Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)πεστε μου προγραμμα για backup επαφων της προκοπης(να πιανει ολα τα στοιχεια των επαφων)οπως το contacts manager που ειχα στο Ν70...να ναι δοκιμασμενο ρε παιδια...το μπακαπ στην καρτα μνημης το φοβαμαι...pc suite εχω παψει να χρησιμοποιοω εδω και 2 χρονια

Aυτό που ψάχνεις είναι το contacts manager 3.01.

 

Eίναι η μοναδκή εφαρμογή για symbian 9 συσκευές που σώζει ομάδες, προεπιλογές, μικρογραφίες αλλά, το σημαντικότερο, και μετονομασμένες ετικέτες. Το pc suite αλλά και η εφαρμογή αντιγραφής των επαφών στην κάρτα μνήμης, έχουν αυτή την απαράδεκτη έλλειψη.

 

Σου προτείνω να εγκαταστήσεις την εφαρμογή στην μνήμη τηλεφώνου, να κάνεις back up στην μνήμη τηλεφώνου επίσης, και μετά με έναν file explorer να πάρεις το αρχείο και να το μεταφέρεις εκεί που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μας προσεχεις ,λιγο ποιο πανω αναφερθηκε,σε εφαγαν για 2 λεπτα :p :tease:

 

Και οι αλλαγες :

0.98 - folders bookmarks (key shortcuts), find next in text editor, Green key sends file by BT, Shift+page up/down marking

 

lool...αν κάνεις και άλλα πράγματα μαζί με το reply και σου παίρνει η απάντηση κανά 5 λεπτο αυτά παθαίνεις..:happy::p

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου εξηγησει καποιος πως γεινετε να βαλω σε λειτουργια αυτο το AniSymbGR :confused: γιατι δεν ξερω Αγγλικα και δεν μπορω να καταλαβω :O

(αν μπορει καποιος να ανεβασει ενα αρχειο σε rapidshare και να εχει μεσα οτι χρειαζετε μαζι με της οδηγειες! :up: )

 

Κατέβασε αυτά και εγκατέστησε τα στην μνήμη του τηλ σου!

 

http://rapidshare.com/files/17287247/phyton_i_anisimb.zip

 

τα logo αποθηκεύονται στο C:\System\Apps\AniSimb\Logo

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δυστυχώς το συγκεκριμένο πρόγραμμα κάνει μπίπ(έχω Ν73) και πολύ δυνατά μάλιστα.

Το δοκίμασα πρίν λίγο. :( :( :(

Και μένα κάνει δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτά και εγκατέστησε τα στην μνήμη του τηλ σου!

 

http://rapidshare.com/files/17287247/phyton_i_anisimb.zip

 

τα logo αποθηκεύονται στο C:\System\Apps\AniSimb\Logo

Καταρχην σε ευχαριστω για την απαντηση :)

εκανα οτι μου ειπες μετα τι κανω? :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας προσεχεις ,λιγο ποιο πανω αναφερθηκε,σε εφαγαν για 2 λεπτα :p :tease:

 

Και οι αλλαγες :

0.98 - folders bookmarks (key shortcuts), find next in text editor, Green key sends file by BT, Shift+page up/down marking

 

Και μια που το θίξαμε, κανένα νέο από την υπόθεση με τον FExplorer έχουμε? :confused:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Και μια που το θίξαμε, κανένα νέο από την υπόθεση με τον FExplorer έχουμε? :confused:

 

Τιποτα ακομη :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Hi,

regular version of X-Plore will be availible in few days.

 

Best regards,

Lonely Cat Games team

 

 

Μολις πηρα απαντηση απο lonelycatgames για το ποτε θα βγει τελικη εκδοση του xplore.Ρωτησα και αν προκειται να δουμε εναν file manager που θα δειχνει τα παντα οπως γινοτανε με τις προηγουμενες os αλλα εδω δεν πηρα απαντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το X-plore θα είναι μάλλον η πρώτη series 60 εφαρμογή που θα αγοράσω. Η έκδοση 0.98 είναι καταπληκτική. Πλέον, σταμάτησα να περιμένω πότε θα βγεί ο feplorer. Αναμένω την κυκλοφορία του Xplore 1.00.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σε ευχαριστω για την απαντηση :)

