Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ κάλεσα στο 2106702267, για το cu τρέχει προσφορά όπως μου ανέφεραν για μετατροπή σε Unlimited συμβόλαιο στα 17.05€.

Συμφώνησα σε όλα αλλά μήνυμα στο κινητό για επιβεβαίωση δεν έχει έρθει ακόμα.


Σήμερα έκλεισα και εγώ αυτήν την πρόσφορα από cu στα 17€.19,10€ το ίδιο για κάποιον που είναι σε άλλο δίκτυο μου είπαν τρέχει παράλληλα σαν προσφορά .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εγώ που πήρα σήμερα να ρωτήσω για business μου είπε για φορητότητα συνδυαστικά με σταθερό που έχω ήδη είναι στα 19 και κάτι. Η i4s μου είπε έχει και στα εταιρικά 300gb κόφτη άρα δε θα το προχωρήσω. Θα ρωτήσω για το φτηνότερο συμβόλαιο με απεριόριστη ομιλία μήπως έχει καλή τιμή. Επίσης επειδή ρώτησα και για σταθερή σε περιοχή που παίζει FTTC μου είπαν πως πάει για κατάργηση η 24αρα και δίνουν από 50αρα και πάνω. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μόλις χθες ενεργοποιήθηκε η σύνδεση μου Vodafone giga business unlimited ultra με απεριόριστα τα πάντα. μπορώ να βγάλω μια δεύτερη σιμ; θελω να δοκιμάσω να την βαλω σε ρούτερ στο σπίτι για να πιάνω wifi απλα δε ξερω αν είναι ενεργοποιημένες και οι δύο αν υπάρχει θεμα.  ο λόγος ειναι οτι στην περιοχή μου υπάρχει μονο η κοσμοτε σε σταθερό και στο σπίτι πιανω σκαρτα 8-9 mbps ενω χθες εκανα speedtest με τα δεδομένα μου σε κινητό που δεν είναι 5g και επιασα 130mbps.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. 

Φυσικά και μπορείτε να βγάλετε εάν δεν κάνω λάθος το Vodafone giga business unlimited βγάζει μέχρι 4 έξτρα sim. 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Antonio21 said:

Καλημέρα σας. 

Φυσικά και μπορείτε να βγάλετε εάν δεν κάνω λάθος το Vodafone giga business unlimited βγάζει μέχρι 4 έξτρα sim. 

 

μπορούν να δουλέψουν ταυτόχρονα όμως; η μία στο ρούτερ μόνο για δεδομένα και η άλλη στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, some1 said:

μπορούν να δουλέψουν ταυτόχρονα όμως; η μία στο ρούτερ μόνο για δεδομένα και η άλλη στο κινητό;

Θα ζητήσεις σιμ i4s (internet for sharing) και (από όσο ξέρω στα προγράμματα ιδιωτών) πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Ο κουνιάδος μου μια βδομάδα προσπαθεί να βγαλει έξτρα σιμ και στα καταστήματα λένε δεν εχουν! Τι παίζει ; eSIM του βγάλανε όμως κανονικά έξτρα σιμ δεν έχουν;


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zerokill said:

Ο κουνιάδος μου μια βδομάδα προσπαθεί να βγαλει έξτρα σιμ και στα καταστήματα λένε δεν εχουν! Τι παίζει ; eSIM του βγάλανε όμως κανονικά έξτρα σιμ δεν έχουν;


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Δεν είναι απίθανο να μην έχουν. 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε τις προηγούμενες μέρες για τι ισχύει μετά το πέρας της διετίας , μου ήρθε ο νέος λογαριασμός : 

 

Το πάγιό σας : 32,43

Vodafone RED Unlimited 09/11/2023 - 08/12/2023 : 62,50

Έκπτωση αντί επιδότησης συσκευής (Ημ. Λήξης 30/11/2023) 09/11/2023 - 30/11/2023 : -9,17

Προνομιακή έκπτωση - 57% (Ημ. Λήξης 30/11/2023) 09/11/2023 - 30/11/2023 : -20,90

Για τον προηγούμενο μήνα ίσχυαν τα παρακάτω : 

Το πάγιό σας : 21,50

Vodafone RED Unlimited 09/10/2023 - 08/11/2023 : 62,50

Έκπτωση αντί επιδότησης συσκευής  09/10/2023 - 08/11/2023 : -12,50

Προνομιακή έκπτωση - 57% 09/10/2023 - 08/11/2023 :  -28,50

 

Επομένως πάει κανονικά στην αρχική τιμή αφού χάνονται οι εκπτώσεις ..... 

Απο βδομάδα ξεκινάμε την διαδικασία μεταφοράς αφού δεν έχουν την ικανότητα να επικοινωνήσουν όταν του λες....

