Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανε αιτηση φορητοτητας για καποιο καρτοκινητο αλλης εταιριας.

Δεν ξερω τι διαρκειας κλησεις κανει ο πατερας σου, αν κανει πολλες συντομες κλησεις καντε αιτηση στην Q

με 10€ το μηνα θα εχει 300' προς ολους (χρεωση αν αδευτερολεπτο, οχι σαν τους αλλους που εχουν ελαχιστη χρεωση το 3λεπτο)

με αλλα 10€ θα μπορει να ενεργοποιει πακετα μηνυματων (60 μνμ με 2€)

εντωμεταξυ με τις ενεργοποιησεις θα εχει απλετο χρονο για Q kai Data (που ειπες οτι δεν τον ενδιαφερει)

αν μεταξυ των επαφων του υπαρχουν αρκετοι με wind, τα παραπανω θα ειναι αρκετα φτηνοτερα

το σημαντικοτερο ομως ειναι οτι η Βοντα βλεποντας οτι πας σε αλλη εταιρια θα σου κανει σαφως καλυτερη προσφορα απο το να πας στη δικη της καρτοκινητη

και να μεταφερθειτε ομως στην Q δε νομιζω να ειστε χαμενοι, θα πληρωνετε λιγοτερο απο τα μισα

Μόλις τώρα είδα την απάντηση και ευχαριστώ πολύ για τον κόπο και τον χρόνο σου!

Αναφέρω στο ποστ μου ότι δεν θέλω να κάνω εκβιαστική αίτηση φορητότητας, ούτε -βέβαια- πραγματική. Θέλω να μείνω στη Βόνταφον και ρώτησα αν με την διακοπή μπορώ να πάρω έκπτωση καλύτερη από 35%. Έχω και WIND καρτοκινητό και παλιότερα είχα και Q αλλά σαν συνολική εμπειρία προτιμώ την Vodafone ως εταιρία, οπότε δεν συζητώ για φορητότητα.

 

Γνωρίζει κάποιος αν πάω στο κατάστημα Vodafone και κάνω την διακοπή συμβολάιου και παραλάβω την sim της καρτοκινητής, αν και πότε θα μας καλέσουν από Vodafone για τυχόν προσφορά;

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόλις τώρα είδα την απάντηση και ευχαριστώ πολύ για τον κόπο και τον χρόνο σου!

Αναφέρω στο ποστ μου ότι δεν θέλω να κάνω εκβιαστική αίτηση φορητότητας, ούτε -βέβαια- πραγματική. Θέλω να μείνω στη Βόνταφον και ρώτησα αν με την διακοπή μπορώ να πάρω έκπτωση καλύτερη από 35%. Έχω και WIND καρτοκινητό και παλιότερα είχα και Q αλλά σαν συνολική εμπειρία προτιμώ την Vodafone ως εταιρία, οπότε δεν συζητώ για φορητότητα.

 

Γνωρίζει κάποιος αν πάω στο κατάστημα Vodafone και κάνω την διακοπή συμβολάιου και παραλάβω την sim της καρτοκινητής, αν και πότε θα μας καλέσουν από Vodafone για τυχόν προσφορά;

 

Μπορείς να μάθεις χωρίς να πας σε κατάστημα. Καλείς 1227 χωρίς χρέωση για αποσύνδεση και σου λένε εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μάθεις χωρίς να πας σε κατάστημα. Καλείς 1227 χωρίς χρέωση για αποσύνδεση και σου λένε εκεί.

 

Αυτό με το 1227 το έκανα ήδη κ μου πρότειναν το "προς ολους 400" με εκπτωση 35% που δεν με καλυπτει κ μου φαινεται κ ακριβο. Θέλω κάτι σαν RED1 με -60%. Έλεγα μηπως παραλαμβανοντας την sim μου δωσουν καλυτερη προσφορα απο το -35%.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το 1227 το έκανα ήδη κ μου πρότειναν το "προς ολους 400" με εκπτωση 35% που δεν με καλυπτει κ μου φαινεται κ ακριβο. Θέλω κάτι σαν RED1 με -60%. Έλεγα μηπως παραλαμβανοντας την sim μου δωσουν καλυτερη προσφορα απο το -35%.

 

αν παραλαβεις τη σιμ, "παπαλα".

οτι ειναι να σου πουν θα στο πουν με την καταθεση της αιτησης.

 

Η ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι το μονο μεσο πιεσης για "κατι καλυτερο" ειναι η φορητοτητα σε αλλη εταιρια

Link to comment
Share on other sites

αν παραλαβεις τη σιμ, "παπαλα".

οτι ειναι να σου πουν θα στο πουν με την καταθεση της αιτησης.

