Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To ξέρεις σίγουρα αυτό και το λες, μη το κάψεις το παιδί... απλά πάρε να ρωτήσεις στη voda μια γιατι φοβάμαι μη κάνουν καμιά λαμογιά με τα μη διαθέσιμα εμπορικά προγραμματα και εκεί δεν ισχύει

Κοίτα αυτό μου είπαν εμένα στο 13830 δύο διαφορετικοί τηλεφωνητές. Κλήσεις=βιντεοκλήσεις=αφαιρούνται από το δωρεάν χρόνο ομιλίας. Τώρα τι να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Οτι να'ναι σου είπε η κοπέλα. Η μεταφορά υπολοίπου ισχύει για τα προγράμματα απο 300' και πάνω. Πες της να στο δώσει γραπτώς και να βάλει και σφραγίδα του καταστήματος, αν είναι τόσο σίγουρη....

 

Για μια περίοδο, η μεταφορά υπολοίπου, ίσχυε για τα προγράμματα από 300' και πάνω.

Όμως από το Μάρτιο του 2008, ισχύει και πάλι, για όλα τα προγράμματα από 100' και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αυτό μου είπαν εμένα στο 13830 δύο διαφορετικοί τηλεφωνητές. Κλήσεις=βιντεοκλήσεις=αφαιρούνται από το δωρεάν χρόνο ομιλίας. Τώρα τι να σου πω...

 

pira kai gw kai rwtisa kai mou eipan to idio

Link to comment
Share on other sites

Οτι να'ναι σου είπε η κοπέλα. Η μεταφορά υπολοίπου ισχύει για τα προγράμματα απο 300' και πάνω. Πες της να στο δώσει γραπτώς και να βάλει και σφραγίδα του καταστήματος, αν είναι τόσο σίγουρη....

Το γράφει και στο site.

Ισχύει από 100 και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Για μια περίοδο, η μεταφορά υπολοίπου, ίσχυε για τα προγράμματα από 300' και πάνω.

Όμως από το Μάρτιο του 2008, ισχύει και πάλι, για όλα τα προγράμματα από 100' και πάνω.

 

Σωστός βέβαια η voda το είχε κρατήσει επτασφράγιστο μυστικό, αλλά αυτό μου πε και μένα η κοπελιά στην εξυπηρέτηση οτι εδώ και λίγο καιρό ισχύει κανονικά για όλα τα πακέτα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ε, λοιπόν τώρα που εξισώθηκαν οι χρεώσεις κλήσεων-βιντεοκλήσεων, ας μάθω κι εγώ ο τσίπης (tseapis) τι είναι αυτή η βιντεοκλήση! :lol:

 

Παρακαλώ, δώστε μου κανένα λινκ για να μπω να δω πώς θα κάνω κι εγώ αυτήν την πώς την λένε την... βιντεοκλήση!

Πρέπει να έχω βίντεο για να την κάνω ??? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ε, λοιπόν τώρα που εξισώθηκαν οι χρεώσεις κλήσεων-βιντεοκλήσεων, ας μάθω κι εγώ ο τσίπης (tseapis) τι είναι αυτή η βιντεοκλήση! :lol:

 

Παρακαλώ, δώστε μου κανένα λινκ για να μπω να δω πώς θα κάνω κι εγώ αυτήν την πώς την λένε την... βιντεοκλήση!

Πρέπει να έχω βίντεο για να την κάνω ??? :lol::lol::lol:

 

Η video-κλήση είναι η κλήση με την οποία μπορείς να δείς αυτόν που μιλάς χάρης στην τεχνολογία 3G.Για να κάνεις 3G κλήσεις πρέπει:

α)Να έχεις κινητό 3G

β)Να έχει και αυτος που μιλάς 3G κινητό για να μπορείς να τον δείς και να σε δεί και

γ)Πρέπει να είστε και οι δύο σε χώρο που πιάνει 3G.

Link to comment
Share on other sites

thnx, john!

Μάλλον αναβάλλεται η βιντεοκλήση προς το παρόν!

