Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 minutes ago, boban3 said:

Καλησπέρα, 

Έχει πάρει κανείς καλή τιμή σε ανανέωση unlimited συμβολαίου με παράλληλη επιδότηση συσκευής?

Αν ναι θα ήθελα να μάθω παραπάνω.

Σε ανανέωση tou Red Unlimited της κοπέλας μου μετά από πίεση μόνο την τιμή ρίξαμε από 22 ευρώ/μήνα στα 19.50 ευρώ/μήνα. Για επιδότηση ούτε είπαν κάτι ούτε είπαμε κάτι

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έδωσαν επιδότηση 200€ στα 23€ όλα unlimited 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Gv2008 said:

Εμένα μου έδωσαν επιδότηση 200€ στα 23€ όλα unlimited 

Πόσα έδινες πριν την ανανέωση?

Και μια δεύτερη ερώτηση αν θυμάται κανείς.Η αναπροσαρμογη μέρα το 13ο μήνα ξεκίνησε το Μάρτιο?...για να δω πότε πρέπει να έχουμε το νου μας,γιατί στους όρους λένε έως 1,5 ευρώ αύξηση...οπότε όποιος δε μιλήσει θα φάει +1,5 ...οι υπόλοιποι θα δείξει. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, boban3 said:

Πόσα έδινες πριν την ανανέωση?

Και μια δεύτερη ερώτηση αν θυμάται κανείς.Η αναπροσαρμογη μέρα το 13ο μήνα ξεκίνησε το Μάρτιο?...για να δω πότε πρέπει να έχουμε το νου μας,γιατί στους όρους λένε έως 1,5 ευρώ αύξηση...οπότε όποιος δε μιλήσει θα φάει +1,5 ...οι υπόλοιποι θα δείξει. 

1.50 ευρώ/μήνα ρήτρα η οποία θα είναι επιπλέον του πάγιου και θα ισχύσει από τον 13ο μήνα και μετά. Αν και νομίζω σε ελάχιστους(μην πω και σε κανέναν)δεν έχει μπει ακόμα η ρήτρα 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή είναι Κυριακή δεν λειτουργεί σήμερα. 
Την Παρασκευή έπαιρνε!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, aektzhs 1 said:

1.50 ευρώ/μήνα ρήτρα η οποία θα είναι επιπλέον του πάγιου και θα ισχύσει από τον 13ο μήνα και μετά. Αν και νομίζω σε ελάχιστους(μην πω και σε κανέναν)δεν έχει μπει ακόμα η ρήτρα 

Ναι απλά δε θυμάμαι πότε άρχισε να μπαίνει ως όρος στα συμβόλαια.πολλοι δε θα δώσουν καν σημασία,αλλά θα έχει νόημα να δούμε αν όντως θα προχωρήσουν στην αύξηση αυτή. 

Link to comment
Share on other sites

Να πάρει καθημερινή μετά τις 10:00 και αν δεν καταφέρει σίγουρα μετά τις 14:00
Εσύ αν δεν κάνω λάθος είχες κλείσει προσφορά για φορητότητα από Cosmote;;;;
Προσοχή:19:00 κλείνουν
Βασικά μεσημεριανές ώρες προσπάθησε αλλά έβγαινε συνέχεια αυτοματοποιημένο μήνυμα. Όχι δεν είμαι εγώ με την cosmote. Εγώ έχω το unlimited στα 26.40€

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gv2008 said:

Εμένα μου έδωσαν επιδότηση 200€ στα 23€ όλα unlimited 

Μόνο μια σύνδεση unlimited έχεις?Σταθερό?καλή τιμή με επιδότηση πάντως πήρες. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, boban3 said:

Ναι απλά δε θυμάμαι πότε άρχισε να μπαίνει ως όρος στα συμβόλαια.πολλοι δε θα δώσουν καν σημασία,αλλά θα έχει νόημα να δούμε αν όντως θα προχωρήσουν στην αύξηση αυτή. 

