Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α ναι έχεις δίκιο. Σε αυτές τις περιπτώσεις έχει παραπάνω επιδότηση. Αλλά για τα SMS μπααααααα...

Ούτε καν στην επιδότηση χρόνου; Διότι εκεί η επιδότηση βγαίνει ανάλογα με τη χρήση. Δηλαδή αν τα έστελνες κανονικά και χρεωνόσουν, σου βγάζουν μεγαλύτερη επιδότηση ενώ αν τα πάρεις μέσω προγραμμάτων όχι;

Πωπω τι βρομιά σε αυτή την εταιρία...

 

Στις αναβαθμίσεις του χρόνου μετράει η χρήση. Δεν θα σου πουν επίσημαότι επειδή έχεις sms πρόγραμμα παίρνεις παραπάνω επιδότηση. Αν όμως έχεις ψηλούς λογαριασμόυς μετράει. Και αυτό ισχύει σε όλες τις εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Στις αναβαθμίσεις του χρόνου μετράει η χρήση. Δεν θα σου πουν επίσημαότι επειδή έχεις sms πρόγραμμα παίρνεις παραπάνω επιδότηση. Αν όμως έχεις ψηλούς λογαριασμόυς μετράει. Και αυτό ισχύει σε όλες τις εταιρείες.

Αυτό λέω. Είναι υψηλότερος ο λογαριασμός λόγω πακέτου άρα δεν είναι υψηλότερη η επιδότηση; Με αυτή την έννοια το λέω.

 

@ Petros the Great: τέτοιο φυλλάδιο δεν έχω αλλά πήγα και σε κατάστημα γιατί όπως είπα ήθελα να αλλάξω το καρτοκινητό μου και το επιβεβαίωσα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Στη vodafone επίσημα δεν επιτρέπουν στους υπαλλήλους να λένε το ποσό της επιδότησης και παίζουν με κατηγορίες, γι' αυτό σου είπα ότι ίσως ήταν ενδεικτική.

 

den epitrepetai? afou an pareis sto customer care sou to lene. pou den to epitrepoun na to lene? sta magazia? :confused:

kai pali omos oxi, den itan endeiktiko, afou mou edeikse ton katalogo ;) mou eipe eiste se autes tis dio katigories (155 kai 113).

kai afou epemena eipan..i epidotisi einai 'eos' to tade poso kai oti an paro mia pio akrivi siskeui tha paro to full 'eos' eno me ftinoteres perno kato apo to 'eos'.

ithela na iksera..auti i voda de vazei mialo? den ti fovizei oute i foritotita pou iparxei pia? tosa xronia me kratagane epeidi den ithela na allakso to noumero pou exo apo to 98. omos me tetoies taktikes..tou xronou tha me xasoun sigoura :mad: idi aisthanomai koroidio pou gia 155 euro kai gia mia elatomatiki siskeui eimai demenos mazi tous gia ena xrono :X

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Απορώ πραγματικά πως μπορεί ακόμη και έχει ανθηρά οικονομικά και ανοδικό ρυθμό νέων συνδέσεων... Μέχρι και ο μπαμπάς μου που είναι άσχετος με τα κινητά κατάλαβε ότι πλέον μόνο η Vodafone είναι αυτή που δεν συμφαίρει με τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

mallon stoxeuoun se koroida san emena pou eimai sinaisthimatika demenos mazi tis.. alla ama ragisei to giali den ksanakolla.. kai ekeinoi frontizoun na ragizei olo kai pio poli..einai mexri na spasei..kai i antistrofi metrisi gia mena exei arxisei. kai tha paro kai ta tria noumera pou exoume stin oikogeneia fevgontas. pou tha paei..kapote tha niosoun oti de mporoun na mas ksezoumizoun ki emeis na eimaste ekei pista provatakia ;)
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

mallon stoxeuoun se koroida san emena pou eimai sinaisthimatika demenos mazi tis.. alla ama ragisei to giali den ksanakolla.. kai ekeinoi frontizoun na ragizei olo kai pio poli..einai mexri na spasei..kai i antistrofi metrisi gia mena exei arxisei. kai tha paro kai ta tria noumera pou exoume stin oikogeneia fevgontas. pou tha paei..kapote tha niosoun oti de mporoun na mas ksezoumizoun ki emeis na eimaste ekei pista provatakia ;)

Συναισθηματικά δεμένος με μια εταιρία που το μόνο σκοπό που έχει είναι να σου φάει χρήματα;;; Τι συναίσθημα μπορεί να έχεις;;; Πραγματικά όμως! Κανένα άλλο συναίσθημα παίζει; Εγωισμός ας πούμε;; Να πεις κάτσε εσύ θα μου τρως λεφτά; Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν μανταρίνια!!! :p

