Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο απο το 13830, με τις επιλογες. Και μπορεις, αν εισαι γρηγορος, και το κανεις κατω απο 1 λεπτο, να μη χρεωθεις κιολας. Αν δεν κανω λαθος, ειναι 1-2-1-2 και 1-2-1-3. Εχει να κανει με το προγραμμα που εχεις.

 

Η μπορείς να αυτοματοποιήσεις την διαδικασία δημιουργόντας έναν αριθμό κλήσης κάπως έτσι: 13830,,,,,,1,,2,,1,,2 όπως προτείνετε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ ποτέ δεν έχω χρεωθεί για να μάθω τον υπολοιπόμενο όγκο δεδομένων. Πάντα είναι κάτω του 1 λεπτού η κλήση.. Δεν μπορώ να καταλάβω βέβαια γιατί δεν το ενσωματώνουν στο 1284.
Link to comment
Share on other sites

Η ίδια δουλειά γίνεται και με το τηλέφωνο, ώστε να μην τρέχει να βρει φαξ αν δεν έχει.

 

scripta manet - τα γραπτά μένουν

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις συμβολαίου και μετατροπή σε καρτοκινητό πρέπει πρώτα να καλέσεις την vodafone και πετα να πας σε καταστημα?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

scripta manet - τα γραπτά μένουν

 

Και τα δικά τους γραπτά μένουν. Τουλάχιστον όσες- αρκετές- φορές χρειάστηκε να κάνω αμφισβήτηση από τηλεφώνου μια χαρά διεκπεραιώθηκε το αίτημα, απ'το να έτρεχα σε βιβλιοπωλεία να βρω φαξ και να πληρώσω.

Τώρα αν υπάρχουν μπερδεμένες χρεώσεις από εδώ κι από κει μέσα στον λογαριασμό ίσως όντως και να είναι καλύτερα να γίνει με φαξ το αίτημα.

Link to comment
Share on other sites

scripta manet - τα γραπτά μένουν

Manent (για να είμαστε απολύτως σωστοί).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για οποιον ξερει...!

Εχεις vodafone(καποιο προγραμμα unlimited) και θες να πας με φορητοτητα στην cosmote(γιατι απλα σε καλυπτει περισσοτερο το συμβολαιο της cosmote το οποιο ειναι διαφορετικο απο της vodafone βεβαια και επειδη θες να επωφεληθεις και καποιας επιδοτησης) 2-3 μηνες πριν ληξει το συμβολαιο....!

Αλλα οταν ειχες κανει το συμβολαιο στην vodafone δεν εχεις παρει επιδοτηση συσκευης αλλα εκπτωση μηνιαιου παγιου...!

Τοτε τι συμβαινει...;Αν εχεις παρει επιδοτηση πρεπει να πληρωσεις ενα ποσοστο αυτης...αλλα οταν δεν εχεις παρει επιδοτηση συσκευης αλλα εκπτωση μηνιαιου παγιου τι συμβαινει; :wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος, επιστρεφεις ολο το ποσο που σου εχουν κανει εκπτωση. Δλδ 9-10 χ ποσο εκπτωσης.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος, επιστρεφεις ολο το ποσο που σου εχουν κανει εκπτωση. Δλδ 9-10 χ ποσο εκπτωσης.

 

Δηλαδη το ποσο εκπτωσηςΧτους μηνες που βρισκεσαι στο συμβολαιο ε;

Η εκπτωση γινεται πριν ή μετα την προσθηκη των τελων επικοινωνιας...?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το ξερω. Παρε αν ειναι το 13830 να σου πουν και το ακριβες ποσο.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Η μπορείς να αυτοματοποιήσεις την διαδικασία δημιουργόντας έναν αριθμό κλήσης κάπως έτσι: 13830,,,,,,1,,2,,1,,2 όπως προτείνετε εδώ.

 

Πολύ καλό αλλά εμένα μου βγαίνει με το τελευταίο 2 υπόλοιπο εθνικών κλήσεων :(

Πώς μπορώ να ακούω τον όγκο δεδομένων?

Edited by niknik
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αλλά εμένα μου βγαίνει με το τελευταίο 2 υπόλοιπο εθνικών κλήσεων :(

Πώς μπορώ να ακούω τον όγκο δεδομένων?

Δοκιμασε ή το 1 ή το 3... Τι πακετο εχεις; Αν εχεις και sms, τοτε μαλλον στο 3 πρεπει να ειναι...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους! Είμαι στην wind και πλέον αποφάσισα να φύγω.. Το σήμα είναι πλέον μαύρο χάλι με 2-3 συσκευές που έχω αλλάξει και σπάστηκα γιατί μου δίνουν για 4 γραμμές 80€χ4... Το θεωρώ λίγο ξεφτίλα και για αυτό το λόγο θα έρθω προς vodafone...

