Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το Enamorame πότε πρωτοκυκλοφόρησε;

Το καλοκαιρι του 2005 νομιζω

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις ποιο ειναι αυτο το κομματι??

Ειναι με γκαϊντα. Σχετικα παλιο.

http://briefcase.pathfinder.gr/file/nos_55/43339/528533 (ειναι σε .mid)

Busindre Reel - Hevia

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα ζητήσω συγκεκριμένο κομμάτι, αλλά θέλω κάποιος υπεύθυνα να μου δώσει playlist με κομμάτια για καφετέριες. Ενδιαφέρομαι κυρίως για καινούρια, και σε στυλ house, house chills, γενικά chills, κ κομμάτια σε στυλ Enamorame, Malo (καλοκαιρινά δλδ). :happy: Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε απάντηση. Α! Κ σε όποιον είναι εύκολο, να χρησιμοποιείτε το quote για να βρίσκω πιο εύκολα τις απαντήσεις... Και πάλι ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

a,k to kainourgio ton placebo pos to lene??

 

Αν εννοείς το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ single, λέγεται Infra-red

το προηγούμενο (από το καινούργιο πάντα CD) είναι το Song To Say Goodbye

:p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ single, λέγεται Infra-red

το προηγούμενο (από το καινούργιο πάντα CD) είναι το Song To Say Goodbye

:p

 

den einai to song to say goodbye.

einai ena pou leei "it's in the water baby it's between you and me"klp.pos to lene?alithia einai kalo to kainourgio cd tous?ap'oti vlepo ap'thn ypografi sou s'aresoun ki esena.

Link to comment
Share on other sites

den einai to song to say goodbye.

einai ena pou leei "it's in the water baby it's between you and me"klp.pos to lene?alithia einai kalo to kainourgio cd tous?ap'oti vlepo ap'thn ypografi sou s'aresoun ki esena.

 

 

Αααα...λες το Post Blue...που μοιάζει και (γκούχου γκούχου) αρκετά με το English Summer Rain από το Sleeping With Ghosts...

 

Tο καινούργιο CD είναι πολύ καλό...διαφορετικό βέβαια από το SWG, και θυμίζει περισσότερο εποχή Without You I'm Nothing...πιο πολλές και καθαρές (όσο γίνεται σε alternative group!!!!) ροκιές, καλούτσικες μπαλάντες (αν και ο Molko πάντα μου άρεσε περισσότερο σε δυνατά κομμάτια με εξαίρεση το αριστούργημα Without You I'm Nothing, που...κοσμεί και την υπογραφή μου:p ) ..Γενικά, αν σου αρέσαν οι Placebo από τραγούδια όπως Every You, Every Me, Pure Morning και Days Before You Came...σίγουρα θα σου αρέσει πολύ. Αν σου άρεσε το στυλ του The Bitter End, δεν θα σε συγκλονίσει...

 

Τα καλύτερα για μένα: Meds, Infra-red, Post Blue, Because I Want You To, In The Cold Light Of The Morning, Song To Say Goodbye....και μια ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ live εκτέλεση του If Only Tonight We Could Sleep των Cure από Brian Molko και Cure, και υπάρχει στο Bonus DVD του Limited Edition!

 

(Φάνηκε οτι είμαι φαν; Καρφώθηκα;:p ;) )

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αααα...λες το Post Blue...που μοιάζει και (γκούχου γκούχου) αρκετά με το English Summer Rain από το Sleeping With Ghosts...

 

Tο καινούργιο CD είναι πολύ καλό...διαφορετικό βέβαια από το SWG, και θυμίζει περισσότερο εποχή Without You I'm Nothing...πιο πολλές και καθαρές (όσο γίνεται σε alternative group!!!!) ροκιές, καλούτσικες μπαλάντες (αν και ο Molko πάντα μου άρεσε περισσότερο σε δυνατά κομμάτια με εξαίρεση το αριστούργημα Without You I'm Nothing, που...κοσμεί και την υπογραφή μου:p ) ..Γενικά, αν σου αρέσαν οι Placebo από τραγούδια όπως Every You, Every Me, Pure Morning και Days Before You Came...σίγουρα θα σου αρέσει πολύ. Αν σου άρεσε το στυλ του The Bitter End, δεν θα σε συγκλονίσει...

