Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα,

να ρωτήσω κάτι και εγώ, έχω συμβόλαιο Vodafone απεριόριστο προς Vodafone και με 90 ή 120 λεπτά προς όλους τους άλλους και πληρώνω 35€ (είναι παλιά σύνδεση) . Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος τι κόστος θα έχω επιπλέων για να βάλω κάποιο πακέτο με mb και πόσα mb πιστεύετε ότι χρειάζονται το μήνα για χαλαρή χρήση αφού και στο σπίτι και στην δουλειά έχω Wi-Fi.

Ευχαριστώ :):):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

να ρωτήσω κάτι και εγώ, έχω συμβόλαιο Vodafone απεριόριστο προς Vodafone και με 90 ή 120 λεπτά προς όλους τους άλλους και πληρώνω 35€ (είναι παλιά σύνδεση) . Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος τι κόστος θα έχω επιπλέων για να βάλω κάποιο πακέτο με mb και πόσα mb πιστεύετε ότι χρειάζονται το μήνα για χαλαρή χρήση αφού και στο σπίτι και στην δουλειά έχω Wi-Fi.

Ευχαριστώ :):):)

Το ιδιο προγραμμα εχω και εγω, οχι για πολυ ακομα, θα το κανω καρτοκινητο cu

Αν θες να βαλεις internet ειναι ακριβο http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10035

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προγραμμα εχω και εγω, οχι για πολυ ακομα, θα το κανω καρτοκινητο cu

Αν θες να βαλεις internet ειναι ακριβο http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10035

 

Πάμε καλά; 10,34€ για 300mb; Στην καρτοκινητή δίνει 500mb με 5€ !!!! Γιατί τέτοια διαφορά στην σύνδεση;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πάμε καλά; 10,34€ για 300mb; Στην καρτοκινητή δίνει 500mb με 5€ !!!! Γιατί τέτοια διαφορά στην σύνδεση;;;;;

Σου το είπα ότι είναι πανάκριβα.... :)

Εδώ δικαρτο τηλέφωνο, στη μία υποδοχή έχω το συμβόλαιο χωρίς data plan και στην άλλη έχω cu. Με κάθε ανανέωση 10 ευρώ στο cu μου δίνει 500mb χωρίς να χάσω τα 10ευρώ.

Κρατάω το συμβόλαιο μόνο και μόνο σε περίπτωση που πάω στη Γερμανία το Ιουνίου- Ιουλίου για να βάλω το unlimited data που δίνει 3gb/μήνα και επιτρέπει τη χρήση data χωρίς επιπλέον χρέωση και χωρίς να πέφτει η ταχύτητα. Αν δεν πάω στη Γερμανία θα το κάνω cu.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

να ρωτήσω κάτι και εγώ, έχω συμβόλαιο Vodafone απεριόριστο προς Vodafone και με 90 ή 120 λεπτά προς όλους τους άλλους και πληρώνω 35€ (είναι παλιά σύνδεση) . Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος τι κόστος θα έχω επιπλέων για να βάλω κάποιο πακέτο με mb και πόσα mb πιστεύετε ότι χρειάζονται το μήνα για χαλαρή χρήση αφού και στο σπίτι και στην δουλειά έχω Wi-Fi.

Ευχαριστώ :):):)

 

Πάμε καλά; 10,34€ για 300mb; Στην καρτοκινητή δίνει 500mb με 5€ !!!! Γιατί τέτοια διαφορά στην σύνδεση;;;;;

 

Κοίταξε για κάποιο νέο πρόγραμμα με ενσωματωμένο πακέτο Internet π.χ. Unlimited 35 που έχει 200ΜΒ στα 35Ε που πληρώνεις τώρα, ή κοίταξε το Προς όλους 400 αν σε καλύπτει. Αν πάρεις και κάποια έκπτωση θα σου έρθουν φτηνότερα ...

Link to comment
Share on other sites

Πάμε καλά; 10,34€ για 300mb; Στην καρτοκινητή δίνει 500mb με 5€ !!!! Γιατί τέτοια διαφορά στην σύνδεση;;;;;

 

F2G: 5 ευρώ=1gb... (10e=2gb...)

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε για κάποιο νέο πρόγραμμα με ενσωματωμένο πακέτο Internet π.χ. Unlimited 35 που έχει 200ΜΒ στα 35Ε που πληρώνεις τώρα, ή κοίταξε το Προς όλους 400 αν σε καλύπτει. Αν πάρεις και κάποια έκπτωση θα σου έρθουν φτηνότερα ...

