Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι να κάνω ένα οικογενειακό με 3 αριθμούς σύνολο.

Εάν υποθέσουμε οτι θέλω 3 RED1, τι τιμή πιστεύεται οτι μπορώ να πιάσω; Ή 3 unlimited 60; Στα RED ή στα unl 60 μπορώ να πιάσω καλύτερες προσφορές; Ο ένας αριθμός είναι ήδη vodafone και οι δύο στην cosmo. Όλοι είναι σε υπάρχοντα συμβόλαια που έληξαν.

 

Για πέστε τι να ζητήσω, άντε μπας και δεν μας πιάσουν κότσους...

 

:ninja: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα, σημερα εληξε η εκπτωση που ειχα στο Red 1 με 27 ευρω περιπου. Μου ζητανε 35 ευρω για ανανεωση. Διαφωνω.

 

Ποια ειναι η πιο safe κινηση και στα ποσα μπορω να το παρω το Red 1 τελικα? Αιτηση για καρτοκινητο vodafone ή αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρεια? Ευχαριστω

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα, σημερα εληξε η εκπτωση που ειχα στο Red 1 με 27 ευρω περιπου. Μου ζητανε 35 ευρω για ανανεωση. Διαφωνω.

 

Ποια ειναι η πιο safe κινηση και στα ποσα μπορω να το παρω το Red 1 τελικα? Αιτηση για καρτοκινητο vodafone ή αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρεια? Ευχαριστω

 

Γενικά οι εταιρίες δεν είναι όσο κούτες νομίζουμε, ξέρουν ποιον θέλουν να αφήσουν να φύγει και ποιον να κρατήσουν, όπως και ξέρουν και για την φορητότητα ή την μετατροπή στο κινητό ως μέσο πίεσης. Για μένα κάνε αίτηση μετατροπής σε κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα, σημερα εληξε η εκπτωση που ειχα στο Red 1 με 27 ευρω περιπου. Μου ζητανε 35 ευρω για ανανεωση. Διαφωνω.

 

Ποια ειναι η πιο safe κινηση και στα ποσα μπορω να το παρω το Red 1 τελικα? Αιτηση για καρτοκινητο vodafone ή αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρεια? Ευχαριστω

εγω πηρα με φορητοτητα το red1 σε 2 γραμμες οικογενειακου 30.84 αν ηταν μονο μια γραμμη εβγαινε 36
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι εταιρίες δεν είναι όσο κούτες νομίζουμε, ξέρουν ποιον θέλουν να αφήσουν να φύγει και ποιον να κρατήσουν, όπως και ξέρουν και για την φορητότητα ή την μετατροπή στο κινητό ως μέσο πίεσης. Για μένα κάνε αίτηση μετατροπής σε κινητό.

 

Το εκανα και μου το πηγαν στα 28... Το δεχομαι ή το ζοριζω?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και μου το πηγαν στα 28... Το δεχομαι ή το ζοριζω?

 

Υποτιθεται τον πελατη για να τον κρατησεις η του κανεις εκπτωση η τουλαχιστον δεν τον ανεβαζεις... απο κει και περα οτι βασταει η τσεπη σου.Και νομιζω η περισσοτεροι απο εδω μεσα με αναλογες περιπτωσεις εχουν πετυχει ποσό απο 25 και κατω.. χωρις να θελω ομως να σε παρω στο λαιμο μου.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και μου το πηγαν στα 28... Το δεχομαι ή το ζοριζω?

 

Δεν χρειάζεται να απαντήσεις αμέσως. Άσε την διαδικασία να προχωρήσει και θα σε ξανακαλέσουν. Μπορείς να τους πεις ότι είναι θέμα ηθικής, δεν μπορεί σε περίοδο κρίσης να πληρώνεις παραπάνω από ό.τι πλήρωνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω 12μηνο συμβόλαιο στο My Business Red 1 με 70% έκπτωση.

Μετά το πέρας του 12μήνου η έκπτωση θα παραμείνει εάν δεν κάνω κάτι?

Ή από το 13ο μήνα θα με χρεώσουν με το πάγιο του τιμοκαταλόγου χωρίς έκπτωση?

Ευχαριστώ!

