Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα σε συνεχεία προηγούμενου post μου να πω οτι με επιδότηση 189Ε για δυο συνδέσεις (περίπου 75Ε/μήνα) με τηλεφώνημα στο 13830 και συνενόηση με έναν υπάλληλο η επιδότηση που μου δώσανε ήτανε 380Ε. Δεν φτάσανε στα 600Ε την επιδότηση και δεν νομίζω οτι ειναι ευκολο να την φτάσουν σε τέτοια νουμερα. Ακόμα και στην προσφορα που είχαν στις 11/02 για καινουριες συνδέσεις δεν εφταναν ποτε σε τέτοια ποσά οι επιδοτήσεις για δυο συνδέσεις στα 50-60Ε πάγιο. Ίσως με εικονική αίτηση φορητότητας να μπορείς να πετύχεις ακομα περισσότερα άλλά δεν ήθελα να μπω σε τετοια διαδικασία. Πάντως σίγουρα μπορεις να πάρεις σ350-400 Ε επιδότηση. Καλημέρα και ελπίζω να πάνε όλα όσο το δυνατόν καλύτερα.:)

 

Φίλε μου εγώ εικονική φορητότητα δεν έκανα αλλα τους είπα πως θα πάω cosmote.

Mε ρώτησαν με ποια συσκευή θα μουν ευχαριστημένος για να παραμείνω. Τους απάντησα με το iphone 3gs.

Tην επομένη με κάλεσαν και μου είπαν πως το αίτημα μου έγινε δεκτό και πως θα μπορούσα απο το απόγευμα να πάω σε οποιοδήποτε κατάστημα να πάρω τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όταν λέτε οτι κάνατε αίτημα για μεγαλύτερη επιδότηση τι ενοήτε;; στο 13830;

εμένα η επιδότηση έιναι 618Ε αλλά με λογαριασμούς 400Ε μ.ο. άρα μαλλον είναι λίγο ( ; )

θέλω το HD2 που είναι στα 700Ε, με διαπραγμάτευση θα πάρω εύκολα τα 80Ε που λείπουν;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άκουσα πως απ'τις 15 του μήνα και μετά θα κοπούν τα πολλά-πολλά με τις υπέρογκες επιδοτήσεις.Ισχύει;

 

Πού το άκουσες αυτό? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Kαλή τύχη φίλε και περιμένω να μας πεις τα αποτελέσματα :)

Πηρα την στο 13830 και μου ειπαν 80ευρω ειναι ομως για τον εναν αριθμο γιατι ο αλλος δεν εχει κλεισει χρονο.

Βασικα δεν καιγομαι να παρω καποιο κινητο τωρα γιατι δεν εχει βγει κατι καλυτερο απο αυτο που εχω, μαλλον θα ζητησω εκπτωση και αν βγει κανενα κινητο που να αξιζει τοτε θα δω για επιδοτηση 'η για αλλαγη εταιριας!;)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άκουσα πως απ'τις 15 του μήνα και μετά θα κοπούν τα πολλά-πολλά με τις υπέρογκες επιδοτήσεις.Ισχύει;

 

Δεν έχω ακούσει κάτι αλλά δεν μου φαίνεται παράλογο... Με τόσες unlimited προσφορές και σε καρτοκινητά και σε συμβόλαια τα έσοδα έχουν μειωθεί δραματικά... Φαντάζομαι βέβαια πως σε περιπτωσεις αιτήματος φορητότητας θα κάνουν καλές αντιπροσφορές. Θέλω να πω πως το λογικό είναι απλώς να μην ανεβάζουν τόσο τις επιδοτήσεις απλώς με ένα τηλέφωνημα στο cc...

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε οτι κάνατε αίτημα για μεγαλύτερη επιδότηση τι ενοήτε;; στο 13830;

εμένα η επιδότηση έιναι 618Ε αλλά με λογαριασμούς 400Ε μ.ο. άρα μαλλον είναι λίγο ( ; )

θέλω το HD2 που είναι στα 700Ε, με διαπραγμάτευση θα πάρω εύκολα τα 80Ε που λείπουν;

 

 

400e?????:blink:

Απλά τους παίρνεις και τους λες να κανουν κωλοτούμπες και θα τις κανουν..:lol:

 

Τους λες ομορφα να σου τη πάνε 800 και όχι 700 γιατί την θα πας για cosmote μερια και να είσαι σίγουρος ότι θα τι πάνε..

