Jump to content

Ξένη τηλεόραση - Πιλότοι και ανανεώσεις


GreekCharmed
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαίνεται πάααααρα πολύ καλό. Πολύ προσεγμένη παραγωγή, πολύ ενδιαφέρον σεναριακά ενώ οι Στήβεν Ντόρφ και Βαλ Κίλμερ είναι απλά εγγύηση. Ελπίζω να είναι όντως τόσο καλό όσο φαίνεται. Ευχαριστούμε Νίκο για τα λινκ και τις πληροφορίες σου. :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 498
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαίνεται πάααααρα πολύ καλό. Πολύ προσεγμένη παραγωγή, πολύ ενδιαφέρον σεναριακά ενώ οι Στήβεν Ντόρφ και Βαλ Κίλμερ είναι απλά εγγύηση. Ελπίζω να είναι όντως τόσο καλό όσο φαίνεται. Ευχαριστούμε Νίκο για τα λινκ και τις πληροφορίες σου. :)

 

Nα'σαι καλά ρε George και συ !!! Βλέπω ότι τελευταία του δίνεις και καταλαβαίνει είσαι μέσα σχεδόν σε όλες τις ομάδες !!!! :respect:

 

Πάντως αυτή η σειρά φαίνεται κελεπούρι, τόσο πολύ που ήδη στις states φωνάζουν επειγόντως για full feature ταινία !!! :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να πάει καλά να δούμε ή ταινία ή full season. Πάντως το καστ μου άρεσε πάρα πολύ. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σήμερα κάνει πρεμιέρα ο ογδοος κύκλος του Scrubs στο ABC (πλέον). Με δύο επεισόδια.

Αύριο, Τετάρτη, κάνει πρεμιέρα ο δεύτερος κύκλος του Damages (ένα επεισόδιο εδώ :p), και την Πέμπτη ο πέμπτος κυκλος του Hustle :D !

Και τέλος την Κυριακή ξεκινάει ο έβδομος κύκλος του 24 με δύο επεισόδια και την Δευτέρα θα έχει άλλα δύο !

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κάνει πρεμιέρα ο ογδοος κύκλος του Scrubs στο ABC (πλέον). Με δύο επεισόδια.

 

Η νέα διευθύντρια του Sacred Heart είναι η

Courtney Cox!

 

Είχε ανακοινωθεί αυτό; Ιδέα δεν είχα.

Τέλος πάντων, το πρώτο επεισόδιο μου άρεσε πολύ, το δεύτερο ήταν κάπως μέτριο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Η νέα διευθύντρια του Sacred Heart είναι η

Courtney Cox!

 

Είχε ανακοινωθεί αυτό; Ιδέα δεν είχα.

Τέλος πάντων, το πρώτο επεισόδιο μου άρεσε πολύ, το δεύτερο ήταν κάπως μέτριο.

Ούτε και εγώ είχα διαβάσει κάτι σχετικά, μέχρι που πριν περίπου μια βδομάδα έτυχε να δω κάποια sneak peaks και την είχε μέσα (στη σκηνή με το... μαξιλάρι). Γενικά την συμπαθώ σαν ηθοποιό, αλλά δεν ξέρω... ακόμα στη σειρά δεν βλέπω να "δένει" με τους υπόλοιπους (και δεν βοηθούν πολύ και οι ατάκες που της έδωσαν, ούτε το ότι *αντικαθιστά* τον ανυπέρβλητο χαρακτήρα του Dr-Kelso-From-Hell (

τον οποίο απο ό,τι φαίνεται θα τον βλέπουμε ακόμα στη σειρά :)

.

 

Γενικά βρήκα μουντό το ξεκίνημα. Δεν μου άρεσε ούτε ο νέος χαρακτήρας της

εξαιρετικά αγενούς μαθητευόμενης, τουλάχιστο μέχρι τώρα, και γενικότερα βρήκα κάπως meh τις περισσότερες σκηνές με τους interns

. Ελπίζω οι εξελίξεις να

μην σημαίνουν ότι θα δεν θα δούμε άλλο Janitor....