 

Τα καλύτερα για μένα: Meds, Infra-red, Post Blue, Because I Want You To, In The Cold Light Of The Morning, Song To Say Goodbye....και μια ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ live εκτέλεση του If Only Tonight We Could Sleep των Cure από Brian Molko και Cure, και υπάρχει στο Bonus DVD του Limited Edition!

 

(Φάνηκε οτι είμαι φαν; Καρφώθηκα;:p ;) )

 

eyxaristo para para poly!!

(me epeises,tha to paro:) )

Link to comment
Share on other sites

eyxaristo para para poly!!

(me epeises,tha to paro:) )

 

Χαίρομαι! Είναι όντως καλή αγορά!;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ενα lounge (παλιουτσικο κομματι,αλλα φοβερο,το λεει αντρας)

που παει καπως ετσι..

παμ-παραμμμμμμμ

παμ-πα-παραρ@ρ@μμ..κτλ κτλ..

 

ποιο ειναι???

Link to comment
Share on other sites

Όλο στα δύσκολα σας θυμάμαι :D

Μου κόλλησε να βρω ένα τραγούδι......αλλά το μόνο που θυμάμαι είναι το Video Clip:

Ένα χάρτινο μπουκάλι γάλα, στο πλάι έχει missing person photo,έχει χεράκια και ποδαράκια... ψάχνει να βρει τον...αγνοούμενο. Του συμβαίνουν διάφορα στο δρόμο, μέχρι και μια ροζ γαλατούλα ερωτεύεται (αλλά την πατάει αμάξι). Τελικά τον βρίσκει, ο νεαρός πίνει το γάλα, βλέπει τη φωτό και γυρίζει σπίτι.......

Σας θυμάει τίποτα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλο στα δύσκολα σας θυμάμαι :D

 

 

Τα ίδια κ απο μένα...:O

Τέσπα,ας μπώ στο ψητό.Ψάχνω ενα τραγούδι κατά πάσα πιθανότητα 1998-2000 αρκετά γνωστό,είναι λίγο dan:confused: ce με ρυθμό π κολ:blink: λάς...Ένα σημαντικό στοιχείο π μπορεί ν βοηθήσει είναι οτι στο βίντεοκλίπ του κομματιού που είναι animation,εμφανίζεται ενα παληκάρι με μια ηλεκτρική κιθάρα ανά χείρας κ με τν μουσική του προσπαθεί να ''εξολοθρεύσει'' κάτι τύπους[Ξέρω,σας φώτισα...].Όλα αυτά διαδραματίζονται σε ένα φουτουριστικό περιβάλλον,πιθανώς σε διαστημόπλοιο που αν θυμάμαι καλά -γιατι έχουν περάσει κ κάποια χρονάκια απ' τν τελευταία φορά π το είδα...- εξωτερικά μοιάζει με ηλ. κιθάρα.

Φυσικά κάθε βοήθεια θα ήταν ευπρόσδεκτη...

 

Υ.Γ.: Ελπίζω ν μν σας κούρασα...:O

 

 

 

EDIT: Εύρηκα,εύρηκα...Εννοoύσα το One More Time απο Daft Punk:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

''The only thing in this world that gives orders... is balls.''

Link to comment
Share on other sites

skatzoxoire thanks

 

αναρχακι το βρήκα..ξεκινα να ζητwκραυγάζεις

 

milk and cookies λάθος φλασιά?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

loipon....pali psaxno.

einai ena tragoudi,psilo-rock pou to lene...antres k gynaikes mazi:wacko: ,toulaxiston etsi nomizo,prepei na einai palio k leei if you don't love me now then never love me again.auto exo sygkrathsei mono:(

mporei kapoios na vohthisei???