εκανα οτι μου ειπες μετα τι κανω? :O

 

Εγκατέστησε τα 5 αρχεία sis που υπάρχουν στο φάκελο και μετά θα τρέξεις το Anisymbia! Θα επιλέξεις το Logo που θέλεις και θα βγείς απο το μενού πατώντας το πλήκτρο μενού και όχι το έξοδος γιατί θα κλείσει την εφαρμογή!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Το X-plore θα είναι μάλλον η πρώτη series 60 εφαρμογή που θα αγοράσω. Η έκδοση 0.98 είναι καταπληκτική. Πλέον, σταμάτησα να περιμένω πότε θα βγεί ο feplorer. Αναμένω την κυκλοφορία του Xplore 1.00.

 

Ξέρουμε αν η έκδοση 1.00 θα λύνει το πρόβλημα με την προσβασιμότητα στους φακέλους συστήματος και στις διεργασίες του συστήματος για το OS9???

Πάντως στη σελίδα αυτή: http://www.lonelycatgames.com/?app=xplore αναφέρεται μόνο η έκδοση 0.98. Μακάρι οι μέχρι τώρα περιορισμοί να αρθούν με την καινούργια έκδοση, γιατί τότε θα πρόκειται για ένα πραγματικά λαμπρό πρόγραμμα.

 

Από όσα βλέπω στην παραπάνω σελίδα, να υποθέσω ότι η έκδοση 1.00 θα κυκλοφορήσει κανονικά και για OS 6/7/8????

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν η έκδοση 1.00 θα λύνει το πρόβλημα με την προσβασιμότητα στους φακέλους συστήματος και στις διεργασίες του συστήματος για το OS9???

Πάντως στη σελίδα αυτή: http://www.lonelycatgames.com/?app=xplore αναφέρεται μόνο η έκδοση 0.98. Μακάρι οι μέχρι τώρα περιορισμοί να αρθούν με την καινούργια έκδοση, γιατί τότε θα πρόκειται για ένα πραγματικά λαμπρό πρόγραμμα.

 

Από όσα βλέπω στην παραπάνω σελίδα, να υποθέσω ότι η έκδοση 1.00 θα κυκλοφορήσει κανονικά και για OS 6/7/8????

για τα παλιοτερα s60 το X-plore εχει επιλογη restart, task viewer, process viewer...

φοβαμαι οτι τουλαχιστον το restart δε θα το δουμε, γιατι πρεπει να σκοτωσει μια εφαρμογη που βρισκεται σε κρυφους φακελους, οποτε οσο δε βλεπουμε τους κρυφους φακελους, δε βλεπουμε και restart..ετσι καταλαβαινω εγω :)

Link to comment
Share on other sites

Πως αποθηκευονται όμως? Με αυτή την μορφή "69χχχχχχχχ(χχχ).amr"?

 

Αυτό το κακό να μην είχε...

Επειδή το έχω συνέχεια να γράφει και ανα τακτά χρονικά διαστήματα περνάω τις ηχογραφήσεις στο pc, θέλω να βλέπω τον αριθμό αυτού που με κάλεσε ή κάλεσα. Αν φαίνεται "call 1.amr" δεν θα βγάλω άκρη ποτέ :(

 

Εμένα δυστυχώς το συγκεκριμένο πρόγραμμα κάνει μπίπ(έχω Ν73) και πολύ δυνατά μάλιστα.

Το δοκίμασα πρίν λίγο. :( :( :(

 

Και μένα κάνει δυστυχως

 

Λοιπόν παίδες...κάνετε ΟΛΟΙ λάθος!:p Το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι το καλύτερο και δουλεύει ΑΨΟΓΑ και χωρίς "μπιπ" στο Ν73 (το music edition έχω με το τελευταίο firmware, αν και δεν νομίζω να έχει διαφορά στο απλό Ν73)

Προφανώς δεν κάνατε σωστά το setup , γι ' αυτό και σας κάνει "Μπιπ" , σας κορνάρει να το αγοράσετε!

