Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα απλα θα ειδανε μεγαλη ανοδο κερδων / νεων πελατων οποτε ουτε και καμια προσφορα οπως τις περσινες ειδαμε αλλα και οι επιδοτησεις εχουν πεσει κατακορυφα ....

παρακαλατε να φυγει κοσμος στις αλλες 2 για να δουμε προσφορες!!!

Link to comment
Share on other sites

Επομένως ισχύει έτσι?Την 1η χρονια είχα 140 ευρώ επιδότηση και φέτος είχα 40!!!Ελεος!Αλλά δεν θέλω να φύγω από την vodafone.:(

 

καντο καρτοκινητο και μετα νεα συνδεση για περισσοτερη επιδοτηση;)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Επομένως ισχύει έτσι?Την 1η χρονια είχα 140 ευρώ επιδότηση και φέτος είχα 40!!!Ελεος!Αλλά δεν θέλω να φύγω από την vodafone.:(

 

Μπορούσες να καλέσεις στο 13830 και να ζητήσεις να σου αυξήσουν την επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε επιστολη μαζι με το λογαριασμου που αναφερει απο το Νοεμβριο αλλάζει ο τροπος υπολογισμου του δωρεαν χρονου.

Δεν θα ειναι απο 1 εως 30 αλλά απο την εκδοση του λογαριασμου, οπως στις αλλες εταιριριες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για όλους?Βολεύει πιο καλά από 1 έως 30...

 

Φυσικα και βολευει πιο καλα το 1-30...Γιατι το αλλαζουν ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι καλό που είχαν ήταν το 01-30. Αλλάζει ο μήνας, ανανεώνεται και ο χρόνος ομιλίας. Ας μην το αλλάξουν. Θα είναι κρίμα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ελπίζω να ρωτάω στο σωστό θέμα, μιας και είμαι νέοπας εδώ!..

 

Ενδιαφέρομαι για το Nokia E52, και είμαι στο πρόγραμμα Unlimited 50.

 

Μου ήρθε μήνυμα από Vodafone που έλεγε ότι η επιδότηση μου άλλαξε και οτι έχω 10μέρες να την εκμεταλλευτώ.

 

Ξέρει κανείς τι επιδότηση θα έχω στο unlimited 50 και πόσο θα κοστίσει το Ε52 εφόσον το δίνει η Vodafone με επιδοτηση?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ελπίζω να ρωτάω στο σωστό θέμα, μιας και είμαι νέοπας εδώ!..

 

Ενδιαφέρομαι για το Nokia E52, και είμαι στο πρόγραμμα Unlimited 50.

 

Μου ήρθε μήνυμα από Vodafone που έλεγε ότι η επιδότηση μου άλλαξε και οτι έχω 10μέρες να την εκμεταλλευτώ.

 

Ξέρει κανείς τι επιδότηση θα έχω στο unlimited 50 και πόσο θα κοστίσει το Ε52 εφόσον το δίνει η Vodafone με επιδοτηση?

 

Ευχαριστώ

 

 

Το ποσο θα ειναι η επιδοτηση σου μπορει να στο πει μονο η Vodafone.Το Ε52 μπορεις να το παρεις και απο Πλαισιο αν η τιμη του ειναι καλυτερη κανοντας χρηση της επιδοτησης.

 

Αν ληγει το συμβολαιο σου παζαρεψε την επιδοτηση οποια και αν ειναι αυτη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το ποσο θα ειναι η επιδοτηση σου μπορει να στο πει μονο η Vodafone.Το Ε52 μπορεις να το παρεις και απο Πλαισιο αν η τιμη του ειναι καλυτερη κανοντας χρηση της επιδοτησης.

 

Αν ληγει το συμβολαιο σου παζαρεψε την επιδοτηση οποια και αν ειναι αυτη.

 

Σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες :)

 

Δεν λήγει το συμβόλαιο δυστυχως :O

εδω έχει 2 τιμές κάτω κάτω για το Unlimited 50.

 

Μήπως ξέρεις τι αντιπροσωπεύουν; Γιατί αν είναι τιμές που το δίνει αν είσαι σ αυτο το πρόγραμμα, κάνοντας χρήση της επιδοτησης λογικα θα το παρω πολυ φθηνα!

 

Ξανα ευχαριστω και συγγνώμη αν σας ζάλισα- ακόμα δεν ήρθα :p

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες :)

 

Δεν λήγει το συμβόλαιο δυστυχως :O

εδω έχει 2 τιμές κάτω κάτω για το Unlimited 50.