Ούτε εγώ ούτε κανένας κολλητός έχει 3G κινητό. :O

Άσε, σε 2-3 χρόνια ξαναπροσπαθώ...

:)

Link to comment
Share on other sites

Exw Vodafone CU kai 8elw na to kanw se syndesh me symvolaio... Ti prepei na kanw?? kai ti prepei na exw mazi mou gia na to kanw se syndesh?? Logika prepei na paw se vodafone shop e?? Mono h tautothta xreiazetai?? Kai epishs an to gyrhsw px se Vodafone 100 h se kartosymvolaio posa lefta dikaioume epidotisi gia kainouria syskeuh??
Link to comment
Share on other sites

Για επιδότηση νέας συσκευής δές σε αυτήν την σελίδα

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/handsetsList.action?pageId=629&menuId=629

Για νέα σύνδεση θα πάς σε οποιονδήποτε αντιπρόσωπο .Π.χ Vodafone shop , Πλαίσιο κ.τ.λ

χρειάζεσε μόνο την ταυτότητα αλλά καλό είναι να έχεις και ένα αποδεικτικό Α.Φ.Μ.

Link to comment
Share on other sites

Exw Vodafone CU kai 8elw na to kanw se syndesh me symvolaio... Ti prepei na kanw?? kai ti prepei na exw mazi mou gia na to kanw se syndesh?? Logika prepei na paw se vodafone shop e?? Mono h tautothta xreiazetai?? Kai epishs an to gyrhsw px se Vodafone 100 h se kartosymvolaio posa lefta dikaioume epidotisi gia kainouria syskeuh??

 

 

54 ευρω εχει επιδοτηση το V100 και 30 το καρτ.25. Ανεβα προγραμμα γιατι δεν βλεπω να παιρνεις συσκευη της προκοπης!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

54 ευρω εχει επιδοτηση το V100 και 30 το καρτ.25.

 

Αφού εγώ όταν έκανα σύνδεση στο Vodafone Χωρίς Πάγιο μου έδωσαν 60€ επιδότηση συσκευής.:D

Link to comment
Share on other sites

Αφού εγώ όταν έκανα σύνδεση στο Vodafone Χωρίς Πάγιο μου έδωσαν 60€ επιδότηση συσκευής.:D

Μιλάς μάλλον για αρκετό καιρό πριν γιατί έχουν πέσει αρκετά οι επιδοτήσεις....

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Αφού εγώ όταν έκανα σύνδεση στο Vodafone Χωρίς Πάγιο μου έδωσαν 60€ επιδότηση συσκευής.:D

 

Άλλαξαν πρόσφατα οι επιδοτήσεις. (Υπάρχει και σχετικό νήμα).

Επίσης στο V100 αν θυμάμαι καλά είναι περίπου 42 € η επιδότηση.

 

 

Exw Vodafone CU kai 8elw na to kanw se syndesh me symvolaio... Ti prepei na kanw?? kai ti prepei na exw mazi mou gia na to kanw se syndesh?? Logika prepei na paw se vodafone shop e?? Mono h tautothta xreiazetai?? Kai epishs an to gyrhsw px se Vodafone 100 h se kartosymvolaio posa lefta dikaioume epidotisi gia kainouria syskeuh??

 

Μόνο με την ταυτότητά σου και να θυμάσαι το ΑΦΜ σου. Την επόμενη μέρα θα ενεργοποιηθεί οπότε θα έχεις περίπου ένα 24ωρο να καταναλώσεις όσος χρόνος σου έχει απομείνει και να μεταφέρεις τις επαφές της SIM σου στο κινητό καθώς θα σου δώσουν καινούρια (Δωρεάν).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μειωση επιδοτησεων.

Καταργηση επιδοτησεων στο Χωρις Παγιο.

Αυξηση χρεωσεων.

Αλλαγη στην υπηρεσια 0,01 στο A La Carte.

Μου φαινεται η Vodafone ξεμεινε απο λεφτα.

 

Να δω τι αλλο θα κανει...