Link to comment
Share on other sites

1. Ψάχνω Playlist (όποιος ενδιαφέρεται, είναι στη σελίδα 24)

2. Ψάχνω ένα κομμάτι που λέει: "Όμορφη είσαι όμορφη, θα σε πιω στάλα στάλα" αλλά όχι του Τουρνά. Ποιος το λέει;

:p Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

2. Ψάχνω ένα κομμάτι που λέει: "Όμορφη είσαι όμορφη, θα σε πιω στάλα στάλα" αλλά όχι του Τουρνά. Ποιος το λέει;

:p Ευχαριστώ!

 

Stavento - Όμορφη

 

Question: Πώς... γράφεται (:O ) ο τίτλος ενός κομματιού που παίζει τελευταία στον Best και λέει genito - genito - bonito - bonito κλπ; Ο τίτλος είναι Genito Genito αλλά δεν ξέρω αν το spelling είναι σωστό γιατί δεν έχω αποτελέσματα στο DC. Επίσης, αν γνωρίζει κάποιος και τον ερμηνευτή θα του ήμουν υπόχρεος.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

loipon....pali psaxno.

einai ena tragoudi,psilo-rock pou to lene...antres k gynaikes mazi:wacko: ,toulaxiston etsi nomizo,prepei na einai palio k leei if you don't love me now then never love me again.auto exo sygkrathsei mono:(

mporei kapoios na vohthisei???

 

Εμένα μου κάνει σε Melvin Harold And The Blue Notes - If You Don't Know Me By Now

"If you don't know me by now

You will never never never know me"

 

Βέβαια.......ούτε ο στίχος πολυταιριάζει και δεν θυμάμαι αν το τραγουδούν πολλοί......δοκίμασε το πάντως :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει σε Melvin Harold And The Blue Notes - If You Don't Know Me By Now

"If you don't know me by now

You will never never never know me"

 

Βέβαια.......ούτε ο στίχος πολυταιριάζει και δεν θυμάμαι αν το τραγουδούν πολλοί......δοκίμασε το πάντως :D

 

den einai auto:(

Link to comment
Share on other sites

Stavento - Όμορφη

 

Question: Πώς... γράφεται (:O ) ο τίτλος ενός κομματιού που παίζει τελευταία στον Best και λέει genito - genito - bonito - bonito κλπ; Ο τίτλος είναι Genito Genito αλλά δεν ξέρω αν το spelling είναι σωστό γιατί δεν έχω αποτελέσματα στο DC. Επίσης, αν γνωρίζει κάποιος και τον ερμηνευτή θα του ήμουν υπόχρεος.

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Όταν το είχα πρωτοακούσει νόμιζα όπως και μεγάλο μέρος του κόσμους

εδώ στην Κρήτη ότι έλεγε ΟΦΗ είσαι ΟΦΗ ΛοΛ

Και μετά όταν το άκουσα καλά λέω ρε ******* όμορφη λέει ΛοΛ

Τέλειο γαμώ τα μπερδέματα!!!

:lol:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ένα χάρτινο μπουκάλι γάλα, στο πλάι έχει missing person photo,έχει χεράκια και ποδαράκια... ψάχνει να βρει τον...αγνοούμενο. Του συμβαίνουν διάφορα στο δρόμο, μέχρι και μια ροζ γαλατούλα ερωτεύεται (αλλά την πατάει αμάξι). Τελικά τον βρίσκει, ο νεαρός πίνει το γάλα, βλέπει τη φωτό και γυρίζει σπίτι.......

Σας θυμάει τίποτα???

 

Καλησπέρα,

 

Μήπως είναι το coffee & TV απο τους Blur???

Link to comment
Share on other sites

paidia ena palio tragoudaki sta barakia akougotan poli pou elege an kai den ime kai sigouros "i can't stop to think about you tonight ............ you are a disire kai kapws etsi paei .

 

eyxaristw

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...