Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην αρχη δεν προπληρωνεις τα 2 παγια αλλα αναλογικα του μηνος δηλαδη αν εγινε η αλλαγη στις 20 του μηνος θα πληρωσεις το παγιο του unlimited 30 για τις υπολοιπες 10 μερες.,.αρα δεν θα σου επιστραφει κανενα προπληρωμενο παγιο.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την επιδοτηση...εισαι σιγουρος οτι η καινουργια περιοδος συμβολαιου ξεκινησε ιανουαριο;

 

θυμαμαι οτι ειχα κανει το συμβολαιο καπου εκει στις 20 Ιανουαριου και με το που εκλεισαν 8 μηνες στις 20 Αυγουστου μεσω του mt account ειδα στην δυνατοτητα αναβαθμισης το ΟΧΙ να γινεται ΝΑΙ.

οποτε υποθετω πως στο 8 μηνο θα μου τη δωσαν ..

Link to comment
Share on other sites

Και επισης κατι ακομα ακουσα οτι αυτοι που ανανέωσαν μετα τις 1/1/2010 κανουν ανανεωση στο 12μηνο?Μετα τις 1/1/2010 εκανε η κοπελα μου και σκεφτοταν να αγορασει με μια μικρη επιδοτηση ενα δευτερο κινητο...!Δηλαδη σε εμενα θα βγει στο 10μηνο και σε αυτη στο 12μηνο?

Ευχαριστω εκ των προτερων...! :)

 

Ξερεις κανεις τιποτα σιγουρα για αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις τιποτα σιγουρα για αυτο;

 

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα πριν απο μέρες για δική μου υπόθεση, μου ανέφερε ξεκάθαρα οτι συνδέσεις που έγιναν μέσα στον προηγούμενο χρόνο δηλαδή στο 09, θα εκδοθούν επιδοτήσεις στο 10μηνο (τελικά η δική μου ήταν στους 9μιση μήνες).

 

Συνδέσεις που έγιναν απο την 01/01/2010 και μετά, η επιδότηση θα βγαίνει στο δωδέκατο μήνα.

 

Αυτά μου είπαν στην εξυπηρέτηση πελατών, αυτά σας λέω.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Πάρε στο 13840. Αν σου κάνουν τις πάπιες και σου πουν να καλέσεις 13830 πες τους ότι δεν ευθύνεσαι εσύ γα τα λάθη της Vf ώστε να χρεωθείς κλήση :p
Link to comment
Share on other sites

βασικά το πράγμα έχει ως εξής

εγώ έχω σύνδεση στη vf στο πρόγραμμα unlimited 30 και η vf μ είχε κάνει μια προσφορά πριν μερικούς μίνες με 0$ πάγιο και από τότε και κάθε μήνα μου έρχονται στο λογαριασμό χρέωσης

Λοιπές Υπηρεσίες Live Scores - 00:00:00 0,00 2,0000

είναι 8 με 10 τέτοιες χρέωσης κάθε μήνα και σε ώρες που εγώ κοιμάμαι 6 με 8 το πρωί

τι να κανω;:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γράφτηκες κατά λάθος σε κάποια συνδρομητική υπηρεσία;

 

όχι δεν νομίζω.. πως μπορώ να το καταλάβω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία vodafone l!vescores πάντως κοστίζει 2,46 ευρώ την εβδομάδα (συμπεριλαμβανομένου του φ.π.α.).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

να πω και το αλλο

η μάρκα απο το κινητό είναι το iphone 3gs και από τότε που το πήρα δεν έχω περασμένες της ρυθμίσεις για ίντερνετ, μπαίνω μόνο με wifi

Link to comment
Share on other sites

Όλες τις φορές η χρέωση είναι 2 ευρώ; Και κάθε πότε σου εμφανίζονται;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Κάθε εβδομάδα λοιπόν. Είσαι συνδρομητής της υπηρεσίας "vodafone l!vescores". Πρέπει να μπεις από τη συσκευή σου στην κεντρική σελίδα του "vodafone l!ve", μετά στο "my vodafone" και να τη διακόψεις.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν η επιδότηση που μου έχει εγκριθεί και η οποία ήταν παραπάνω από την αρχική,εαν μπορώ να την χρησιμοποιήσω και πέρα από τον ένα μήνα που διαρκεί; Ο μόνος λόγος βέβαια γι' αυτό είναι η έλευση του htc gratia το οποίο θέλω να το πάρω με την χρήση της επιδότησης. Τέλος ξέρει κανείς εαν η vodafone θα φέρει το πραπανω κινητό και πότε, πέρα από το ξερό" αρχές Νοεμβρίου στην ευρώπη", του δελτίου τύπου;
Link to comment
Share on other sites

Οι υπερεπιδοτήσεις δεν διαρκούν πολύ. Συνήθως στην έκδοση του επόμενου λογαριασμού επανέρχονται στο αρχικό επίπεδο. Θα μπορούσες όμως να πάρεις ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και να τους εξηγήσεις τι συμβαίνει, ώστε να παρατείνουν την περίοδο.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Κάθε εβδομάδα λοιπόν. Είσαι συνδρομητής της υπηρεσίας "vodafone l!vescores". Πρέπει να μπεις από τη συσκευή σου στην κεντρική σελίδα του "vodafone l!ve", μετά στο "my vodafone" και να τη διακόψεις.

