Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικά 89 έπρεπε να του το δώσουν. 160 ευρώ είναι η επιδότηση στο 18άρι Unlimited 45 για το Nexus S

 

Tου έβαλαν 2 πάγια δώρο... (κάπως έτσι κάλυψαν τη διαφορά)

Πλαίσιο vs VODAFONE Stores έχουν διαφορετικές προσφορές;;; Ή εξαρτάται απλώς από franchise;;;

 

PS: Ποιος θα πάει να κάνει συμβόλαιο σε Πλαίσιο;;; Ας είμαστε σοβαροί. Δεν νομίζω πως είναι τόσο εξειδικευμένοι όσο σε ένα κατάστημα!

Link to comment
Share on other sites

Tου έβαλαν 2 πάγια δώρο... (κάπως έτσι κάλυψαν τη διαφορά)

Πλαίσιο vs VODAFONE Stores έχουν διαφορετικές προσφορές;;; Ή εξαρτάται απλώς από franchise;;;

 

PS: Ποιος θα πάει να κάνει συμβόλαιο σε Πλαίσιο;;; Ας είμαστε σοβαροί. Δεν νομίζω πως είναι τόσο εξειδικευμένοι όσο σε ένα κατάστημα!

 

Δεν ξέρω κατά πόσο έχουν δικαίωμα να κάνουν κάτι τέτοιο. Τι σημαίνει ότι του έβαλαν 2 πάγια δώρο; Αφού στο site τους το αναφέρει ξεκάθαρα: 89 ευρώ, με 18μηνο Unlimited 45. Αν θέλουν να δώσουν και 2 πάγια δώρο για την ψυχή της μανας τους, ας τα δώσουν!:p Η επιδότηση παρ'ολα αυτά στο φίλο παραπάνω είναι κουτσουρεμένη σε σχέση με αυτό που διαφημίζουν.

 

P.S.: Γιατί να μη γίνει συμβόλαιο από εκεί; Περισσότερα νομίζεις ξέρουν στα franchise VF shops?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

P.S.: Γιατί να μη γίνει συμβόλαιο από εκεί; Περισσότερα νομίζεις ξέρουν στα franchise VF shops?:rolleyes:

 

μπορει στο vf shop να ειναι πιο ενημερωμενοι για καποια νεα προσφορα (μπορει, μπορει και οχι). Παντως (πρωτη φορα) συμφωνω με τον kostiani οτι καλυτερα να παιρνεις συσκευη επιδοτησης απο πλαισιο, διοτι: α) εχουν πολυ μεγαλυτερη αποθηκη (σπανια να σου πουνε 'μας τελειωσε αυτη η συσκευη'), β) εχουν μεγαλυτερη ποικιλια μοντελων, και γ) οι περισσοτερες συσκευες δεν εχουν εγκατεστημενο το vodafone live.

 

Και κατι τελευταιο, απο πλαισιο μπορεις να παρεις το ποσό της επιδοτησης σου σε οτιδηποτε αγαθο υπαρχει στο καταστημα, οχι μονο σε κινητο.

Link to comment
Share on other sites

εχω unlimited 25 και μου ειχαν βγαλει επιδοτηση 36 ευρω μονο μολις εκανα αιτηση φορητοτητας με πηραν σε δυο μερες και απο 36 πηρα 150 ευρω . φιλε εσυ με 2 γραμες το λιγοτερο 300 ευρω στο νερο θα παρεις μην μασας κανε αιτηση ....:)

 

θα κανω σημερα αιτηση φορητοτητας. για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά 89 έπρεπε να του το δώσουν. 160 ευρώ είναι η επιδότηση στο 18άρι Unlimited 45 για το Nexus S

 

Νομιζω το Nexus S είναι... αυτό με την 4αρα οθόνη και το 2.3 Gingerbread, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό λέω! Αν μπεις στην ιστοσελίδα του Πλαισίου θα δεις πως αναφέρει 89 ευρώ με 18μηνο Unlimited 45:confused:
Link to comment
Share on other sites

για νεα συνδεση αυτά ισχύουν:rolleyes::lol:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Η φορητοτητα νέα σύνδεση είναι.