Έχει αρκετό καιρό σίγουρα πριν τον Μάρτιο

18 minutes ago, spyrosrotary said:

Βασικά μεσημεριανές ώρες προσπάθησε αλλά έβγαινε συνέχεια αυτοματοποιημένο μήνυμα. Όχι δεν είμαι εγώ με την cosmote. Εγώ έχω το unlimited στα 26.40€

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ας προσπαθήσει πάλι αύριο τις ώρες που σου είπα. Ενημέρωσε για οποιαδήποτε εξέλιξη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα φορητότητα στη nova για αυτό και η προσφορά 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Gv2008 said:

Εγώ έκανα φορητότητα στη nova για αυτό και η προσφορά 

Ναι το κατάλαβα,αν έχεις και άλλες συνδέσεις unlimited η σταθερή ρωτάω.

Εγώ προτίμησα χαμηλότερη τιμή σε δυο συνδεσεις unlimited με σταθερη και πάγια δώρο και ανανέωσα ενώ έληγαν Φλεβάρη. Απλά θέλω να έχω μια εικόνα γιατί έχω άλλες τρεις συνδέσεις unlimited να ανανεώσω αργότερα και σκέφτομαι να ζητήσω επιδότηση να αλλαξω και μια συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, boban3 said:

Ναι το κατάλαβα,αν έχεις και άλλες συνδέσεις unlimited η σταθερή ρωτάω.

Εγώ προτίμησα χαμηλότερη τιμή σε δυο συνδεσεις unlimited με σταθερη και πάγια δώρο και ανανέωσα ενώ έληγαν Φλεβάρη. Απλά θέλω να έχω μια εικόνα γιατί έχω άλλες τρεις συνδέσεις unlimited να ανανεώσω αργότερα και σκέφτομαι να ζητήσω επιδότηση να αλλαξω και μια συσκευή. 

Είχα άλλες 2 συνδέσεις unlimited και 2 σταθερά

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Gv2008 said:

Είχα άλλες 2 συνδέσεις unlimited και 2 σταθερά

Τώρα ανανέωσες μόνο τη μια σύνδεση unlimited όμως?αν είναι έτσι σούπερ τιμή πήρες για μια ανανέωση. 

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από ποτέ μπορούμε να φύγουμε ατελώς σε 2 συνδέσεις που έχω κινητής unlimited και ένα σταθερό; Οι συνδέσεις λένε στο λογαριασμό αλλαγή στους όρους από 1η Δεκεμβρίου. Το σταθερό έχει πάρει ήδη αύξηση 1€. Θέλω να κάνω φορητοτητα στη Cosmote. Δεν είμαι ευχαριστημένος γενικά με τη κάλυψη δικτύου στο κινητό. Οι τιμές είναι πολύ καλές 12,5€ το ένα κ 22 το άλλο κάπου άλλο τόσο το σταθερό αλλά τι να το κάνω όπου χάνω κλήσεις και δεν έχω ταχύτητες καλές;

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, noter said:

Καλησπέρα. Από ποτέ μπορούμε να φύγουμε ατελώς σε 2 συνδέσεις που έχω κινητής unlimited και ένα σταθερό; Οι συνδέσεις λένε στο λογαριασμό αλλαγή στους όρους από 1η Δεκεμβρίου. Το σταθερό έχει πάρει ήδη αύξηση 1€. Θέλω να κάνω φορητοτητα στη Cosmote. Δεν είμαι ευχαριστημένος γενικά με τη κάλυψη δικτύου στο κινητό. Οι τιμές είναι πολύ καλές 12,5€ το ένα κ 22 το άλλο κάπου άλλο τόσο το σταθερό αλλά τι να το κάνω όπου χάνω κλήσεις και δεν έχω ταχύτητες καλές;

Νομίζω από 1η Δεκεμβρίου θα μπορείς να φύγεις ατελώς. Μίλα όμως πρώτα με την εξυπηρέτηση και θύμισε τους την ανακοίνωση αν τυχόν κάνουν τους ανήξερους