 

Μήπως ξέρεις τι αντιπροσωπεύουν; Γιατί αν είναι τιμές που το δίνει αν είσαι σ αυτο το πρόγραμμα, κάνοντας χρήση της επιδοτησης λογικα θα το παρω πολυ φθηνα!

 

Ξανα ευχαριστω και συγγνώμη αν σας ζάλισα- ακόμα δεν ήρθα :p

 

 

Μπορω να σου απαντησω για την διαφορα στις τιμες.Η πιο μεγαλη ειναι αν εξοφλεις με μετρητα τον λογαριασμο σου και η πιο φτηνη αν με πιστωτικη καρτα.

 

Καλωσηρθες και δεν μας ζαλισες !!!! Ειμαστε γερα σκαρια !!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

αυτές είναι οι τιμές για Νέα σύνδεση . Η δική σου επιδότηση μπορεί να είναι μεγαλύτερη ή και μικρότερη
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ελαβα SMS απο τη vodafone οτι εχω σπαταλησει το 80% του "απεριοριστου" χρονου (unlimited 50 πακετο) .

Το εριξα πολυ στο κουτσομπολιο αυτο τον μηνα .:D

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ελαβα SMS απο τη vodafone οτι εχω σπαταλησει το 80% του "απεριοριστου" χρονου (unlimited 50 πακετο) .

Το εριξα πολυ στο κουτσομπολιο αυτο τον μηνα .:D

 

πρώτη φορά ακούω ότι φτάνει κάποιος κοντά στο όριο του "απεριόριστου" !!!

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ελαβα SMS απο τη vodafone οτι εχω σπαταλησει το 80% του "απεριοριστου" χρονου (unlimited 50 πακετο) .

Το εριξα πολυ στο κουτσομπολιο αυτο τον μηνα .:D

 

Στελνει και sms τωρα η Vodafone ???? Μαλλον μονο για τα ...απεριοριστα.Εγω με προγραμμα 200 λεπτων ποτε δεν εχω παρει sms.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στελνει και sms τωρα η Vodafone ???? Μαλλον μονο για τα ...απεριοριστα.Εγω με προγραμμα 200 λεπτων ποτε δεν εχω παρει sms.

 

Iσχύει μόνο στα unlimited (μια και στη πραγματικότητα δεν είναι unlimited αλλά έχουν όριο πολιτικής ορθής χρησης). Στα υπόλοιπα προγράμματα που έχουν συγκεκριμένο χρόνο ομιλίας και μπορείς να τον ελέγχεις από το 1284 δεν υπάρχει λόγος ενημερωτικού sms.

Link to comment
Share on other sites

Iσχύει μόνο στα unlimited (μια και στη πραγματικότητα δεν είναι unlimited αλλά έχουν όριο πολιτικής ορθής χρησης). Στα υπόλοιπα προγράμματα που έχουν συγκεκριμένο χρόνο ομιλίας και μπορείς να τον ελέγχεις από το 1284 δεν υπάρχει λόγος ενημερωτικού sms.

 

Τέτοιο μήνυμα έλαβα κι εγώ τις προάλλες ... όμως υποτίθεται ότι ήμουν στο "μηδενικό πάγιο" τότε .. και πάλι αν μου έρθει, περίεργο θα είναι γιατί είμαι σε "οικονομικό 20" ... :wacko:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια,εγω εχω συμβολαιο στο προγραμμα οικονομικο 20 και το συμβολαιο εχει τελειωσει και εχω επιδοτηση τωρα (βασικα εχω επιδοτηση εδω και κανα 6μηνο και δεν παω σαν βλακας να την εκμεταλευτω) αλλα δεν ξερω ποσα ειναι.το θεμα ειναι οτι δεν με ενδιαφερει κανενα κηνιτο εκτως απο το iphone.με συμφερει καλυτερα να περασω σε καποιο προγραμμα iphone με 18μηνο συμβολαιο(δεν με πειραζει η διαρκεια του ουτος η αλως δεν θα κοψω στο αμεσο μελλον την συνδεση) και να χασω την επιδοτηση(δεν ξερω ποσα ειναι αλλα αν μπορειτε να υπολογισετε ειχα λογαριασμους 35-45 ευρω τον μηνα)?συγκεκριμενα θελω το iphone 3gs 16gb...επυσης,παρεχει μηπως η vodafone την δυνατοτητα το ποσο που υποληπετε και πρεπει να το πληροσω να μου το περασει σε δοσεις μεσα στους επομενους λογαριασμους μου?
Link to comment
Share on other sites

