Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

den einai afto!efxaristo pantos gia tin apantisi

Εγώ ξέρω της MLV ένα που λέει φίλα με, και είναι ομώνυμο αλλά μάλλον δε θα'ναι αυτό που ψάχνεις :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως γνωρίζει κανείς το τραγούδι που ακούγεται στη διαφήμιση του ΣΚΑΪ για την εκπομπή Trick it out. Το ίδιο τραγούδι ακούγεται και στο τέλος της ταινίας The Fast and the Furious: Tokyo Drift, όταν δείχνει μια κάρτα που λέει τα γνωστά "Μην τα κάνετε αυτά στο δρόμο για να μη δείτε τον κόσμο από μια άλλη, αιώνια οπτική γωνία". Δυστυχώς δεν έχω sample. Πάντως είναι σαν χτυπήματα. Ήταν και μουσικό χαλί παλιά σε μια διαφήμιση του Mad. Τι άλλο να πω.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Τσού. Ήταν ολίγον πιο δυναμικό. Και δεν είχε κιθάρα, όσο δηλαδή ακούγεται αυτό το ηχητικό.

Πάντως καλό είναι κι αυτό.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Τσού. Ήταν ολίγον πιο δυναμικό. Και δεν είχε κιθάρα, όσο δηλαδή ακούγεται αυτό το ηχητικό.

Πάντως καλό είναι κι αυτό.

Μήπως το Teriyaki Boyz - Tokyo Drift;

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Το τραγούδι είναι γρήγορο, όχι R&B. Και ακούγονται ρυθμικά χτυπήματα. Στη διαφήμιση στο Σκαι νομίζω είναι το 2ο τραγούδι που ακούγεται.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

mhpws xerete pws legetai to tragoudi pou akougetai sto trailer ths epanalhpsis tou ergou pou kanei o stavros zalmas ton papa? tragoudoun ena antras kai mia kopela.sigoura o antras einai o michael stipe twn REM h allh poia einai? exw kollhsei trella!!!
Link to comment
Share on other sites

mhpws xerete pws legetai to tragoudi pou akougetai sto trailer ths epanalhpsis tou ergou pou kanei o stavros zalmas ton papa? tragoudoun ena antras kai mia kopela.sigoura o antras einai o michael stipe twn REM h allh poia einai? exw kollhsei trella!!!

Kristin Hersh - Your Ghost (feat. Michael Stipe)

 

Σωστά μάντεψες :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο μενα παιδια(καθ'οτι νεος χρηστης να'ουμ).Ρε παιδια ψαχνω ενα βρω ενα τραγουδι που παιζει σε μια ταινια του βεγγου:lol::lol:,αν μπορειτε βοηθηστε με.Ειναι στον παπατρεχα το τραγουδι που παιζει στο μπαρ "Μαυρο Ατι":lol:(!).Δεν ειμαι σιγουρος,αλλα πρεπει να ειναι γιουγκοσλαβικο.Αν καποιος ξερει ας ενημερωσει.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αυτό το τραγούδι. Παίζει πολύ στον Republic (Θεσσαλονίκη)

http://www.sendspace.com/file/92zi04

 

Κλασικό του Republic.. Dj Bootsie-Tango Ronin :)

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα χτες ένα φοβερό τραγούδι του Πορτοκάλογλου (όχι κ πολύ καινούριο) και το ψάχνω απεγνωσμένα...

Δυστυχώς δεν εχω συγκρατίσει κάποιο στίχο το μόνο που θυμάμαι είναι πως ήταν απαλό κ κάπως "στενάχωρο".

Τα λόγια του μιλούν για 2 ανθρωπους που δεν "μπορούν" να είναι μαζί...το αναφέρει κάπως έτσι..."αφού δεν θα βρεθούμε ποτε (?).../ δεν θα συναντηθούμε ποτέ(?)":what:...κάτι τέτοιο...

:help::help::help::help::help::help::help::help::help:

Σαν το χαρτί που καίγεται,

η μέρα μου σβήνει ξοδεύεται...

κι ανάσα μου βαραίνει,

διψασμένη περιμένει...

[sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα χτες ένα φοβερό τραγούδι του Πορτοκάλογλου (όχι κ πολύ καινούριο) και το ψάχνω απεγνωσμένα...

Δυστυχώς δεν εχω συγκρατίσει κάποιο στίχο το μόνο που θυμάμαι είναι πως ήταν απαλό κ κάπως "στενάχωρο".

Τα λόγια του μιλούν για 2 ανθρωπους που δεν "μπορούν" να είναι μαζί...το αναφέρει κάπως έτσι..."αφού δεν θα βρεθούμε ποτε (?).../ δεν θα συναντηθούμε ποτέ(?)":what:...κάτι τέτοιο...

:help::help::help::help::help::help::help::help::help:

 

Χμμ..κάτι περισσότερο μπορείς να πεις?!?

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Χμμ..κάτι περισσότερο μπορείς να πεις?!?

 

Σπάω το κεφάλι μου, αλλα...:( :(

Σαν το χαρτί που καίγεται,

η μέρα μου σβήνει ξοδεύεται...

κι ανάσα μου βαραίνει,

διψασμένη περιμένει...

[sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σπάω το κεφάλι μου, αλλα...:( :(

Νομίζω πως κατάλαβα ποιο λες, αλλά δεν θυμάμαι τίτλο...

 

Ο στίχος μήπως πάει κάπως "...πότε θα συναντηθούμε;"

 

Θα το θυμηθώ πού θα μου πάει...

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα χτες ένα φοβερό τραγούδι του Πορτοκάλογλου (όχι κ πολύ καινούριο) και το ψάχνω απεγνωσμένα...

Δυστυχώς δεν εχω συγκρατίσει κάποιο στίχο το μόνο που θυμάμαι είναι πως ήταν απαλό κ κάπως "στενάχωρο".

Τα λόγια του μιλούν για 2 ανθρωπους που δεν "μπορούν" να είναι μαζί...το αναφέρει κάπως έτσι..."αφού δεν θα βρεθούμε ποτε (?).../ δεν θα συναντηθούμε ποτέ(?)":what:...κάτι τέτοιο...

:help::help::help::help::help::help::help::help::help:

 

 

Παντως οι στιχοι αυτοι υπαρχουν στο "Ποτε δε θα βρεθουμε" απο ΝΑΜΑ.Τωρα δεν ξερω αν το εχει πει κ ο Πορτοκαλογλου..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

gnwrizei kaneis to parakatw????

 

http://rapidshare.com/files/52614434/01.mp3.html

 

 

Νομίζω είναι το Lose myself από Lauryn Hill αλλά μου φαίνεται διαφορετικό από το original άρα ίσως ψάξε για κανένα remix

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αυτο το song ?

http://www.sendspace.com/file/rraowv

Ακουγεται με το που αρχιζει η ταινια "Plane Dead" οταν δειχνει τα ονοματα....

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τον τιτλο,απο ενα παλιο μελαγχολικο τραγουδι(νομιζω ειναι του Καζουλη,αλλα δεν ειμαι σιγουρος),που οι στιχοι λενε ''βραδυ σαββατου και εσυ εισαι καπου''?

Αμα το εχει κιολας καποιος,ακομα καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τον τιτλο,απο ενα παλιο μελαγχολικο τραγουδι(νομιζω ειναι του Καζουλη,αλλα δεν ειμαι σιγουρος),που οι στιχοι λενε ''βραδυ σαββατου και εσυ εισαι καπου''?

Αμα το εχει κιολας καποιος,ακομα καλυτερα..

 

Παπακωνσταντίνου - Βράδυ Σαββάτου

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...