Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές v6.1/7.0 & 8.0a


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΤΡΟΜΕΡΟ!!!!

 

Το εβαλα στο MAC OSX ibook G4 και δουλευει αψογα....

Τουλαχιστον με το itunes που δοκιμασα....

 

 

Τωρα πρεπει να το αγορασουμε η που θα παει απο καπου θα το αρπαξουμε:p

 

Πολλη ΚΑΛΟ!!!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Skype running on Nokia 6680 S60 Handset

On Tuesday Skype announced a partnership with Hutchinson to put Skype on phones on the 3 networks around the world. However, Skype were not willing to answer questions on specific handsets saying only that they were actively working on development for the Symbian platform (both UIQ and S60). However at the 'Do New' booth on the Nokia stand there was a demo of Skype running on two 6680s over a 3G network. Read on for details...

 

The S60 Skype application was a complete implementation supporting Skype text chat, Skype voice calls (both to PCs and to other S60 handsets), and Skype Out dialing. Running the application over 3G results in latency of up to about a second. It is the equivalent to calling your granny on their other side of the world via a satellite phone. It does work, but it is annoying and I can not see most people being willing to put up with it. It was indicated that better performance would be achieved over a WiFi connectivity link. The call quality was similar to that achieved in a normal call.

 

The application has been developed for S60 2nd Edition (S60 2.6 to be precise), but Skype are working on a 3rd Edition product which would make sense given the WiFi available in the N80, and Eseries handsets.

 

We'll be covering more on Skype's plan for mobile in a later write up.

http://img150.imageshack.us/img150/8571/skype32cw.th.jpg http://img150.imageshack.us/img150/1153/skype44hs.th.jpg

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/Skype_running_on_Nokia_66880_S60_Handset.php

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

HellOO:worry: poli isixia epese edw.....

 

mipos kata tyxh kapios xristis mac osx exei brei to salling clicker spasmeno giati distixos den exw karta gia to agorasw apo to inetrnet..??

 

eyxareistw!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

HellOO:worry: poli isixia epese edw.....

 

mipos kata tyxh kapios xristis mac osx exei brei to salling clicker spasmeno giati distixos den exw karta gia to agorasw apo to inetrnet..??

 

eyxareistw!!!

 

Έχω βρει... αλλά τα δοκίμασα και δεν δουλεύει όπως θα έπρεπε... Δεν κρατάει δηλαδή το "σπάσιμο" και κάθε φορά που ανοίγεις το mac θέλει όλη την διαδικασία από την αρχή...

Αν θέλεις βέβαια μπορώ να στο στείλω να το δοκιμάσεις, μήπως και είσαι ποιό τυχερός...

Link to comment
Share on other sites

:polarbear: :cat: :polarbear: :cat:

 

Kapoios filos thymamai oti eixe provlima me to ControlFreak

afou den tou emfanize to video pou evlepe apto PC tou sto kinhto...

 

Nomizw pws kserw ti eprepe na eftaige!

 

Tha prepei sto Winamp :Options->Preferences->...->General Preferences->Video

na einai apenergopoihmenh h epilogh: "Allow hardware video overlay (recommended -- best performance)"

Link to comment
Share on other sites

kalhspera..ekana egkatastash to full screen caller sto nokia n70. polu kalo apla se oses epafes den exw photo na prosthesw mou bgazei mia proepilogh akurh.ginetai na apenergopoihsw auth thn epilogh me kapoio tropo?
Link to comment
Share on other sites

kalhspera..ekana egkatastash to full screen caller sto nokia n70. polu kalo apla se oses epafes den exw photo na prosthesw mou bgazei mia proepilogh akurh.ginetai na apenergopoihsw auth thn epilogh me kapoio tropo?

 

Στο 6630 που εχω την 3.02 εχει επιλογη στα (setings>picture>defauld image) εκει τους λες τι επιλογη θελεις η no image...

 

Και μετα πας στο pictures και πας δεξια στο defauld και αν εχεις πει να σου δειχνει βαζεις οτι θες...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις να μου πει αν υπαρχει καποιο προγραμα για το Ν70 που οταν με καλουνε να βλεπω βιντεο?Εχω το SmartCom Pro V2.00 αλλα δουλευει μονο με φωτο οταν το βαζω στην λειτουργεια του βιντεο δεν κανει τιποτα.Παρακαλω οποιος ξερει κατι να βοηθησει!Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις να μου πει αν υπαρχει καποιο προγραμα για το Ν70 που οταν με καλουνε να βλεπω βιντεο?Εχω το SmartCom Pro V2.00 αλλα δουλευει μονο με φωτο οταν το βαζω στην λειτουργεια του βιντεο δεν κανει τιποτα.Παρακαλω οποιος ξερει κατι να βοηθησει!Ευχαριστω

ψαξε για το videotones νομιζω πως ετσι λεγεται

Link to comment
Share on other sites

To ειχα βαλει και αυτο αλλα δεν λειτουργουσε στο Ν70!Η εγκατασταση εγινε αλλα δεν μπορουσα να το κανω ΟΝ ενω οι αλλες λειτουργιες του ανοιγανε το Active με τιποτα!Και το χειροτερο οταν το ειχα κανει απεγκατασταση αυτο εξακολουθουσε να ητανε μεσα στο κινιτο ωσπου εκανα φορματ και βγηκε!Κατι αλλο ξερει κανεις που να ειναι δοκιμασμενο?
Link to comment
Share on other sites

To ειχα βαλει και αυτο αλλα δεν λειτουργουσε στο Ν70!Η εγκατασταση εγινε αλλα δεν μπορουσα να το κανω ΟΝ ενω οι αλλες λειτουργιες του ανοιγανε το Active με τιποτα!Και το χειροτερο οταν το ειχα κανει απεγκατασταση αυτο εξακολουθουσε να ητανε μεσα στο κινιτο ωσπου εκανα φορματ και βγηκε!Κατι αλλο ξερει κανεις που να ειναι δοκιμασμενο?