 

Δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω νέο πρόγραμμα, γιατί λόγο αναβάθμισης έχω 18μηνη δέσμευση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω νέο πρόγραμμα, γιατί λόγο αναβάθμισης έχω 18μηνη δέσμευση.

 

Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να αλλάξεις πρόγραμμα ίδιο ή μεγαλύτερο, μετά από λίγους μήνες από την στιγμή που το ανανέωσες, απλώς προφανώς έχεις πάρει ήδη κάποια έκπτωση ή επιδότηση οπότε δεν έχει να πάρεις κάτι παραπάνω μέχρι το τέλος του συμβολαίου.

Κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να ρωτήσεις ....

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να αλλάξεις πρόγραμμα ίδιο ή μεγαλύτερο, μετά από λίγους μήνες από την στιγμή που το ανανέωσες, απλώς προφανώς έχεις πάρει ήδη κάποια έκπτωση ή επιδότηση οπότε δεν έχει να πάρεις κάτι παραπάνω μέχρι το τέλος του συμβολαίου.

Κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να ρωτήσεις ....

 

Μάλλον το απόγευμα θα περάσω από κάποιο κατάστημα Vodafone και θα δω τι με συμφέρει να κάνω. Θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

τελικά νομίζω ότι ακόμα και το 60% έκπτωση παγίου σε πελάτη που είναι χρόνια με καλούς λογαριασμούς ή σε σύνδεση περισσοτέρων από μία γραμμές

είναι εφικτό. Τι να σας πω...;!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η απλη τηλεφωνικη επικοινωνια (2 φορες) και η επισκεψη σε καταστημα δεν εφταναν.Επρεπε να γινει και σχετικο "κραξιμο" στο φορουμ της βονταφον.

Μετα απο αυτο η επικοινωνια τους ηταν ταχιστη. Τηλεφωνικη επικοινωνια, συγγνωμη για την ταλαιπωρια, επαναφορα στους αρχικους ορους του συμβολαιου και επιστροφη της διαφορας χρηματων. Ακολουθησε αργοτερα και μηνυμα επιβεβαιωσης των παραπανω.

Η παλια καλη βονταφον δηλαδη.

Με την ευκαιρια επειδη μου ειπαν οτι επανερχονται οι συμφωνημενοι οροι ρωτησα εαν αυτο σημαινει οτι μου ανανεωνουν για αλλον ενα χρονο με τους υπαρχοντες ορους (δεδομενου οτι ληγει στις 10 Ιουνιου). Η κοπελλα δεν ηξερε να μου απαντησει για αυτο το ζητημα, ομως το σημειωσε και τωρα περιμενω την προσφορα τους για την ανανεωση.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Γενικα οι επιδοτησεις για συσκευη εχουν πεσει.

 

Εγω μεσα στον Μαιο πετυχα το Red1 (1500 λεπτα/sms προς ολους και 500ΜΒ) στα 26 ευρω και το unlimited 25 στα 12,50 ευρω. Ετησιο συμβολαιο. Eπισης το Unlimited 45 το εδιναν στα 22 ευρω. Οποτε εχε αυτα ως γνωμονα και κανε τις αναλογες διαπραγματευσεις ;)

 

μια διευκρινηση ...... με συνδυαστικη εβγαινε στα 22 η χωρις ;;;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

μια διευκρινηση ...... με συνδυαστικη εβγαινε στα 22 η χωρις ;;;

 

Mε συνδυαστικη θεωρω. Δεν το ρωτησα, αλλα μου ελεγε τα τελικα ποσα που θα πληρωνα οποτε φανταζομαι την ειχε συμπεριλαβει. (Μολις κοιταξα τα χαρτια που τα ειχα σημειωσει 22,68 για να ειμαι ακριβης)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το απόγευμα θα περάσω από κάποιο κατάστημα Vodafone και θα δω τι με συμφέρει να κάνω. Θα σας ενημερώσω.

 

Μόλις γύρισα από την Vodafone, λοιπόν έχουμε και λέμε,

τώρα έχω: 1500 λεπτά προς Vodafone + 150 λεπτά προς όλους (σταθερά-κινητά) και πληρώνω γύρω στα 32 με 35€ (προχθές πλήρωσα 34,85) .

 

Μου κάνει προσφορά και μου δίνει, το unlimited 50 με 1500 λεπτά προς Vodafone και προς σταθερά + 190 λεπτά προς όλα τα άλλα κινητά + 500mb με 37€ τελικό ποσό.