 

Εμενα από 142e αρχική επιδότηση( με αίτηση φορητότητας που δε χρειαστείς εσύ να είσαι σίγουρος) τι πήγαν 498!!!:p

 

Αν τους τρίξεις τα δόντια μπορείς να τη πας χιλιάρικο άνετα!

Link to comment
Share on other sites

400e?????:blink:

Απλά τους παίρνεις και τους λες να κανουν κωλοτούμπες και θα τις κανουν..:lol:

 

Τους λες ομορφα να σου τη πάνε 800 και όχι 700 γιατί την θα πας για cosmote μερια και να είσαι σίγουρος ότι θα τι πάνε..

 

Εμενα από 142e αρχική επιδότηση( με αίτηση φορητότητας που δε χρειαστείς εσύ να είσαι σίγουρος) τι πήγαν 498!!!:p

 

Αν τους τρίξεις τα δόντια μπορείς να τη πας χιλιάρικο άνετα!

 

Με τι μ.ο. λογαριασμών?

Αν είσαι στον πρώτο χρόνο , μήπως δεν πιάνει και τόσο πολύ αυτό το κόλπο με τη φορητότητα?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την Πέμπτη-Παρασκευή αλλαγή πακέτου από το Φίλοι στο Unlimited 50. Προλαβαίνω να ξανακάνω αλλαγή πακέτου στις 6/4 για να πάω στο Unlimited 15; Να σημειώσω ότι ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί η αλλαγή πακέτου στο Unlimited 50.
Link to comment
Share on other sites

Με μ.ο 100E και στης τρεις γραμμές που έχω γιατί είναι εταιρικό τα πακέτο.

Είμαι στη vodafone 12 χρονια έτσι..το μετράνε πολύ αυτό.

 

Αν ήμουνα 1 χρόνο σίγουρα δε θα μου τα δίνανε.:)

Link to comment
Share on other sites

Με τι μ.ο. λογαριασμών?

Αν είσαι στον πρώτο χρόνο , μήπως δεν πιάνει και τόσο πολύ αυτό το κόλπο με τη φορητότητα?

 

400Ε είναι ο μέσος όρος (είναι οικογενειακό με 3 νούμερα) και είμαι συνδρομητής περίπου 6 χρόνια, παλιά δε τους σκάγαμε κανένα χιλιάρι το μήνα και μας δίναν 700 επιδότηση :mad: δεν ήξερα όμως οτι μπορείς να την παζαρέψεις:p

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ εικονική φορητότητα δεν έκανα αλλα τους είπα πως θα πάω cosmote.

Mε ρώτησαν με ποια συσκευή θα μουν ευχαριστημένος για να παραμείνω. Τους απάντησα με το iphone 3gs.

Tην επομένη με κάλεσαν και μου είπαν πως το αίτημα μου έγινε δεκτό και πως θα μπορούσα απο το απόγευμα να πάω σε οποιοδήποτε κατάστημα να πάρω τη συσκευή.

 

Φίλε homo_digital δεν εγραψα οτι το έκανες εσύ αυτό για να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις. Αν τσεκάρεις στο προηγούμενο post σου θα καταλάβεις. Επίσης για οποίον το κανει εγω του βγάζω το καπέλο. Εμένα που το έκανε ένας φίλος μου για να μπορέσει να πάρει καλύτερη επιδότηση δεν τον πήραν τηλέφωνο και η μαιμου αίτηση φορητότητας του τον έστειλε στην Wind. Οσο αφορά την δική μου περίπτωση δεν με ρωτήσανε καν για το ποια συσκευή ειναι που θα ήθελα απλά με ενημερώσανε για την καινουρια αυξηση στην επιδότηση. Πάντως δεν θα πω ψέματα....ζηλεύω όσους πήραν καλύτερη επιδότηση απο εμένα:p

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την Πέμπτη-Παρασκευή αλλαγή πακέτου από το Φίλοι στο Unlimited 50. Προλαβαίνω να ξανακάνω αλλαγή πακέτου στις 6/4 για να πάω στο Unlimited 15; Να σημειώσω ότι ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί η αλλαγή πακέτου στο Unlimited 50.