Κατά πάσα πιθανότητα δεν θα σου ξανακάνουν την ίδια έκπτωση, τουλάχιστον όχι αν δεν τους πιέσεις.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Δηλαδή εάν δεν κάνω κάποια ενέργεια μετά το 12μηνο για ανανέωση συμβολαίου, ο λογαριασμός του 13ου μήνα θα έρθει χωρίς την έκπτωση?

Edited by Meraklis87
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να απαντήσεις αμέσως. Άσε την διαδικασία να προχωρήσει και θα σε ξανακαλέσουν. Μπορείς να τους πεις ότι είναι θέμα ηθικής, δεν μπορεί σε περίοδο κρίσης να πληρώνεις παραπάνω από ό.τι πλήρωνες.

 

Συμφωνω... και ρωτα τους αν εχουν ακουστα το εσωτερικη υποτιμηση :p

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω... και ρωτα τους αν εχουν ακουστα το εσωτερικη υποτιμηση :p

 

Η εσωτερική υποτίμηση επηρεάζει μόνο τις τιμές Η και το χρόνο ομιλίας;

Link to comment
Share on other sites

Η εσωτερική υποτίμηση επηρεάζει μόνο τις τιμές Η και το χρόνο ομιλίας;

 

Φανταζομαι και τα 2.Οκ μπορει σαν εταιρια να μην θες να ριξεις τιμες στα παντα ολα τουλαχιστον δωσε παραπανω χρονο ογκο κατι...

Δεν μπορει να πεφτει το μηνιατικο στα 500-400 ευρω και να αυξανεις παγια τελη να μειωνεις χρονο ομιλιας να βαζεις τελη σε υπηρεσιες που ειχες δωρεαν και γενικα να το παιζεις κινεζος λες και τιποτα δεν εχει συμβει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε λίγο καιρό θα είμαι με Cu. Το έσπασα το συμβόλαιο χωρίς πέναλτι χωρίς Τπτ

 

Η καλύτερη δουλειά εν τέλει. Κι εγώ το ίδιο έκανα εδώ και 1,5 μήνα και βρήκα την ησυχία μου και σαφώς περισσότερα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

(του πατερα μου)

Vodafone ελευθερα 35 old (το παλιο Unlimited δηλαδη) +εκπτωση απο συνδυασμο με HOL + εκπτωση 45% που εληξε = 23e

τον καλεσαν σημερα και ουσιαστικα του προτειναν το ιδιο προγραμμα αλλα με εκπτωση 40% = 24.8ε

μεχρι 40% λεει κανουν πλεον εκπτωση..

 

απ οτι βλεπω μιλαει 6-8 ωρες με voda και 60-80 λεπτα με αλλα τηλ.

 

τι λετε; τι παιζει αυτο το καιρο;

παιζει να μας δωσουν παλι 45% αν τους πιεσουμε;

συμφερει κατι αλλο για την περιπτωση;

(αν παμε καρτοπρογραμμα θα χασουμε και 5ε απο το λογαριασμο HOL)

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το μετατρέψω μετά από 16 χρόνια συμβόλαιο σε καρτοκινητό. Επειδή έχω και την πιστωτική κάρτα vodafone mastercard η οποία δίδει ως πρόγραμμα ανταμοιβής για κάθε αγορά 50€ έκπτωση 1€ στο πάγιο του κινητού, τώρα η εν λόγω έκπτωση θα επιστρέφετε στο λογαριασμό μου ως καρτοκινητό για αγορά πακέτων επικοινωνίας (ομιλίας, sms, internet); Γνωρίζει κάποιος φίλος κάτι περισσότερο;
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις την εξυπηρέτηση πελατών της Citibank 2109290100 και θα δηλώσεις αλλαγή σε καρτοκινητό.Δεν γίνεται αυτόματα.

Από τον επόμενο λογαριασμό θα σου προσθέτουν 1,23 ευρώ για κάθε 50 ευρώ αγορών . Μπορείς να αγοράζεις πακέτα επικοινωνίας .

Link to comment
Share on other sites

Γενικα στα θεματα ανανέωσης με υπάρχοντες ορους είναι μαλλον σφιχτη η VODAFONE

 

Οσοι θυμουντε τον περασμενο Σεπτεμβριο - Οκτωβριο ειχε γινει "πυρινικος" πολεμος μεταξυ Voda και Cosmote και οι τιμες που είχαμε πετυχει είναι εξωπραγματικες τωρα . Εχω 3 red1 στα 17,10 τελικη και η Cosmote μου τα εδινε 21 ευρω με ένα παγιο δωρεαν.

