Jump to content

Γάμος;


ladybird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί είναι υποχρεωτικό να είναι τόσος πολύς κόσμος;Λίγοι και καλοί το καλύτερο!Θα ήθελες να ξέρεις ότι την ώρα που εσύ ζεις την καλύτερη στιγμή της ζωής σου,οι καλεσμένοι σου δεν σέβονται τίποτα και κάθονται και κουτσομπολεύουν,χασκογελάνε,σχολιάζουν τι φοράει ο ένας και ο άλλος και δεν δίνουν καμία σημασία στο μυστήριο;Στον δικό μου γάμο θα είναι μόνο όσοι ξέρω ότι μοιράζονται εξίσου με μένα την χαρά μου.;)

σωστη σε βρισκω...αλλα θα ηθελα να ειναι πολυς κοσμος γιατι πιστευω θα ηθελα να παραστουν στον γαμο....

μια φορα παντρευομαστε βρεεεεεεε (λεω εγω τωρα)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 126
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα προχωρούσα σε γάμο μόνο αν ήμουν απόλυτα σίγουρη ότι θα μπορούσα να ζήσω μια ολόκληρη ζωή με τον άνθρωπο μου....βέβαια ποτέ δέν ξέρεις τί μπορεί να συμβεί στην πορεία, αλλά όταν συμβιώσεις με κάποιον για αρκετό καιρό μπορείς να σχηματίσεις μια εικόνα.....

Τις καλύτερες μου ευχές ladybird....:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/roseface11.jpg

Κάτω απ' τον ήλιο σε μια απέραντη αγκαλιά

καράβι η αγάπη ταξιδεύει,

κι εμείς στη πλώρη του να δίνουμε φιλιά

κι η θάλασσα να μας ζηλεύει!!!

Link to comment
Share on other sites

Sygxaritiria & apo mena. Na ziseis polu eutuxismeni me ton anthrwpo sou & euxomai na exete tin teleia zwi opws tin exete fantastei...

 

Egw eimai uper tou gamou fysika an & ligo mikri akoma. Eimai me ton filo mou 3.5 xronia peripou & skeftomaste na suzisoume. argotera otan tha eimaste etoimoi (oikonomika kuriws mias & kata ta alla eimaste apo twra...:D ) tha kanoume to megalo vima...

Oson afora tin teleti twra, tha protimousa na einai oso pio apli ginetai (exw skeftei gamo se nisi einai i alitheia, opou to after na mporei na ginei stin paralia...:) ) alla apo tin alli skeftomai oti san koinwniki ypoxrewsi tha prepei na kalesw kai allous (oikogeneiakous filous, klp) opote mallon tha kataliksei anoixtos gamos. Den eimai & apoluta sigouri akoma apla to exw skeftei san idea. otan erthei i wra eimai sigouri oti tha einai kati omorfo mias & to mono pou exei simasia telika einai esy & o suntrofos sou.

& pali sygxaritiria & eimai sigouri oti tha exete ton oneiremeno gamo....

Link to comment
Share on other sites

ladybird, συγχαρητήρια. Εύχομαι βίο ανθόσπαρτο και ό,τι επιθυμείτε.

 

Εγώ αραβωνιάζομαι σε ένα μήνα περίπου και μπορώ να συνοψίσω την εμπειρία μου ως τώρα σε 3 λέξεις: Τρέξιμο, έξοδα, άγχος :p

 

Πιστεύω όμως αξίζει τον κόπο, αλλιώς δεν θα έμπαινα στην διαδικασία.

 

Πέρα από αυτό θεωρώ (έχοντας και 3 παντρεμένα αδέρφια) ότι τόσο ο γάμος όσο και ο αρραβώνας είναι ουσιαστικά κοινωνικές συμβάσεις. Για τα μάτια του κόσμου δλδ. Μια απλή επισημοποίηση αυτού που όλος ο κόσμος ξέρει. :p Μετά από έξι χρόνια που είμαι με την κοπέλα μου δεν βλέπω να αλλάζει κάτι ουσιαστικό εκτός από τους τύπους. Ίσως να έχουμε λιγότερη ανεμελιά. Τίποτα άλλο.

 

Bottom line: enjoy it while it lasts :p

 

«Να καταργηθεί ο γάμος!»