 

Άμα είσαι εντός συμβολαίου, δεν θέλει 8 μήνες για να πας σε χαμηλότερο πρόγραμμα; ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω 2-3 αλλαγούλες στα 2 συμβόλαια που έχω, και είδα ότι μπορώ να τις κάνω και μέσα από το myaccount .. Λύστε μου όμως μια απορία :

Ο "μήνας" - ας πούμε- αλλάζει στις 17 .. (τελευταία δηλαδή μέρα του λογαριασμού είναι 16) .. όσο ήμουν στην Cosmote ήξερα ότι αν ήθελα να κάνω αλλαγές έπαιρνα - για παράδειγμα- στις 16 ώστε 17 που άλλαζε ο μήνας χρεώνονταν και οι νέες ρυθμίσεις στο νεό λογαριασμό ..

Ωστόσο, αν δεν κάνω λάθος με τη Vodafone, όταν θέλαμε τον πρώτο μήνα να κάνουμε πάλι κάτι αλλαγές (εκείνοι δηλαδή είχαν κάνει λάθος στα 2 συμβόλαιά μου) μας είχανε πει να επικοινωνήσουμε την πρώτη μέρα του συμβολαίου, δηλαδή 17 ...

Εγώ που θέλω να τις κάνω τώρα ηλεκτρονικά τις αλλαγές (δεν βγάζουμε κι άκρη με τα τηλέφωνα, όλο χαζομάρες μας κάνουν ..) πότε θα πρέπει να τις "τρέξω" ; 16 ή 17; ή άλλη ημερομηνία;

Παίζει ρόλο αν θα υπάρχει κάποια χρονοκαθυστέρηση, η φύση της αλλαγής που θα κάνω;

 

Ευχαριστώ!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Να γνωρίζεις πως η αλλαγή οικονομικού προγράμματος στην Vodafone γίνεται εντός 3 ημερών.Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να γίνει το επόμενο λεπτό ή μάξιμουμ σε 3 24ωρα Απ'την αίτηση.Οπότε,γνώμη μου,τέτοιου είδους αλλαγές κανε τις γύρω στις 14 του μήνα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παίδες. να σας κάνω μια ερώτηση. έχω vodafone οικονιμικό 20 άμα κάνω ανανέωση τώρα ώστε να πάρο κινητό μετά από ποσο καιρό μπορώ να το γυρίσω σε καρτοκινητό ????????
Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

εχω αφησει 2 απληρωτους λογαριασμους. "εσπασα" το συμβολαιο. το εκανα νεο καρτοκινητο και λεω σημερα αυριο να το μετατρεψω γουατς απ.

 

μεχρι ποτε μπορω να αφησω απληρωτους τους λογαριασμους? μπορω να κανω καποιο διακανονισμο να δινω λιγα λιγα χρηματα? δεν παιζουν καθολου €...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παίδες. να σας κάνω μια ερώτηση. έχω vodafone οικονιμικό 20 άμα κάνω ανανέωση τώρα ώστε να πάρο κινητό μετά από ποσο καιρό μπορώ να το γυρίσω σε καρτοκινητό ????????

 

Όποτε θέλεις μπορείς να διακόψεις. Απλά, αν πάρεις επιδότηση θα πρέπει να κάνεις τη μετατροπή σε κάρτα αφού λήξει ο 11ος μήνας από την ημερομηνία ανανέωσης, αφού σε διαφορετική περίπτωση υποχρεούσαι να επιστρέψεις ποσοστό του ποσού επιδότησης.

 

εχω αφησει 2 απληρωτους λογαριασμους. "εσπασα" το συμβολαιο. το εκανα νεο καρτοκινητο και λεω σημερα αυριο να το μετατρεψω γουατς απ.

 

μεχρι ποτε μπορω να αφησω απληρωτους τους λογαριασμους? μπορω να κανω καποιο διακανονισμο να δινω λιγα λιγα χρηματα? δεν παιζουν καθολου €...

 

Υπάρχει περίπτωση να μη σε αφήσουν να φύγεις με φορητότητα αν δεν αποπληρωθούν οι ληξιπρόθεσμοι λογαριασμοί. Αν θέλεις, κάνε αίτηση φορητότητας και δες αν σ'αφησουν.

