Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι..

είναι ένα τραγούδι παλιό που λέει 'cause you 're beautiful, 'cause you 're beautiful, 'cause you 're beautiful beautiful beautiful... και έχω την εντύπωση οτι είναι των everything but the girl αλλά δεν το βρήσκω πουθενά να το κατεβάσω. αν μπορείτε να με βοηθήσετε...

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι..

είναι ένα τραγούδι παλιό που λέει 'cause you 're beautiful, 'cause you 're beautiful, 'cause you 're beautiful beautiful beautiful... και έχω την εντύπωση οτι είναι των everything but the girl αλλά δεν το βρήσκω πουθενά να το κατεβάσω. αν μπορείτε να με βοηθήσετε...

 

Για δοκίμασε James Blunt - You're Beautiful

I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε James Blunt - You're Beautiful

OXI TOY JAMES BLUNT.

Μιλάω για ένα παλιό κομματάκι

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι..

είναι ένα τραγούδι παλιό που λέει 'cause you 're beautiful, 'cause you 're beautiful, 'cause you 're beautiful beautiful beautiful... και έχω την εντύπωση οτι είναι των everything but the girl αλλά δεν το βρήσκω πουθενά να το κατεβάσω. αν μπορείτε να με βοηθήσετε...

"Everything but the girl - Beautiful"

Μπορώ να στο στείλω το έχω

http://www.sing365.com/music/lyric.nsf/Beautiful-lyrics-Everything-But-The-Girl/111969430531DB0748256CA4000B6F51

Link to comment
Share on other sites

ενα τραγουδι που το λεει μια γυναικα κ λεει...and so the story goes τιραρι τιραραρι(κατι τετοιο)

και ενα αλλο που ειναι ντουετο ανδρας γυναικα κ λειι....time of my life...

αυτα τα 2 πως τα λενε?

Link to comment
Share on other sites

ενα τραγουδι που το λεει μια γυναικα κ λεει...and so the story goes τιραρι τιραραρι(κατι τετοιο)

και ενα αλλο που ειναι ντουετο ανδρας γυναικα κ λειι....time of my life...

αυτα τα 2 πως τα λενε?

«Maria Montel - And So The Story Goes (Di Da Di)» :)


Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιο είναι το τραγούδι με τη γκόμενα που ουρλιάζει??? (ποιος ξερει τι της κάνουν:X) :rolleyes:

Παίζει πολύ τώρα τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια στο φορουμ. Εχω κανει τρελο γκουγκλινγκ, αλλα δυστυχως δε μπορω να βρω ενα τραγουδακι που θελω. Ειναι ενα πασιγνωστο μπιτακι χορευτικο, female vocals, βγηκε πριν 10 χρονια (μεσα δεκαετιας 90) και οι στιχοι του refrain πανε καπως ετσι

 

I wanna live** forever

(....................)*

I wanna hold you forever

I know you know that is true....

 

*Sto deytero stixo tou refren de sygratisa ti leei

**Mporei na leei kai "love you" ekei, h' "leave".

 

Opoios tou 8umizei kati as pei. Opws eipa einai pasignosto, eixe ginei megalo hit ekeini tin epoxi.

 

Hint: Sto sirial "Ki oi padremenoi exoun psyxi" to eixe paikse arketes fores sto mparaki ekeinou tou adynatou karafla pou pigene gia kafe o kafetzopoulos me ton partsalaki.

 

Neja - Restless?

Από το "I know you know that is true" μου ήρθε...

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας ποιος τραγουδάει το τραγούδι (δώσε την καρδία σου εκεί που θές εσύ και κέρνα με εμένα φαρμάκι στο κρασί);

 

αν το ξέρει κανένας ας μου στείλει ένα μήνυμα. και που μπορώ να το βρώ;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι..