Link to comment
Share on other sites

Έχω COSMOTE Gigamax 20GB η δέσμευση λήγει σε 2 μήνες. Τους κάλεσα για καλύτερη τιμή γιατί πλέον κάποιες εκπτώσεις που είχα διακόπηκαν και από 22,19€ έχω φτάσει 37,20€ ο πρόσφατος. Επειδή είδα την προσφορά της Vodafone Black Friday έκανα αίτηση για φορητότητα. Αναμένω να έρθει courier για υπογραφή και να πάρω συσκευή αν και θα την πάρω με την μορφή δωροεπιταγής και όχι ανάμεσα στα 3 επικρατέστερα που υπήρχαν. Έκανε και κάποιος άλλος την αίτηση; 

 

Ελπίζω να μην ήταν κακή επιλογή η Vodafone μιας και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το δίκτυο στο παρελθόν και πάντοτε ήμουν COSMOTE με ΚαρτοΣυμβόλαιο

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, user. said:

Έχω COSMOTE Gigamax 20GB η δέσμευση λήγει σε 2 μήνες. Τους κάλεσα για καλύτερη τιμή γιατί πλέον κάποιες εκπτώσεις που είχα διακόπηκαν και από 22,19€ έχω φτάσει 37,20€ ο πρόσφατος. Επειδή είδα την προσφορά της Vodafone Black Friday έκανα αίτηση για φορητότητα. Αναμένω να έρθει courier για υπογραφή και να πάρω συσκευή αν και θα την πάρω με την μορφή δωροεπιταγής και όχι ανάμεσα στα 3 επικρατέστερα που υπήρχαν. Έκανε και κάποιος άλλος την αίτηση; 

 

Ελπίζω να μην ήταν κακή επιλογή η Vodafone μιας και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το δίκτυο στο παρελθόν και πάντοτε ήμουν COSMOTE με ΚαρτοΣυμβόλαιο

Γενικα δεν είναι καθόλου κακή επιλογή η Vodafone,αρκεί να έχεις ενα cu καρτοκινητο για δοκιμή πρώτα. Αν θες δες στο θέμα του 4G & 5G για περιοχές πανελλαδικά τι παίζει από κάλυψη. Πάντως για Θεσσαλονίκη κέντρο και ανατολικά είναι τίμια, απλά δεν έχει ταχύτητες Cosmote.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikolas14 said:

Γενικα δεν είναι καθόλου κακή επιλογή η Vodafone,αρκεί να έχεις ενα cu καρτοκινητο για δοκιμή πρώτα. Αν θες δες στο θέμα του 4G & 5G για περιοχές πανελλαδικά τι παίζει από κάλυψη. Πάντως για Θεσσαλονίκη κέντρο και ανατολικά είναι τίμια, απλά δεν έχει ταχύτητες Cosmote.

Δεν πήρα CU νούμερο 😐, ελπίζω να μην έχω θέμα κάλυψης. 

Περισσότερο με ενδιέφερε το δώρο συσκευή αλλά στην πράξη μου δίνουν δωροεπιταγή 399€. (Ήθελα μια αναβάθμιση μετά από 3 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, noter said:

Καλησπέρα. Από ποτέ μπορούμε να φύγουμε ατελώς σε 2 συνδέσεις που έχω κινητής unlimited και ένα σταθερό; Οι συνδέσεις λένε στο λογαριασμό αλλαγή στους όρους από 1η Δεκεμβρίου. Το σταθερό έχει πάρει ήδη αύξηση 1€. Θέλω να κάνω φορητοτητα στη Cosmote. Δεν είμαι ευχαριστημένος γενικά με τη κάλυψη δικτύου στο κινητό. Οι τιμές είναι πολύ καλές 12,5€ το ένα κ 22 το άλλο κάπου άλλο τόσο το σταθερό αλλά τι να το κάνω όπου χάνω κλήσεις και δεν έχω ταχύτητες καλές;