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσία Unlimited στο Vodafone Καρτοπρόγραμμα

 

Η εταιρεία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι από 08/03/2010 έως και 30/06/2011 θα προσφέρει την υπηρεσία Unlimited αξίας 10€ στο πρόγραμμα συμβολαίου Vodafone Καρτοπρόγραμμα. Η υπηρεσία προσφέρει απεριόριστα λεπτά και γραπτά μηνύματα προς όλους τους συνδρομητές συμβολαίου και καρτοκινητής Vodafone με την αφαίρεση 10€ από το μηνιαίο πάγιο κάθε μήνα και είναι διαθέσιμη σε παλιούς και νέους ιδιώτες και επαγγελματίες συνδρομητές του προγράμματος συμβολαίου Vodafone Καρτοπρόγραμμα. Με την ενεργοποίηση της υπηρεσίας Unlimited η χρέωση του προγράμματος διαμορφώνεται σε 0,33€/ λεπτό για όλες τις εθνικές κλήσεις με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 45 δευτερόλεπτα (από 0,27€/λεπτό και ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 30 δευτερόλεπτα) και 0,12€/ SMS προς εθνικά δίκτυα (από 0,11€/ SMS). Αντίστοιχα, η χρέωση στο Καρτοπρόγραμμα για επαγγελματίες διαμορφώνεται σε 0,27€/ λεπτό για όλες τις εθνικές κλήσεις με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 45 δευτερόλεπτα (από 0,246€/ λεπτό και ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 30 δευτερόλεπτα) και 0,12€/ SMS προς εθνικά δίκτυα (από 0,11€/ SMS). Ανάλογα με το μηνιαίο πάγιο, το Καρτοπρόγραμμα Vodafone Unlimited προσφέρει επιπλέον διαθέσιμο μηνιαίο ποσό κατανάλωσης (μπόνους) το οποίο αποδίδεται την 8η μέρα του μήνα και λήγει με την απενεργοποίηση της υπηρεσίας Unlimited. Συγκεκριμένα, στο Καρτοπρόγραμμα για ιδιώτες αποδίδεται μπόνους 5€ στο πάγιο 20 και 25 και 8€ στο πάγιο 35, ενώ στο Καρτοπρόγραμμα για επαγγελματίες αποδίδεται μπόνους 3€ στο πάγιο 15 και 8€ στο πάγιο 25. Ισχύει η Πολιτική Ορθής Χρήσης σύμφωνα με τα όσα ορίζονται στους Γενικούς Όρους Τηλεπικοινωνιακών Υπηρεσιών. Επιπλέον, ισχύει ότι ως υπερβολική ορίζεται η χρήση πέραν των ορίων Πολιτικής Ορθής Χρήσης τα οποία είναι ανά μήνα: 1500 λεπτά για ομιλία προς κινητά Vodafone και 1500 γραπτά μηνύματα προς κινητά Vodafone. Τα δωρεάν λεπτά ομιλίας και SMS της υπηρεσίας Unlimited μέχρι και το όριο της Πολιτικής Ορθής Χρήσης είναι διαθέσιμα για χρήση εντός του μήνα και δε μεταφέρονται στον επόμενο. Ακόμη στα εν λόγω λεπτά και SMS δεν συμπεριλαμβάνονται βιντεοκλήσεις, εικονομηνύματα, κλήσεις και μηνύματα προς Υπηρεσίες, προς το εξωτερικό καθώς και κατά τη διάρκεια περιαγωγής. Μετά το πέρας των ορίων της Πολιτικής Ορθής Χρήσης ισχύουν οι χρεώσεις που έχουν περιγραφεί παραπάνω. Η ενεργοποίηση καθώς και η διαγραφή από την υπηρεσία Vodafone Unlimited γίνεται με δωρεάν κλήση στο 1286.

Επιπλέον ανακοινώνεται η από 08/03/2010 έως και 31/05/2010 διάθεση ενός νέου πακέτου χρόνου ομιλίας που προσφέρει 40 λεπτά προς όλα τα κινητά Vodafone Αλβανίας με κόστος 5€. Το πακέτο ομιλίας είναι διαθέσιμο για παλιούς και νέους ιδιώτες και επαγγελματίες συνδρομητές του προγράμματος συμβολαίου Vodafone Καρτοπρόγραμμα Το συγκεκριμένο πακέτο ομιλίας έχει διάρκεια 31 ημέρες από την ημερομηνία ενεργοποίησης του. Μετά τη λήξη της διάρκειας ισχύος του πακέτου, δηλαδή 31 ημέρες από την ενεργοποίηση ή μετά την κατανάλωση του διαθέσιμου χρόνου ομιλίας, οι συνδρομητές θα χρεώνονται σύμφωνα με τις βασικές χρεώσεις του οικονομικού τους πακέτου. Κατά τη διάρκεια χρήσης των διαθέσιμων λεπτών ομιλίας του πακέτου ομιλίας, ισχύει χρέωση ανά δευτερόλεπτο, με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα εξήντα δευτερόλεπτα (από 30 δευτερόλεπτα). Τα διαθέσιμα λεπτά που δεν καταναλώνονται εντός 31 ημερών δε μεταφέρονται σε επόμενους μήνες. Οι συνδρομητές συμβολαίου Vodafone Καρτοπρόγραμμα θα μπορούν να ενεργοποιήσουν το νέο πακέτο καλώντας δωρεάν στο 1286. Το πακέτο ομιλίας προς κινητά Vodafone Αλβανίας είναι συμβατό με την υπηρεσία Vodafone Unlimited.

