Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές v6.1/7.0 & 8.0a


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα το autolock στο 6630 αλλά τωρα που το απεγκατέστησα εξακολουθεί να κλειδώνει μόνο του. Πως το απενεργοποιοω;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εβαλα το autolock στο 6630 αλλά τωρα που το απεγκατέστησα εξακολουθεί να κλειδώνει μόνο του. Πως το απενεργοποιοω;;;

 

 

Φίλε κάνε μια επανεκκίνηση το κινητό σου.Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με το autolock στο 7610 μου και έφτιαξε αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis kapoion Mp3 player pou na exei rithmiseis typou equallizer gia to N70

Thanks

 

φίλε χθές εβαλα στο 6680 το vinking mp3 player 3.50 με equallizer,δουλέυει μια χαρα αλλα μήν περιμένεις τρελές διαφορές,δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελλαίνεστε με το εκουαλάιζερ. Τι περιμένετε, ν' ακούσετε μπάσα απ΄το ηχείο το κινητού;
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιο τρόπο (πιθανώς κάποιο πρόγραμμα) ώστε να μπορώ να καταργήσω τον ήχο (ίσως και το κλιπ) εκκίνησης στο Ν70....Έχετε να προτείνεται κάτι;;; (το κόλπο να το βάλω στο αθόρυβο δεν με καλύπτει)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να προσθέτει συντομεύσεις στη ΜΕΤΑΒΑΣΗ του Ν70 (εκτός του AppMan 1.04 που σε μένα μου βγάζει σφάλμα συστήματος) ???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.... :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιο τρόπο (πιθανώς κάποιο πρόγραμμα) ώστε να μπορώ να καταργήσω τον ήχο (ίσως και το κλιπ) εκκίνησης στο Ν70....Έχετε να προτείνεται κάτι;;; (το κόλπο να το βάλω στο αθόρυβο δεν με καλύπτει)

δεν ειναι απαραιτητο το αθορυβο, απλα οι ηχοι προειδοποιησεων;)

Υπάρχει εφαρμογή που να προσθέτει συντομεύσεις στη ΜΕΤΑΒΑΣΗ του Ν70 (εκτός του AppMan 1.04 που σε μένα μου βγάζει σφάλμα συστήματος) ???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση....

νομιζω και το smart filemanager της symbianware το εκανε αλλα ηθελε κοπο και τροπο:)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι απαραιτητο το αθορυβο, απλα οι ηχοι προειδοποιησεων;)

Mε καταργημένους τους ήχους ειδοποιήσεων από το προφίλ, ο ήχος της εκκίνησης λειτουργεί κανονικά.... :O

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος εκκινησης του κινητου δεν μπορει να απενεργοποιηθει μεσα απο το μενου.

Δεν ξερω αν γινεται τιποτα σβηνοντας κανενα αρχειο μεσω file manager απο το Z:, αλλα αυτο ειναι και επικινδυνο μηπως σβηστει κατι που δεν πρεπει. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος εκκινησης του κινητου δεν μπορει να απενεργοποιηθει μεσα απο το μενου.

Δεν ξερω αν γινεται τιποτα σβηνοντας κανενα αρχειο μεσω file manager απο το Z:, αλλα αυτο ειναι και επικινδυνο μηπως σβηστει κατι που δεν πρεπει. :O

 

πως μπορεις να διαγραψεις αρχειο της rom?? εχω δοκιμασει με ολους τους f/m και δεν νομιζω να γινετε .θα προσμαθησω να αλλαξω το startup.mid και θα σας πω αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

νομιζω και το smart filemanager της symbianware το εκανε αλλα ηθελε κοπο και τροπο:)

 

 

Να'σαι καλά φίλε nikoskat για την απάντηση. Να ρωτήσω ποιό ακριβώς αρχείο βάζουμε ως συντόμευση μέσω του filemanager, αυτό με κατάληξη .app ή αυτό με κατάληψη .aif ???

 

Οποιος ξέρει παρακαλώ ας βοηθήσει. Ευχαριστώ πολύ :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά πως είναι δυνατόν να διαγράψεις αρχείο από την ROM;;;; Το λέει και η λέξη: Read Only Memory. Σαν να προσπαθείς δηλαδή να διαγράψεις αρχεία από ένα CD-R. Aν το κάνει κάποιος αυτό, θα τα έχω δει όλα!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδες αντιμετωπιζω το εξης εχω το νοκια Ν70 και εχω περασει μεσα το profiexplorer μου στελνουν μια κινουμενη εικονα και την ανοιγει με αυτο αλλα η εικονα δεν κινυται καθολου και επισης δεν μπορω να την αποθηκευσω αφου μεσω του profiexplorer δεν μου δινει αυτη τη δυνατοτητα ξερει κανεις τιποτα?συγνωμη αν εχει ξαναυποθει κατι τετοιο!Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά πως είναι δυνατόν να διαγράψεις αρχείο από την ROM;;;; Το λέει και η λέξη: Read Only Memory. Σαν να προσπαθείς δηλαδή να διαγράψεις αρχεία από ένα CD-R. Aν το κάνει κάποιος αυτό, θα τα έχω δει όλα!