 

μπλα-μπλα-μπλα

 

Ζακ Ντεριντά

 

:off-topic: ----> Ποτέ δεν τον συμπάθησα αυτόν τον γλοιώδη τύπο. εξ αιτίας του κόπηκα δυο φορές σε σχετικό μάθημα (Θεωρία Πολιτισμού) και ειλικρινά αμφιβάλλω αν και ο ίδιος καταλάβαινε τις ασυναρτησίες που έγραφε. Ούτε κατάλαβα για ποιον λόγο περιλαμβάνονταν στην ύλη, πλην όμως δεν αποφασίζω εγώ για αυτό. Πραγματικά θεωρώ ότι δεν έχω αποκομίσει τίποτα από τα δοκίμιά του εκτός από άδειο βερμπαλισμό. Δεν μπορώ να το πω για πολλούς διανοούμενους αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αραβωνιάζομαι σε ένα μήνα περίπου και μπορώ να συνοψίσω την εμπειρία μου ως τώρα σε 3 λέξεις: Τρέξιμο, έξοδα, άγχος :p

 

Πιστεύω όμως αξίζει τον κόπο, αλλιώς δεν θα έμπαινα στην διαδικασία.

Ώπα ο Αλέξης. :up: Ωραίος, άντε με το καλό. :D

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ αραβωνιάζομαι σε ένα μήνα περίπου και μπορώ να συνοψίσω την εμπειρία μου ως τώρα σε 3 λέξεις: Τρέξιμο, έξοδα, άγχος :p

 

 

 

 

:off-topic: ----> Ποτέ δεν τον συμπάθησα αυτόν τον γλοιώδη τύπο. εξ αιτίας του κόπηκα δυο φορές σε σχετικό μάθημα (Θεωρία Πολιτισμού) και ειλικρινά αμφιβάλλω αν και ο ίδιος καταλάβαινε τις ασυναρτησίες που έγραφε. Ούτε κατάλαβα για ποιον λόγο περιλαμβάνονταν στην ύλη, πλην όμως δεν αποφασίζω εγώ για αυτό. Πραγματικά θεωρώ ότι δεν έχω αποκομίσει τίποτα από τα δοκίμιά του εκτός από άδειο βερμπαλισμό. Δεν μπορώ να το πω για πολλούς διανοούμενους αυτό...

 

Trobokop® Συγχαρητήρια!!!!:)

off-topic λίγο κι από μένα, για να πω ότι συμφωνώ μαζί σου για Ντεριντά. (Αν εξαιρέσω μία και μοναδική παράγραφό του από άσχετο κείμενο), απορώ κι εγώ αν καταλαβαίνει τι λέει.Ο ορισμός του επιτηδευμένου λόγου.

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αραβωνιάζομαι σε ένα μήνα περίπου και μπορώ να συνοψίσω την εμπειρία μου ως τώρα σε 3 λέξεις: Τρέξιμο, έξοδα, άγχος :p

 

Πιστεύω όμως αξίζει τον κόπο, αλλιώς δεν θα έμπαινα στην διαδικασία.

Αλέξη συγχαρητήρια φίλε! Εύχομαι τα καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αραβωνιάζομαι σε ένα μήνα περίπου και μπορώ να συνοψίσω την εμπειρία μου ως τώρα σε 3 λέξεις: Τρέξιμο, έξοδα, άγχος :p

 

Πιστεύω όμως αξίζει τον κόπο, αλλιώς δεν θα έμπαινα στην διαδικασία.

 

Πέρα από αυτό θεωρώ (έχοντας και 3 παντρεμένα αδέρφια) ότι τόσο ο γάμος όσο και ο αρραβώνας είναι ουσιαστικά κοινωνικές συμβάσεις. Για τα μάτια του κόσμου δλδ. Μια απλή επισημοποίηση αυτού που όλος ο κόσμος ξέρει. :p Μετά από έξι χρόνια που είμαι με την κοπέλα μου δεν βλέπω να αλλάζει κάτι ουσιαστικό εκτός από τους τύπους. Ίσως να έχουμε λιγότερη ανεμελιά. Τίποτα άλλο.

...

Συγχαρητηρια Trobocop® θα σου ευχηθω οτι καλυτερο!

Και θα σου μιλησω σαν φρεσκοαρραβωνιασμενη κοιταξε να χαρεις εκεινη τη μερα για να μη σου μεινει η ταλαιπωρια της προετοιμασιας!Εγω εκεινη τη μερα ενιωσα τοοοσο ευτυχισμενη οσο δεν ενιωσα ποτε(φαντασου στο γαμο).