Η ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι το μονο μεσο πιεσης για "κατι καλυτερο" ειναι η φορητοτητα σε αλλη εταιρια

Ευχαριστώ! Πολύ ωραία! Δεν θέλω να παίξω το παιχνίδι της φορητότητας τώρα πλέον που για να δουλέψει πρέπει να παραλάβουμε sim και να ακυρώσουμε αμέσως μετά, είναι πολύ το σασπένς για την δική μας φάση.

Θα πάμε στο CU, λοιπόν, είναι πολύ οικονομικό έτσι κι αλλιώς. Ακόμα και που θα πηγαίνει χαμένη η έκπτωση από την Vodafone Diners, υπολογίζω ότι και πάλι κερδισμένοι θα είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που η φορητοτητα ολοκληρωνεται σε 6 ωρες μεσα, δεν προλαβαινεις να παραλαβεις σιμ. Οποτε σε καλουν μεσα στις 6 ωρες αυτες. Δε χανεις κατι.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που η φορητοτητα ολοκληρωνεται σε 6 ωρες μεσα, δεν προλαβαινεις να παραλαβεις σιμ. Οποτε σε καλουν μεσα στις 6 ωρες αυτες. Δε χανεις κατι.

 

Στην δική μου περίπτωση η φορητότητα πήρε 3 μέρες...:mad:

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Αναλογως ποτε την εκανες. Εδω και λιγους μηνες ειναι 6 ωρες μονο. Εχω αναρτησει και ποστ πριν λιγο καιρο με τη δκη μου περιπτωση που λεω αναλυτικα πως εγινε.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αναλογως ποτε την εκανες. Εδω και λιγους μηνες ειναι 6 ωρες μονο. Εχω αναρτησει και ποστ πριν λιγο καιρο με τη δκη μου περιπτωση που λεω αναλυτικα πως εγινε.

 

Πριν 20 μέρες....:wacko:

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

οταν καποιος περνει τηλ σε cote η wind και μπαινει τηλεφωνητης και λεει να αφησεις μηνυμα κλπ χρεωνεσαι τι? (η αφαιρειται απο τα 1500? εχω red 1)
Link to comment
Share on other sites

οταν καποιος περνει τηλ σε cote η wind και μπαινει τηλεφωνητης και λεει να αφησεις μηνυμα κλπ χρεωνεσαι τι? (η αφαιρειται απο τα 1500? εχω red 1)

αφαιρειται απο τα 1500'

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση, αν είσαι υπάλληλος σε κάποιο κατάστημα vodafone για παράδειγμα έχεις και κάποια bonus επιδότηση για συσκευή; ή κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

6 εργάσιμες ώρες κάνει πλέον η φορητότητα. Αν θυμάμαι καλά, εδώ ή σε άλλο φόρουμ το διάβασα, πως οι ώρες λειτουργίας της ΕΒΔΑΦ αν τη λέω σωστά είναι 10:00 με 19:00.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Την κλασσική ερώτηση λοιπόν κι εγώ θα κάνω, μιας και λήγουν τα συμβόλαια σύντομα. Πήρα στις προσφορές και μου είπαν αυτά που έχω (ένα Red1 και ένα 400 προς όλους) από 45 ευρώ περίπου που πλήρωνα συνολικά θα πάνε στα 58 και κάτι ψιλά. Αναλύεται σε περίπου 33μισό για το Red1 (50% έκπτωση) και 24μισό για το άλλο.

Βεβαίως 12μηνη δέσμευση.

 

Να το κάνω ή παίζει να βρω κάτι καλύτερο στις άλλες εταιρείες;

 

Η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουν τα καρτοκινητά μιας και τα προγράμματα με υπερκαλύπτουν, απλά επειδή εγώ πολλές φορές χρειάζεται να ταξιδέψω εξωτερικό είχα μια αίσθησ ασφάλειας με το πρόγραμμα.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με πηραν να ανανεωσω τα 2 Red 1 που εχω στη Vodafone με 18 συμβολαιο το οποιο ληγει μεσα Μαρτιου. Μεχρι τωρα πληρωνα 45 Ευρω τελικη τιμη και για τα δυο το μηνα. Τωρα για να ανανεωσω μου λενε να πληρωνω 75,50 Ευρω το μηνα!!! :X

Αρχισαν τα οργανα... Μου φαινεται τελειωσαν οι καλες εποχες...