 

Δεν ξερω αν ξαναπαιξει κατι τετοιο όταν ερθει ο χρονος ανανέωσης που η κάθε μια θα θελει να παρει πελατες της αλλης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις την εξυπηρέτηση πελατών της Citibank 2109290100 και θα δηλώσεις αλλαγή σε καρτοκινητό.Δεν γίνεται αυτόματα.

Από τον επόμενο λογαριασμό θα σου προσθέτουν 1,23 ευρώ για κάθε 50 ευρώ αγορών . Μπορείς να αγοράζεις πακέτα επικοινωνίας .

 

 

Επίσης γνωρίζεις εάν πχ έχω επιστροφή ένα μήνα 15€ και αγοράζω πακέτα επικοινωνίας 5€, τα υπόλοιπα 10€ τι γίνονται; Παραμένουν στο λογαριασμό για μελλοντικές αγορές και αθροίζονται με την επιστροφή του επόμενου μήνα;

Επίσης, τι προτείνεις-νετε: καρτοκινητή vodafone ή CU;

Edited by depechemode
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να καλέσω κινητό COSMOTE που βρίσκεται στην Αυστραλία...θα έχω επιπλέον κάποια χρέωση για κλήση στο εξωτερικό;;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να καλέσω κινητό COSMOTE που βρίσκεται στην Αυστραλία...θα έχω επιπλέον κάποια χρέωση για κλήση στο εξωτερικό;;

 

Αν είναι ελληνικο εσυ όχι αλλα αυτος που το εχει θα εχει μεγαλες χρεωσεις

 

Πριν από χρονια ελληνικο κινητο για κλιση από Ρωσια προς Ελλαδα χρεωνοταν 6 ευρω το λεπτο

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το red1 με 27,21 τον μηνα. Το συμβολαιο μου ληγει στις 16/6. Ακουω οτι καλουν 1 μηνα πριν την ληξη και κανουν καποια προσφορα για ανανεωση. Δεν εχει επικοινωνησει κανεις ομως ακομη μαζι μου. Ποσο λετε να περιμενω ακομη ;

Επισης θα ηθελα εναλακτικα να αποκτησω το ιδιο προγραμμα σε κοσμοτε οσο χαμηλοτερα γινεται εχοντας θεσει σαν πλαφον τα 25€. Αν και αυτο δεν γινει θα προχωρησω σε φορητοτητα σε Q προκειμενου να επικοινωνω με εκτροπη με ενα f2g 1000+1000 που θα χρησιμοποιω.

Εχει νοημα να κανω 2 φορητοτητες ταυτογχρονα ( μια προς κοσμοτε και μια προς Q) η να το κανω μια μια και αναλογως της απαντησης της βοντα να προχωρω στην επομενη ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ελληνικο εσυ όχι αλλα αυτος που το εχει θα εχει μεγαλες χρεωσεις

 

Πριν από χρονια ελληνικο κινητο για κλιση από Ρωσια προς Ελλαδα χρεωνοταν 6 ευρω το λεπτο

 

Αυτό λέει η κοινή λογική. Εγώ ακόμη προσπαθώ να βγάλω άκρη με την Cosmote που χρέωσε "διεθνείς κλήσεις" όταν πήρα σε Ελληνικό κινητό κάποιον που ήταν εκτός Ελλάδας με roaming. Το ποσό είναι αστείο, αλλά η βλακεία που τους δέρνει αστείρευτη...

Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει φορητοτητα στην κοσμοτε και με πηραν σημερα από βονταφον δινοντας μου το ρεντ1 στα 30 ευρω.(όχι οικογενειακο, 1 γραμμη).

τους ειπα ότι εχω καλυτερη προσφορα - ευχαριστω

και μου ειπαν οκ - κανενα πρόβλημα.

θα με ξαναπαρει κανεις από την βονταφον για καλυτερη (αντι) προσφορα η αυτό ηταν ότι χαμηλοτερο θελουν (μπορουν) να φτασουν ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...