 

Εγω παντως την κανω με Φορητοτητα σε Cosmote.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 μέρες το Vodafone χωρίς πάγιο είχε 25-30€ επιδότηση μέσω του eshop του vodafone.gr

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μειωση επιδοτησεων.

Καταργηση επιδοτησεων στο Χωρις Παγιο.

Αυξηση χρεωσεων.

Αλλαγη στην υπηρεσια 0,01 στο A La Carte.

Μου φαινεται η Vodafone ξεμεινε απο λεφτα.

 

Να δω τι αλλο θα κανει...

 

Εγω παντως την κανω με Φορητοτητα σε Cosmote.

 

Αν εξαιρεσεις το 0,01, υπαρχει κατι απο τα παραπανω που δεν κανει η cosmote? :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 μέρες το Vodafone χωρίς πάγιο είχε 25-30 επιδότηση μέσω του eshop του vodafone.gr

 

Δεν ξερω για το eshop αλλα σε καταστηματα Vodafone (και συνεργαζομενα δικτυα) δεν εχει πλεον επιδοτηση.

Οσο για τα υπολοιπα προγραμματα οι επιδοτησεις ειναι εξευτελιστικες.

 

Για αυτο πριν τα κανει ολα αυτα ανακοινωσε μειωση παγιου αντι για επιδοτηση συσκευης.

Κατι ξερει και τα κανει ολα αθορυβα...

 

Αν εξαιρεσεις το 0,01, υπαρχει κατι απο τα παραπανω που δεν κανει η cosmote? :cool:

 

Οι επιδοτησεις σε Cosmote αν τα παρεις συγκριτικα ειναι μεγαλυτερες.

Ακομα και στο χωρις παγιο δινει γυρω στα 30 Ευρω επιδοτηση.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Οι επιδοτησεις σε Cosmote αν τα παρεις συγκριτικα ειναι μεγαλυτερες.

Ακομα και στο χωρις παγιο δινει γυρω στα 30 Ευρω επιδοτηση.

 

Oι επιδοτήσεις δεν είναι ίδιες για όλες τις συσκευές. Εγώ βλέπω με το χωρίς πάγιο (πληρωμή με μετρητά) στο vodafone.gr π.χ το Sony Ericsson W660i να το δίνει 160,65 (δηλ. 199-160,65=38,35 ευρώ επιδότηση) ενώ το Νokia 6500 slide 235,62 ευρώ (δηλ. 73,38 επιδότηση). Δεν έχει καταργηθεί η επιδότηση στο χωρίς πάγιο.

 

Επίσης και η Cosmote έχει προχωρήσει σε μείωση των επιδοτήσεων (μικρή ή μεγάλη δεν ξέρω).

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν πρόσφατα οι επιδοτήσεις. (Υπάρχει και σχετικό νήμα).

Επίσης στο V100 αν θυμάμαι καλά είναι περίπου 42 € η επιδότηση.

 

 

 

 

Μόνο με την ταυτότητά σου και να θυμάσαι το ΑΦΜ σου. Την επόμενη μέρα θα ενεργοποιηθεί οπότε θα έχεις περίπου ένα 24ωρο να καταναλώσεις όσος χρόνος σου έχει απομείνει και να μεταφέρεις τις επαφές της SIM σου στο κινητό καθώς θα σου δώσουν καινούρια (Δωρεάν).

 

8a mou dwsoun kainouria dwrean??

 

 

 

ΥΓ eleos re paidia auto me tis etairies... Egw dn zhthsa na allaxw etairia gia thn vodafone milaw ... Pws arxise i sizitisi pali me tin cosmote....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για το eshop αλλα σε καταστηματα Vodafone (και συνεργαζομενα δικτυα) δεν εχει πλεον επιδοτηση.

 

Όταν λες ότι το Vodafone Χωρίς Πάγιο δεν έχει πλέον επιδότηση τι εννοείς ότι φέτος δεν θα μου δώσουν επιδότηση που κλείνω τιν 3ο χρόνο ή ότι πλέον δεν δίνουν επιδότηση με καινούργια σύνδεση?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Sta symvolaia isxyei to call me back e??