 

Η βοντα έχει τελικά iphone 4 άμεσα διαθέσιμα? Το 3g είναι όντως τόσο καλό σε ταχύτητες? drop calls έχει?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα πριν 10 μηνες περίπου ανανέωση συμβολαιου και αλλαγή προγράμματος στο iphone 150 lite (150 λεπτά, 150 μην. 150ΜΒ) 18μηνο.

 

Μπορώ να κάνω αλλαγή του πακέτου τώρα;

 

τα 500ΜΒ πολλά μου είναι, πάνω από 100 δε χρησιμοποιώ.

Θα μπορούσα να πάω στο Vodafone Οικονομικό 25 (140 λεπτά με 26€) + 100ΜΒ ιντερνετ (5€) = 31€. Τώρα πληρώνω 42€+

 

Προσπαθώ να κάνω την αλλαγή μέσω του myaccount και δεν με αφηνει, βγάζει σφάλμα, μήπως δεν μπορώ να κανω την αλλαγή συμβολαίου πριν τους 18 μηνες;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους! Είμαι στην wind και πλέον αποφάσισα να φύγω.. Το σήμα είναι πλέον μαύρο χάλι με 2-3 συσκευές που έχω αλλάξει και σπάστηκα γιατί μου δίνουν για 4 γραμμές 80€χ4... Το θεωρώ λίγο ξεφτίλα και για αυτό το λόγο θα έρθω προς vodafone...

 

Η βοντα έχει τελικά iphone 4 άμεσα διαθέσιμα? Το 3g είναι όντως τόσο καλό σε ταχύτητες? drop calls έχει?

 

Έχει iPhone 4 άμεσα διαθέσιμα μόνο μέσω του http://www.vodafone.gr και του online καταστήματος. Συμφέρει μάλιστα γιατί στο δίνει και 50 ευρώ φθηνότερα για νέα σύνδεση και 20 ευρώ επιπλέον επιδότηση για ανανέωση συμβολαίου. Εμένα μέσα σε 2 μέρες μου το έφεραν με παραγγελία από το site.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε ή το 1 ή το 3... Τι πακετο εχεις; Αν εχεις και sms, τοτε μαλλον στο 3 πρεπει να ειναι...

 

Μου δίνει επιλογή μόνο για το 1 όπου με ενημερώνει μόνο για εθνικές κλπ κλήσεις.

Ο όγκος δεδομένων εξαφανίστηκε! :wacko: Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών. Για άλλη μια φορά είχαν βλάβη στα συστήματά τους και δεν μπορούσαν να δουν το υπόλοιπο των δεδομένων μου :mad: Επίσης μου είπαν ότι ποτέ δεν υπήρχε δυνατότητα ενημέρωσης όγκου από το αυτόματο σύστημα :confused:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους! Είμαι στην wind και πλέον αποφάσισα να φύγω.. Το σήμα είναι πλέον μαύρο χάλι με 2-3 συσκευές που έχω αλλάξει και σπάστηκα γιατί μου δίνουν για 4 γραμμές 80€χ4... Το θεωρώ λίγο ξεφτίλα και για αυτό το λόγο θα έρθω προς vodafone...

 

Η βοντα έχει τελικά iphone 4 άμεσα διαθέσιμα? Το 3g είναι όντως τόσο καλό σε ταχύτητες? drop calls έχει?

Το iPhone 4 το βρίσκεις πλέον άνετα και έχει γερή επιδότηση στα unlimited με internet. Dropped calls έχει σπάνια η Vodafone. To 3G είναι καλό και γρήγορο αλλά αποτελεί collection item από την προσωπική μου εμπειρία. Πολύ πιο διαδεδομένο πάντως από τη Wind.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος, επιστρεφεις ολο το ποσο που σου εχουν κανει εκπτωση. Δλδ 9-10 χ ποσο εκπτωσης.