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Dr Kelso, Dr Cox and the Janitor ftw!!! Xωρις αυτους δεν υπαρχει Scrubs. ΤΕΛΟΣ. :cool:

 

Κατα τα αλλα μου αρεσαν τα επεισοδια αλλα η αληθεια ειναι οτι εχει ξεχειλωσει ελαφρως η σειρα απο την 7η σαιζον και μετα.

H Courtney Cox για τρια επεισοδια θα παιξει απο οτι εχω διαβασει so μικρο το κακο. Ετσι κι αλλιως δεν δενει καλα με το καστ.

 

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Αντε μάγκες !!!! Ξεκινάνε τα ζουμερά ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!!! :w00t:

 

Έχω καταχαρεί που ξεκίνησε ο δεύτερος κυκλος του DAMAGES και αδημονώ για το 24 αύριο... Τέσσερα χορταστικά επεισόδια μετά από ένα ολόκληροχρόνο απουσίας !!!!! Έπονται LOST, Nip/Tuck, Battlestar Galactica και επανέρχεται μέσα στο μήνα και το νέο αγαπημένο μου FRINGE !!!!! :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Έκανε πρεμιέρα και ο 2ος κύκλος των Damages.

http://www.imdb.com/title/tt0914387/

Για οσους δεν έχουν δει τον 1 είναι απλά καταπληκτικός 12 ενιαία επεισόδια αφάνταστης κλιμάκωσης και ανατροπών με καταπληκτικές ερμηνείες.

Άλλωστε δεν είναι τυχαίο που και η Glenn Close και ο Zeljko Ivanek κέρδισαν τόσο τα περσινά Εμμυ και τις Χρυσες σφαίρες (Glenn Close 1ο Γυν)

Ανήκει στα δικαστικά, μυστηρίου.

Περιμένω σχόλια σας.

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Και 16/1/09 έκανε πρεμιέρα η συνέχεια της 4ης και τελευταίας σαιζόν του Battlestar Galactica. Ότι να πω είναι λίγο για αυτή τη σειρά. Και ότι να πω είναι λίγο γιαυτή την πρεμιέρα....
Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω καταχαρεί που ξεκίνησε ο δεύτερος κυκλος του DAMAGES

Πρώτες εντυπώσεις από το Damages S02. Δείχνει ενδιαφέρουσα, αλλά κάπως λιγότερο από την 1η season. Έχει κάποιες καλές προσθήκες στο πολύ καλό cast, αλλά σαν kick-off τα δύο πρώτα επεισόδια απέτυχαν να μου δημιουργήσουν κάποιο hype. (και τα δύο είχαν κάποιες καλές στιγμές που λες "wow" και επίσης και τα δύο έχουν κάποιες χτυπητές στιγμές που δαγκώνεσαι και λες "καλά πως τους ήρθε/ξέφυγε αυτό; ". Είναι πολύ αρχή και δε θα βιαστώ να βγάλω συμπεράσματα.

 

Και 16/1/09 έκανε πρεμιέρα η συνέχεια της 4ης και τελευταίας σαιζόν του Battlestar Galactica. Ότι να πω είναι λίγο για αυτή τη σειρά. Και ότι να πω είναι λίγο γιαυτή την πρεμιέρα....

ε ναι. Αυτό μάλιστα. :happy: Ήταν ένα γεμάτο, καθηλωτικό επεισόδιο. Αποκαλύψεις απο παντού, νέα δεδομένα και καλές στιγμές σχεδόν για όλους τους σημαντικούς χαρακτήρες

πλην Baltar και Six δυστυχώς

. Διατηρεί την σκοτεινή και βαριά ατμόσφαιρα της 4ης season και συνεχίζει ακάθεκτο προς ενα φινάλε που προδιαγράφεται -και ελπίζω να μη διαψευστώ- ως ένα από τα καλύτερα φινάλε σειράς.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι θα έπρεπε να ανησυχούμε, αλλά Office & 30 Rock έλαβαν το ΟΚ για τη σεζόν '09-'10.