Για τα κινητά αν δεν σε αφήσουν να φύγεις ατελώς και μετά την 1η Δεκεμβρίου μπορείς να δηλώσεις ότι δεν έχεις σήμα και να φύγεις ατελώς, αν και πιστεύω ότι δεν έχουν λόγο να σου το αρνηθούν 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από ποτέ μπορούμε να φύγουμε ατελώς σε 2 συνδέσεις που έχω κινητής unlimited και ένα σταθερό; Οι συνδέσεις λένε στο λογαριασμό αλλαγή στους όρους από 1η Δεκεμβρίου. Το σταθερό έχει πάρει ήδη αύξηση 1€. Θέλω να κάνω φορητοτητα στη Cosmote. Δεν είμαι ευχαριστημένος γενικά με τη κάλυψη δικτύου στο κινητό. Οι τιμές είναι πολύ καλές 12,5€ το ένα κ 22 το άλλο κάπου άλλο τόσο το σταθερό αλλά τι να το κάνω όπου χάνω κλήσεις και δεν έχω ταχύτητες καλές;

Αν ανοίξεις τον λογαριασμό και στις σημαντικές ενημερώσεις θα δείς αν οι αλλαγές αυτές επηρεάζουν το δικό σου συμβόλαιο τιμολογιακά εις βάρος σου ώστε να έχεις δικαίωμα καταγγελίας και να την κάνεις χωρίς πέναλτι. Απο όσο διαβάζω οι αλλαγές αυτές δεν επηρεάζουν unlimited καταργούν εμπορικά προγράμματα στα οποία αν εισαι σε αναβαθμίζουν σε ΠΑΡΟΧΕΣ και σημείωνει με μαύρα γράμματα οτι η τελική τιμή του παγίου συνδρομητών με σύμβαση ορισμένου χρόνου ΔΕΝ επηρεάζεται !
Δεν ξέρω αν γιαυτό μπορεί κάποιος με unlimited που ουσιαστικά δεν αναφέρει καν κάτι που να αφορά το συγκεκριμένο πρόγραμμα να φύγει έτσι.
Καλύτερα δοκίμασε το «κακό σήμα» για να φύγεις.
Αν είμαι λάθος διορθώστε με!



Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, zerokill said:


Αν ανοίξεις τον λογαριασμό και στις σημαντικές ενημερώσεις θα δείς αν οι αλλαγές αυτές επηρεάζουν το δικό σου συμβόλαιο τιμολογιακά εις βάρος σου ώστε να έχεις δικαίωμα καταγγελίας και να την κάνεις χωρίς πέναλτι. Απο όσο διαβάζω οι αλλαγές αυτές δεν επηρεάζουν unlimited καταργούν εμπορικά προγράμματα στα οποία αν εισαι σε αναβαθμίζουν σε ΠΑΡΟΧΕΣ και σημείωνει με μαύρα γράμματα οτι η τελική τιμή του παγίου συνδρομητών με σύμβαση ορισμένου χρόνου ΔΕΝ επηρεάζεται !
Δεν ξέρω αν γιαυτό μπορεί κάποιος με unlimited που ουσιαστικά δεν αναφέρει καν κάτι που να αφορά το συγκεκριμένο πρόγραμμα να φύγει έτσι.
Καλύτερα δοκίμασε το «κακό σήμα» για να φύγεις.
Αν είμαι λάθος διορθώστε με!



Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Η αλλαγή χρέωσης προς το αριθμό εξυπηρέτησης πελατών δεν πιάνεται;;;;

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή χρέωσης προς το αριθμό εξυπηρέτησης πελατών δεν πιάνεται;;;;

Ναι φυσικά αλλά δεν είδα κάτι στον λογαριασμό γιαυτό.

ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Εξυπηρέτηση πελατών Vodafone: 1. Στο 13830 για ιδιώτες ή στο 1399 για επαγγελματίες ή μέσω του My Vodafone App. 2. Για αναφορά βλαβών καλέστε στο 13840 χωρίς χρέωση από σταθερό & κινητό εντός Ελλάδος. Τιμολόγηση κινήσεων προηγούμενης περιόδου: Ο λογαριασμός ενδέχεται να περιέχει κινήσεις προηγούμενης τιμολογιακής περιόδου. Οι εν λόγω κινήσεις τιμολογούνται βάσει των παροχών της τιμολογιακής περιόδου κατά την οποία πραγματοποιήθηκαν & τυχόν χρεώσεις εμπεριέχονται στον παρόντα λογαριασμό. Υπηρεσία Ενημέρωσης για καλύτερα τιμολόγια: Ενημερωθείτε για τις καλύτερες τρέχουσες προσφορές για την επιχείρησή σας όλο το χρόνο στο https://www.vodafone.gr/business/retention-proposal-offer/ για προγράμματα κινητής τηλεφωνίας & στο https://www.vodafone.gr/business/retention-business-proposal-fixed/ για προγράμματα σταθερής τηλεφωνίας & Internet. Εάν είστε ιδιώτης, μάθετε περισσότερα για τα προνόμια που μπορείτε να απολαμβάνετε στη Vodafone αλλά και για τις δυνατότητες ανανέωσης του υφιστάμενου συμβολαίου σας στο www.vodafone.gr/vodafone-benefits. Σε περίπτωση μη ανανέωσης η σύμβαση καθίσταται αορίστου χρόνου, εναλλακτικά δύναται να καταγγελθεί σε όλα τα καταστήματα του δικτύου της εταιρείας, ηλεκτρονικά με τα εκάστοτε διαθέσιμα μέσα ή μέσω Φορητότητας. Συμβάσεις: Α. Σας ενημερώνουμε ότι στο www.vodafone.gr στην Ενότητα «Συμβάσεις», μπορείτε να βρείτε τη νέα έκδοση των Γενικών Όρων παροχής υπηρεσιών με ισχύ από 1/10/2023. Οι τροποποιήσεις αφορούν τη δυνατότητα: α) ελεύθερης επιλογής Τηλεπικοινωνιακού Εξοπλισμού και β) ορθής δρομολόγησης κλήσεων προς Σύντομους Κωδικούς (συμπ. Σύντομων Κωδικών έκτακτης ανάγκης) Β. Στο www.vodafone.gr στην Ενότητα «Τιμοκατάλογοι» καθώς και στην Ενότητα Digital Press Office (επιλέγοντας τις Ανακοινώσεις), μπορείτε να βρίσκετε επικαιροποιημένες πληροφορίες σχετικά με τους τιμοκαταλόγους και τυχόν τρέχουσες τιμολογιακές αλλαγές. Γ. Όπου δεν αναφέρεται συγκεκριμένα, η ημερομηνία λήξης του συμβολαίου είναι η αναγραφόμενη ημερομηνία λήξης της «Προνομιακής Έκπτωσης». Δ. Σε περίπτωση πιστωτικού υπολοίπου το ποσό που προκύπτει από εξαργύρωση πόντων Alpha Bonus, θα επιστρέφεται με τη μορφή πόντων στην κάρτα από την οποία έγινε η αρχική εξαργύρωση.
Κατάργηση μη εμπορικά διαθέσιμων Προγραμμάτων Συμβολαίου για Ιδιώτες και Επαγγελματίες:
Από 01/12/2023 και για κάθε συνδρομητή την ημερομηνία της τιμολόγησής του, καταργούνται τα παρακάτω μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα. Οι υφιστάμενοι συνδρομητές των εν λόγω προγραμμάτων θα μεταφερθούν, χωρίς καμία περαιτέρω ενέργεια εκ μέρους τους, σε εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα με αναβαθμισμένες παροχές υπηρεσιών ως ακολούθως: Οι συνδρομητές των προγραμμάτων Vodafone Προς όλους 200 (TAB) με ονομαστική τιμή προγράμματος (εφεξής «ον.τ.π.») 37,76€ και Vodafone Προς όλους 400 (TAM) με ον.τ.π. 50,85€ θα μεταφερθούν στο Vodafone RED 5GB, με ον.τ.π. 49,69€. Οι συνδρομητές των προγραμμάτων Vodafone Προς όλους 700 (TAH) με ον.τ.π. 61,84€, Vodafone RED1 old (ADVB) με ον.τ.π. 84,68€, Vodafone RED1 (ADVBN) με ον.τ.π. 90,17€, New Vodafone RED1 (RED1) με ον.τ.π. 92,37€, θα μεταφερθούν στο Vodafone RED 10GB, με ον.τ.π. 63,55€. Οι συνδρομητές τoυ προγραμμάτος Vodafone RED Unlimited Surf (HAP1) με ον.τ.π. 67,52€, θα μεταφερθούν στο Vodafone RED Unlimited New με ον.τ.π. 85,25€. Η τελική τιμή παγίου των συνδρομητών με σύμβαση ορισμένου χρόνου δεν επηρεάζεται.
