Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απευθείας στην εταιρεία που θέλεις να πας. Δηλαδή αν έχεις Cosmote και θες να πας Vodafone κάνεις την αίτηση σε κάτάστημα Vodafone.

 

Επειδή έκανα κι εγώ φορητότητα ενα αριθμό cosmote στη vodafone, αλλά δεν μου έχουν φέρει ακόμα την sim, μπορώ να καλέσω κάπου για να δω την πορεία της αίτησής μου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Oταν θελεις να κανεις απο μια εταιρεια φορητοτητα σε αλλη την αιτηση την κανεις στην εταιρεια που θες να πας???η σε αυτην που εισαι ηδη??δηλαδη αν εχω cosmote και θελω να παω vodafone που κανω αιτηση??

Αν την έκανες σε αυτή που ήδη είσαι, ξέρεις να γινόταν ποτέ η "μετακόμοιση"; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έκανα κι εγώ φορητότητα ενα αριθμό cosmote στη vodafone, αλλά δεν μου έχουν φέρει ακόμα την sim, μπορώ να καλέσω κάπου για να δω την πορεία της αίτησής μου?

Για ρώτα στο 13894...(από κινητό cosmote).

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα vodafone "χωρίς πάγιο".

Θέλω να πάρω τον αριθμό αυτόν και να τον κάνω φορητότητα αλλά και να μην χάσω το "χωρίς πάγιο"που πλέον δεν διατίθεται εμπορικά.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσω άλλο "χωρίς πάγιο";

Μήπως μπορώ με κάποιο τρόπο να κάνω αλλαγή αριθμού στο "χωρίς πάγιο" αλλά ταυτόχρονα να δεσμεύσω τον παλιό μου αριθμό και να τον κρατήσω;

Έχω καταλάβει ότι δεν γίνεται, αλλά λέω μήπως ξέρετε κανένα κολπάκι!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα vodafone "χωρίς πάγιο".

Θέλω να πάρω τον αριθμό αυτόν και να τον κάνω φορητότητα αλλά και να μην χάσω το "χωρίς πάγιο"που πλέον δεν διατίθεται εμπορικά.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσω άλλο "χωρίς πάγιο";

Μήπως μπορώ με κάποιο τρόπο να κάνω αλλαγή αριθμού στο "χωρίς πάγιο" αλλά ταυτόχρονα να δεσμεύσω τον παλιό μου αριθμό και να τον κρατήσω;

Έχω καταλάβει ότι δεν γίνεται, αλλά λέω μήπως ξέρετε κανένα κολπάκι!

 

το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κρατήσεις τον αριθμό vodafone ως έχει και να κάνεις μια καινούργια σύνδεση στην άλλη εταιρία. δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο κόλπο γιατί και αίτημα αλλαγής αριθμού να κάνεις από την vodafone τον παλιό τον χάνεις.

Link to comment
Share on other sites

ΗΤC DIAMOND 2 ΠΡΟΣΦΟΡΑ

 

Τώρα με κάθε νέα σύνδεση ή φορητότητα από τo πρόγραμμα Vodafone Οικονομικό/Ευέλικτο 35 και πάνω ισχύει επιπλέον επιδότηση 154,70€ (με ΦΠΑ) για το νέο HTC Diamond2.

Ειδικά στο Vodafone Οικονομικό/Ευέλικτο 35 η συσκευή προσφέρεται 50% φθηνότερα από την τιμή λιανικής.

 

Η προσφορά ισχύει από τη Παρασκευή 12/06/2009 μέχρι τέλος Ιουνίου για νέες συνδέσεις, φορητότητες και μετατροπές καρτοκινητού σε συμβόλαιο.

H προσφορά δεν ισχύει για απλή αγορά συσκευής.

Στη προσφορά συμμετέχουν τα προγράμματα από Vodafone Οικονομικό/Ευέλικτο 35 και άνω και τα V300 Parent, V500Parent και V900Parent.