είναι ένα τραγούδι παλιό που λέει 'cause you 're beautiful, 'cause you 're beautiful, 'cause you 're beautiful beautiful beautiful... και έχω την εντύπωση οτι είναι των everything but the girl αλλά δεν το βρήσκω πουθενά να το κατεβάσω. αν μπορείτε να με βοηθήσετε...

Είναι το "Beautiful" από Dj Jask:cool:

Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις ...
Link to comment
Share on other sites

ενα τραγουδι που το λεει μια γυναικα κ λεει...and so the story goes τιραρι τιραραρι(κατι τετοιο)

και ενα αλλο που ειναι ντουετο ανδρας γυναικα κ λειι....time of my life...

αυτα τα 2 πως τα λενε?

 

Το δεύτερο μπορείς να το βρεις ως:

 

Dirty Dancing soundtrack - I've had the time of my life

 

OR

 

Bill Medley and Jennifer Warnes - I've had the time of my life

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα-σπέρα παιδιά!!!

Θα παρακαλούσα να μου στείλετε σε pm ό,τι παιζεται αυτή τη στιγμή στα club απο ξένη dance και house μουσική γιατί σκοπεύω να κάνω ένα σπιτικό πάρτι

Παραδείγματος χάριν το απο το remix της ''Άνοιξης'',''τη κοπέλα που ακούγεται...πως να το πω κιόλας...να έχει σεξουαλική διέγερση στο τραγούδι κτλ'',Back to basics-Mamakossa κτλ κτλ

Θέλω μόνο τίτλους!!!

Ό,τι έχετε ευχαρίστηση

ΤΟ Σ' ΑΓΑΠΩ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΣΑΝ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ

ΑΠΟΥ ΤΗ ΛΕΓΑΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΙ ΑΓΑΠΕΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Neja - Restless?

Από το "I know you know that is true" μου ήρθε...

 

Φιλε μου υποκλινομαι και σου υποβαλλω τα σεβη μου!! (υπαρχει κανα εμοτικον που να υποκλινεσαι??)

 

Αυτο ειναι το τραγουδακι που εψαχνα!! (απορω που ακουγα εκεινα τα "live forever" κλπ) :O

 

Θελω να πω οτι ειμαι πολυ χαρουμενος που ανακαλυψα αυτο το φορουμ προσφατα. Εχω βοηθηθει πολυ να βρω καποια τραγουδια που δεν μπορουσα μεσω γκουγκλινγκ (αμα βαζεις και λαθος στιχους αντε να τα βρεις....), αλλα εδω μεσα κυριολεκτικα προσφερεται κοινωνικο εργο. Ευγε σε ολους! :)

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα τραγουδι που λεγετε Message in a bottle.δεν ξερω τον τραγουδιστη ομως.

στο video clip ειναι ενας με μια κοπελα,δειχνει διαφορες σκηνες τους κ μετα η κοπελα βρισκει κατι φωτο απο μια κοπελα κ φευγει με το πρωτο πλοιο.ενω ειναι πανω στο πλοιο στελνει ενα Message in a bottle κ αυτος το βρισκει.μεχρι το τελους του video clip αυτος την ψαχνει...

ξερει κανεις τον τραγουδιστη?

 

Filterfunk - SOS (Message in a bottle)

 

Yparxei kai se Hi-Tack Remix pio kalo

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου υποκλινομαι και σου υποβαλλω τα σεβη μου!! (υπαρχει κανα εμοτικον που να υποκλινεσαι??)

 

--> http://forums.newdoom.com/images/smilies/bowdown.gif

 

 

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου υποκλινομαι και σου υποβαλλω τα σεβη μου!! (υπαρχει κανα εμοτικον που να υποκλινεσαι??)

 

Αυτο ειναι το τραγουδακι που εψαχνα!! (απορω που ακουγα εκεινα τα "live forever" κλπ) :O

 

Θελω να πω οτι ειμαι πολυ χαρουμενος που ανακαλυψα αυτο το φορουμ προσφατα. Εχω βοηθηθει πολυ να βρω καποια τραγουδια που δεν μπορουσα μεσω γκουγκλινγκ (αμα βαζεις και λαθος στιχους αντε να τα βρεις....), αλλα εδω μεσα κυριολεκτικα προσφερεται κοινωνικο εργο. Ευγε σε ολους! :)

 

Καλά ας μην υπερβάλλουμε!