 

Φυσικά και δεν επιστρέφεις όλο το ποσό της επιδότησης ή τις έκπτωσης.. επιστρέφεις ότι είναι υπόλοιπο από εκείνη την στιγμή που θα διακόψεις μέχρι την λήξη του συμβολαίου. Πχ εγώ που είχα πάρει 110-120 ευρώ επιδότηση για την μια απ τις 2 συνδέσεις μου στην vodafone (η δεύτερη έχει συμπληρώσει 12μηνο) και λήγει τον Μάρτιο (αρκετούς μήνες ακόμα) μου είπαν ότι με 62 ευρώ αυτή την στιγμή το κόβω καθώς τόσο αναλογεί ακόμα (τον επόμενο μήνα θα είναι λιγότερα κτλ). Το θέμα με εμένα είναι να βρω που θα πάω (εκτός από vodafone τόσο σπασμένος που είμαι με τα τελευταία χουνέρια που μου έκαναν)

 

Γειά σε όλους! Είμαι στην wind και πλέον αποφάσισα να φύγω.. Το σήμα είναι πλέον μαύρο χάλι με 2-3 συσκευές που έχω αλλάξει και σπάστηκα γιατί μου δίνουν για 4 γραμμές 80€χ4... Το θεωρώ λίγο ξεφτίλα και για αυτό το λόγο θα έρθω προς vodafone...

 

Η βοντα έχει τελικά iphone 4 άμεσα διαθέσιμα? Το 3g είναι όντως τόσο καλό σε ταχύτητες? drop calls έχει?

 

Έλα έλα γιατί εδώ δίνουν στους παλιούς τρομερές επιδοτήσεις .. άκου 80 ευρώ.. εμένα άμα λάχει μου έδινε η voda... 40... και με φασαρία πήγε 60... ακόμα δεν έχουμε καταλάβει πως για να πας σε παρακαλάνε μετά σε έχουν γραμμένο όλες οι εταιρίες το ίδιο

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν επιστρέφεις όλο το ποσό της επιδότησης ή τις έκπτωσης.. επιστρέφεις ότι είναι υπόλοιπο από εκείνη την στιγμή που θα διακόψεις μέχρι την λήξη του συμβολαίου. Πχ εγώ που είχα πάρει 110-120 ευρώ επιδότηση για την μια απ τις 2 συνδέσεις μου στην vodafone (η δεύτερη έχει συμπληρώσει 12μηνο) και λήγει τον Μάρτιο (αρκετούς μήνες ακόμα) μου είπαν ότι με 62 ευρώ αυτή την στιγμή το κόβω καθώς τόσο αναλογεί ακόμα (τον επόμενο μήνα θα είναι λιγότερα κτλ). Το θέμα με εμένα είναι να βρω που θα πάω (εκτός από vodafone τόσο σπασμένος που είμαι με τα τελευταία χουνέρια που μου έκαναν)

Οταν ειχα επικοινωνησει πιο παλια, που ηθελα να μαθω τι γινεται με τις εκπτωσεις, μου ειχαν πει οτι μπορεις να σπασεις το συμβολαιο οποτε θες και απλα επιστρεφεις το ποσο που ειχε γινε εκπτωση μεχρι εκεινη τη στιγμη. Δλδ ποσο x μηνες εκπτωσης.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα εχω παρει αγρια..Πηγα και εκανα ανανεωση του συμβολαιου σε ενα καταστημα Vodafone (franchise) και μου επαιξαν πουστια με την επιδοτηση δινοντας μου ενα κουπονι για να παρω ο,τι θελω δηθεν απο παντου αλλα τελικα μετραει μονο στο δικο τους καταστημα..Δεν εχουν καν τη συσκευη που ηθελα και τα εχω παρει στο κρανι ομως!Εχω σκοπο να κανω ακυρωση του συμβολαιου μου και αν θελει η vodafone ας ερθει παρακαλετη να με πεισει οπως ειχε ξαναγινει και παλιοτερα καποια στιγμη που ειχα απειλησει να φυγω..Το θεμα ειναι οτι δεν εχει περασει καν 1 μηνας που εκανα την ανανεωση..Ξερετε τι πρεπει να κανω για να σπασω το συμβολαιο και αν χρειαζεται να πληρωσω και καποια χρηματα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα εχω παρει αγρια..Πηγα και εκανα ανανεωση του συμβολαιου σε ενα καταστημα Vodafone (franchise) και μου επαιξαν πουστια με την επιδοτηση δινοντας μου ενα κουπονι για να παρω ο,τι θελω δηθεν απο παντου αλλα τελικα μετραει μονο στο δικο τους καταστημα..Δεν εχουν καν τη συσκευη που ηθελα και τα εχω παρει στο κρανι ομως!Εχω σκοπο να κανω ακυρωση του συμβολαιου μου και αν θελει η vodafone ας ερθει παρακαλετη να με πεισει οπως ειχε ξαναγινει και παλιοτερα καποια στιγμη που ειχα απειλησει να φυγω..Το θεμα ειναι οτι δεν εχει περασει καν 1 μηνας που εκανα την ανανεωση..Ξερετε τι πρεπει να κανω για να σπασω το συμβολαιο και αν χρειαζεται να πληρωσω και καποια χρηματα?

