Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πιθανοτατα το νουμερο που θα γινει καρτοκινητο θα πληρωσει παλι πισω την επιδοτηση...γιατι ειναι σαν να κανεις διακοπη και οχι αλλαγη....
Link to comment
Share on other sites

πιθανοτατα το νουμερο που θα γινει καρτοκινητο θα πληρωσει παλι πισω την επιδοτηση...γιατι ειναι σαν να κανεις διακοπη και οχι αλλαγη....

 

Οκ, τότε ίσως να μην συμφέρει να πάρω την επιδότηση γιατί σε αυτό έχω τους μεγάλους λογαριασμούς. Αν κάνω και τα 3 νούμερα στο μικρότερο πάγιο? Παίζει η επιδότηση? Ρωτάω γιατί αν το βάλω αντί για καρτοκινητό στα 20 ευρώ επί 12 μήνες είναι 240 ευρώ σε σχέση με τα 350 ευρώ της επιδότησης.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

τελικά η διξή μου έγκριση για την φορητότητα ήρθε το σάββατο (σημερα δηλαδή)...και μόλις παρέλαβα την συσκευή :D

 

Και εγώ μία από τα ίδια, αίτηση Δευτέρα και σήμερα εγκρίθηκε και πήρα συμβόλαιο και συσκευή. Αλλαγή κάρτων στις 9/2.

 

Να ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ το ενδιαφέρον της υπόθεσης: Το συμβόλαιο αναγράφει την κανονική προβλεπόμενη εποδότηση πάνω, όχι την προσφορά. Κοινώς και να σε καλέσουν να την αποσβέσεις αν θες να φύγεις το ποσό του συμβολαίου θα δώσεις (περίπου 110 ευρώ), όχι όλο το ποσό. ΚΟΙΝΩΣ η προσφορά φαίνεται να ήταν απλά ξεπούλημα για να τραβίξουν κόσμο, εγώ δεν θεωρώ ότι τα σενάρια για ΄δεσμευση χωρίς να μπορέις να κατέβεις πρόγραμμα παίζουν τελικα

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγώ εδω μετά από μια ζωή στη Cosmote (από τη πρώτη μέρα λειτουργίας της).

 

Να σας κάνω μερικές απλές ερωτησουλες? Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και στο site της εταιρίας, αλλά πάντα προτιμώ το myphone.:)

 

1) Πιο είναι το νούμερο του Customer Support?

2) Τι κωδικό βάζω για απόκρυψη πριν πάρω ένα νούμερο?

3) Στο τηλεφωνητή μπορώ να ηχογραφήσω μόνο μήνυμα και όχι και το όνομα μου?

 

Thanks!

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγώ εδω μετά από μια ζωή στη Cosmote (από τη πρώτη μέρα λειτουργίας της).

 

Να σας κάνω μερικές απλές ερωτησουλες? Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και στο site της εταιρίας, αλλά πάντα προτιμώ το myphone.:)

 

1) Πιο είναι το νούμερο του Customer Support?

2) Τι κωδικό βάζω για απόκρυψη πριν πάρω ένα νούμερο?

3) Στο τηλεφωνητή μπορώ να ηχογραφήσω μόνο μήνυμα και όχι και το όνομα μου?

 

Thanks!

 

 

1) 13830 για καρτοκινητά... Δεν διευκρινίζεις αν είσαι με συμβόλαιο ή καρτοκινητή..

2) #31#ΧΧΧΧΧΧΧΧ (σε όλες τις εταιρίες είναι το ίδιο αν δεν κάνω λάθος το 3 δεν το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

σεναρια παντα θα παίζουν.

κι όσο για τον φιλο μας που ειπε οτι "εγω με αυτους τους όρους υπεγραψα" (και άρα σε πιθανή αλλαγη της πολιτικής αλλαγης προγράμματος χρησης θα δυσαρεστηθει) ας ριξει μια προσεκτικότερη ματιά στους ορους του συμβολαιου να δει οτι αυτο μπορει να αλλάξει ανα πάσα στιγμη. όπως έγινε και στο παρελθον με το "χωρις πάγιο"

 

προσωπικη εκτιμηση, δεν θα αλλάξει τιποτα.

Αν υπήρχε δεσμευση, θα το λεγαν απο την αρχη, οπως εχουν κάνει σε πολλές άλλες προσφορές στο παρελθον.

Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύεται ρητά η μονομερής αλλαγή ή τροποποίηση όρων σε οποιοδήποτε συμβόλαιο.
μα δεν αναφέρει το συμβολαιο την πολιτικη αλλαγής προγράμματος χρησης.
Link to comment
Share on other sites

Από πλευράς Voda να αλλάξουν τους όρους για τα συμβόλαια της προσφοράς, αυτό εννοώ.
μα αυτο λεω κι εγω, η αλλαγη προγραμματος (στο 3μηνο που ισχυει τωρα) ΔΕΝ αναγραφεται ουτως η αλλως σαν ορος του συμβολαιου. κατ'επεκτασιν ακομη και να πουνε οτι εσεις που πηρατε 300 ευρω επιδοτηση δεν θα μπορειτε να αλλαξετε προγραμμα πριν το 12μηνο δεν συνιστα αυτο τροποποιηση ορου του συμβολαιου.
Link to comment
Share on other sites

Το συμβολαιο οντως δεν λεει το ποσο της προσφορας!

Για το νοκια 5800 γραφει ως ποσο επιδοτησης 55ευρω.

Τι γινεται με αυτο? Ακηρωνω ,δινω 55ευρω και ολα οκ?