 

Δεν νομίζω, εξάλλου τι το χρειάζεσαι στα συμβόλαια το call me back? Υποτίθεται ότι απευθύνεται στους χρήστες καρτοκινητών σε περίπτωση που δεν έχουν επαρκές υπόλοιπο για να κάνουν κλήση ή αναπάντητη.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι το Vodafone Χωρίς Πάγιο δεν έχει πλέον επιδότηση τι εννοείς ότι φέτος δεν θα μου δώσουν επιδότηση που κλείνω τιν 3ο χρόνο ή ότι πλέον δεν δίνουν επιδότηση με καινούργια σύνδεση?:worry:

 

Δε δίνουν σε νέα σύνδεση, εσύ που είσαι ήδη συνδρομητής θα έχεις κανονικά.

 

Sta symvolaia isxyei to call me back e??

 

Δεν ισχύει.

 

Oι επιδοτήσεις δεν είναι ίδιες για όλες τις συσκευές. Εγώ βλέπω με το χωρίς πάγιο (πληρωμή με μετρητά) στο vodafone.gr π.χ το Sony Ericsson W660i να το δίνει 160,65 (δηλ. 199-160,65=38,35 ευρώ επιδότηση) ενώ το Νokia 6500 slide 235,62 ευρώ (δηλ. 73,38 επιδότηση). Δεν έχει καταργηθεί η επιδότηση στο χωρίς πάγιο.

 

Επίσης και η Cosmote έχει προχωρήσει σε μείωση των επιδοτήσεων (μικρή ή μεγάλη δεν ξέρω).

 

Η VF έχει έξτρα επιδοτήσεις σε μερικές συσκευές. Οι πιο πολλές είναι της Μοτορόλα καθώς κ σε μερικές της Samsung κ στο SE V640.

 

8a mou dwsoun kainouria dwrean??

 

 

 

ΥΓ eleos re paidia auto me tis etairies... Egw dn zhthsa na allaxw etairia gia thn vodafone milaw ... Pws arxise i sizitisi pali me tin cosmote....

 

Ναι πρέπει να γίνει αντικατάσταση. Όσο για το ΥΓ, δεν κατάλαβα τι λες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω κι εγώ μια ερώτηση επί του θέματος: Είμαστε 4μελής οικογένεια και τα 3 μέλη της οικογένειας είναι εδώ και σχεδόν 1 χρόνο στο Οικογενειακό πρόγραμμα (500 λεπτά) ενώ εγώ έχω CU, ανεξάρτητα. Ενδιαφέρομαι για το HTC Touch Diamond το οποίο, μέχρι χθες, ήταν στις μελλοντικές συσκευές οπότε υποθέτω ότι θα έρθει στα καταστήματα Vodafone (βέβαια, τώρα, δεν το βρίσκω πουθενά). Έχω, λοιπόν, τις εξής ερωτήσεις:

 

1) Από το site της Vodafone επιλέγοντας ότι και καλά θα φτιάξω νέο οικογενειακό πακέτο 500 μου δίνει έκπτωση γύρω στα 200€+ για συσκευές ίδιας, περίπου, αξίας με το Diamond (επέλεξα ASUS για να μην έχει εξτρά έκπτωση). Υπάρχει περίπτωση να είναι τόση και η επιδότηση (δεδομένου ότι ο λογαριασμός δεν πολυπερνάει το πάγιο κάθε μήνα) ή θα είναι πολύ λιγότερη;

2) Αν αποφασίσω να μεταφερθώ κι εγώ στο οικογενειακό είτε ως επιπρόσθετο CU είτε ως κανονικό μέλος, θα υπάρξει αύξηση στην επιδότηση;

 

Προφανώς αναφέρομαι στην επιδότηση αφού συμπληρωθεί ο χρόνος, αφού δεν υπάρχει επιδότηση πιο πριν... Επίσης, ξέρω ότι είναι ίσως μπερδεμένες ερωτήσεις αλλά αν κάποιος γνωρίζει θα βοηθήσει πολύ... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...