Απο που ηθελες να παρεις δλδ κατι; Αν πηγαινες στο πλαισιο, θα ηταν μονο για τα καταστηματα του πλαισιου και για ολα τα ειδη. Στη vf, λογικο και επομενο να ειναι μονο για τα καταστηματα της vf και ολα τα θυγατρικα. Δεν μπορει να σου κοψει να πας σε πλαισιο να παρεις ο,τι θες. Γιατι ετσι δε θα το παρει η vf το ποσοστο, αλλα το πλαισιο.

Ως προς το 2ο σκελος, νομιζω μετα το μηνα μπορεις να ακυρωσεις και θα δεις επανω στο συμβολαιο σου τι ποσοστο λεει για επιστροφη.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω διακοπή και πάω να κάνω αλλαγή κατευθείαν σε cote πχ, δεν υπάρχει κίνδυνος να τους μπερδέψω? Δηλαδή θα μου κα΄νουν οι μεν νεα προσφορά, οι άλλοι δεν θα με ξαναπάρουν τηλέφωνο να με ρωτήσουν τι έγινε και τους το ακύρωσα? Μη βρεθώ μπλεγμένος ...

 

Το έχει πάθει φίλος μου. Κάτι πήγε στραβά με την ακύρωση και βρέθηκε σε άλλη εταιρία. Ο αστάθμητος παράγοντας της γκαντεμιάς πάντα υπάρχει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απο που ηθελες να παρεις δλδ κατι; Αν πηγαινες στο πλαισιο, θα ηταν μονο για τα καταστηματα του πλαισιου και για ολα τα ειδη. Στη vf, λογικο και επομενο να ειναι μονο για τα καταστηματα της vf και ολα τα θυγατρικα. Δεν μπορει να σου κοψει να πας σε πλαισιο να παρεις ο,τι θες. Γιατι ετσι δε θα το παρει η vf το ποσοστο, αλλα το πλαισιο.

Ως προς το 2ο σκελος, νομιζω μετα το μηνα μπορεις να ακυρωσεις και θα δεις επανω στο συμβολαιο σου τι ποσοστο λεει για επιστροφη.

 

δεν καταλαβες..Αν μπορουσα να ψωνισω απο οποιοδηποτε καταστημα vodafone θα ημουν μια χαρα..Αλλα τελικα πρεπει να το παρω ΜΟΝΟ απο εκεινο το franchise καταστημα που μας εδωσαν το κουπονι..Και ενω ειπαν οτι μπορουσαμε και απο οποιοδηποτε καταστημα "Κωτσοβολος" ουτε κι αυτο ισχυει τελικα..Τωρα θα παραγγειλει μου ειπε την συσκευη και θα περιμενω να την φερουν..Αλλα αυτο δεν ειναι εξυπηρετηση..Ειμαι συνδρομητης και καταναλωτης και οταν θελω την συσκευη τωρα την απαιτω ΤΩΡΑ και οχι οποτε μπορει ή θελει το συγκεκριμενο καταστημα..Ετσι δεν ειναι?Αν λοιπον η vodafone και τα κεντρικα της δεν μπορουν να με προστατεψουν απο "λαμογια" franchise τοτε εχω το δικαιωμα να διακοψω και να σηκωθω να φυγω απο την εταιρια τους.Εδω για να ειμαι δικαιος πρεπει να πω οτι η τηλεφωνητρια απο τα κεντρικα ηταν ευγενεστατη και με το μερος μου και μου ειπε οτι θα το φροντισει..Για να δουμε.. Τελικα αν δεν τσακωθεις ή δεν φωνακεις δεν γινεται τιποτα τελικα..

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε κάτσε...Κανένα κατάστημα δεν μπορεί να έχει όλες τις συσκευές που κυκλοφορούν.Ούτε vf,ούτε κοσμοτέ ούτε wind.Αν θες κάποια συσκευή που δεν υπάρχει εκείνη την ώρα στο κατάστημα απλά την παραγγέλνεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ως νέος στα επαγγελματικά της Vodafone, θα ήθελα να ρωτήσω για τα τηλέφωνα εξυπηρέτησης και λοιπές υπηρεσίες sms (πχ υπόλοιπο χρόνου και όγκου δεδομένων), αν είναι τα ίδια με τα απλά και ποια είναι αυτά..

 

Έχω βρει το 13830 γενικά, το 1399 για τα εταιρικά και το 13840 για τεχνική υποστήριξη.

 

Και επίσης τι χρειάζεται για να γραφτώ στο My Account.. ;-)

Edited by DimBoud
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...