Αυριο το πρωι φορητοτητα σε Wind και οτι γινει...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με πηραν να ανανεωσω τα 2 Red 1 που εχω στη Vodafone με 18 συμβολαιο το οποιο ληγει μεσα Μαρτιου. Μεχρι τωρα πληρωνα 45 Ευρω τελικη τιμη και για τα δυο το μηνα. Τωρα για να ανανεωσω μου λενε να πληρωνω 75,50 Ευρω το μηνα!!! :X

Αρχισαν τα οργανα... Μου φαινεται τελειωσαν οι καλες εποχες...

Αυριο το πρωι φορητοτητα σε Wind και οτι γινει...

Επειδή αύριο θα απαντήσω μάλλον, θα με ενδιέφερε η εξέλιξη που θα έχεις φίλε μου. Να δούμε αν το ρίξουν κι άλλο (όχι 4-5 ευρώ, αλλά σε ποσοστό που να αξίζει τον κόπο να το συζητήσεις) ή όχι.

Συνεπώς, αν μπορείς ενημέρωσέ μας μόλις έχεις νεώτερα

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με πηραν να ανανεωσω τα 2 Red 1 που εχω στη Vodafone με 18 συμβολαιο το οποιο ληγει μεσα Μαρτιου. Μεχρι τωρα πληρωνα 45 Ευρω τελικη τιμη και για τα δυο το μηνα. Τωρα για να ανανεωσω μου λενε να πληρωνω 75,50 Ευρω το μηνα!!! :X

Αρχισαν τα οργανα... Μου φαινεται τελειωσαν οι καλες εποχες...

Αυριο το πρωι φορητοτητα σε Wind και οτι γινει...

 

Εγω που ρωτησα τη Vodafone για φορητοτα δυο γραμμων στο RED1, οπου ανεκαθεν διναν καλυτερες τιμες για φορητοτητες, μου ειπαν σχεδον 78 και για τις δυο!!! Κι ουτε το συζητουσαν μαλιστα αφου για ανανεωση απο Cosmote ειχα παρει καλυτερη τιμη (68).

Σαν πολυ περιεργες συμπεριφορες εχουν, με το να μην τους νοιαζει να παρουν πελατες του ανταγωνιστη!! :worry:

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ρωτησα τη Vodafone για φορητοτα δυο γραμμων στο RED1, οπου ανεκαθεν διναν καλυτερες τιμες για φορητοτητες, μου ειπαν σχεδον 78 και για τις δυο!!! Κι ουτε το συζητουσαν μαλιστα αφου για ανανεωση απο Cosmote ειχα παρει καλυτερη τιμη (68).

Σαν πολυ περιεργες συμπεριφορες εχουν, με το να μην τους νοιαζει να παρουν πελατες του ανταγωνιστη!! :worry:

 

αν σας βολευει, το κανετε καρτα εστω και για λιγο και μαλιστα του "ανταγωνιστη"

Link to comment
Share on other sites

αν σας βολευει, το κανετε καρτα εστω και για λιγο και μαλιστα του "ανταγωνιστη"

 

Εγω αυτο σκεφτομαι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο σκεφτομαι να κανω...

 

Και πολυ καλα θα κανεις.Αν το εκανε το συνολο των καταναλωτων ισως αλλαζανε ολοι τους αυτην την απαραδεκτη πολιτικη το να θεωρειται το κινητο ειδος πολυτελειας και να το πληρωνουμε χρυσο.

Καρτοκινητο μεχρι να βαλουν μυαλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Είμαι συνδρομητής vodafone σε red1 18μηνο που σχεδόν έληξε.

Η πρόταση της vodafone είναι 38.60 τελικό για εκ νέου ανανέωση.

Η cosmote σε κουβέντα για ενδεχόμενη φορητότητα δίνει ασύμφορη προσφορά.

 

Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα σε cosmoκάρτα ελπίζωντας σε αντιπρόταση από τη vodafone ελαχιστοποιώντας τον κίνδυνο να την πατήσω και να παραμείνω δεσμευμένος στην cosmote με υψηλό πάγιο.

 

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ή κάποια άλλη λύση που μου διαφεύγει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Θα ήθελα τη βοήθεια σας στα παρακάτω ερωτήματα που αφορούν στα να καταφέρω τη μέγιστη επιδότηση από την Vodafone σε ανανέωση συμβολαίου

Έχω το πρόγραμμα Vodafone 700 προς όλους με 300mb στα 27€ (συνδυαστικά με hol) το οποίο λήγε λήγει 30/05/15. Είχα κάνει αίτημα φορητότητας στη cosmote πριν 2.5 χρόνια για καλύτερη επιδότηση και σκάφτομαι να κάνω ξανά αν και από ότι κατάλαβα το ρίσκο να σου ¨μείνει¨ το πακέτο της Cosmote είναι μεγαλύτερο τώρα που υπογράφεις την αίτηση και μετά επικοινωνούν μαζί σου

Ενδιαφέρομαι για επιδότηση στο iphone6 ή καλύτερη έκπτωση παγίου (προς όλους 700 ή στο 400)

 

1) Αν καλέσω στο 1227 (τμήμα διακοπών) ή στο 2106702000 (τμήμα προσφορών) και μιλήσω για υποτιθέμενη ακύρωση καταφέρνω την ίδια επιδότηση από ότι αν κάνω αίτημα φορητότητας?