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jobous said:

Μιας και αναφέρθηκε τις προηγούμενες μέρες για τι ισχύει μετά το πέρας της διετίας , μου ήρθε ο νέος λογαριασμός : 

 

Το πάγιό σας : 32,43

Vodafone RED Unlimited 09/11/2023 - 08/12/2023 : 62,50

Έκπτωση αντί επιδότησης συσκευής (Ημ. Λήξης 30/11/2023) 09/11/2023 - 30/11/2023 : -9,17

Προνομιακή έκπτωση - 57% (Ημ. Λήξης 30/11/2023) 09/11/2023 - 30/11/2023 : -20,90

Για τον προηγούμενο μήνα ίσχυαν τα παρακάτω : 

Το πάγιό σας : 21,50

Vodafone RED Unlimited 09/10/2023 - 08/11/2023 : 62,50

Έκπτωση αντί επιδότησης συσκευής  09/10/2023 - 08/11/2023 : -12,50

Προνομιακή έκπτωση - 57% 09/10/2023 - 08/11/2023 :  -28,50

 

Επομένως πάει κανονικά στην αρχική τιμή αφού χάνονται οι εκπτώσεις ..... 

Απο βδομάδα ξεκινάμε την διαδικασία μεταφοράς αφού δεν έχουν την ικανότητα να επικοινωνήσουν όταν του λες....

Αν θέλεις να μείνεις στην vf τότε μην πας κατευθείαν σε άλλον πάροχο με συμβόλαιο αλλά με καρτοκινητό. Μόλις περάσεις στον άλλον πάροχο θα σε πάρουν αυτοί με καλή συνήθως προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Just now, aektzhs 1 said:

Αν θέλεις να μείνεις στην vf τότε μην πας κατευθείαν σε άλλον πάροχο με συμβόλαιο αλλά με καρτοκινητό. Μόλις περάσεις στον άλλον πάροχο θα σε πάρουν αυτοί με καλή συνήθως προσφορά

Αν τελικά πάω σε μεταφορά ,έτσι ακριβώς θα γίνει.....

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, VIPdriver said:

Θα ζητήσεις σιμ i4s (internet for sharing) και (από όσο ξέρω στα προγράμματα ιδιωτών) πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα. 

αυτο που λες ομως είναι διαφορετικό νούμερο και με δικο του παγιο. εγω λεω αν μπορώ να βαλω τη σιμ με τον ιδιο αριθμό που χρησιμοποιώ στο ρούτερ και να δουλεύουν ταυτόχρονα.

αλήθεια τι όριο εχει η Vodafone με μέγιστη ταχύτητα; ποτε μπαίνει ο κόφτης; εχω το giga business unlimited ultra αν παίζει ρολο

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, some1 said:

αυτο που λες ομως είναι διαφορετικό νούμερο και με δικο του παγιο. εγω λεω αν μπορώ να βαλω τη σιμ με τον ιδιο αριθμό που χρησιμοποιώ στο ρούτερ και να δουλεύουν ταυτόχρονα.

αλήθεια τι όριο εχει η Vodafone με μέγιστη ταχύτητα; ποτε μπαίνει ο κόφτης;

Γίνεται αν δεν κάνω λάθος. Κόφτης στα νέα συμβόλαια είναι στα 300GB. Αν κάνω λάθος παρακαλώ να με διορθώσει κάποιος 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, some1 said:

αυτο που λες ομως είναι διαφορετικό νούμερο και με δικο του παγιο. εγω λεω αν μπορώ να βαλω τη σιμ με τον ιδιο αριθμό που χρησιμοποιώ στο ρούτερ και να δουλεύουν ταυτόχρονα.

αλήθεια τι όριο εχει η Vodafone με μέγιστη ταχύτητα; ποτε μπαίνει ο κόφτης;

Το i4s είναι κάρτα σιμ που δεν δέχεται κλήσεις και με την οποία μοιράζεσαι τα GB του προγραμματος σου. Εάν έχεις σταθερό ή δευτερο κινητο στη βονταφον εναι δωρεάν, αλλιώς 5ε/μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απίθανο να μην έχουν. 

Του είπα να πάει στο κατάστημα της Σούδας τα παιδιά εκεί είναι πάντα εξυπηρετικοί αντίθετα με τα άλλα δύο.
Και όντως εκεί την έβγαλε σε 1 λεπτό


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν μπορώ να συνδεθώ με τπτ στο myvodafone. Από τότε που το έκανα συμβόλαιο και έκανα νέο λογαριασμό στο myvodafone όλο μου βγάζει λάθος username η password. Μίλησα μαζί τους και μου λένε ότι μια ζωή έχει προβλημα το σύστημα τους. Επίσης βγήκε και ο λογαριασμός μου και από 17€ που είχαμε κανονίσει είναι 19,32€. Λογικά είναι 17€ ο επόμενος λογαριασμός συν κάτι μέρες που το είχα πριν;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostas123464 said:

