Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχουν 2 ειδων φορητοτητες.

Στην πρωτη ζητας συσκευη με επιδοτηση και προχωρα (και) τηλεφωνικα. Η βοντα ενημερωνεται αμεςα και επικοινωνει μαζι σου. Γινεται η αντιπροσφορα και ενημερωνεις την νεα εταιρεια αν θελεις να προχωρησεις η οχι.

Στην δευτερη υπογραφεις απο την νεα εταιρεια, παραλαμβανεις καρτα και μετα ενημερωνεται η βοντα και κανει την προσφορα της. Η συνεχεια γνωστη αφου μεσα σε 14 ημερες μπορεις να υπαναχωρησεις απο το οποιο συμβολαιο εκανες. Εδω δεν εχω καταλαβει ομως πως γινεται χωρις να σε εχει απελευθερωσει η παλια εταιρεια η νεα να σου στελνει καρτα με τον (παλιο σου) αριθμο.

 

Υγ. Εχω την εντυπωση πως οι φορητοτητες σε κοσμοτε αντιμετωπιζονται με καλυτερες προσφορες απο αυτες που γινονται αε αυτους της wind. Μπορει να κανω και λαθος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Δεν ειναι καποια ιδιαιτερη προιταση.

Για μια γραμμη και με σταθερο οτε, καπου εκει εβγαινε.

Τουλαχιστον ετσι μου ειπαν.

 

Εμένα με ενδιαφέρει η επιδότηση με έκπτωση παγίου, και όχι αγορά συσκευής.

Άρα, πρέπει να υπογράψω πρώτα για να μου κάνουν αντιπρόταση απ' τη βόντα. Δεν είναι λίγο επίφοβο αυτό; Τη "γνωστή συνέχεια" δεν την γνωρίζω καν, αλλά για να λες έτσι λογικά θα έχει αναφερθεί αρκετές φορές και θα μάθω εύκολα τι πρέπει να κάνω σε περίπτωση που πρέπει να ακυρώσω τη φορητότητα.

 

Και, αλήθεια, γιατί αυτή η διαφορά σε σχέση με την επιδότηση συσκευής και την επιδότηση παγίου; Ενώ δηλαδή στην πρώτη περίπτωση γίνονται πιο άμεσα τα πράγματα, στη δεύτερη πρέπει να περάσεις απ' αυτόν τον "Γολγοθά";

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

 

 

Δεν ειναι καποια ιδιαιτερη προιταση.

Για μια γραμμη και με σταθερο οτε, καπου εκει εβγαινε.

Τουλαχιστον ετσι μου ειπαν.

δεν την πηρα με σταθερο την εκπτωση χωρις σταθερο ειναι απλα πηρα στο 2108006300 και ζητησα προσφορα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

επειδη δουλευω στο τμημα φορητοτητας της cosmote απλα να σας πω οτι τρεχει το 65 στα 36 ευρο σε οικογενειακο σχημα δλδ 2 γραμμες κ ανω... μονο του το δινουμε στα 43 με φπα και τελη μεσα στην τιμη και εαν υπαρχει οτε σταθερο παιρνει και συνδυαστικη εκπτωση επισης τωρα δινουμε και δωρο σε ολα τα προγραμματα plus και μια εξτρα sim καρτα με 2gb ιντερνετ για να το βαλετε σε καποιο ταμπλετ η laptop...
Link to comment
Share on other sites

δεν την πηρα με σταθερο την εκπτωση χωρις σταθερο ειναι απλα πηρα στο 2108006300 και ζητησα προσφορα

 

Αυτό είναι και το νούμερο για να πάρω και να ζητήσω φορητότητα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και το νούμερο για να πάρω και να ζητήσω φορητότητα;

 

το νουμερο αυτο ειναι, και εκει εργαζομαι κ εγω οποιος θελει το οτιδηποτε απο cosmote στο 2108006300 εαν θελετε με ζητατε και σας τα μεταφερω απλα να μου πειτε οτι εισαστε απο το forum να το ξερω...ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ με ζητατε

Link to comment
Share on other sites

το νουμερο αυτο ειναι, και εκει εργαζομαι κ εγω οποιος θελει το οτιδηποτε απο cosmote στο 2108006300 εαν θελετε με ζητατε και σας τα μεταφερω απλα να μου πειτε οτι εισαστε απο το forum να το ξερω...ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ με ζητατε
μια ερωτηση εγω εκανα φορητοτηταα 2 γραμμες σε οικογενειακο αλλα μου ειπαν οτι δικαιουμαι μονο μια καρτα sim με 2gb και οχι 2 δηλαδη μονο για το ενα νουμερο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση εγω εκανα φορητοτηταα 2 γραμμες σε οικογενειακο αλλα μου ειπαν οτι δικαιουμαι μονο μια καρτα sim με 2gb και οχι 2 δηλαδη μονο για το ενα νουμερο

 

σε οικογενειακο δινουν μια καρτα οχι 2

Link to comment
Share on other sites

σε οικογενειακο δινουν μια καρτα οχι 2
μια ερωτηση πριν φυγω απο την cosmote ειχα ως εξοφληση την πιστωτικη της cosmote για παιρνω την εκπτωση επειδη δεν μπορω να παω σε καταστημα λογω κινητικου προβληματος που μπορω να βρω την αιτηση να την υπογραψω και να την στειλω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση πριν φυγω απο την cosmote ειχα ως εξοφληση την πιστωτικη της cosmote για παιρνω την εκπτωση επειδη δεν μπορω να παω σε καταστημα λογω κινητικου προβληματος που μπορω να βρω την αιτηση να την υπογραψω και να την στειλω