Μου είπε ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει κανονικά κάνα 50αρικο αλλά μου κάνει 28% έκπτωση και η προσφορά αυτή λήγει στις 31/5.

Νομίζω ότι είναι καλή τιμή, τι λέτε;;; Περιμένω γνώμες σύντομα γιατί μάλλον αύριο θα πάω να το κλείσω.

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά είναι μεν πιο φθηνό, αλλά για εσένα μόνο καλή προσφορά δεν είναι!

Όπως αναφέρεις, πληρώνεις μαξ 35 ευρώ, ενώ πλέον θα πληρώνεις 37!

Τα παραπάνω λεπτά πιθανότατα σου είναι αχρείαστα, τώρα αν θες τόσο πολύ το internet δεν ξέρω, αλλά αυτόν τον καιρό εγώ προσωπικά θα προσπαθούσα μόνο να μειώσω το πάγιο! Επίσης, δες πόσα λεπτά μιλάς προς Vodafone γιατί αν είναι 200-300 λεπτά αξίζει να το κάνεις cu! Θα δίνεις το πολύ 20 ευρώ και θα έχεις τουλάχιστον 1 GB internet! αν θες περισσότερα pm m

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά είναι μεν πιο φθηνό, αλλά για εσένα μόνο καλή προσφορά δεν είναι!

Όπως αναφέρεις, πληρώνεις μαξ 35 ευρώ, ενώ πλέον θα πληρώνεις 37!

Τα παραπάνω λεπτά πιθανότατα σου είναι αχρείαστα, τώρα αν θες τόσο πολύ το internet δεν ξέρω, αλλά αυτόν τον καιρό εγώ προσωπικά θα προσπαθούσα μόνο να μειώσω το πάγιο! Επίσης, δες πόσα λεπτά μιλάς προς Vodafone γιατί αν είναι 200-300 λεπτά αξίζει να το κάνεις cu! Θα δίνεις το πολύ 20 ευρώ και θα έχεις τουλάχιστον 1 GB internet! αν θες περισσότερα pm m

 

Νομίζω ότι για 2-3 ευρώ παραπάνω το μήνα, σε σύγκριση με το παλιό μου πρόγραμμα, δίνει αρκετά παραπάνω. Όσο για να μειώσω το πάγιο ή για να το κάνω cu δεν νομίζω ότι μπορώ γιατί όπως έχω αναφέρει και σε προηγούμενο ποστ έχω πάρει τον Δεκέμβρη επιδότηση για συσκευή με 18μηνη δέσμευση. Οπότε δεν νομίζω ότι θα με αφήσουν να πάω σε πιο χαμηλό πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ενα παρα πολυ ωραιο τρυκ (δημιουργικης λογιστικης) για να μετατρεπουν την κατα δηλωση εκπτωση του 50% σε 45% και να απομειωνουν την εκπτωση απο την συνδυαστικη κατα 10% ακομη, εις οφελος παντα της εταιρειας.

Ακολουθησαν τα γνωστα περι επικοινωνιας σε 5 εργασιμες, κτλ..........

 

Φίλε η vodafone είναι μανούλα σε "λάθη" συστήματος.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από την Vodafone, λοιπόν έχουμε και λέμε,

τώρα έχω: 1500 λεπτά προς Vodafone + 150 λεπτά προς όλους (σταθερά-κινητά) και πληρώνω γύρω στα 32 με 35€ (προχθές πλήρωσα 34,85) .

 

Μου κάνει προσφορά και μου δίνει, το unlimited 50 με 1500 λεπτά προς Vodafone και προς σταθερά + 190 λεπτά προς όλα τα άλλα κινητά + 500mb με 37€ τελικό ποσό.

Μου είπε ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει κανονικά κάνα 50αρικο αλλά μου κάνει 28% έκπτωση και η προσφορά αυτή λήγει στις 31/5.

Νομίζω ότι είναι καλή τιμή, τι λέτε;;; Περιμένω γνώμες σύντομα γιατί μάλλον αύριο θα πάω να το κλείσω.

 

Απο την στιγμή που έχεις την δέσμευση, δεν έχεις πολλές επιλογές, ειδικά μείωσης.

Εμένα πάντως μου ακούγεται καλό σε σχέση με το προηγούμενο που είχες και με το πακέτο Internet που χρειαζόσουν.