Εγω ημουν με τον αρραβωνιαστικο μου 6,5 χρονια πριν τον αρραβωνα οποτε τωρα μπορω να πω πως εχουμε ηρεμησει ειμαστε ξεγνοιαστοι διοτι δεν ειναι αναγκη για ειμαστε μαζι να ειμαστε συνεχεια εξω(δεν ειχαμε την πολυτελεια να ζουμε μονοι). Νιωθεις ενα συναισθημα μοναδικο το οποιο δεν μπορω να το περιγραψω που σε δενει ακομη ποιο πολυ!!!!!Αντε βρε με το καλο!!!:)

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

reg αφαιρέθηκαν 2 posts σου που απευθύνονταν προσωπικά σε χρήστη με σκοπό τον χλευασμό,κάτι που απαγορεύεται απο τους ΟΠΧ.Να μην επαναληφθεί.Είναι η πρώτη και τελευταία παρατήρηση.

Link to comment
Share on other sites

off topic posts

 

Κάπου χάσαμε το δρόμο...

 

Ας τον ξαναβρούμε λοιπόν, με ουσιαστικές απόψεις και επιχειρήματα, χωρίς προσωπικές διαμάχες. Μην ξεχνάτε πως η ladybird και ο Trobocop® μοιράζονται μαζί μας τη χαρά τους, οπότε είναι λίγο κρίμα να τους το χαλάμε. ;)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

λοιποννννννννννννν

πηγα που λετε σ'ενα γαμο συγγενικου μου προσωπου...σε μια πολυ ωραια εκκλησια,κοσμος χαμος...ολα καλα ωραια

στο τελος ο παπας δινει τις ευχες του και ξαφνικα! ακουω να λεει:περαστε απο δω να χαιρετισετε τον γαμπρο και τη νυφη και στην εξοδο η εκκλησια παρεχει πετσετακια,σεντονακια και κατι αλλα σε καλη τιμη για να βοηθησετε την εκκλησια οτι εχετε ευχαριστιση!:blink:

λυπαμαι αλλα οι παπαδες δεν εχουν ορια!

και περα απο αυτο ειπε οτι αυτο εγινε και στον προηγουμενο γαμο με επιτυχια.

τα συμπερασματα δικα σας.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

και περα απο αυτο ειπε οτι αυτο εγινε και στον προηγουμενο γαμο με επιτυχια.τα συμπερασματα δικα σας.

 

Μα δεν βλέπω κάτι το πρωτότυπο/συγκλονιστικό...:confused: :confused:

Ο "σωστός" ο Έλληνας "έμπορας" μέχρι και την μάνα του πουλάει και βάζει δώρο και τη θειά του αν δει πως πιάνει καλύτερη τιμή...

 

Είδε και ο πάτερ την επιτυχία με τα σεντονάκια στον προηγούμενο γάμο και σου λέει δεν κάνουμε και άλλη μια αρπαχτή! :D :D ...Τα ίδια και τα ίδια κάθε φορά!

 

Μα δεν ντρεπόμαστε καθόλου πια; Κάποιοι απλά δεν θέλουν να σεβαστούν τίποτα!:mad: :mad:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο.αλλα καποια πραγματα πρεπει να τα σεβομαστε.

και απορω πως ο κοσμος δεν αντεδρασε(θα μου πεις μαθημενοι ειναι).

επειδη δεν κανει να μιλαμε για θρησκευτικες συζητησεις νομιζω(ή τουλαχιστον μη παρει τετοια πορεια το θεμα)

ακομα και το κερι που πληρωνουμε ειναι μεγαλη αμαρτια.

οχι ο ΙΔΙΟΣ ο παπας να το κανει παζαρι εκει μεσα.:mad::mad:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ας τα...χάλια η κατάσταση...και δεν υπάρχει και φως στο τούνελ!

 

Anyway,τέλος off-topic...sorry seventh_heaven:D

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ladybird, συγχαρητήρια. Εύχομαι βίο ανθόσπαρτο και ό,τι επιθυμείτε.

 

Εγώ αραβωνιάζομαι σε ένα μήνα περίπου και μπορώ να συνοψίσω την εμπειρία μου ως τώρα σε 3 λέξεις: Τρέξιμο, έξοδα, άγχος :p

 

Πιστεύω όμως αξίζει τον κόπο, αλλιώς δεν θα έμπαινα στην διαδικασία.

 

Πέρα από αυτό θεωρώ (έχοντας και 3 παντρεμένα αδέρφια) ότι τόσο ο γάμος όσο και ο αρραβώνας είναι ουσιαστικά κοινωνικές συμβάσεις. Για τα μάτια του κόσμου δλδ. Μια απλή επισημοποίηση αυτού που όλος ο κόσμος ξέρει. :p Μετά από έξι χρόνια που είμαι με την κοπέλα μου δεν βλέπω να αλλάζει κάτι ουσιαστικό εκτός από τους τύπους. Ίσως να έχουμε λιγότερη ανεμελιά. Τίποτα άλλο.