Δεν ισχύει για Επαγγελματικά προγράμματα και Καρτοπρόγραμμα 35.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα vodafone "χωρίς πάγιο".

Θέλω να πάρω τον αριθμό αυτόν και να τον κάνω φορητότητα αλλά και να μην χάσω το "χωρίς πάγιο"που πλέον δεν διατίθεται εμπορικά.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσω άλλο "χωρίς πάγιο";

Μήπως μπορώ με κάποιο τρόπο να κάνω αλλαγή αριθμού στο "χωρίς πάγιο" αλλά ταυτόχρονα να δεσμεύσω τον παλιό μου αριθμό και να τον κρατήσω;

Έχω καταλάβει ότι δεν γίνεται, αλλά λέω μήπως ξέρετε κανένα κολπάκι!

Μπορείς να κάνεις αίτηση μέσω του vf myaccount ή να μεταφέρεις ένα άλλο αριθμό από άλλο δίκτυο στη vf στο χωρίς πάγιο.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω συμβόλαιο Vodafone και σήμερα το πρωί μου ήρθε μυνημα ότι μπορώ με 5€ το μήνα να έχω 500' προς όλους τους αριθμούς Vodafone. Για ενεργοποίηση καλείς 13830. Δεν ξέρω αν ισχύει για όλους τους συνδρομητές 'η είναι επιλέκτικά μόνο. Πάντως εμένα μου φαίνετε πολύ καλή προσφορά και το ενεργοποίησα.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε για την ενημερωση. μαλλον ειναι η απαντηση προς την wind που εχει αναλογη προσφορα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε για την ενημερωση. μαλλον ειναι η απαντηση προς την wind που εχει αναλογη προσφορα!

 

Λάθος είναι η απάντηση και των δύο (vodafone & wind) στην cosmote που έχει αυτή την προσφορά εδώ και κάτι μήνες. Καλή αναμενόμενη κίνηση και των δύο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι και στις 2 συνδέσεις μου ήρθε το μήνυμα με τα 1000 λεπτά το Σαββατοκύριακο :wacko: Όπως και νά'χει πάντως,εγώ θα ενεργοποιήσω την προσφορά των 500 λεπτών :p
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι και στις 2 συνδέσεις μου ήρθε το μήνυμα με τα 1000 λεπτά το Σαββατοκύριακο :wacko: Όπως και νά'χει πάντως,εγώ θα ενεργοποιήσω την προσφορά των 500 λεπτών :p

 

Και εμένα. Και μάλιστα 2 φορές.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μεταξύ μας είναι και λίγο βλακώδες ως πρόγραμμα το Unlimited Weekends!

 

Στην τελική,κάποιος με συμβόλαιο δε θα περιμένει να πάει Σαββατοκύριακο για να πάρει τηλέφωνο όλους τους γνωστούς του με Vodafone :p

 

Το να έδιναν π.χ. πακέτο με δωρεάν κλήσεις προς όλους ή 1 αριθμό Vodafone από π.χ. τις 8 το βράδυ μέχρι τις 7 το πρωί επί καθημερινής βάσεως θα ήταν πιο χρήσιμο απ'ότι το Weekend!

 

Ελπίζω πάντως το πρόγραμμα 500' προς όλους τους αριθμούς VF να εξακολουθεί να ισχύει έως τις 23/06 για ενεργοποίηση!

Link to comment
Share on other sites

Διότι δε μου χρειάζεται αυτήν τη στιγμή!Γιατί να χρεωθώ αναλογία παγίου για χρόνο που δε θα μιλήσω; :)
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι κι εγώ, με πήραν από τη voda, ότι έχω επιδότηση και να πάω να πάρω συσκευή, βρήκα την ευκαιρία και τους έκανα παράπονα ότι η επιδότηση είναι χαμηλή... με παίρνουν μετά από μερικές μέρες, ήμουν στο μετρό και δεν μπόρεσα να συννενοηθώ και σήμερα μπαίνω στο Myaccount και βλέπω την επιδότηση (διαφορά συσκευής σκέτης και αγοράς από τον λογαριασμό μου με ανανέωση συμβολαίου) να βρίσκεται στα ~40€... ενώ πριν είχα 90€... έχει κανείς ιδέα τι συνέβη; ευχαριστώ εκ των προτέρω...