Για το Gossip Girl εξετάζεται η δυνατότητα δημιουργίας spin-off που θα έχει κεντρική ηρωίδα την μητέρα της Serena στα εφηβικά της χρόνια και συνεπώς θα διαδραματίζεται στα '80s. Αρχικά θα προβληθεί ένα backdoor pilot επεισόδιο τον Μάιο και βλέπουμε (όπως Private Practice...)

Ενδιαφέρον είναι και ότι το MADtv θα σταματήσει να προβάλλεται (τουλάχιστον από το FOX) ύστερα από 14 χρόνια...

 

Επίσης, αν και το spin-off του Οffice παίρνει αναβολή, ετοιμάζεται ένα show στο ίδιο στυλ, με πρωταγωνιστές την Amy Poehler (Saturday Night Live) & Rashida Jones (έπαιξε στο Office ως Karen). Δημιουργική ομάδα θα είναι πάνω-κάτω η ίδια. Προσωρινή ημ/νία πρεμιέρας, 09/04/09.

 

Τέλος, έχει δει κανείς το Raising The Bar; Ακούω & διαβάζω αρκετά καλά λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Καλα το Gossip Girl πάει τόσο καλά που θα του κάνουνε και... prequel spin-off?

Μάπα το κόβω το καρπούζι. Σαρανατρία ψευδο-εφηβικά μελοδράματα ανακατεμένα είναι το αρχικό, άλλα τόσα θα είναι και το spin-off με... βάτες!

 

Αλλά, o πνιγμένος από το μαλλιά του. Άλλωστε το CW δε λέει να σταυρώσει επιτυχία και με τις μοναδικές σειρές που κάτι προσπαθούν και κάνουν να είναι το Smallville (πού μάλλον θα μας αφήσει χρόνους) και το Supernatural, ακομα και spin-off στα spin-offs θα κάνουν. Πού είναι οι χρυσές εποχές του "μητρικού" καναλιού, με Charmed; :p

 

BTW,

το 11ο επεισόδιο του Battlestar Galactica FTW!!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ε ναι. Αυτό μάλιστα. :happy: Ήταν ένα γεμάτο, καθηλωτικό επεισόδιο. Αποκαλύψεις απο παντού, νέα δεδομένα και καλές στιγμές σχεδόν για όλους τους σημαντικούς χαρακτήρες

πλην Baltar και Six δυστυχώς

. Διατηρεί την σκοτεινή και βαριά ατμόσφαιρα της 4ης season και συνεχίζει ακάθεκτο προς ενα φινάλε που προδιαγράφεται -και ελπίζω να μη διαψευστώ- ως ένα από τα καλύτερα φινάλε σειράς.

 

+1, αν και πιο πολλά ερωτήματα δημιούργησε παρά έλυσε. Wtf Starbuck?

 

Πάντως θέλω να πω ότι έχω αποκτήσει μεγάλο σεβασμό για σειρές που λένε την ιστορία τους από την αρχή ως το τέλος με συνέπεια και πάνω απ' όλα σεβασμό στους θεατές. Μπράβο στους δημιουργούς τους που δεν τις ξεχειλώνουν και μπράβο στα κανάλια που τις αφήνουν να κάνον τον κύκλο τους μέχρι το τέλος. Και πόσο άδικο είναι από την άλλη που δεν είδαμε το τέλος αριστουργημάτων σαν το Deadwood...

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το Leverage το ξέρει κανείς?

Μου πε γι αυτό ένας φίλος μου και μου πε ότι αξίζει.

Εντυπώσεις κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τα καλύτερα νέα στην ιστορία της ανθρωπ.... εχμ, τηλεόρασης.