 

ααα:O νομιζα πως εκανε ανανεωση και γελουσα που δεν δίνουν στις ανανεωσεις

οσα για νεα συνδεση.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, όντως δεν δίνουν στις ανανεώσεις όσα δινουν στις νέες συνδέσεις:lol:

Μόνο μετά από απειλή αποσύνδεσης ή φορητότητας δίνουν συνήθως

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει ανανέωση συμβολαίου στις 27/10 και την επιδότηση την πέρασα ως έκπτωση στο πάγιο. Έτσι στο νέο συμβόλαιο που υπέγραψα αναφέρει ότι μόνο 2 μήνες είναι υποχρεωτικοί για παραμονή στο πρόγραμμα. Βέβαια από την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι ουσιαστικά είναι 30 μέρες, όσο δηλαδή χρειάζεται για να ενεργοποιηθούν όλα όσα αναφέρει το συμβόλαιό μου.

Ήθελα λοιπόμ να ρωτήσω, αν κάποιος φυσικά γνωρίζει, πόσο χρόνο χρειάζεται για να αλλάξει η γραμμή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό. Στην εξυπηρέτηση πελατών που ρώτησα μου είπαν ότι θέλουν 1 μήνα από την ημερομηνία που θα κάνω την αίτηση για αλλαγή. Στην cosmote βέβαια μόλις λήξει ο υποχρεωτικός χρόνος παραμονής σε συμβόλαιο στο αλλάζουν απ'ευθείας.... στην Vodafone γιατί θέλουν 1 μήνα????

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Στην cosmote βέβαια μόλις λήξει ο υποχρεωτικός χρόνος παραμονής σε συμβόλαιο στο αλλάζουν απ'ευθείας.... στην Vodafone γιατί θέλουν 1 μήνα????

 

Στην vodafone οταν δεν τους συμφερει πανε με ρυθμο...χελωνας.

 

Εκανα κι εγω απο συμβολαιο σε καρτοσυμβολαιο των 20 ευρω με εκπτωση 40% και μου ηρθε ο λογαριασμος χωρις την εκπτωση.Πηρα τηλ και μου ειπαν οτι η εκπτωση κανει ...3 μερες να φανει στο συστημα και ειχε εκδοθει ο λογαριαμος.Οταν απειλησα οτι θα διακοψω την συνδεση μου ειπαν οτι η εκπτωση του πρωτου μηνα θα πιστωθει στον επομενο.Εχω κρατησει ονομα υπαλληλου....Για να δουμε τους...ρυθμους τους.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καθε μηνα τσεκαρεις γιαννη,παραπονιεσαι για ατυπιες και τα πιστωνουν στον επομενο.

3χρονια αυτη τη δουλεια κανω..

αλλα ως εκει και καθαριζεις.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

καθε μηνα τσεκαρεις γιαννη,παραπονιεσαι για ατυπιες και τα πιστωνουν στον επομενο.

3χρονια αυτη τη δουλεια κανω..

αλλα ως εκει και καθαριζεις.

 

Απαραδεκτη νοοτροπια !!!Οπου σε πιασουν να σε κλεψουν..

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στην vodafone οταν δεν τους συμφερει πανε με ρυθμο...χελωνας.

 

Εκανα κι εγω απο συμβολαιο σε καρτοσυμβολαιο των 20 ευρω με εκπτωση 40% και μου ηρθε ο λογαριασμος χωρις την εκπτωση.Πηρα τηλ και μου ειπαν οτι η εκπτωση κανει ...3 μερες να φανει στο συστημα και ειχε εκδοθει ο λογαριαμος.Οταν απειλησα οτι θα διακοψω την συνδεση μου ειπαν οτι η εκπτωση του πρωτου μηνα θα πιστωθει στον επομενο.Εχω κρατησει ονομα υπαλληλου....Για να δουμε τους...ρυθμους τους.

