Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς κινητό, σταθερό και ιντερνετ απο vodafone(HOL)?

Είναι ευχαριστημένος? και πόσο πληρώνει το double play του ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

έχουν αλλάξει όμως οι συνθήκες φίλε μου.... τώρα αυτό που εμείς καταλαβαίνουμε ως επιδότηση (επιδότηση στη συσκευή) είναι πολύ πιό ακριβό για την εταιρία από την επιδότηση στη γραμμή (έκπτωση σε πάγια). Οπότε αναγκαστικά θα γυρίσουν όλες οι εταιρίες στις επιδοτήσεις γραμμής (και προφανώς, στο πλαίσιο "συμφωνιας κυρίων" θα αντιμετωπίσουν με ενιαίο τρόπο τις απειλές φορητότητας, όπως γίνεται και στα 40'' και τα 3 λεπτά)....

 

Δεν αντιλέγω.. Εγώ πάντως έχω κάνει 2 φορές και απειλή φορητότητας με σκοπό την έκπτωση στο πάγιο (χωρίς να μου έχει βγει επιδότηση)... Δεν κάνεις την απειλή φορητότητας μόνο για την επιδότηση συσκευής.. Οπότε το παιχνίδι θα παιχτεί πιο πολύ εκεί τώρα.. στην έκπτωση στο πάγιο.. Παρ όλα αυτά κάποιες συσκευές θα συνεχίζουν να επιδοτούνται παραπάνω όπως το iPhone. (και δεν μιλάω μόνο με τα 24μηνα συμβόλαια... γενικά αυτή η συσκευή επιδοτείται παραπάνω). Ήδη έχουν κάνει προσπάθεις οι εταιρίες να σταματήσουν το φαινόμενο αυτό.. αλλά όχι με αποτελεσματικό τρόπο. .Δεν πιστεύω προσωπικά ότι θα σταματήσει το παιχνίδι αυτό... Πάντα θα υπάρχουν κίνητρα για να κάνεις συμβόλαιο από το να έχεις καρτοκινητό (πέρα από τις φθηνότερες χρεώσεις ).... οπότε πάντα θα κυνηγάμε κάτι καλύτερο..

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς κινητό, σταθερό και ιντερνετ απο vodafone(HOL)?

Είναι ευχαριστημένος? και πόσο πληρώνει το double play του ιντερνετ?

 

Εγώ έχω 4 κινητά στην βόντα και το σταθερό της αδερφής μου το πήγα στην hol.. Στο κινητό μου έκαναν 5€ έκπτωση και για double play χωρίς δωρεάν κλήσεις δίνω 20€.. Και 3 μήνες δωρεάν πάγιο στο σταθερό..

Link to comment
Share on other sites

Unlimited 25 στα 28 €, Unlimited 35 στα 39.2 €.

Αν τα συνδυάσεις σε Οικογενειακό πάει στα 24.64 το 25άρι και 34.16 € το 35άρι.

Επιπλέον, μπορείς να συνδυάσεις και την Έκπτωση παγίου αντί επιδότησης μαζί με την έκπτωση Οικογενειακού. Σ'αυτήν την περίπτωση οι τιμές παν στα 21.28 € και 28.56 €, αντίστοιχα

 

25ε δεν εχει παγιο ?? http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/tariffDetails.action?tariffPlanId=14241 αφου λεει περιλαμβανεται φπα...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

25ε δεν εχει παγιο ?? http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/tariffDetails.action?tariffPlanId=14241 αφου λεει περιλαμβανεται φπα...

 

Δεν βλέπω να το λέει κάπου

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο unlimited 25. Πάγιο προ φ.π.α. 20,32 ευρώ. Φόρος κινητής τηλεφωνίας 20,32 * 12% = 2,44 + 20,32 = 22,76 ευρώ. Φ.π.α. 22,76 * 23% = 5,23 + 22,76 = 28 ευρώ

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρε τηλ η κορη μου με λογαριασμους 40-50 ευρω να ρωτησει για επιδοτηση και της ειπαν ....110 ευρω.Εκανε τηλ αιτηση για cosmote και περιμενει αντιδραση.

 

Καλη αντιπροσφορα σημερα απο Vodafone ...