 

Φυσικά και γίνεται! :D Αν είχες SX1 θα το ήξερες πολύ καλά!

Βασικά η μνήμη είναι programmable ROM, αν δεν ήταν τότε πως νομίζετε οτι γίνονται οι αναβαθμίσεις στα service points;;

 

Συγκεκριμένα στο SX1 που επιτρέπονται τα home updates διάφοροι μάγκες εδω και καιρό πειράζουν σε hex editors τα firmwares στο PC και τα flashάρουμε στα SX1 δημιουργόντας "μαγικά"! :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται! :D Αν είχες SX1 θα το ήξερες πολύ καλά!

Βασικά η μνήμη είναι programmable ROM, αν δεν ήταν τότε πως νομίζετε οτι γίνονται οι αναβαθμίσεις στα service points;;

 

Συγκεκριμένα στο SX1 που επιτρέπονται τα home updates διάφοροι μάγκες εδω και καιρό πειράζουν σε hex editors τα firmwares στο PC και τα flashάρουμε στα SX1 δημιουργόντας "μαγικά"! :)

Ίσως να μην ήμουν σαφής, αλλά εννοούσα την διαγραφή αρχείων μέσω file manager.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Για ρίξτε μια ματιά στο παρακάτω. Το είδα στο AIVAnet.

 

 

I hope this one will be usefull Cool

a friend of mine told me to try and i think its good

 

The Symbian S60 and UIQ devices use a midi patchset by Beatnik which is built into the ROM.

If you are slightly musical you will be able to tell that this is a highly compressed and reduced patchset.

 

[Patchset: A file containing samples of the 128 midi instruments and drums needed to play a .mid/midi file.]

 

Larger patchsets (for a PC) generally have multiple samples per instrument as a piano sounds different in one octave to another.

Small patchsets (e.g. smartphone) can double up (e.g. a "steel guitar" might use the same as a "nylon guitar" to save space.]

 

This patchset is stored in read-only ROM memory at Z:\System\Data\Beatnik\ with the name "patches.hsb".

 

[.hsb files are Headspace Sound Banks.]

 

Although ROM cannot be deleted or replaced, the Symbian devices have a wonderful feature where if you put a file in a directory on C: with the same filename and directory path it will load that file instead of the one in ROM.

 

Therefore, you can upgrade your Symbian device to have a larger (and better sounding) patchset for playing MIDI files by copying a compatible HSB file to C:\System\Data\Beatnik.

(You have to create the Beatnik sub-directory first as it doesn't exist on C: by default).

 

The only place I've found to get HSB patchsets free so far is from Sun Microsystems as they also use the exact same format for their Java patchsets.

 

The default patchset in your Symbian phone is about 100-170k (depending if UIQ or S60 etc).

 

Small replacement (480kb):

- okay, better than the built-in patchset esp. for piano etc.

 

Midsize replacement (1.1mb):

- sounds more like a PC

 

1. Download the zip file

2. Extract

3. Rename .gm file to npatches.hsb

4. Copy to folder C:\System\Data\Beatnik

 

Notes:

- I've found you don't need to restart the device for changes to take effect after you've restarted the first time. e.g. to go back to normal, just rename npatches.hsb in your C: drive to npatches-tmp.hsb(or any other name) and you'll have the built-in patchset back.

- There is a considerable delay in opening midi files as it loads the new patchset into ram each time.

- This could impinge on copyrights of the patchsets but I don't see how... just don't hold me responsible..!!

 

http://rapidshare.de/files/6602074/soundbank.rar.html

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδες αντιμετωπιζω το εξης εχω το νοκια Ν70 και εχω περασει μεσα το profiexplorer μου στελνουν μια κινουμενη εικονα και την ανοιγει με αυτο αλλα η εικονα δεν κινυται καθολου και επισης δεν μπορω να την αποθηκευσω αφου μεσω του profiexplorer δεν μου δινει αυτη τη δυνατοτητα ξερει κανεις τιποτα?συγνωμη αν εχει ξαναυποθει κατι τετοιο!Ευχαριστω!

Για να αποθηκεύσεις, πας πάνω στην εικόνα και επιλέγεις Menu->Attachment->Save.