Link to comment
Share on other sites

to sinaisthimatika kollage sto oti den ithela na xaso ton arithmo mou.. kathos kai oti me ti voda imoun kala ta teleutaia xronia, den eixa parapono (alloste ki edo pou eimai agglia, me volepse to passport tis). alla girnontas piso gia monima pia..kai eno iparxei kai i foritotita, ksexname to opoio sinaisthima kai koitame to simferon. opote bye bye voda an den allaksei taktiki! :D
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

to sinaisthimatika kollage sto oti den ithela na xaso ton arithmo mou.. kathos kai oti me ti voda imoun kala ta teleutaia xronia, den eixa parapono (alloste ki edo pou eimai agglia, me volepse to passport tis). alla girnontas piso gia monima pia..kai eno iparxei kai i foritotita, ksexname to opoio sinaisthima kai koitame to simferon. opote bye bye voda an den allaksei taktiki! :D

Α μια ερώτηση off-topic: στην Αγγλία άλλαξαν τα λογότυπά τους στη Vodafone;;

Link to comment
Share on other sites

otan les an allaksan? pos na eginan?

pantos epeidi ontos einai off topic (:p) tha koitakso na vgalo photo kana vodafone store na sou steilo. pantos na po tin alitheia den paratirisa kamia diafora me ellada.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παίδες..Έκανα αναζήτηση αλλά δεν κατάλαβα και πολλά!

Πέρυσι έκανα οικογενειακό πακέτο με τους γονείς μου&πήραμε μία συσκευή με την επιδότηση του καινούριου συμβολαίου! Φέτος θα παίξει επιδότηση? Ρωτάω γιατί πέρυσι είχα διαβάσει ότι η vodafone θα δίνει κάθε 2 χρόνια επιδότηση! Άλλαξε κάτι? και αν δεν άλλαξε σε πόσους μήνες δίνει επιδότηση??

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

kathe 2 xronia? ego apo oso ksero, kathe xrono, me to pou teleionei to simvolaio, gia na to ananeoseis gia ena xrono akoma, sou dinoun epidotisi gia na pareis mia nea siskeui.
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Είδα την διαφήμιση που λέει αν συγκεντρώσεις πολλούς λογαριασμούς σε έναν, τότε γλιτώνεις 2-10€ στο πάγιο. Τι παίζει? Εγώ έχω ήδη 3 συνδέσεις στον ίδιο λογαριασμό.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είδα την διαφήμιση που λέει αν συγκεντρώσεις πολλούς λογαριασμούς σε έναν, τότε γλιτώνεις 2-10€ στο πάγιο. Τι παίζει? Εγώ έχω ήδη 3 συνδέσεις στον ίδιο λογαριασμό.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149730

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όποιος ξέρει ας απαντήσει σας παρακαλώ. Πήγα σήμερα σε κάποιο Vodafone shop στη Θεσσαλονίκη να αγοράσω κάποιο κινητό και μου είπε η πωλήτρια πως η συσκευή υπάρχει μόνο σε Vodafone live. Ξέρετε αν όντως είναι έτσι; Είναι δυνατόν να μην υπάρχει απλή συσκευή χωρίς να είναι live;

Αν ναι τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όποιος ξέρει ας απαντήσει σας παρακαλώ. Πήγα σήμερα σε κάποιο Vodafone shop στη Θεσσαλονίκη να αγοράσω κάποιο κινητό και μου είπε η πωλήτρια πως η συσκευή υπάρχει μόνο σε Vodafone live. Ξέρετε αν όντως είναι έτσι; Είναι δυνατόν να μην υπάρχει απλή συσκευή χωρίς να είναι live;

Αν ναι τι πρέπει να κάνω;

 

Ποια συσκευη θελεις να αγορασεις? Αν την παρεις απο Vodafone shop και υπαρχει εκδοση live αποκλειεται να σου δωσουν την κανονικη! Η αγορα ειναι λογω επιδοτησης?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ν'αγοράσω το nokia 6131! H αγορά από Vodafone Shop είναι όντως λόγω επιδότησης...