 

Μειωση 50% σε οποιο παγιο διαλεξει ή 280 ευρω επιδοτηση συσκευης.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο unlimited 25. Πάγιο προ φ.π.α. 20,32 ευρώ. Φόρος κινητής τηλεφωνίας 20,32 * 12% = 2,44 + 20,32 = 22,76 ευρώ. Φ.π.α. 22,76 * 23% = 5,23 + 22,76 = 28 ευρώ

 

Για να το λες κατι θα ξερεις....επειδη ειμαι αμεσα ενδιαφερομενος :D ....τους λες κ καλα οτι θα κανεις φορητοτητα ή απλα σου λενε αυτη ειναι η επιδοτηση και δεν μπορουμε να κανουμε κατι πχ, πας κανεις σε αλλο δικτυο αιτηση φορητοτητας ,την βλεπουν και σε παιρνουν τηλεφωνο αυτοι και σου κανουν αντιπροταση??

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

25ε δεν εχει παγιο ?? http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/tariffDetails.action?tariffPlanId=14241 αφου λεει περιλαμβανεται φπα...

 

O φπα περιλαμβάνεται σε όλα τα προγράμματα.Αυτό που δεν περιλαμβάνεται στην τιμή είναι o φόρος κινητής τηλεφωνίας που είναι κλιμακούμενος, ανάλογα το ύψος του λογαριασμού.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους!την επιδοτηση οπως θυμαμαι μπορω να την παρω και απο πλαισιο ετσι?

επισης ,αν κανω φορητοτητα ενως αριθμου κοσμοτε στην βονταφον θα εχω καποιο κερδος για αγορα συσκευης και αν ναι θα μπορω να ενωσω τα 2 ποσα (και τα 2 νουμερα ειναι στο ιδιο ονομα)

το htc desire hd που δεν υπαρχει στο σαιντ της βονταφον μπορω να τους πω να το φερουν ?

να στε καλα

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους!την επιδοτηση οπως θυμαμαι μπορω να την παρω και απο πλαισιο ετσι?

επισης ,αν κανω φορητοτητα ενως αριθμου κοσμοτε στην βονταφον θα εχω καποιο κερδος για αγορα συσκευης και αν ναι θα μπορω να ενωσω τα 2 ποσα (και τα 2 νουμερα ειναι στο ιδιο ονομα)

το htc desire hd που δεν υπαρχει στο σαιντ της βονταφον μπορω να τους πω να το φερουν ?

να στε καλα

 

Φυσικα.Μπορεις να την κανεις και πιστωτικο και να παρεις οτι αλλο θελεις.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση σχετικά με την επιδότηση. Είχα κάνει το συμβόλαιο μου πρόπερσι αρχές Σεπτέμβρη, όμως η επιδότηση πέρυσι βγήκε πριν χρονίσω, συγκεκριμένα αρχές Ιουνίου. Τώρα μου λένε ότι άλλαξε το σύστημά τους, πάει πάντα στο χρόνο πλέον η επιδότηση και την περιμένω Αύγουστο (;) απ' ότι μου είπαν τα καταστήματα. Επειδή είναι άμεση ανάγκη η αλλαγή κινητού, λόγω ταξιδιών και επειδή το H1 δεν την παλεύει αφού τρώει απίστευτα κόμπλεξ, υπάρχει περίπτωση να δώσουν ποσό επιδότησης νωρίτερα; γνωρίζει κανείς κάτι τέτοιο, ή έχει δοκιμάσει να τους το προτείνει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω μερικες ερωτησεις.Αυτην την στιγμη εχω γυρω στα 130 ευρω επιδοτηση,ομως πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι αμα επιλεξω το iphone 4 με 24μηνο συμβολαιο στο unlimited 45 η τιμη του πεφτει απο 670 σε 320 ευρω.

Η πρωτη ερωτηση μου ειναι:στο unlimited 45 πληρωνω καθαρα 45 τον μηνα?φπα και τελη ειναι μεσα?νομιζω οτι το φπα ειναι μεσα αλλα για τα τελη δεν γνωριζω.

Δευτερον,στο 24 συμβολαιο σημαινει οτι επιδοτηση θα εχω μετα απο 2 χρονια ετσι?

Τριτον,λογικα εφοσον ισχυει για το iphone 4,δεν θα ισχυει και για το επομενο iphone οταν το φερει η vodafone αν ειναι στην ιδια τιμη?