 

Με τηλέφωνο γίνετε η δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασέ το. Δυστυχώς δεν έτυχε να το κάνω ο ίδιος.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Θα στείλεις fax, δεν θα πάρεις τηλέφωνο.

210 67.03.200

Η ίδια δουλειά γίνεται και με το τηλέφωνο, ώστε να μην τρέχει να βρει φαξ αν δεν έχει.

βασικά το πράγμα έχει ως εξής

εγώ έχω σύνδεση στη vf στο πρόγραμμα unlimited 30 και η vf μ είχε κάνει μια προσφορά πριν μερικούς μίνες με 0$ πάγιο και από τότε και κάθε μήνα μου έρχονται στο λογαριασμό χρέωσης

Λοιπές Υπηρεσίες Live Scores - 00:00:00 0,00 2,0000

είναι 8 με 10 τέτοιες χρέωσης κάθε μήνα και σε ώρες που εγώ κοιμάμαι 6 με 8 το πρωί

τι να κανω;:mad::mad::mad:

Προφανώς ενεργοποιησες κατά λάθος την υπηρεσία.Λογικά θα απορριφθεί το αίτημα όταν ελεγχθεί, καθώς δεν ευθύνεται η εταιρία γι' αυτό.Δε χάνεις πάντως τον κόπο να προσπαθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν η επιδότηση που μου έχει εγκριθεί και η οποία ήταν παραπάνω από την αρχική,εαν μπορώ να την χρησιμοποιήσω και πέρα από τον ένα μήνα που διαρκεί; Ο μόνος λόγος βέβαια γι' αυτό είναι η έλευση του htc gratia το οποίο θέλω να το πάρω με την χρήση της επιδότησης. Τέλος ξέρει κανείς εαν η vodafone θα φέρει το πραπανω κινητό και πότε, πέρα από το ξερό" αρχές Νοεμβρίου στην ευρώπη", του δελτίου τύπου;

 

Πράγματι, μέχρι την ημέρα που εκδίδεται ο επόμενος λογαριασμός διαρκεί. Όμως αν παρ όλα αυτά περάσει ο μήνας και σου την κατεβάσουν, με ένα τηλεφωνημα στο 13830 θα σου την ξανανεβάσουν (αφού δουν ότι όντως σου είχαν κάνει κάποια προσφορά).

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος citibank visa vodafone, τον προηγούμενο μήνα η βόδιφον "ξέχασε" να περάσει την έκπτωση από την πιστωτική. Μίλησα αρκετές φορές, έκαναν αίτημα αμφισβήτησης λογαριασμού και τώρα ΠΑΛΙ, εντελώς συμπτωματικά, ΞΕΧΑΣΑΝ την έκπτωση -μιλάμε για τον επόμενο λογαριασμό. Όταν διακοπεί το συμβόλαιο ίσως μάθουν τρόπους. Εντελώς απαράδεκτοι. Άμα τους χρωστάς εσύ βέβαια...

Τελευταία κάνει πολλά... λαθάκια η βόδιφον... Θα πάει μπροστά...

 

UPDATE: Πλήρης έλλειψη σοβαρότητας, μπαίνω ξανά και το ποσό πληρωμής έχει... αλλάξει (έπρεπε να πάρω screenshot χτες) και στην ανάλυση ο λογαριασμός έχει επίσης αλλάξει, εμφανίζεται η έκπτωση για το μήνα αυτό από την κάρτα αλλά αυτή που ξέχασαν τον προηγούμενο μήνα... ΞΕΧΑΣΤΗΚΕ!!! Έχουν μερικά θέματα... Και να σκεφτεί κανείς ότι μέχρι τον Αύγουστο η έκπτωση από την κάρτα έμπαινε κανονικά... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !!!

Εμένα περνάει η έκπτωση κάθε 10 του μήνα κανονικά.Ένώ έχω κ τις δυο κάρτες,visa-diners,αυτό το μήνα πέρασε η έκπτωση της diners.Δεν ξέρω αν μπορώ να επωφελούμαι κ από τις 2 κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος φύγει π.χ. 15 ημέρες πριν λήξει το συμβόλαιό του, οφείλει επιστροφή αναπόσβεστης επιδότησης? Στο πινακάκι του συμβολαίου αναφέρεται οτι στον 11ο μήνα δίνεις πίσω 16% και στο 12ο 0%.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...