Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές v6.1/7.0 & 8.0a


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Genikotera to aiva psilokolaei mia anoigei mia oxi!!!Egw 8a prospa8hsw argotera na dw!!!!Anyway thnx!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 (25 Ιούλ. 2004 , 17:03)

 

Επισης εκτος απο το Photofusion ενα αλλο εξαιρετικο προγραμμα ειναι το FlexicamΡrο με μεγθος εικονας(στην καλυτερη ποιοτητα) 400kb αλλα πολυ καθαροτερες απο αυτες του κινητου.Ακομα και με ενα zoom 3X η ποιοτητα ειναι πολυ καλη για κινητο.

 

Επισης σου δινεται η δυνατοτητα να τραβας φωτογραφιες σε .bmp καταληξη με μεγεθος 900kb αλλα πολυ καλυτερες απο τις .jpg και δυνατοτητα να τραβας φωτογραφιες ακομα και μεχρι 20 kb με χαμηλη βεβαια ποιοτητα.

 

μιχάλη το είχα παλιά το flexicam και δεν είχα δει σημαντικές διαφορες.όντως εκτοξεύει το μέγεθος του αρχείου τόσο πολύ αλλα το παράξενο είναι πως δεν βελτιώνει την ποιότητα της φωτογραφίας! θυμάμαι ότι μου είχε κάνει εντύπωση αυτό.

σου υπόσχομαι ότι θα το ξαναδοκιμάσω.

 

να συμπληρώσω ότι οι φωτογραφίες του "photofusion" φαίνονται τέλεια στην 16bit οθόνη του κινητού αλλα όταν τις περνάς στο pc τα χρώματα παραείναι ζωντανά!!

υπάρχει ένας τρόπος να το αποφύγεις αυτό επεξεργάζοντας την φωτό στο cameraFX.

αν αφαιρέσουμε λίγο το κόκκινο βελτιώνεται η κατάσταση.

εκτος κι αν θέλουμε να το παιδέψουμε λίγο παραπάνω στο photoshop.αλλα αυτό το συστήνω μονο στην εκτύπωση.

 

τέλος να πω ότι τόσο καθαρή και ζωντανή φωτό σε κινητό έχω δει μονο στο gx-20 που έχει ένας φίλος μου.(μιλαω παντα για vga κινητα)

το "photofusion" τα καταφέρνει τόσο καλά που συγκρίνεται στα ίσια με το sharp !!

μην σου πω ότι μπορεί να είναι και καλύτερο...με κάθε επιφύλαξη το λέω αυτό γιατί δεν μπόρεσα να συγκρίνω τις ίδιες φωτογραφίες στο pc. το sharp έχει τα πάντα κλειδωμένα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mobo (26 Ιούλ. 2004 , 15:13)

 

Στο ai...net.com αλλα σήμερα δεν εργάζεται. Είναι κλειστό. Οταν ανοίξει πάντως η έκδοση που δουλεύει με το 6600 είναι η 1.02 και η 1.01

 

kapios mou eipe oti iparxi mia efarmogi pou kaneis ti analish tis foto tou 6600 na ftasei sta 1 mega pixel ksereis an isxi kati tetoio i akouses kati
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GISMO_01 (26 Ιούλ. 2004 , 18:59)

 

kapios mou eipe oti iparxi mia efarmogi pou kaneis ti analish tis foto tou 6600 na ftasei sta 1 mega pixel ksereis an isxi kati tetoio i akouses kati

 

όχι 1 αλλα 1.2 .

ναι ισχύει και γίνεται με το "photoacute".

δεν υπάρχει όμως μεγάλη βελτίωση.. μονο σε μεγάλες αποστάσεις αλλα και πάλι τίποτα το ιδιαίτερο.

το "photofusion" είναι κλάσης ανώτερο

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (26 Ιούλ. 2004 , 20:45)

 

μιχάλη το είχα παλιά το flexicam και δεν είχα δει σημαντικές διαφορες.όντως εκτοξεύει το μέγεθος του αρχείου τόσο πολύ αλλα το παράξενο είναι πως δεν βελτιώνει την ποιότητα της φωτογραφίας! θυμάμαι ότι μου είχε κάνει εντύπωση αυτό.

σου υπόσχομαι ότι θα το ξαναδοκιμάσω.

 

να συμπληρώσω ότι οι φωτογραφίες του "photofusion" φαίνονται τέλεια στην 16bit οθόνη του κινητού αλλα όταν τις περνάς στο pc τα χρώματα παραείναι ζωντανά!!

υπάρχει ένας τρόπος να το αποφύγεις αυτό επεξεργάζοντας την φωτό στο cameraFX.

αν αφαιρέσουμε λίγο το κόκκινο βελτιώνεται η κατάσταση.

εκτος κι αν θέλουμε να το παιδέψουμε λίγο παραπάνω στο photoshop.αλλα αυτό το συστήνω μονο στην εκτύπωση.

 

τέλος να πω ότι τόσο καθαρή και ζωντανή φωτό σε κινητό έχω δει μονο στο gx-20 που έχει ένας φίλος μου.(μιλαω παντα για vga κινητα)

το "photofusion" τα καταφέρνει τόσο καλά που συγκρίνεται στα ίσια με το sharp !!