Link to comment
Share on other sites

Δίνεις ότι γράφει το συμβόλαιό σου σαν επιδότηση...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

1) Υπάρχει και το 1283 στην καρτοκινητή είναι χωρίς χρέωση και αν περιμένεις να ακούσεις τα τυπικά και δεν βαριέσαι, θα καταλήξεις στο τηλεφωνικό κέντρο του 13830 το οποίο σε χρεώνει 0,119 ευρώ/κλήση...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μία από τα ίδια, αίτηση Δευτέρα και σήμερα εγκρίθηκε και πήρα συμβόλαιο και συσκευή. Αλλαγή κάρτων στις 9/2.

 

Να ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ το ενδιαφέρον της υπόθεσης: Το συμβόλαιο αναγράφει την κανονική προβλεπόμενη εποδότηση πάνω, όχι την προσφορά. Κοινώς και να σε καλέσουν να την αποσβέσεις αν θες να φύγεις το ποσό του συμβολαίου θα δώσεις (περίπου 110 ευρώ), όχι όλο το ποσό. ΚΟΙΝΩΣ η προσφορά φαίνεται να ήταν απλά ξεπούλημα για να τραβίξουν κόσμο, εγώ δεν θεωρώ ότι τα σενάρια για ΄δεσμευση χωρίς να μπορέις να κατέβεις πρόγραμμα παίζουν τελικα

 

σε μένα σαν ποσό επιδότησης λέει 300 ευρώ :X:cry:

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

1) 13830. Aν δεν θέλεις να χρεωθείς μπορείς να καλέσεις το 13840 (κανονικά υποτίθεται πως είναι μόνο για βλάβες αλλά θα σε εξυπηρετήσουνε).

2)#31#

3)Ναι. Λογικά πρέπει να έχει επιλογή για παράκαμψη ηχογραφησης ονόματος (# ή κάτι τέτοιο).

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι οτι εγω ειχα 180 ευρο επιδοτηση και ξεπερναω το μηνα τα 100-200ευρο και το παγιο μου ειναι 70 ευρο...τοτε εγω πρεπει να επιστρεψω καποιο ποσο οταν θελησω να φυγω απο την voda?περιπου 6 μηνες ειμαι σε αυτο το προγραμα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι οτι εγω ειχα 180 ευρο επιδοτηση και ξεπερναω το μηνα τα 100-200ευρο και το παγιο μου ειναι 70 ευρο...τοτε εγω πρεπει να επιστρεψω καποιο ποσο οταν θελησω να φυγω απο την voda?περιπου 6 μηνες ειμαι σε αυτο το προγραμα...

 

Από 0-6 μήνες (αφότου πήρες την επιδότηση) πληρώνεις το 100% της επιδότησης (180 ευρώ).

Τον 7ο μήνα πληρώνεις το 83% της επιδότησης.

Τον 8ο το 66%.

Τον 9ο το 49%.

Τον 10ο το 32%.

Τον 11ο το 16%.

Από τον 12ο και μετά δεν πληρώνεις κάτι.

 

Το ποσό θα σου έρθει στο τελευταίο λογαριασμό μετά την αίτηση διακοπής ή τη φορητότητα.

 

Το ποσό σου έρχεται στο τελευταίο λογαριασμό

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει κάπου ότι η επιδότηση βγαίνει στο δεκάμηνο (10) απο την τελευταία ανανέωση.

Ισχύει αυτό ή είναι δωδεκάμηνο?

Link to comment
Share on other sites

Thanks, Συμβολαιο εχω ειναι αλλο νουμερο φανταζομαι ε?

 

Πρωτη εντυπωση: Η Voda υστερει στο σημα :(

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Thanks, Συμβολαιο εχω ειναι αλλο νουμερο φανταζομαι ε?

 

Πρωτη εντυπωση: Η Voda υστερει στο σημα :(

 

Στην ένταση σήματος μπορεί να υστερεί λίγο, αλλά:

1) Δεν υπάρχει περίπτωση ακόμα και με πολύ αδύνατο σήμα, να μην μπορέσεις να βγάλεις γραμμή για να μιλήσεις ή να σπάει ο ήχος και

2) Μέσα στο 2009 θα έχει καλύτερο σήμα, γιατί όπως ακούγεται θα επενδύσει πάρα πολλά χρήματα για την βελτίωση του δικτύου της...

Link to comment
Share on other sites

Thanks, Συμβολαιο εχω ειναι αλλο νουμερο φανταζομαι ε?

 

Πρωτη εντυπωση: Η Voda υστερει στο σημα :(

 

Η αλήθειa είναι ότι εκεί που μένεις έχω παρατηρήσει κ γω ότι δεν έχει καλό σήμα (Πόρτο ράφτη, Μαρκόπουλο)...

Link to comment
Share on other sites

Από 0-6 μήνες (αφότου πήρες την επιδότηση) πληρώνεις το 100% της επιδότησης (180 ευρώ).

Τον 7ο μήνα πληρώνεις το 83% της επιδότησης.

Τον 8ο το 66%.

Τον 9ο το 49%.

Τον 10ο το 32%.

Τον 11ο το 16%.

Από τον 12ο και μετά δεν πληρώνεις κάτι.

 

Το ποσό θα σου έρθει στο τελευταίο λογαριασμό μετά την αίτηση διακοπής ή τη φορητότητα.

 

Το ποσό σου έρχεται στο τελευταίο λογαριασμό

 

Ναι αλλα δεν μετραει ποσο πληρωνης καθε μηνα και αν ξεπερνας κατα πολυ το παγιο που εχεις?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...