Θυμαται κανεις αν ειχε γινει το ιδιο με το 3gs και το 4?

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

εχει δει κανεις χρεωσεις στο συμβολαιο του , χωρις να τις εχει κανει??? γιατι εγω στον αναλυτικο στο my account βλεπω το internet ολη μερα 0,81€ σχεδον ολο το μηνα με συνολικο γυρω στα 10€... κατι που δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε....τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω μερικες ερωτησεις.Αυτην την στιγμη εχω γυρω στα 130 ευρω επιδοτηση,ομως πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι αμα επιλεξω το iphone 4 με 24μηνο συμβολαιο στο unlimited 45 η τιμη του πεφτει απο 670 σε 320 ευρω.

Η πρωτη ερωτηση μου ειναι:στο unlimited 45 πληρωνω καθαρα 45 τον μηνα?φπα και τελη ειναι μεσα?νομιζω οτι το φπα ειναι μεσα αλλα για τα τελη δεν γνωριζω.

Δευτερον,στο 24 συμβολαιο σημαινει οτι επιδοτηση θα εχω μετα απο 2 χρονια ετσι?

Τριτον,λογικα εφοσον ισχυει για το iphone 4,δεν θα ισχυει και για το επομενο iphone οταν το φερει η vodafone αν ειναι στην ιδια τιμη?

Θυμαται κανεις αν ειχε γινει το ιδιο με το 3gs και το 4?

 

όχι στα 45 ευρώ δεν είναι και ο φόρος.. Μαζί με τον φόρο έρχεται στα 50,4 ευρώ αν δεν κάνω λάθος.

Την τρίτη ερώτησή σου δεν την κατάλαβα πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

εχει δει κανεις χρεωσεις στο συμβολαιο του , χωρις να τις εχει κανει??? γιατι εγω στον αναλυτικο στο my account βλεπω το internet ολη μερα 0,81€ σχεδον ολο το μηνα με συνολικο γυρω στα 10€... κατι που δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε....τι μπορω να κανω?

 

Μήπως απλά έχεις ενεργοποιήσει το internet και κάποια εφαρμογή που έχεις (αν έχεις smartphone) συνδέεται με το internet? Είναι πολύ συχνό φαινόμενο αυτό. Κοίταξε στον μετρητή του κινητού σου αν έχουν γίνει κινήσεις internet. Αν δεν το θέλεις , απλά άλλαξε το apn από τις ρυθμίσεις ίντερνετ.. Πχ στο apn θα πρέπει να σου λεει internet.vodagone.gr ή webonly.vodafone.gr και το αλλάζεις πχ βάζεις .XX ή κάτι τέτοιο ώστε να μην μπορεί να συνδεθεί.

Link to comment
Share on other sites

οχι τα εχω ολα απενεργοποιημενα και τα τσεκαρα τριπλα....αυτο ειναι π με τρωει ρε **μωτο...
Link to comment
Share on other sites

η τριτη ερωτηση ειναι οτι εφοσον με το προγραμμα που ανεφερα παραπανω (unlimited 45, 24 μηνες συμβολαιο) το iphone 4 το παιρνεις απο 670 με 320 θα ισχυει και με το καινουριο iphone που θα βγει?Δηλαδη αμα η τιμη του iphone 5 ειναι γυρω στα 670 θα μπορω με το unlimited 45 ,24 μηνες συμβολαιο να το παρω με γυρω στα 320?
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

οχι τα εχω ολα απενεργοποιημενα και τα τσεκαρα τριπλα....αυτο ειναι π με τρωει ρε **μωτο...

Αν πιστεύεις ότι δεν έχεις κάνει τις κινήσεις που αναγράφονται, στείλε ένα email ή ένα fax και αρνήσου τις. Αν όντως δεν τις έχεις κάνει, θα στα πιστώσουν σε επόμενο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

η τριτη ερωτηση ειναι οτι εφοσον με το προγραμμα που ανεφερα παραπανω (unlimited 45, 24 μηνες συμβολαιο) το iphone 4 το παιρνεις απο 670 με 320 θα ισχυει και με το καινουριο iphone που θα βγει?Δηλαδη αμα η τιμη του iphone 5 ειναι γυρω στα 670 θα μπορω με το unlimited 45 ,24 μηνες συμβολαιο να το παρω με γυρω στα 320?