μην σου πω ότι μπορεί να είναι και καλύτερο...με κάθε επιφύλαξη το λέω αυτό γιατί δεν μπόρεσα να συγκρίνω τις ίδιες φωτογραφίες στο pc. το sharp έχει τα πάντα κλειδωμένα.

 

 

Πραγματι φιλε seguent_c τεσταροντας τα δυο αυτα προγραμματα το photofusion εβγαζε καλυτερες και παρα πολυ καθαρες εικονες χωρις καθολου θορυβο ακομα και σε συνθηκες με λιγο φωτισμο.

Απο την αλλη το flexicam εβγαζε μεν καλες αλλα οχι τοσο οσο το photofusion.

NAI το photofusion ειναι με διαφορα το καλυτερο προγραμμα.Φοβερη καθαροτητα της εικονας ακομα και στα ακρα οπου ολα τα πριογραμματα(και το default) εχουν προβλημα με τον πολυ θορυβο.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Και αν στο PC μεγαλωσεις(κανεις resize την εικονα του photofusion) θα βγει πολυ ανωτερη απο αυτη του photoacute.

Πλεον το Photofusion ειναι το μονο προγραμμα που χρησιμοποιω για να βγαζω φωτο.Ακομα και με ζουμ οι φωτο του ειναι με διαφορα καλυτερες απο αλλα προγραμματα.

Συν της αλλης εχει και λειτουργιες για panoramic photos υψηλης ευκρινειας με μεγεθος 320Χ240(η καθε μια).

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω...εγώ από τότε που το ανακάλυψα έχω πωρωθεί να φωτογραφίζω συνεχεια!!!!

ποτε δεν είχα τόσο τρελα να φωτογραφίζω από το 6600 και την απέκτησα τώρα!!

κανε και το εξής:

ακόμα και με μέτριο φωτισμό βάλε το night mode και θα δεις ότι στα σκοτεινά μέρη τις φωτογραφίας θα φύγουν ακόμα και τα λιγοστά σκουπιδάκια που θα έβγαζε χωρίς το νυχτερινό.!!!

Link to comment
Share on other sites

οποιος μπορει να μου στειλει και μενα το δικο του fotofusion γιατι το εχω μεν περασμενω στο κινητο αλλα καθε φορα που βγαζω φοτο με πεταει εξω :( αλλα η φωτο αποθηκευεται κανονικα.

εχω 6600 με 4.09 sto 6972161462@mycosmos.gr

Eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GISMO_01 (26 Ιούλ. 2004 , 20:59)

 

kapios mou eipe oti iparxi mia efarmogi pou kaneis ti analish tis foto tou 6600 na ftasei sta 1 mega pixel ksereis an isxi kati tetoio i akouses kati

 

 

Apokleietai na ftanei to 1MP h akoma kai 1.2 opws leei ena filos parapanw!!Auta einai apla onomastika trick gia emporikothta ths efarmoghs!!!Poly apla gia na ftasei tetoia analysh mia photo apo to kinhto paizei rolo to hardware kai perissotero o fakos pou dia8etei h cam tou kinhtou ;)

Link to comment
Share on other sites

re paidia to idio provlima kai se mena to photofusion opws kai o OgiorgosO.Exw tin ekdosh photofusion225.*****ed-d3sign.

kalo einai episis kai to photo acute, fainetai eksisou kala kai sto kinito kais to pc.To photo acute kanei ena ka8arisma stin foto enw to photofusion deixnei perissoteres leptomeries me perissoterous kokous.tsekarete tis foto sto pc.

http://www.danasoft.com/sig/DSLinGreecesucks.jpg
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα παρολο ο sequent_c μου εστειλε το δικο του σε μενα με το που βγαζω φωτο κλεινει η εφαρμογη :( .τι λετε να φταιει;;;Οταν βγαζω ολα τα εχω κλειστα και τις φοτο τις αποθηκευει στην μνημη τηλεφωνου.
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα και με το 6600 ενος φιλου μου....

μολις βγαλει την photo τον πεταει εξω το προγραμμα... :mad:

περιεργο πραγμα που συμβαινει σε πολλους οπως βλεπω....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (27 Ιούλ. 2004 , 17:03)

 

Pou mporw na brw to acute mias kai to aiva einai down??Opws kai to philips camcoder...

 

για το 2ο στειλε pm με το mail σου για να στο στειλω....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση για το philips camcoder μια που το φερε η κουβεντα...

στο 3650 και sx1 γραφει τα βιντεακια σε mp4?? γιατι στο 6600 και στο 7610 η εγγραφη γινεται σε 3gp.....

Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο εβαλα το videommswind(english) στο 7610 και το βιντεο παρολο που ηταν μονο για 40 sec και χωρις ηχο ηταν σε μορφη mp4 :eek: :eek:

το δοκιμασε κανεις αλλος??