 

Θα το αγορασεις σε εκδοση Live αναγκαστηκα και αν θελεις του κανεις μια αναβαθμιση ωστε να βγαλεις το vodafone menu!! :O

Link to comment
Share on other sites

Θα το αγορασεις σε εκδοση Live αναγκαστηκα και αν θελεις του κανεις μια αναβαθμιση ωστε να βγαλεις το vodafone menu!! :O

 

Ξέρεις που μπορώ να την κάνω την αναβάθμιση (στη Θεσσαλονίκη) και πόσο θα στοιχίσει;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις που μπορώ να την κάνω την αναβάθμιση (στη Θεσσαλονίκη) και πόσο θα στοιχίσει;

Ευχαριστώ

 

Υπαρχουν πολλα μικρα καταστηματα στην Θεσ/νικη που ασχολουνται με κινητα. Τα μονα που γνωριζω ειναι τα "Αλεξανδρος". Ρωτησε εκει αλλιως σιγουρα γινεται στο 9volto(Αθηνα) οπου εκει χρειαζεται να το στειλεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάς σε ένα οποιοδήποτε NOKIA SHOP (συνιστώ αυτό που βρίσκεται στην εγνατία, επειδή ο πωλητής είναι ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος) και να το κάνεις μία αναβάθμιση εντελώς δωρεάν με την απόδειξη αγοράς του κινητού σου!
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να έχω απεριόριστες δωρεάν κλήσεις με έναν συγκεκριμένο αριθμό, να μπορώ και εγώ αλλα και αυτος να κανουμε δωρεάν κλήσεις ο ένας προς τον άλλον...

Μια λύση ειμαι το me & you αλλα έχει πάγιο 70€... καλήτερο φυσικά από λογαριασμούς 600+ € αλλα ίσως οχι και το φτηνότερο.....

Είδα στο site της vodafone για της εταιρικές συνδέσεις όπου να κάνεις δυο συνδέσεις με πάγιο 7€ έκαστως και με επιπλέον 16€ να έχω της δωρεάν κλήσεις που ζητάω...

Και ρωτάω, γνωρίζει κανείς αν όντως γίνεται έτσι η αν είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό.......

Link to comment
Share on other sites

Σε εταιρικό πως να μπεις; Υπάρχουν και τα επαγγελματικά ατομικά προγράμματα που δίνουν απεριόριστες κλήσεις προς 2 αριθμούς Vodafone. Αυτό ίσως να σου ταιριάζει καλύτερα.

Δες εδώ όλα τα προγράμματα: http://users.otenet.gr/~chrisouz/myphone/vodafone.pdf

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να έχω απεριόριστες δωρεάν κλήσεις με έναν συγκεκριμένο αριθμό, να μπορώ και εγώ αλλα και αυτος να κανουμε δωρεάν κλήσεις ο ένας προς τον άλλον...

Μια λύση ειμαι το me & you αλλα έχει πάγιο 70€... καλήτερο φυσικά από λογαριασμούς 600+ € αλλα ίσως οχι και το φτηνότερο.....

Είδα στο site της vodafone για της εταιρικές συνδέσεις όπου να κάνεις δυο συνδέσεις με πάγιο 7€ έκαστως και με επιπλέον 16€ να έχω της δωρεάν κλήσεις που ζητάω...

Και ρωτάω, γνωρίζει κανείς αν όντως γίνεται έτσι η αν είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό.......

 

Αν εισαι επαγγελματιας αξιζει! Φυσικα το you & me ειναι πολυ ακριβο οπως ειπες αλλα τα επαγγελματικα ειναι πολυ πιο οικονομικα και πραγματικα αξιζουν!

Link to comment
Share on other sites

Τα επαγγελματικά ατομικά όμως δεν είναι αμφίδρομα. Μπορείς να κάνεις μόνο εσύ απεριόριστες κλήσεις. Υπάρχουν και τα οικογενειακά αλλά είναι επίσης πολύ ακριβά. Μπορείτε να κάνετε δύο συνδέσεις ο καθένας στα επαγγελματικά ατομικά αλλά έρχεστε ουσιαστικά κοντά στο πάγιο του You & Me.
Link to comment
Share on other sites

Τα επαγγελματικά ατομικά όμως δεν είναι αμφίδρομα. Μπορείς να κάνεις μόνο εσύ απεριόριστες κλήσεις. Υπάρχουν και τα οικογενειακά αλλά είναι επίσης πολύ ακριβά. Μπορείτε να κάνετε δύο συνδέσεις ο καθένας στα επαγγελματικά ατομικά αλλά έρχεστε ουσιαστικά κοντά στο πάγιο του You & Me.

 

Δε μιλαω για επαγγελματικα ατομικα chris_2005 ! Μπορει να εχει οσες γραμμες θελει στο εταιρικο. Υπαρχει ενα παγιο κοντα στα 12 ευρω που συνδυαζεται με παγιο εθνικων κλησεων αναλογα με τις αναγκες του καθενα και τελικα ειναι πολυ οικονομικο! Το παγιο των 12 ευρω για ενδοεταιρικες ισχυει για ολες τις γραμμες μαζι και οχι 12 ευρω για καθε γραμμη!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...