 

Bottom line: enjoy it while it lasts :p

 

 

 

:off-topic: ----> Ποτέ δεν τον συμπάθησα αυτόν τον γλοιώδη τύπο. εξ αιτίας του κόπηκα δυο φορές σε σχετικό μάθημα (Θεωρία Πολιτισμού) και ειλικρινά αμφιβάλλω αν και ο ίδιος καταλάβαινε τις ασυναρτησίες που έγραφε. Ούτε κατάλαβα για ποιον λόγο περιλαμβάνονταν στην ύλη, πλην όμως δεν αποφασίζω εγώ για αυτό. Πραγματικά θεωρώ ότι δεν έχω αποκομίσει τίποτα από τα δοκίμιά του εκτός από άδειο βερμπαλισμό. Δεν μπορώ να το πω για πολλούς διανοούμενους αυτό...

 

ladybird με το καλό, βίον ανθόσπαρτο, ο,τι καλύτερο και για τα δυό σας, καλούς απογόνους (τα είπα όλα τα clichè) :lol:

Δεν υπάρχει κατι καλύτερο απο δύο άτομα που γνωρίζονται τόσο καιρό τελικά να βαδίζουν μαζί και στο υπόλοιπο της ζωής τους...

Πράγμα που σημαίνει ότι παρόλο που γνωριζεστε τόσο καιρό δεν βαριέστε ο ένας τον άλλο, περνάτε καλά, ξέρετε πως ο ένας να κάνει τον άλλο να μην χάνει το ενδιαφέρον .. etc etc

Καλά να περνάτε το βασικότερο!

 

Trob®!!!

Welcome to da Club m8! :lol:

Εγώ 25 Μαΐου κλείνω 1 χρόνο αρραβωνιασμένος :p

Τώρα είμαι στην επόμενη πίστα, ετοιμάζομαι για συγκατοίκηση εντός του επόμενου μήνα!

Το σπίτι είναι σχεδόν έτοιμο...

 

Μεγαλώσαμε ε?

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

.......Γνωρίζω το σύντροφό μου από τη στιγμή που γενήθηκα. Μεγαλώσαμε μαζί και είμασταν πάντα πολύ κοντά. Η σχέση μας απέκτησε ξεκάθαρη συναισθηματική και ερωτική υπόσταση (!) πριν 4 μήνες (κάτι λιγότερο) αλλά υπήρχε υπόβαθρο πολύ πολύ νωρίτερα, το οποίο θα χρειαστώ ώρες να στο αναλύσω. Μένουμε μαζί ως ζευγάρι 3,5 μήνες, έχουμς ξανασυγκατοικήσει αλλά υπό πιο χαλαρές συνθήκες. Όσον αφορά την καθημερινότητα και τη ρουτίνα του, την έχω γνωρίσει από τότε που φορούσαμε πάνες και κάναμε διαγωνισμό ποιος θα φτύσει πιο μακρυά τη φρουτόκρεμά του.

 

Εδώ προκύπτει και μια πτυχή του θέματος που δεν έθεσα εξ' αρχής. Ποια η γνώμη σας για μια τέτοια σχέση, που μετράει χρόνια γνωριμίας και φιλίας και τελικά καταλήγει σε γάμο;

 

 

Καταρχην με το καλο και βιο ανθοσπαρτο (και ας ειναι κλισε:) )ladybird εγω γνωριζω τη συντροφο (και γυναικα μου πια) απο τα 11 τα "φτιαξαμε" στα 14της (16 δικα μου) ολη αυτη περιοδο χωριζαμε, μεναμε φιλοι, ξανα ημασταν μαζι (γενικα ΖΗΣΑΜΕ μια πολυ μεγαλη ιστορια:X ) ωσπου και παντρευτηκαμε πριν 2χρονια, πιο πριν συζουσαμε για 6 χρονια, η αποψη μου λοιπον για μια τετοια σχεση που "μετράει χρόνια γνωριμίας και φιλίας και τελικά καταλήγει σε γάμο" ειναι οτι εαν μεινεις μαζι του και τελικα καταληξεις οτι σε καλυπτει σε οποιονδηποτε απο τους τομεις ΕΣΥ θεωρεις σημαντικο ή σημαντικους, ε τοτε........ "σνιφ σνιφ"........

:up: welcome to the club

γιατι βρηκες και εσυ το αλλο σου μισο πορτοκαλι, μηλο (ή τεσπα οτι φρουτο προτιμας) το οποιο θα σε καταλαβαινει:yinyang:, θα σε στεναχωρει:( αλλα πανω απο ολα θα σε ΑΓΑΠΑΕΙ:love: .......