Άλλωστε "Βοήθα με να σε βοηθώ" είμαστε εδώ μέσα νομίζω...

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα :D

Σήμερα το μεσημέρι άκουσα ένα τραγούδι στο ράδιο (Radio Gold για την ακρίβεια) το οποίο ναι μεν το ξέρω, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΗΘΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δε..... Έχω κολλήσει από εκείνη την ώρα!!! :wacko:

Είναι από τη δεκαετία του 80 (αν δεν απατώμαι), το συγκρότημα είναι αγγλικό με έντονη χαρακτηριστική προφορά, και το τραγούδι είναι χαρωπό - σχεδόν χαζοχαρούμενο. Δεν συγκράτησα ούτε τόσο δα στίχο :O , αλλά για κάποιο λόγο έχω στο μυαλό μου την εικόνα 3-4 μαντραχαλάδων να χορεύουν σε στιλ Moulin Rouge... Ίσως να είναι από το VideoClip του τραγουδιού, ίσως και να μου παίζει παιχνίδια το μυαλό μου :lol:

Κι επειδή έχω αυτογνωσία και ξέρω ότι δεν έχω ελπίδες να το βρείτε με τέτοια περιγραφή, θα είμαι ΥΠΕΡευτυχισμένη αν απλά μου πείτε αυτά τα 3-4-5-10 αγγλικά συγκροτήματα που έκαναν θραύση τη δεκαετία του 80 :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα :D

Σήμερα το μεσημέρι άκουσα ένα τραγούδι στο ράδιο (Radio Gold για την ακρίβεια) το οποίο ναι μεν το ξέρω, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΗΘΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δε..... Έχω κολλήσει από εκείνη την ώρα!!! :wacko:

Είναι από τη δεκαετία του 80 (αν δεν απατώμαι), το συγκρότημα είναι αγγλικό με έντονη χαρακτηριστική προφορά, και το τραγούδι είναι χαρωπό - σχεδόν χαζοχαρούμενο. Δεν συγκράτησα ούτε τόσο δα στίχο :O , αλλά για κάποιο λόγο έχω στο μυαλό μου την εικόνα 3-4 μαντραχαλάδων να χορεύουν σε στιλ Moulin Rouge... Ίσως να είναι από το VideoClip του τραγουδιού, ίσως και να μου παίζει παιχνίδια το μυαλό μου :lol:

Κι επειδή έχω αυτογνωσία και ξέρω ότι δεν έχω ελπίδες να το βρείτε με τέτοια περιγραφή, θα είμαι ΥΠΕΡευτυχισμένη αν απλά μου πείτε αυτά τα 3-4-5-10 αγγλικά συγκροτήματα που έκαναν θραύση τη δεκαετία του 80 :)

 

Θυμάσαι ώρα?

Στο site του RD έχει το playlist.

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι ώρα?

Στο site του RD έχει το playlist.

 

:w00t: Το βρήκααααααααααααααα! Να 'σαι καλά!!!!!!

Είναι το Come on Eileen από Dexy's Midnight Runners :music:

Τουλάχιστον καλά θυμόμουν ότι είναι 80's ή το σκότωσα??? :O :innocent:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

anarxaki μέσα έπεσες! Δεκαετίας 80 είναι το κομμάτι! Αλλά με την περιγραφή την παραπάνω ούτε που πήγε το μυαλό μου στους Dexy's... γιατί εκείνη την εποχή η Βρεττανία ήταν στα κέφια της και έβγαζε το ένα φρούτο μετά το άλλο! Παρόλα αυτά... ωραίες εποχές τότε! :D
RelaxTime! http://img513.imageshack.us/img513/3026/hi1pd.gif
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...