 

Αυτό φίλε μου κανείς δεν το ξέρει... Μπορεί να πέσει μπορεί να ανέβει η επιδότηση (να ανέβει αυτές τις εποχές μάλλον δύσκολο πάντως). Παρ όλα αυτά το iPhone να ξέρεις είναι ένα κινητό που πάντα επιδοτείται πολύ παραπάνω σε σχέση με άλλα κινητά...

 

Nα ρωτήσω κάτι εγώ? Το iPhone 4 16gb αν το πάρεις με ΝΕΑ σύνδεση στο unlimited 45 (24-μηνο), στο δίνουν 330 ευρώ

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-42099.action

οπότε μπορείς να πετύχεις κάποια καλύτερη επιδότηση υποψιάζομαι... Μπορείς να πετύχεις πάντα κάτι καλύτερο από την επιδότηση της νέας σύνδεσης..

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

....επειδη ειμαι αμεσα ενδιαφερομενος :D ....τους λες κ καλα οτι θα κανεις φορητοτητα ή απλα σου λενε αυτη ειναι η επιδοτηση και δεν μπορουμε να κανουμε κατι πχ, πας κανεις σε αλλο δικτυο αιτηση φορητοτητας ,την βλεπουν και σε παιρνουν τηλεφωνο αυτοι και σου κανουν αντιπροταση??

 

μπορει καοιος να απατησει με σιγουρια γιατι αυριο λεω να παρω και γω τηλεφωνο να δω τι θα γινει ?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

μπορει καοιος να απατησει με σιγουρια γιατι αυριο λεω να παρω και γω τηλεφωνο να δω τι θα γινει ?

 

Τα χουμε πει πολλές φορές αν κοιτάξεις προηγούμενες σελίδες..

Ακόμα και αν τους πεις απλά ότι θες να κάνεις φορητότητα ή το σκέφτεσαι κτλ μπορεί να σου κάνουν λίγο καλύτερη προσφορά αλλά όχι τίποτα σημαντικό. Το καλύτερο ήταν να πάρεις στο 13897 πχ που είναι φορητότητα για cosmote (δωρεάν όλο το 24ωρο) (έχει και η wind ένα αντίστοιχο που δεν θυμάμαι τώρα) και να κάνεις μια αίτηση για φορητότητα.. Η αίτηση αυτή θα πάρει στη vodafone και για να προχωρήσει θα πρέπει να την εγκρίνει.. οπότε και σε παίρνει τηλέφωνο και σε ρωτάει γιατί έφυγες και σου κάνει μια καλύτερη προσφορά. Και να μη γίνει αυτό (που πάντα γίνεται) μη φοβάσαι.. Αν δεν υπογράψεις τίποτα δεν πρόκειται να πας στην άλλη εταιρία.. Θα σε πάρουν από την cosmote και θα σου πουν να κλέισουμε ένα ραντεβού με courier και προσπάθησε να το καθυστερείς..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω μερικες ερωτησεις.Αυτην την στιγμη εχω γυρω στα 130 ευρω επιδοτηση,ομως πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι αμα επιλεξω το iphone 4 με 24μηνο συμβολαιο στο unlimited 45 η τιμη του πεφτει απο 670 σε 320 ευρω.

Η πρωτη ερωτηση μου ειναι:στο unlimited 45 πληρωνω καθαρα 45 τον μηνα?φπα και τελη ειναι μεσα?νομιζω οτι το φπα ειναι μεσα αλλα για τα τελη δεν γνωριζω.

Δευτερον,στο 24 συμβολαιο σημαινει οτι επιδοτηση θα εχω μετα απο 2 χρονια ετσι?

Τριτον,λογικα εφοσον ισχυει για το iphone 4,δεν θα ισχυει και για το επομενο iphone οταν το φερει η vodafone αν ειναι στην ιδια τιμη?

Θυμαται κανεις αν ειχε γινει το ιδιο με το 3gs και το 4?

 

To Iphone 4 έχει πολύ καλύτερη επιδότηση γιατί είναι παλαιοτερο μοντέλο και σε λίγους μήνες θα βγει το 5.

Αν πεις να πάρεις το Samsung Galaxy S2 πχ όπως ρώτησα και εγώ η επιδότηση είναι ούτε η μισή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...