Τέλος, από 15 Μαρτίου 2010 καταργείται το επιπλέον διαθέσιμο μηνιαίο ποσό κατανάλωσης (Μπόνους) των 5€ στο πρόγραμμα συμβολαίου Vodafone Καρτοπρόγραμμα 25 καθώς και το επιπλέον διαθέσιμο μηνιαίο ποσό κατανάλωσης (Μπόνους) των 3€ στο Καρτοπρόγραμμα 15 για Επαγγελματίες. Περαιτέρω, το επιπλέον διαθέσιμο μηνιαίο ποσό κατανάλωσης (Μπόνους) στο πρόγραμμα συμβολαίου Vodafone Καρτοπρόγραμμα 35 διαμορφώνεται από 8€ σε 5€. Οι παραπάνω αλλαγές ισχύουν για νέες συνδέσεις στο Καρτοπρόγραμμα καθώς και για μεταφορές από υφιστάμενα προγράμματα συμβολαίου ή πακέτα καρτοκινητής Vodafone. Δεν επηρεάζονται οι υφιστάμενοι και οι νέοι συνδρομητές Καρτοπρόγραμματος με ημερομηνία σύνδεσης μέχρι 14 Μαρτίου 2010.

 

Οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=38401&dateFrom=&dateUntil=

Link to comment
Share on other sites

Όποτε θέλεις μπορείς να διακόψεις. Απλά, αν πάρεις επιδότηση θα πρέπει να κάνεις τη μετατροπή σε κάρτα αφού λήξει ο 11ος μήνας από την ημερομηνία ανανέωσης, αφού σε διαφορετική περίπτωση υποχρεούσαι να επιστρέψεις ποσοστό του ποσού επιδότησης.

 

 

 

Υπάρχει περίπτωση να μη σε αφήσουν να φύγεις με φορητότητα αν δεν αποπληρωθούν οι ληξιπρόθεσμοι λογαριασμοί. Αν θέλεις, κάνε αίτηση φορητότητας και δες αν σ'αφησουν.

 

αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω .. έχει συμβεί και σε μένα, όταν έφυγα από την cosmote και ήρθα στη Vodafone.. έκανα και 3 μήνες να πληρώσω τον λογαριασμό που αντιστοιχούσε στον ένα αριθμό μου (βέβαια δεν ήταν κανά τρελό ποσό, αλλά δεν είχα καθόλου λεφτά στην άκρη εκείνη την περίοδο ... ) .. και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα..

 

 

ερώτηση:

μετά από πόσους ανεξόφλητους λογαριασμούς και σε πόσο χρονικό διάστημα από την προβλεπόμενη ημερομηνία εξόφλησης σου στέλνουν μήνυμα ότι θα προβούν σε διακοπή εξερχόμενων κλήσεων;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση παρακαλώ, εκείνες οι προσφορές με το PS3 ισχύουν ακόμα? και πόσο πάγιο πρέπει να πληρώσω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση παρακαλώ, εκείνες οι προσφορές με το PS3 ισχύουν ακόμα? και πόσο πάγιο πρέπει να πληρώσω?

Ηταν για 3 ημέρες, έχουν λήξει. Περίμενε μέχρι το Πάσχα, όλο και κάποια προσφορά θα βγει πάλι

Link to comment
Share on other sites

Ηταν για 3 ημέρες, έχουν λήξει. Περίμενε μέχρι το Πάσχα, όλο και κάποια προσφορά θα βγει πάλι

 

Ήταν μάλον πολύ καλό για να κρατήσει για πολύ, ευχαριστώ για την απάντηση! Αντε καλό μας πάσχα λοιπόν εν αναμονή προσφορών :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...