 

"Seinfeld" stars reunite on HBO's "Curb"

 

To Curb your enthusiasm ομολογώ ότι με κουράζει, και προφανώς θα παίζουν τους εαυτούς τους αντί για τους χαρακτήρες της σειράς αλλά και πάλι :yahoo:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το Leverage το ξέρει κανείς?

Μου πε γι αυτό ένας φίλος μου και μου πε ότι αξίζει.

Εντυπώσεις κανείς άλλος?

 

Παρά πολύ έξυπνη και ευχάριστη σειρά. Το πρωτο επεισόδιο μου θύμισε Οcean 11 και σε παρόμοιο μήκος κύματος κινούνται και τα επόμενα επεισόδια. Δες τα δύο πρώτα και αποφάσισε. Πάντως, την πρωτείνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Τα καλύτερα νέα στην ιστορία της ανθρωπ.... εχμ, τηλεόρασης.

 

"Seinfeld" stars reunite on HBO's "Curb"

Βασικά τα καλύτερα νέα στην ιστορία πιστεύω ότι ήταν η ανακοίνωση για την ταινία Arrested Development... επιτέλους! Συμφώνησαν όλοι οι ηθοποιοί (τελευταίος ο πολύς M. Cera :lol::p -βλ. Juno/Superbad) και πιστεύω ότι σε ένα χρόνο θα την έχουμε στις αίθουσες! Eυκαιρία για επανάληψη των 3 σεζόν! :D

 

Το Curb ακόμα να τελείωσει; :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μία απορία εδώ και καιρό....με το Merlin τί έχει γίνει? Πότε θα συνεχιστεί? Δεν μπορώ να βρω πληροφορίες πουθενά... :/

 

Thanks

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά τα καλύτερα νέα στην ιστορία πιστεύω ότι ήταν η ανακοίνωση για την ταινία Arrested Development... επιτέλους! Συμφώνησαν όλοι οι ηθοποιοί (τελευταίος ο πολύς M. Cera :lol::p -βλ. Juno/Superbad) και πιστεύω ότι σε ένα χρόνο θα την έχουμε στις αίθουσες! Eυκαιρία για επανάληψη των 3 σεζόν! :D

 

Και όπως όλες οι TV-based ταινίες θα είναι ένα μεγάλο και μέτριο επεισόδιο για τους fans και ακατανόητη για όλους τους υπόλοιπους. (Debbie Downer :p)

 

Το Curb ακόμα να τελείωσει; :p

 

Ελα ντε, έχω να το δω κάτι χρόνια. Ας γίνει το story-arc με τους fab-four και μετά ας τελειώσει - δε με νοιάζει καθόλου.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Και όπως όλες οι TV-based ταινίες θα είναι ένα μεγάλο και μέτριο επεισόδιο για τους fans και ακατανόητη για όλους τους υπόλοιπους. (Debbie Downer :p)

:protest: :ban: :p

 

Καλά, πάντα υπάρχει αυτός ο κίνδυνος. Αλλά η αλήθεια είναι ότι το Arrested Development δεν είναι σαν τις άλλες TV-κωμωδίες.

 

Όσο για το αν θα είναι ακατανόητη για τους μη-fans, με την αυτοαναφορικότητα που έχει είναι σίγουρο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν είναι ούτε πιλότος, ούτε ανανεώνεται αλλά...

 

Generation Kill

 

Πρόκειται για μίνι σειρά 7 ωριαιων επεισοδίων του HBO (συγκεκριμένα από τους δημιουργούς του "The Wire") που προβλήθηκε πέρσι το καλοκαίρι και αναφέρεται στην εισβολή των ΗΠΑ στο Ιράκ το 2003. Είναι η πρώτη αποτύπωση σε φιλμ αυτού του πολέμου απ' όσο γνωρίζω και βασίζεται στο ομώνυμο βιβλίο του δημοσιογράφου Evan Wright του Rolling Stone ο οποίος "ενσωματώθηκε" στον πρώτο λόχο πεζοναυτών που πάτησαν το πόδι τους στη χώρα.