Αν θες να δεις την εικόνα κινούμενη και όχι στατική, άνοιξέ την μέσα από την Έκθεση.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά φίλε nikoskat για την απάντηση. Να ρωτήσω ποιό ακριβώς αρχείο βάζουμε ως συντόμευση μέσω του filemanager, αυτό με κατάληξη .app ή αυτό με κατάληψη .aif ???

 

Οποιος ξέρει παρακαλώ ας βοηθήσει. Ευχαριστώ πολύ :)

καταρχην χρονια σου πολλα:)

θα σου απαντησω αυριο γιατι τωρα δεν εχω το κινητο μου να το ελεγξω. γιατι δε δοκιμαζεις να δεις;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ποιό ακριβώς αρχείο βάζουμε ως συντόμευση μέσω του filemanager, αυτό με κατάληξη .app ή αυτό με κατάληψη .aif ???
ελα φιλε μου. λοιπον, το *app βαζεις..options>operations>add to pinboard->Done;) προφανως θα το βρηκες και μονος σου:O
Link to comment
Share on other sites

Φίλε nikoskat, καταρχάς σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. Να'σαι πάντα καλά :)

 

Οσον αφορά τη συντόμευση στο Ν70 ρώτησα γιατί δοκίμασα με το filemanager και το .app αρχείο αλλά δεν μου εμφάνιζε κάτι στη ΜΕΤΑΒΑΣΗ. Ομολογώ όμως δεν ξαναπροσπάθησα με άλλη εφαρμογή (δοκίμασα με αποτυχία το smartmovie). Θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου και θα ξαναπροσπαθήσω. Ποια έκδοση του filemanager έχεις περάσει εσύ στο Ν70 σου ?

 

Και πάλι θερμές ευχαριστίες :) :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nikoskat, καταρχάς σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. Να'σαι πάντα καλά :)

 

Οσον αφορά τη συντόμευση στο Ν70 ρώτησα γιατί δοκίμασα με το filemanager και το .app αρχείο αλλά δεν μου εμφάνιζε κάτι στη ΜΕΤΑΒΑΣΗ. Ομολογώ όμως δεν ξαναπροσπάθησα με άλλη εφαρμογή (δοκίμασα με αποτυχία το smartmovie). Θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου και θα ξαναπροσπαθήσω. Ποια έκδοση του filemanager έχεις περάσει εσύ στο Ν70 σου ?

 

Και πάλι θερμές ευχαριστίες :) :)

Να'σαι καλα;).

στο Ν70 μου;:whistle:...ευχαριστω για την ευχη:p. στο 6600 το δοκιμασα και εχω βαλει τωρα το 1.02 και παρ'ολο που ελεγε οτι δεν ειναι συμβατη δουλευει κανονικα. φανταζομαι ως προς την μεταβαση δε θα εχει καποια διαφορα με το Ν70. μιλαμε για τη ιδια εφαρμογη; της symbianware; πας πανω στο *.app και κανεις οτι εγραψα, ετσι; δεν καταλαβαινω γιατι δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Erotisi:

1)Ta diafora programmata gia black lists sou lene poios kalei kai pote(apo tin black list sou) i apla mplokaroun tis kliseis?

 

2)Yparxei kati paromoio kai gia ta sms? (diladi na min sou erxontai sms apo enan sigrkrimeno arithmo, i kalytera na sou erxontai sms, alla na min pigenei anafora...:))

Link to comment
Share on other sites

Erotisi:

1)Ta diafora programmata gia black lists sou lene poios kalei kai pote(apo tin black list sou) i apla mplokaroun tis kliseis?

 

2)Yparxei kati paromoio kai gia ta sms? (diladi na min sou erxontai sms apo enan sigrkrimeno arithmo, i kalytera na sou erxontai sms, alla na min pigenei anafora...:))

 

  1. Αν και εχω αρκετο καιρο να χρησιμοποιησω καποιο προγραμμα που να μπλοκαρει τις κλησεις απ'οτι θυμαμαι ναι κτυπαει μια φορα και μετα κλεινει η κληση και μετα μπορεις μεσω του προγραμματος να δεις ποιος σε πηρε.
  2. Αυτο που λες οχι δεν γινεται.Η αναφορα αμα σου ερθει το μηνυμα θα παει στον αποστολεα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχω χασει πολλα τον καιρο που ελειπα... :(

 

Παρακαλω το nokia sensor που μπορω να το βρω;

 

Εχω το ((6630))

 

Ευχαριστω..

 

 

Υ.Σ

 

Βεβαια θα :geek:διαβασω:geek: και πιο πισω για να μπαινω σιγα σιγα και για μην ζαλιζω..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...