παιδια,εγω εχω συμβολαιο στο προγραμμα οικονομικο 20 και το συμβολαιο εχει τελειωσει και εχω επιδοτηση τωρα (βασικα εχω επιδοτηση εδω και κανα 6μηνο και δεν παω σαν βλακας να την εκμεταλευτω) αλλα δεν ξερω ποσα ειναι.το θεμα ειναι οτι δεν με ενδιαφερει κανενα κηνιτο εκτως απο το iphone.με συμφερει καλυτερα να περασω σε καποιο προγραμμα iphone με 18μηνο συμβολαιο(δεν με πειραζει η διαρκεια του ουτος η αλως δεν θα κοψω στο αμεσο μελλον την συνδεση) και να χασω την επιδοτηση(δεν ξερω ποσα ειναι αλλα αν μπορειτε να υπολογισετε ειχα λογαριασμους 35-45 ευρω τον μηνα)?συγκεκριμενα θελω το iphone 3gs 16gb...επυσης,παρεχει μηπως η vodafone την δυνατοτητα το ποσο που υποληπετε και πρεπει να το πληροσω να μου το περασει σε δοσεις μεσα στους επομενους λογαριασμους μου?

 

Κανοντας αλλαγη σε 18μηνο συμβολαιο σε προγραμμα iphone, παιρνεις το iphone στις τιμες που το παιρνουν νεοι συνδρομητες, ανεξαρτητα απο την επιδοτηση που εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Κανοντας αλλαγη σε 18μηνο συμβολαιο σε προγραμμα iphone, παιρνεις το iphone στις τιμες που το παιρνουν νεοι συνδρομητες, ανεξαρτητα απο την επιδοτηση που εχεις.

Ακόμα και εαν δεν έχεις επιδότηση; :blink:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και εαν δεν έχεις επιδότηση; :blink:

 

Λογικα πρεπει να εχεις επιδοτηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θυμαμαι πιο παλια απο μια συνδεση wind, οταν εβγαινες στο εξωτερικο, ακομα και το να πιασει σημα το κινητο με καποια εταιρια, σε χρεωνε. Οσες φορες και αν επιανε σημα. Με τη vodafone(συμβολαιο), ξερουμε αν ισχυει κατι τετοιο;

Ευχαριστω!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θυμαμαι πιο παλια απο μια συνδεση wind, οταν εβγαινες στο εξωτερικο, ακομα και το να πιασει σημα το κινητο με καποια εταιρια, σε χρεωνε. Οσες φορες και αν επιανε σημα. Με τη vodafone(συμβολαιο), ξερουμε αν ισχυει κατι τετοιο;

Ευχαριστω!

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο σε καμία εταιρεία. Απλώς χρεώνεσαι με αυξημένη χρέωση (roaming) τόσο για τις εξερχόμενες όσο και για τις εισερχόμενες κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο σε καμία εταιρεία. Απλώς χρεώνεσαι με αυξημένη χρέωση (roaming) τόσο για τις εξερχόμενες όσο και για τις εισερχόμενες κλήσεις.

 

Δεν είναι απαραίτητο ... αν ενεργοποιήσεις την υπηρεσία Passport, χρεώνεσαι 0.80 λεπτά ανα εισερχόμενη κλήση (με μέγιστη διάρκεια ομιλίας τα 60 λεπτά)...

Αν πρόκειται για παραμονή στο εξωτερικό μακρυπρόθεσμα (μήνα, κτλ) και η χρήση του τηλεφώνουν είναι πολύ συχνή, υπάρχουν διάφορες λύσεις :

1. Passport

2. Europe ( χωρίς χρέωση εισερχόμενες κλήσεις, με 18 ευρώ +ΦΠΑ το μήνα - αρκεί να υποστηρίζεται από τη χώρα που θα πας, κοινώς να'χει δίκτυο Vodafone)

3. Skype για κλήσεις /βιντεοκλήσεις από υπολογιστή προς υπολογιστή ... ή με τα διάφορα πακέτα που έχει (unlimited, κτλ) κλήσεις από τον υπολογιστή σου, σε κινητά ή σταθερά σε όλο τον κόσμο με πολύ χαμηλές χρεώσεις!

4. Αγοράζεις μια κάρτα sim ενός από τα δίκτυα στη χώρα που βρίσκεσαι, αφού πρώτα κάνεις μια έρευνα αγοράς (στα Δίκτυα εξωτερικού μπορείς να βρεις λύσεις) για το πιο προσφέρει χαμηλές χρεώσεις στην Ελλάδα ( ή όπου αλλού σε ενδιαφέρει...) κάνεις κι ένα top-up με χρόνο ομιλίας και καθάρισες ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...