Σημειώσεις: 1. Όλες οι ανωτέρω αναφερόμενες χρεώσεις περιλαμβάνουν ΦΠΑ 24% & φόρο κινητής τηλεφωνίας 10% (όπου εφαρμόζεται). 2. Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων που θα μεταφερθούν αυτόματα σε νέα προγράμματα, θα λάβουν εξατομικευμένη ενημέρωση μέσω SMS.
Δικαίωμα καταγγελίας: Οι τροποποιήσεις έχουν ως ημερομηνία εφαρμογής -για κάθε συνδρομητή - την αντίστοιχη ημερομηνία μηνιαίας τιμολόγησης της σύνδεσής του. Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι υφιστάμενοι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις εξοπλισμού ή συσκευής), οποτεδήποτε & έως δύο (2) μήνες από την ημερομηνία εφαρμογής των τροποποιήσεων, υπό την προϋπόθεση ότι τα αποτελέσματα της καταγγελίας επέρχονται όχι νωρίτερα από την προηγούμενη ημέρα της ημερομηνίας εφαρμογής των νέων τιμολογίων.
! Σημαντικές Ενημερώσεις: Α) Κατάργηση υπηρεσίας Vodafone Energy Control PV Home.
Στις 15 Δεκεμβρίου 2023 η υπηρεσία Vodafone Energy Control PV Home, δηλαδή η υπηρεσία για την απομακρυσμένη παρακολούθηση παραγωγής ενέργειας (KWh) Φωτοβολταϊκών εγκαταστάσεων η οποία παρέχεται μέσω της εταιρείας Vodafone Innovus, πρόκειται να καταργηθεί οριστικά. Μέχρι την ανωτέρω ημερομηνία, η πρόσβαση στα δεδομένα θα πραγματοποιείται ηλεκτρονικά από την Vodafone Innovus κατόπιν αιτήματος του Πελάτη.
Β) Μεταφορά των Microsoft 365 legacy συνδρομών στο νέο εμπορικό σύστημα NCE ετήσιας δέσμευσης από 01/01/24. Σε συνέχεια σχετικών ανακοινώσεων αναφορικά με την υπηρεσία Microsoft 365, σας ενημερώνουμε ότι από 01/01/2024 (και για κάθε συνδρομητή την ημερομηνία ανανέωσης της συνδρομής στην υπηρεσία), η Microsoft θα ξεκινήσει τη μεταφορά όλων των συνδρομών Cloud Solution Provider (CSP) που παραμένουν στο παλιό εμπορικό σύστημα (legacy) στο νέο εμπορικό μοντέλο της Microsoft (NCE) με ετήσια δέσμευση. Η αλλαγή αυτή δεν θα επηρεάσει το κόστος, τον αριθμό χρηστών, τις δυνατότητες και τα τεχνικά χαρακτηριστικά της υπηρεσίας. Μετά την ολοκλήρωση της μεταφοράς και για επτά (7) ημέρες κάθε συνδρομητής θα έχει τη δυνατότητα τροποποίησης των χαρακτηριστικών της συνδρομής του (όπως ενδεικτικά τη διάρκεια, το πλήθος χρηστών) ή/και να αιτηθεί τον τερματισμό της υπηρεσίας ατελώς. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις ανακοινώσεις της Microsoft για την υπηρεσία NCE μπορείτε να βρείτε στο www.vodafone.gr στο σημείο Digital Press Office στην ενότητα «Ανακοινώσεις»
Όροι & Τρόποι εξόφλησης λογαριασμών: Παρακαλούμε να εξοφλείτε το λογαριασμό σας μέχρι την προβλεπόμενη στην μπροστινή σελίδα ημερομηνία πληρωμής. Σε περίπτωση καθυστέρησης, η VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ Α.Ε.Ε.Τ. δικαιούται χωρίς άλλη ειδοποίηση να προβεί σε φραγή των υπηρεσιών σας μετά την πάροδο 15 ημερών από την προθεσμία πληρωμής κάθε ληξιπρόθεσμης οφειλής και σε οριστική διακοπή μετά την πάροδο 60 ημερών από την επιβολή της φραγής. Εάν η φραγή διαρκέσει ολόκληρη την περίοδο τιμολόγησης θα χρεώνεστε με έκπτωση 50% στο πάγιο. Η VODAFONE δικαιούται να ανακοινώνει στην ΤΗΛΕΓΝΟΥΣ στοιχεία συνδρομητών υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις σύμφωνα με τους Γενικούς Όρους (www.telegnous.gr). Η εξόφληση με πάγια εντολή μέσω πιστωτικής/ χρεωστικής κάρτας ή τραπεζικού λογαριασμού με Web banking & σε καταστήματα/ΑΤΜ τραπεζών/ ΕΛΤΑ επιβαρύνεται με επιπλέον κόστη.

Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zerokill said:


Ναι φυσικά αλλά δεν είδα κάτι στον λογαριασμό γιαυτό.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Εντωμεταξύ δεν ξέρεις και που να ρωτήσεις γιατί καλή και χρυσή η εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone,αλλά σε κάτι τέτοια κάνουν τους ανήξερους

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ δεν ξέρεις και που να ρωτήσεις γιατί καλή και χρυσή η εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone,αλλά σε κάτι τέτοια κάνουν τους ανήξερους

Ώπα. Υπάρχει στο Site στις Ανακοινώσεις αυτό που λές απλά είχε δημοσιευθεί ξεχωριστά νωρίτερα.
Δεν ξέρω πως μου διευφυγε.

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20230922-anakoinosi-timologiakon-allagon/
Με βάση αυτά λογικά όλοι έχουν δικαίωμα καταγγελίας απο 1/12/23 και για 2 μήνες. Ετσι το καταλαβαίνω εγω.

Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Ώπα. Υπάρχει στο Site στις Ανακοινώσεις αυτό που λές απλά είχε δημοσιευθεί ξεχωριστά νωρίτερα.
Δεν ξέρω πως μου διευφυγε.

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20230922-anakoinosi-timologiakon-allagon/
Με βάση αυτά λογικά όλοι έχουν δικαίωμα καταγγελίας απο 1/12/23 και για 2 μήνες. Ετσι το καταλαβαίνω εγω.

Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
1/12 θα πάρω να τους ρίξω ένα άκυρο μιας και η αύξηση στη χρέωση του cc είναι λόγος από μόνος του... Δε μπορεί να καλώ και να χρεώνομαι 0.321 από 0.26 ανά κλήση για να ακούω ότι δεν υπάρχει κανείς να με εξυπηρετήσει και θα με καλέσουν αυτοί αργότερα!
Και είμαι και business πελάτης!
Άσε που όπως έχω γράψει, έχω τις ίδιες παροχές με τα unlimited τα ιδιωτών και πληρώνω αντί για 17.90 που διαβάζω 25 ευρώ!!!
Χρεώνομαι και την i4s που μου είχαν πει αρχικά δωρεάν τρώω και 5 ευρώ γιατί; Για τον προσωπικό σύμβουλο που δεν έχω πχ;
Όχι, ή θα το δώσουν στα 17.90 τελική όλα ή θα το διακόψω και θα ενημερώσω τους φίλους εδώ για να κινηθούν ανάλογα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...