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Διότι δε μου χρειάζεται αυτήν τη στιγμή!Γιατί να χρεωθώ αναλογία παγίου για χρόνο που δε θα μιλήσω; :)

 

υπάρχει τρόπος για να μην σε χρεώσουν αναλογία παγίου? αν και το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι επιπρόσθετο και δεν νομίζω να πληρώνεις αναλογία και σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Βλεπω κατι προγραμματα της Vodafone , Surf & Talk

 

Μπορειτε να μου πειτε τι εννοουν οταν λενε 1,5 GB τον μηνα?

 

Δηλαδη αν παρω μια συσκευη BB και δεν κανω το 1,5 GB μπορω να τη συνδεω με το PC και να κανω την καταναλωση του ογκου απο εκει, χρησιμοποιωντας το τηλςφωνο ως μοντεμ??

 

Γινεται κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ευελικτο 35 και σημερα ενεργοποιηθηκε;υπαρχει υπηρεσια ενημρωσης υπολοιπου;;πως ενημερωνωμαι εαν υπάρχει?τελος αν περισσευεει ακτι τον ενα μηνα παει στον αλλο η οχι;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ευελικτο 35 και σημερα ενεργοποιηθηκε;υπαρχει υπηρεσια ενημρωσης υπολοιπου;;πως ενημερωνωμαι εαν υπάρχει?τελος αν περισσευεει ακτι τον ενα μηνα παει στον αλλο η οχι;

 

Ενημέρωση υπάρχει με 2 τρόπους:

 

-Δωρεάν κλήση στο 1284.

-Δωρεάν κενό sms πάλι στο 1284.

 

Ενημερώνεσαι για τα υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας και τα sms!Η ενημέρωση γίνεται υπό φυσιολογικές συνθήκες μέχρι 1 μέρα πριν!Αν στείλεις π.χ. αύριο μήνυμα,η ενημέρωση που θα σου έρθει είναι η υπολειπόμενη χρήση μέχρι σήμερα το μεσημέρι/απόγευμα.Οπότε,προσοχή σ'αυτήν τη λεπτομέρεια όταν τελειώνει ο μήνας ;)

 

Επίσης,ο δωρεάν χρόνος μπαίνει κάθε 1η του μήνα και τελειώνει την τελευταία μέρα του μήνα,ασχέτως ημερομηνίας έκδοσης του λογαριασμού.

 

Τέλος,στα Ευέλικτα προγράμματα,τυχον υπολειπόμενος χρόνος του προηγούμενου μήνα δε μεταφέρεται στον επόμενο.Η μεταφορά ισχύει μόνο για τα Οικονομικά προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος για να μην σε χρεώσουν αναλογία παγίου? αν και το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι επιπρόσθετο και δεν νομίζω να πληρώνεις αναλογία και σε αυτό.

Πληρώνεις αναλογία παγίου κανονικά.

 

Γεια σας,

 

Βλεπω κατι προγραμματα της Vodafone , Surf & Talk

 

Μπορειτε να μου πειτε τι εννοουν οταν λενε 1,5 GB τον μηνα?

 

Δηλαδη αν παρω μια συσκευη BB και δεν κανω το 1,5 GB μπορω να τη συνδεω με το PC και να κανω την καταναλωση του ογκου απο εκει, χρησιμοποιωντας το τηλςφωνο ως μοντεμ??

 

Γινεται κατι τετοιο?

Ακριβώς μπορείς να κάνεις κανονικά αυτή τη χρήση. Ισχύει για χρήση ιντερνετ ακόμα κι αν είναι tethering

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Δεν στο κόβουν αρκεί να είσαι σε συμβατό πρόγραμμα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...