 

Την αιτηση για πιο?Για να πληρωνεις την Vodafone με πιστωτικη εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, 5€ απ' όσο γνωρίζω. Στις άλλες δεν ισχύει;

 

Θέλει 5 ευρω για αλλαγή στοιχείων?? :eek: :thumbdown: :thumbdown: κοσμοτε που ήμουν δεν είχα πληρώσει

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Την αιτηση για πιο?Για να πληρωνεις την Vodafone με πιστωτικη εννοεις?
για να πληρωνω την cosmote οταν παω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Θέλει 5 ευρω για αλλαγή στοιχείων?? :eek: :thumbdown: :thumbdown: κοσμοτε που ήμουν δεν είχα πληρώσει

Σε εμένα δεν είχαν ζητήσει χρήματα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

για να πληρωνω την cosmote οταν παω

 

 

Φανταζομαι σε καποιο καταστημα αν πας μπορεις να κανεις αυτο που λες την παγια εντολη εξοφλησης.Η απο το ιντερνετ.Δεν ξερω την διαδικασια καθολου για να ειμαι ειλικρινης εγω τα συμβολαια τα πληρωνω μεσω web banking χωρις να χρειαζεται να κανω κατι αλλο.Νομιζω και απο το τηλεφωνο εξυπηρετησης πελατων θα σου εξηγησουν τι πρεπει να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με ΕΕΤΤ και ειπαν οτι πρεπει να επιστρεψω την επιδοτηση και οτι ειναι νομιμο να το ζηταει η vodafone. εγω προσωπικα πληρωνω και φευγω εχω ηδη υπογραψει με την cosmote
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

μιλησα με ΕΕΤΤ και ειπαν οτι πρεπει να επιστρεψω την επιδοτηση και οτι ειναι νομιμο να το ζηταει η vodafone. εγω προσωπικα πληρωνω και φευγω εχω ηδη υπογραψει με την cosmote

 

Ήθελες να φύγεις με το αιτιολογικό των παραπάνω πέντε ευρώ για το διπλασιασμό mb, Napster, κλπ;

Γιατί κι εγώ θέλω να φύγω αφού με εκβιάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελες να φύγεις με το αιτιολογικό των παραπάνω πέντε ευρώ για το διπλασιασμό mb, Napster, κλπ;

Γιατί κι εγώ θέλω να φύγω αφού με εκβιάζουν.

εγω θελησα να φυγω γιατι θεωρω οτι με κοροιδεψε η vodafone και δεν τιμησε το συμβολαιο μας. παρολο που θα πληρωνω τα ιδια στην cosmote αλλα πραγματικα εχω ξενερωσει
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εγω θελησα να φυγω γιατι θεωρω οτι με κοροιδεψε η vodafone και δεν τιμησε το συμβολαιο μας. παρολο που θα πληρωνω τα ιδια στην cosmote αλλα πραγματικα εχω ξενερωσει

 

Ναι σε τι δεν τίμησε το συμβόλαιο της; σε αυτά που σου ανέφερα η κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε τι δεν τίμησε το συμβόλαιο της; σε αυτά που σου ανέφερα η κάτι άλλο;
αυξησε το παγιο κατα 5 ευρω και απο 30.84 πηγα στα 36.43. ταον δεχθηκα την προταση της voda πληρωνα στην cote 25 ευρω για το Απεριοριστα 45. οπως καταλαβαινεις ανεβηκα σε παγιο 10 ολοκληρα ευρω χωρις να φταιω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

αυξησε το παγιο κατα 5 ευρω και απο 30.84 πηγα στα 36.43. ταον δεχθηκα την προταση της voda πληρωνα στην cote 25 ευρω για το Απεριοριστα 45. οπως καταλαβαινεις ανεβηκα σε παγιο 10 ολοκληρα ευρω χωρις να φταιω

 

Η αύξηση είναι η γνωστή των πέντε ευρώ επειδή θα δίνει τις υπηρεσίες που ανέφερα παραπάνω από 16 Ιουνίου; και η εεττ τι είπε Αφού μας αναγκάζουν εν μέσω συμβολαίου σε αυξήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Η αύξηση είναι η γνωστή των πέντε ευρώ επειδή θα δίνει τις υπηρεσίες που ανέφερα παραπάνω από 16 Ιουνίου; και η εεττ τι είπε Αφού μας αναγκάζουν εν μέσω συμβολαίου σε αυξήσεις!
ναι αυτη ειναι η αυξηση. η ΕΕΤΤ μου ιεπε οτι ειναι νομιμο να ζητανε πισω την επιδοτηση
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει κι εγώ στην εεττ να δω τι θα μου πουν.Δηλαδή εάν αύριο μας κάνανε αύξηση πενήντα ευρώ μηνιαίως δεν θα μπορούσαμε να αποφύγουμε ούτε την αύξηση ούτε να διακόψουμε το συμβόλαιο εάν δεν πληρώσουμε τις όποιες εκπτώσεις ΈΛΕΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορεί να μου δώσει το λινκ της βοντα που αναφέρει την αύξηση των 5 ευρω απο τις 16 Ιούνη; Το ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω.

EDIT: ΟΚ, το βρήκα.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...