2) Το γεγονός ότι έχω κάνει ήδη στο παρελθόν αίτημα φορητότητας που ακύρωσα επηρεάζει σε κάτι?

3) Μπορώ να ξεκινήσω τη διαδικασία τώρα 3 μήνες πριν λήξει η προηγούμενη 12μηνη δέσμευση?

4) Τελικά αν κάνω αίτημα φορητότητας, υπογράφω την αίτηση στο courier, με καλούν για προσφορά και στη συνέχεια ακυρώνω την αίτηση σε κάποιο κατάστημα πχ Γερμανός?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Είμαι συνδρομητής vodafone σε red1 18μηνο που σχεδόν έληξε.

Η πρόταση της vodafone είναι 38.60 τελικό για εκ νέου ανανέωση.

Η cosmote σε κουβέντα για ενδεχόμενη φορητότητα δίνει ασύμφορη προσφορά.

 

Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα σε cosmoκάρτα ελπίζωντας σε αντιπρόταση από τη vodafone ελαχιστοποιώντας τον κίνδυνο να την πατήσω και να παραμείνω δεσμευμένος στην cosmote με υψηλό πάγιο.

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ή κάποια άλλη λύση που μου διαφεύγει?

 

Οκ αν δεν εισαι διατεθιμενος να δωσεις για καποιο αντιστοιχο πακετο τοσα λεφτα τοτε φορητοτητα και τους δοκιμαζεις.

Αλλους τους παιρνουν για προσφορα... αλλους οχι.Φυσικα αν σε ρωτησουν γιατι φευγεις θα πεις οτι σου κανανε καλυτερη τιμη απο κοσμοτε... (ριχτη λιγο την τιμη) και δες αν σου κανουν προσφορα.Δεν χανεις και τιποτα και αν θες να γυρισεις στην voda ξαναγυρνας.

το 38.60 παντως για δεσμευση ειναι τσιμπημενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Είμαι συνδρομητής vodafone σε red1 18μηνο που σχεδόν έληξε.

Η πρόταση της vodafone είναι 38.60 τελικό για εκ νέου ανανέωση.

Η cosmote σε κουβέντα για ενδεχόμενη φορητότητα δίνει ασύμφορη προσφορά.

 

Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα σε cosmoκάρτα ελπίζωντας σε αντιπρόταση από τη vodafone ελαχιστοποιώντας τον κίνδυνο να την πατήσω και να παραμείνω δεσμευμένος στην cosmote με υψηλό πάγιο.

 

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ή κάποια άλλη λύση που μου διαφεύγει?

 

 

Καπου τοσα μου ειπαν και σε εμενα παρολα που εχουμε 2 red 1 στην οικογενεια. Περιμενω την Δευτερα να εγκριθει απο τα κεντρικα της Wind η προσφορα που μου εκανε ενα καταστημα τους και αμα δεν μου κανουν καλυτερη αντιπροταση απο την Vodafone, δηλαδη να πληρωνω τα ιδια που πληρωνα και σημερα, εφυγα για Wind.

Θα σας ενημερωσω απο Δευτερα για το τι θα γινει.

 

ΥΓ: ο υπαλληλος της Wind μου ειπε πως εχει ξεκινησει πιλοτικα το 4G δικτυο τους στην Αθηνα μονο! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Και σημερα η συνεχεια...

 

Εκανα αιτηση φορητοτητας στη Wind για τα 2 Red 1 και ενα double play HOL για τα αντιστοιχα της Wind (η Wind μου τα εδινε ολα μαζι 78Ευρω το μηνα). Με πηραν τηλεφωνο απο τη Vodafone μετα απο 1 ωρα. Μου εδωσαν τα 2 red 1 50Ευρω το μηνα και τα δυο με 18μηνο συμβολαιο και 18Ευρω το μηνα το double play της Hol με 24μηνη δεσμευση.

Συνολο 68Ευρω το μηνα ολα μαζι. Μου ειπαν πως μου εκαναν τη συγκεκριμενη προσφορα επειδη ανανεωνα για 2 γραμμες στο Red 1 και μαζι το Double Play.

Εννοειται παρεμεινα στην Vodafone/HOL. :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...