Καλημέρα. Δεν μπορώ να συνδεθώ με τπτ στο myvodafone. Από τότε που το έκανα συμβόλαιο και έκανα νέο λογαριασμό στο myvodafone όλο μου βγάζει λάθος username η password. Μίλησα μαζί τους και μου λένε ότι μια ζωή έχει προβλημα το σύστημα τους. Επίσης βγήκε και ο λογαριασμός μου και από 17€ που είχαμε κανονίσει είναι 19,32€. Λογικά είναι 17€ ο επόμενος λογαριασμός συν κάτι μέρες που το είχα πριν;

Μετά θα είναι 17 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 
Μπορεί κάποιος αν μπορεί να ανεβάσει από επίσημο έγγραφο ή το σάιτ της αρμοδιας υπηρεσιας το άρθρο που λέει πως αν δεν παρέχονται σωστά οι υπηρεσίες (αν δεν έχεις σημα δηλαδή) μπορείς να διακόψεις τη σύμβαση αζημίως; 
Ευχαριστω. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται αυτό, απλά εκμεταλλεύσου τις αυξήσεις που κάνουν τώρα για να κάνεις διακοπή

Γενικα όμως και μέσω τσατ αν το αναφέρεις θα σε αφήσουν αρκετά εύκολα 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, paanos said:

Δεν χρειάζεται αυτό, απλά εκμεταλλεύσου τις αυξήσεις που κάνουν τώρα για να κάνεις διακοπή

Γενικα όμως και μέσω τσατ αν το αναφέρεις θα σε αφήσουν αρκετά εύκολα 

Δεν θέλω να κάνω διακοπή στη Vodafone όμως. Έγραψα σε αυτό το τοπικ επειδή το ειδα πιο ενεργό σε σχέση με τα αντίστοιχα τοπικ των άλλων εταιρειών. 

Προσπαθώ να βρω που υπάρχει το άρθρο που λέει πως διακόπτεται αζημίως η σύμβαση αν δεν έχεις καλό σημα. 
Για την ακρίβεια θέλω μια πρόφαση για να διακόψει το συμβόλαιο ο πατέρας μου στη νοβα γιατί έχει καλη προσφορά από κοσμοτε. Στο σπίτι το δικό μου έχει χάλια σημα η Nova, όποτε θέλει να χρησιμοποιήσω αυτό ως δικαιολογία για να πάει κοσμοτε 6 μήνες πριν την λήξη του συμβολαίου του. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos.k2 said:

Δεν θέλω να κάνω διακοπή στη Vodafone όμως. Έγραψα σε αυτό το τοπικ επειδή το ειδα πιο ενεργό σε σχέση με τα αντίστοιχα τοπικ των άλλων εταιρειών. 

Προσπαθώ να βρω που υπάρχει το άρθρο που λέει πως διακόπτεται αζημίως η σύμβαση αν δεν έχεις καλό σημα. 
Για την ακρίβεια θέλω μια πρόφαση για να διακόψει το συμβόλαιο ο πατέρας μου στη νοβα γιατί έχει καλη προσφορά από κοσμοτε. Στο σπίτι το δικό μου έχει χάλια σημα η Nova, όποτε θέλει να χρησιμοποιήσω αυτό ως δικαιολογία για να πάει κοσμοτε 6 μήνες πριν την λήξη του συμβολαίου του. 

Δεν γνωρίζω που υπάρχει,αλλά τουλάχιστον στην Vodafone όταν λες ότι δεν υπάρχει καλό σήμα σου δίνουν το ελεύθερο να φύγεις 

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω διακοπή του συμβολαίου και μετατροπή σε cu, θα μπορέσω ΆΜΕΣΑ  να ζητήσω την μετατροπή σε κάποιο red πρόγραμμα με τις προνομιακές εκπτώσεις; 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, paanos said:

Δεν χρειάζεται αυτό, απλά εκμεταλλεύσου τις αυξήσεις που κάνουν τώρα για να κάνεις διακοπή

Γενικα όμως και μέσω τσατ αν το αναφέρεις θα σε αφήσουν αρκετά εύκολα 

Πανό καλησπέρα φίλε μου. 

Μία ερώτηση που πιστεύω σίγουρα θα γνωρίζεις 😊

Έχω στο όνομα μου 2 Unlimited red και ένα Businesses, σύνολό 3 συνδέσεις + σταθερό. 

Στα 2 unlimited έχω έκπτωση - 3.50€ λόγο πολλαπλών συνδέσεων κινητής. 

Γιατί αυτή η έκπτωση δεν υπάρχει στο businesses?? 

Screenshot_20231112_235541.jpg

Link to comment
Share on other sites

ισχυει ακομα το εσωτερικο roaming μεταξυ vodafone και nova? και αν ναι πανοτυ η σε συγκεκριμενες περιοχες?

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...