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που έχεις την δέσμευση, δεν έχεις πολλές επιλογές, ειδικά μείωσης.

Εμένα πάντως μου ακούγεται καλό σε σχέση με το προηγούμενο που είχες και με το πακέτο Internet που χρειαζόσουν.

 

Και εγώ φίλε μου έτσι νομίζω. Σε σχέσει με αυτό που έχω τώρα, νομίζω ότι είναι πολύ καλή αυτή η προσφορά.

Το μόνο, που δεν ξέρω αν πρέπει να με προβληματίζει, είναι ότι αν για κάποιο λόγο δεν μου αρέσει το καινούργιο πρόγραμμα, μπορώ να το αλλάξω ξανά αλλά δεν θα μπορώ να γυρίσω ξανά σε αυτό που έχω αυτήν την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε μου έτσι νομίζω. Σε σχέσει με αυτό που έχω τώρα, νομίζω ότι είναι πολύ καλή αυτή η προσφορά.

Το μόνο, που δεν ξέρω αν πρέπει να με προβληματίζει, είναι ότι αν για κάποιο λόγο δεν μου αρέσει το καινούργιο πρόγραμμα, μπορώ να το αλλάξω ξανά αλλά δεν θα μπορώ να γυρίσω ξανά σε αυτό που έχω αυτήν την στιγμή.

Δεν μπορεις να γυρισεις γιατι δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος παραπάνω, αλλαγή γίνεται σε μη καταργημένα προγράμματα και με ίδιο ή μεγαλύτερο πάγιο, ειδικά τώρα που είσαι στην αρχή του συμβολαίου.

 

Αν ήσουν στο τέλος του συμβολαίου π.χ. 15-16 μήνα τότε θα μπορούσες να κάνεις αλλαγή και σε μικρότερο και αν είσαι και καλός πελάτης ακόμη και σε καταργημένο πακέτο αν σε βόλευε :X

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος παραπάνω, αλλαγή γίνεται σε μη καταργημένα προγράμματα και με ίδιο ή μεγαλύτερο πάγιο, ειδικά τώρα που είσαι στην αρχή του συμβολαίου.

 

Αν ήσουν στο τέλος του συμβολαίου π.χ. 15-16 μήνα τότε θα μπορούσες να κάνεις αλλαγή και σε μικρότερο και αν είσαι και καλός πελάτης ακόμη και σε καταργημένο πακέτο αν σε βόλευε :X

 

Ξανά ρώτησα σήμερα και μου είπαν ότι όταν θα είμαι γύρω στους 14 μήνες από την αναβάθμιση τότε θα μπορώ να πάω σε μικρότερο πρόγραμμα. Αν τώρα αλλάξω γνώμη για το καινούργιο πακέτο, θα μπορώ να βάλω άλλο και ίσως και με λίγο μικρότερο πάγιο.

Αύριο θα πάω να το τακτοποιήσω, νομίζω ότι είναι πολύ καλή προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω δεδομένα από στικακι Vodafone στο κινητό μου??

 

Για να εξηγήσω έχω αριθμό Vodafone στο κινητό μου αλλά το συμβόλαιο έχει λίγα mb. Το στικακι που έχω είναι φοιτητικό και έχει 5gb. Μπορώ αυτά τα 5gb να τα χρησιμοποιήσω στο κινητό?

Edited by equi
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω δεδομένα από στικακι Vodafone στο κινητό μου??

 

Για να εξηγήσω έχω αριθμό Vodafone στο κινητό μου αλλά το συμβόλαιο έχει λίγα mb. Το στικακι που έχω είναι φοιτητικό και έχει 5gb. Μπορώ αυτά τα 5gb να τα χρησιμοποιήσω στο κινητό?

 

Μπορείς να βάλεις την φοιτητική κάρτα στο κινητό σου

Απλά ρύθμισε το ΑΡΝ web.session

Link to comment
Share on other sites

Παίδες την βοήθεια σας παρακαλώ,

Έκανα την αλλαγή προγράμματος που λέγαμε και κατά τις 3 το μεσημέρι, μου ήρθαν 4 sms από Vodafone και στο τελευταίο μήνυμα έλεγε ότι ενεργοποιήθηκε το νέο πρόγραμμα. Τι πρέπει να ρυθμίσω για να δουλέψουν τα δεδομένα; Έχω βάλει την λειτουργία δικτύου στο αυτόματο και ανοίγω το δεδομένα κινητού αλλά δεν βλέπω φως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...