Link to comment
Share on other sites

χμμμ σε λαθος "θεμα" εκανα τις ερωτησεις....

sorry παιδες μεταφερω τις ερωτησεις εδω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=494430#post494430

Link to comment
Share on other sites

mallon me kapia efarmogh prepei na kanei conflict.Na sygrinoume ligo tis efarmoges mas grafw tis dikies mou kai na poun autoi pou tous douleuei poia den exoun.

loipon:

1)fs caller 2.7

2)2K Photo Plus

3)A UltraMP3.v1.22-XiMpDA

4)antimosquito

5)AppMan_v1.04_full_cr@cked_18plus2

6)doris.browser.v1.1.9.s60.symbianos.cr@cked-insight

7)FExplorer_v111

8)jjlkeylock2

9)jojo.tube.visualit.v1.01.s60.symbianos6.1

10)mobiluck_cr@cked_d3sign

11)Pdf.Plus.v1.35.Multilingual.N7650.N3650.Retail_XiMpDA

12)philips_camcoderpro_6600_102_cr@cked_dotsis

13)photoacute.100.cr@cked-d3sign

14)photofusion225.cr@cked-d3sign

15)psiloc_total_irremote_v1.32

16)Quickpoints_fullcr@cked_with_quickqoint_desktop

17)Quicksheet_209_cr@cked

19)quickword v1[1].0

20)Screen_Saver_V141_+Keyg@n

21)SeleQ_V165i_LvckyLuke

22)SLOVOED.GREEK.v1.02.s60.symbianos6.1.jojo

23)Symbianware.Stacker.v3.00.full.SymbianOS6.18plus2

24)torch

25)zipman230cr@cked

26)Opera_s60_620_eng_61_10

sto metaksi ola ta ypoloipa trexoun kanonika full ektos apo to opera.

elpizw na bgaloume akri giati to aksizei to photofusion kai einai krima na min trexei kanonika

http://www.danasoft.com/sig/DSLinGreecesucks.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (27 Ιούλ. 2004 , 17:03)

 

Pou mporw na brw to acute mias kai to aiva einai down??Opws kai to philips camcoder...

 

 

Και για το πρωτο στειλε μου το mail σου σε μενα να στο στειλω. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος silver82 (27 Ιούλ. 2004 , 17:15)

 

mallon me kapia efarmogh prepei na kanei conflict.Na sygrinoume ligo tis efarmoges mas grafw tis dikies mou kai na poun autoi pou tous douleuei poia den exoun.

loipon:

1)fs caller 2.7

2)2K Photo Plus

3)A UltraMP3.v1.22-XiMpDA

4)antimosquito

5)AppMan_v1.04_full_cr@cked_18plus2

6)doris.browser.v1.1.9.s60.symbianos.cr@cked-insight

7)FExplorer_v111

8)jjlkeylock2

9)jojo.tube.visualit.v1.01.s60.symbianos6.1

10)mobiluck_cr@cked_d3sign

11)Pdf.Plus.v1.35.Multilingual.N7650.N3650.Retail_XiMpDA

12)philips_camcoderpro_6600_102_cr@cked_dotsis

13)photoacute.100.cr@cked-d3sign

14)photofusion225.cr@cked-d3sign

15)psiloc_total_irremote_v1.32

16)Quickpoints_fullcr@cked_with_quickqoint_desktop

17)Quicksheet_209_cr@cked

19)quickword v1[1].0

20)Screen_Saver_V141_+Keyg@n

21)SeleQ_V165i_LvckyLuke

22)SLOVOED.GREEK.v1.02.s60.symbianos6.1.jojo

23)Symbianware.Stacker.v3.00.full.SymbianOS6.18plus2

24)torch

25)zipman230cr@cked

26)Opera_s60_620_eng_61_10

sto metaksi ola ta ypoloipa trexoun kanonika full ektos apo to opera.

elpizw na bgaloume akri giati to aksizei to photofusion kai einai krima na min trexei kanonika

 

είναι τόσες πολλές οι εφαρμογές που πολύ δύσκολα θα ανακαλύψουμε ποια φταίει και δεν τρέχει το πρόγραμμα σε σας.

πάντως εγώ έχω καμια 70 εγκατεστημένες στο κινητό και το "photofusion" δουλευει κανονικά.

παράξενο..συμβαίνει και σε άλλους από ότι βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον το Stαcker(αν ευθυνεται γαι αυτο καποια εφαρμογη) απο οτι βλεπω.

Αλλα λογικα δεν πρεπει να ευθυνεται καποια εφαρμογη για αυτο.

 

Εγω στο 3660 το δουλευω τελεια.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα που δεν τρεχει εχω:

1->seleq

2->sBirthbay

3->slovoED

4->flexiCam

5->eRecorder

5->sAnswer

6>handy photo safe

7->mstopwatch

8->cam pro tis phillips

kai fysika to photoFusion

a kai ena tetris java

Link to comment
Share on other sites

σήμερα ανακάλυψα το εξής κουφό:

όταν απενεργοποιώ το FScaller το photofusion δεν δουλεύει.

δουλεύει μονο με ενεργό FScaller!!

για ψάξτε το ,μήπως είναι αυτό που φταίει σε ορισμένους.

έχω το v2.08

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...