Προσωπικά ότι κάνω το κάνω πλέον εγγράφως, γιατί όλοι πλέον το παίζουν ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια βαρεθηκα να τους κυνηγαω! 6 χρονια την ιδια δικαιολογια εχουν 'προβλημα συστηματος'... το γυρισα σε καρτοκινητο και εκει κλεβουν επισης (οσοι διαβαζουν τωρα τελευταια για καρτοκινητα, ξερουν). Θα καταναλωσω το υπολοιπο μου και θα φυγω, να ησυχασω! Δηλαδη, τοσα χρονια οι αλλοι πως γινεται να μην κανουν τοσες μπαρουφες;

 

Σιγα σιγα, λογω κρισης, ο κοσμος ελεγχει περισσοτερο τους λογαριασμους του... καλα θα φαει στο τελος η εταιρια!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μετά από κάθε κλήση να στέλνεις μήνυμα για το υπόλοιπο. Όπου βλέπεις ότι σε κλέβουν, να το γράφεις σε ένα χαρτί, να στέλνεις μια επιστολή και να τους τα χώνεις. Μόνο έτσι καταλαβαίνουν, και κάθε φορά τους παίρνω και ένα πάγιο δώρο. Βέβαια τώρα έκανα αίτηση για καρτοκινητό, αλλά δεν έχει καμία σχέση νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

καλα τα λες σουβλακιε!

θελουν κυνηγι απο παντου.

αλλα μεχρι τωρα στο τμημα εξυπ. με ικανοποιουν.

ασε που σε χοντρα παραπονα παιρνεις πραγμαρι παγιο δωρο.

καθε χρονο εχω σχεδον κ ενα παγιο δωρο:rolleyes:,

 

ααα δε σας ειπα μου κανουν χωρις συμβολαιο εκπτωση 40 τα εκατο σε οποιο προγραμμα θελω.

την κανω για καρτα εκτος και αλλαξουν προσφορα:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Ενα μόνο; Εγώ από το καλοκαίρι πήρα 1 πάγιο (και επειδή είχα 50% έκπτωση στην ουσία πήρα 2). Και τώρα θα στείλω άλλη μία επιστολή για κάτι άλλα κουλά να πάρω άλλο ένα πάγιο. 25€ για να γράψεις μια σελίδα. Not bad.
Link to comment
Share on other sites

Ενα μόνο; Εγώ από το καλοκαίρι πήρα 1 πάγιο (και επειδή είχα 50% έκπτωση στην ουσία πήρα 2). Και τώρα θα στείλω άλλη μία επιστολή για κάτι άλλα κουλά να πάρω άλλο ένα πάγιο. 25€ για να γράψεις μια σελίδα. Not bad.

 

ε που πας??αλλη φορά να συνυπογράφω τα κείμενα σου ε!!!:lol:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Η συμβουλή μου(αφορά κυρίως αυτούς που έχουν πάνω από 1 αριθμούς στο όνομά τους και HOL σταθερό/ιντερνετ) :

 

Κάντε αίτηση διακοπής ή φορητότητας. Θα σας καλέσουν να σας προτείνουν στάνταρ ένα -45% στο πάγιο όποιου προγράμματος θελήσετε. Εκμεταλλεύεστε παράλληλα και την έκπτωση οικογενειακού πακέτου και την χριστουγεννιάτικη προσφορά της HOL(που λήγει στις 31/12) και βγάζετε όλο το 2012 με πολύ χαμηλό πάγιο.

 

Ενδεικτικά: το UL 60 βγαίνει μ'αυτόν τον τρόπο στα 16.8 €, το UL 100 στα 28 € κλπ.

Και έχετε και -5 € στην HOL.

 

Και με τα χρήματα που εξοικονομείτε, αγοράζετε συσκευή όποτε και αν πραγματικά θέλετε, μετρητοίς ή με άτοκες δόσεις. Και χωρίς χρονική δέσμευση συμβολαίου.

 

Η χριστουγεννιάτικη προσφορά της HOL έχει κάποια επίπτωση στο ύψος του λογαριασμού της Voda?

π.χ στο unlimited60 το -10e λόγω συνδιαστικής προσφοράς δεν θα παραμείνει ως έχει?

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πόσες ημέρες, που έχεις κάνει αίτηση φορητότητας σου παίρνουν τηλέφωνο? (έχω δύο νούμερα στο ίδιο ΑΦΜ σε U35) Εκανα άιτηση στην wind (μετά από αποστολή του τηλεφώνου μου μέσω του site), αλλά ακόμα δεν με έχει πάρει κανείς. Αύριο που θα έρθει το courier από wind, απλά δεν υπογράφω?

 

Τελικά, μου φαίνεται ότι δεν ασχολούνται με όλους....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...