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

sto kalo sigkinithika to stribin dia tou aravonos isxui etsi:)

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Trob®!!!

Welcome to da Club m8! :lol:

Εγώ 25 Μαΐου κλείνω 1 χρόνο αρραβωνιασμένος :p

Τώρα είμαι στην επόμενη πίστα, ετοιμάζομαι για συγκατοίκηση εντός του επόμενου μήνα!

Το σπίτι είναι σχεδόν έτοιμο...

 

Μεγαλώσαμε ε?

 

Xε, χε, βέβαια μεγαλώσαμε μαν! Τέρμα πια η αθωώτητα :p

 

Εγώ σήμερα πάντως κλείνω 8 μέρες :p

 

Στους αρραβωνιασμένους λέμε καλά στέφανα. Καλά στέφανα λοιπόν, με το καλό. :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε 3 μερες κλεινω 6 μηνες αρραβωνιασμενη δεν καταλαβα πως περασε ο καιρος περναω τοσο ομορφα!!!Μακαρι να ειναι ετσι παντα...

 

Τωρα στο θεμα γαμος...

Ετοιμαζομαστε για το γαμο του κουνιαδου μου και επικρατει ενα χαμος...

Παραδοσιακη η πεθερα τηρει ολες τις παραδοσεις... Αυτη την εβδομαδα δειχει τη προικα,το Σαββατο θα παμε τη προικα στη νυφη (αχ δεν τα αντεχω αυτα) μετα εχουμε το στρωσιμο του κρεβατιου (πολυ γελιο) και ενα σωρο ακομη που δεν τα θυμαμαι... Πολυ τρεξιμο παντως ενας γαμος...

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

καλα στεφανααααααααα!! να ζησετε και οποια ευτυχια! :)

ladybirddddddd που εισαι? εσυ μπορει να παντρευτηκες και να μη μας ειπες τιποτα! :(

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! (τώρα πρέπει να απαντώ με τι cliche "και στα δικά σας"; μπλιαξ)

Γνωρίζω το σύντροφό μου από τη στιγμή που γενήθηκα. Μεγαλώσαμε μαζί και είμασταν πάντα πολύ κοντά. Η σχέση μας απέκτησε ξεκάθαρη συναισθηματική και ερωτική υπόσταση (!) πριν 4 μήνες (κάτι λιγότερο) αλλά υπήρχε υπόβαθρο πολύ πολύ νωρίτερα, το οποίο θα χρειαστώ ώρες να στο αναλύσω. Μένουμε μαζί ως ζευγάρι 3,5 μήνες, έχουμς ξανασυγκατοικήσει αλλά υπό πιο χαλαρές συνθήκες. Όσον αφορά την καθημερινότητα και τη ρουτίνα του, την έχω γνωρίσει από τότε που φορούσαμε πάνες και κάναμε διαγωνισμό ποιος θα φτύσει πιο μακρυά τη φρουτόκρεμά του.

 

Εδώ προκύπτει και μια πτυχή του θέματος που δεν έθεσα εξ' αρχής. Ποια η γνώμη σας για μια τέτοια σχέση, που μετράει χρόνια γνωριμίας και φιλίας και τελικά καταλήγει σε γάμο;

Συγχαρητήρια, εύχομαι ότι καλλίτερο, επειδή βλέπω πολλές απορίες γνώμη μου θα ήταν να μην κάνεις παιδί μέχρι να βρείς απαντήσεις σε όλες σου τις απορίες.:O

"We all have the ability, our choices make the difference ":baby:
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα πολυ καλο site για οσες/οσους ετοιμαζονται να παντρευτουν http://www.teleiosgamos.gr
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

εψαξα δεν βρηκα παρομοιο θεμα λοιπον ειμαι στην φαση που βρηκα σπιτι και θελω να παρω δανειο αλλα μαλλον θα χρειαστει να κανουμε πολιτικο ετσι μας ειπαν θελω να ρωτησω αν ξερει καποιος ο γαμος πρεπει να γινει στον δημο που εισαι δημοτης?

 

και επισης ειστε υπερ του πολιτικου γαμου?

ή το βλεπεται σαν προσωρινη λυση μεχρι να γινει ο θρησκευτικος?

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει τώρα και το site των ΚΕΠ. όπου φαντάζομαι θα είχαν λεπτομέρειες για τον πολιτικό γάμο.

 

Εγώ πάντως είμαι σαφώς υπέρ αυτού είτε σαν προσωρινή λύση πριν τον θρησκευτικό είτε για μόνιμη χωρίς θρησκευτικό.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...