παλια ειχα ενα που ηταν για το 6670 και το χα βαλει στο 7610 και επαιζε μια χαρα. λεγοταν callvideo6670 (κατι τετοιο), αλλα θυμαμαι οτι οταν ξαναπροσπαθησα να το βρω στο ιντερνετ μου βγηκε λιγο η πιστη. το καλο μ'αυτο ειναι οτι παιζει τον ηχο που χεις ορισει και οχι του βιντεο.

 

ακομη υπαρχει και το psiloc vision.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!

Είμαι νέος στο forum όπως βλέπετε.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει, πώς θα εγκαταστήσω το "Εορτολόγιο" στο κινητό μου; (Αν γίνετε φυσικά.) Έχω της NOKIA το N70.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!

Είμαι νέος στο forum όπως βλέπετε.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει, πώς θα εγκαταστήσω το "Εορτολόγιο" στο κινητό μου; (Αν γίνετε φυσικά.) Έχω της NOKIA το N70.

Θα το μεταφέρεις στην κάρτα μνήμης του κινητού μέσω ενός card reader.

Στη συνέχεια θα πας στη <<Διαχείρηση αρχείων>> και συγκεκριμένα στην κάρτα μνήμης.

Θα μπεις στον φάκελο <<Εορτολόγιο>> και μετά θα ανοίξεις το .jar αρχείο που θα βρεις εκεί.Τα υπόλοιπα είναι αυτονόητα.

Link to comment
Share on other sites

ti na kanw gia na doulepsei to opera 8.51 sto n70 mou?ipothithetai oti paizei alla se mena oxi.kapote douleue alla de thumamai me pio firmware.twra exw to teleutaio.palia akousa oti kati me ta unicodes paizotan.opoios mporei na me voithhsei as to kanei!
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

[upd] MumSMS for N90 and N70

Have you ever had bad experience that your confidential SMS/MMS was seen by unwanted eyes? MumSMS+ by Mumcode Software is a smart powerful software which offers you an easy way to protect your private and confidential messages in your mobilephone. All your sensitive SMS/MMS including sent,received and draft messages can be hidden automatically by choosing a proper profile. All your hidden messages are kept in good order and can be read only with right password. This new release is for N90 and N70 phones, version for older S60 models is available here.

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=1615&faq=5

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τελικα επειδη μπερδευτηκα....Υπαρχει ogg player για Ν70?Και που τον βρισκω?Αν καποιος τον εχει ας τον στειλει στο zisgr@yahoo.gr. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τελικα επειδη μπερδευτηκα....Υπαρχει ogg player για Ν70?Και που τον βρισκω?Αν καποιος τον εχει ας τον στειλει στο zisgr@yahoo.gr. Ευχαριστω

Αν πας μια-δυο σελιδες πισω θα το βρεις

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει ποιες ρυθμισεις ειναι οι καλυτερες για να μετατρεπω τα mp3 σε ogg χωρις να χανεται η ποιοτητα, να μικραινει το μεγεθος και να ακουγεται καλα στα κινητα;
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει ποιες ρυθμισεις ειναι οι καλυτερες για να μετατρεπω τα mp3 σε ogg χωρις να χανεται η ποιοτητα, να μικραινει το μεγεθος και να ακουγεται καλα στα κινητα;

στα 96kbps πιστευω δε θα'χεις προβλημα. και στερεο φυσικα. τωρα, αν εχεις πολυ μουσικο αυτι, θα χρειαστεις μεγαλυτερο bitrate :)

κανε και μια δοκιμη να δεις με το ιδιο τραγουδι σε διαφορετικο bitrate.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του igo office premier είναι συμβατή με το ν70; Βάζω την 2.13, υποτίθεται ότι κάνει εγκατάσταση αλλά μετά δεν υπάρχει πουθενά στο τηλέφωνο!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω εγκαταστήσει το Camera FX Pro v2.60 στο 6680 μου,και τις νεότερες εκδόσεις τους που βρήκα *****ed απο το iphone,και όταν το ανοίγω μου γράφει trial ends in 1day.Οταν πάω να βάλω κωδικό δεν τον δέχεται.Γνωρίζει κάποιος κάποιον κωδικό για αυτή την εφαρμογή,γιατί δεν μπορώ να τραβήξω φωτογραφία με τις δυνατότητες του προγράμματος;
george cc
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να φτιαξεις ενα φακελο office η γραφειο στo μενου λογικα μετα την εγκατασταση πρεπει να ειναι μεσα.

Υπάρχει φάκελος αλλα δεν τα βάζει μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω εγκαταστήσει το Camera FX Pro v2.60 στο 6680 μου,και τις νεότερες εκδόσεις τους που βρήκα *****ed απο το iphone,και όταν το ανοίγω μου γράφει trial ends in 1day.Οταν πάω να βάλω κωδικό δεν τον δέχεται.Γνωρίζει κάποιος κάποιον κωδικό για αυτή την εφαρμογή,γιατί δεν μπορώ να τραβήξω φωτογραφία με τις δυνατότητες του προγράμματος;

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να ανοίξεις την εφαρμογή μία φορά και εν συνεχεία να επανεκκινήσεις το κινητό τηλέφωνο.

Λογικά το πρόγραμμα θα ξεκλειδωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...