Το στυλ είναι σχετικά ντοκυμαντερίστικο και είναι γραμμένο και γυρισμένο με ένα τρόπο που αφήνει τον καθένα να δει αυτό που θέλει. Δεν είναι καταγγελία κατά της εισβολής ούτε ηρωοποίηση, παρουσιάζει όμως με αρκετά ρεαλιστικό τρόπο απ' όσο μπορώ να κρίνω τα λάθη που προηγήθηκαν της εισβολής, την απίστευτη άγνοια και σχεδόν κωμική ανοργανωσιά των Αμερικάνων, τον παραλογισμό και τη ματαιοδοξία των αξιωματικών τους και την περίπου αδιάφορη χρήση βίας από την πλευρά πολλών απλών στρατιωτών. Επίσης δείχνει την παραδοχή από τη στρατιωτική ηγεσία της ανυπαρξίας χημικών όπλων από τις πρώτες κιόλας μέρες της εισβολής, τη διάλυση του ιρακινού στρατού και την ταχύτατη αναδιοργάνωσή του σε ομάδες ανταρτών, την είσοδο στη χώρα ριζοσπαστών ισλαμιστών από άλλες χώρες της περιοχής και την πλήρη αδυναμία των Αμερικάνων να επαναφέρουν τις δομές που κατέστρεψαν - ουσιαστικά δηλαδή όλα τα συστατικά της αποτυχίας του "νέου Βιετνάμ". Η ιστορία τελειώνει με τη λήξη της διαδρομής του Wright με τους πεζοναύτες που ήδη έχουν αρχίσει και οι ίδιοι να αηδιάζουν με την κατάσταση ενώ ένας απ' αυτούς λέει το ειρωνικό σήμερα, έξι χρόνια μετά "μπορεί να κάτσουμε εδώ και όλο το καλοκαίρι (!)".

 

Εξαιρετική.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο (που ακούει στο όνομα Portia de Rossi :p) κάθησα και είδα τον πιλότο της νέας 20λεπτης κωμικής σειράς του ABC "Βetter Off Ted".

 

Η σειρά (που δεν έχει laugh track) εκτυλίσσεται στα γραφεία της Veridian Dynamics ("Fringe", anyone?), μιας εταιρίας που εφευρίσκει και κατασκευάζει το οτιδήποτε τρελό χρειαστεί.

 

Κακό δεν το λες. Είχε τις καλές στιγμές του, αλλά λείπει η συγκεκριμένη κατεύθυνση που πρέπει να πάρει η σειρά ώστε να κρατήσει το κοινό της. Δηλαδή ειλικρινά δεν ξέρω πώς θα κυλάει κάθε επεισόδιο και σε τι ακριβώς format θα βασίζεται.

 

Θα δω και το 2ο επεισόδιο λόγω Portia de Rossi, αν και το ABC έχει μια περίεργη παράδοση με τις κωμωδίες αυτού του είδους. Αν δεν είναι καθαρές επιτυχίες (Samantha Who?) ή αποτυχίες (Carpoolers) συνήθως τις κόβει πρόωρα (αφού κόπηκαν στο παρελθόν τα Help Me Help You, Knights Of Prosperity κλπ, δεν ξέρω τι μέλλον μπορεί να έχει το Better Off Ted).

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο (που ακούει στο όνομα Portia de Rossi :p)...

 

Δε θέλω να σε πικράνω, αλλά δεν έχεις ελπίδες μαζί της :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να σε πικράνω, αλλά δεν έχεις ελπίδες μαζί της :p

Είναι από τις μεγάλες αδικίες της ζωής, και δεν είναι ανάγκη να μου το υπενθυμίζεις.

A man can always dream. :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...