου σημερα στη βοντα για να κοψω τη συνδεση μου και της ειπαν οτι δεν γινεται αυτο!!!!!! της εδωσαν εναν αριθμο για να τηλεφωνησει εκει και να πει οτι θελουμε να κοψουμε την συνδεση κτλ κτλ. δηλαδη οντως δεν μπορεις να κοψεις την συνδεση σε ενα voda shop?
Link to comment
Share on other sites

AΠό τη στιγμή που ενεργοποιηθεί η σύνδεση δεν μετράει αυτόματα και το πρόγραμμα best friends?Πρέπει να στείλουν ειδοποίηση με μήνυμα?
Link to comment
Share on other sites

AΠό τη στιγμή που ενεργοποιηθεί η σύνδεση δεν μετράει αυτόματα και το πρόγραμμα best friends?Πρέπει να στείλουν ειδοποίηση με μήνυμα?

 

Τσού,λαμβάνεις μνμ το οποίο σου λέει οτι ενεργοποιήθηκε (μια εργάσιμη μέρα μετά δλδ) και έχεις το απεριόριστο μετά. ;)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι σε λιγο καιρο που θα κλεισω χρονο με την συνδεση vodafone να την διακοψω και να κανω cosmote!

τελικα με την φορητοτητα αριθμου τι γινεται ?

θα εχω το ιδιο νουμερο ?

με συμφερει πιο πολυ η cosmote?

τωρα εχω το vf 180 +120sms

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι σε λιγο καιρο που θα κλεισω χρονο με την συνδεση vodafone να την διακοψω και να κανω cosmote!

τελικα με την φορητοτητα αριθμου τι γινεται ?

θα εχω το ιδιο νουμερο ?

με συμφερει πιο πολυ η cosmote?

τωρα εχω το vf 180 +120sms

 

Τι εννοείς όταν λες "τι γίνεται";;;

Σε συμφέρει όταν λες εννοείς από άποψη παγίου;;

Γίνε πιο συγκεκριμένος για το τι ακριβώς ψάχνεις. ;) :rolleyes:

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς τί είναι αυτές οι κάρτες τις Vodafon για επιδότηση κτλ.

Μου τηλεφώνησαν και ζητούσαν ταυτότητα και όλα τα συναφή προσωπικά μου στοιχεία, χωρίς δεσμεύσεις λέει κ.ο.κ...

Ούτε ξέρω τι γίνεται... Έν τω μεταξύ είμαι χρήστης Cosmote εδώ και 4 χρόνια!

Αγάπη δεν θα πεί να κοιτάζει ο ένας τον άλλον στα μάτια...

Αλλά να κοιτάζουν και οι δύο πρός την ίδια κατεύθυνση...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς οτι δεν έλαβες μνμ;;; :confused:

Eννοώ πότε θα ενεργοποιηθεί,γιατί διάβασα ότι σε μερικούς χρήστες δεν έρχεται ειδοποίηση.Εγώ μετέτρεψα κάρτα σε συμβόλαιο.Πόσο καιρό κάνει να αλλάξει?

Link to comment
Share on other sites

Eννοώ πότε θα ενεργοποιηθεί,γιατί διάβασα ότι σε μερικούς χρήστες δεν έρχεται ειδοποίηση.Εγώ μετέτρεψα κάρτα σε συμβόλαιο.Πόσο καιρό κάνει να αλλάξει?

λογικα 1 μερα.εκτος αν δηλωσε να ενεργοποιηθεις σε 2 μερες.

δεν σου ειπαν πότε?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

1 Εργάσιμη είπαν.Σηκώθηκα τώρα το πρωί και είδα ότι η σιμ της cu δεν λειτουργεί.Ουτε όμως και η σιμ της σύνδεσης λειτουργεί ακομα...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

1 Εργάσιμη είπαν.Σηκώθηκα τώρα το πρωί και είδα ότι η σιμ της cu δεν λειτουργεί.Ουτε όμως και η σιμ της σύνδεσης λειτουργεί ακομα...:wacko:

logika panta, prepei na energopoih8ei (sxetika) amesa to sumbolaio...

elegxe to ka8e toso, kai enhmerwse ki emas edw gia to ti egine :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...