Να βρείτε από τα γνωστά shops την έκδοση "Ultimate Portable Ultimate Voice Recorder v3.01" που έχει μέσα το "UltimateVoiceRecorder v3_01_1.sis" και το "UltimatePortable.Ultimate.Voice.Recorder.v3.01.S60v3.SymbianOS9.1.Incl.keygεν.Patch-BiNPDA.sis"

Βάζετε το πρώτο sis και μετά το δεύτερο! Στις εφαρμογές μετά θα δείτε 2 αρχεία , το Ultimate VR και το UVR Kεygen , πατήστε το δεύτερο και θα σας "φτιάξει" έναν αριθμό (σε κάθε κινητό διαφορετικό- ανάλογα το ΙΜΕΙ) , γράψτε τον αριθμό κάπου!

Ανοίξτε το Ultimate VR , πάτε options-register και βάλτε τον αριθμό (τέρμα τα "μπιπ")

Μετά βάλτε settings , στο storage options βάλτε την κάρτα μνήμης, στο automatic mode κάντε το ΟΝ ( έτσι θα σας ρωτάει μετά απο κάθε τηλ. αν θέλετε ν' αποθηκευτεί η συνομιλία... αν πατήσετε ΝΑΙ τότε μπορείτε να μετονομάσετε το call.amr σε (π.x.) Βασίλης.amr - το λέω για σένα PcMan που κάνεις πολλές κλήσεις και φοβάσαι μην μπερδέψεις τις κλήσεις)

Επίσης στο hidden mode μπορείτε να αλλάξετε τις ρυθμίσεις για να μην φαίνεται το εικονίδιο του προγράμματος στην αρχική οθόνη ( εγώ για παράδειγμα το έχω στο "when idle" και αν και "τρέχει" το πρόγραμμα ΔΕΝ φαίνεται πουθενά!

Έχει και επιλογή autostart αν θέλετε να ξεκινάει με το άνοιγμα του κινητού! Έχει πολλές ρυθμίσεις , πειραματιστήτε και θα το φέρετε στα μέτρα σας!

Ααα, και δεν "τρώει" σχεδόν καθόλου μνήμη!

*το UVR Kεygen που έχει δημιουργηθεί , μπορείτε να το κάνετε unistall στο τέλος μιας και δεν χρειάζεται ! Απλά κρατήστε τον αριθμό κάπου , μπας και μετά απο καμιά αναβάθμιση firmware σας ξαναζητήσει τον αριθμό για register!

Αυτά.... :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα προγραμματάκι για n73 που να μετράει τον συνολικό χρόνο κλήσεων(εισερχομένων-εξερχομένων) και να έχει και μετρητή sms?Και επίσης μπορεί κάποιος να προτείνει έναν καλό mp3 player?
VaiosZ
Link to comment
Share on other sites

για τα παλιοτερα s60 το X-plore εχει επιλογη restart, task viewer, process viewer...

φοβαμαι οτι τουλαχιστον το restart δε θα το δουμε, γιατι πρεπει να σκοτωσει μια εφαρμογη που βρισκεται σε κρυφους φακελους, οποτε οσο δε βλεπουμε τους κρυφους φακελους, δε βλεπουμε και restart..ετσι καταλαβαινω εγω :)

 

Αν κρίνω από τον FExplorer στο 3230 μου, αν κάνω kill στην task "Τηλέφωνο" κάνει restart. Φαντάζομαι κάτι ανάλογο δε γίνεται με το OS9 γιατί δεν μπορείς να δεις tasks και processes με κάποιον από τους browsers που κυκλοφορούν. Ελπίζω το X-plore να αλλάξει την κατάσταση, αρκεί η μαμά Symbian να το επιτρέψει. Ειδάλλως, αν συνεχιστούν να αυξάνονται κάτι τέτοιοι περιορισμοί, προβλέπω κάποιοι από τους αναποφάσιστους υποψήφιους αγοραστές που προτίθενται να αγοράσουν smartphone, να στρέφονται προς άλλα λημέρια (βλέπε Windows Mobile)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μετά βάλτε settings , στο storage options βάλτε την κάρτα μνήμης, στο automatic mode κάντε το ΟΝ ( έτσι θα σας ρωτάει μετά απο κάθε τηλ. αν θέλετε ν' αποθηκευτεί η συνομιλία... αν πατήσετε ΝΑΙ τότε μπορείτε να μετονομάσετε το call.amr σε (π.x.) Βασίλης.amr - το λέω για σένα PcMan που κάνεις πολλές κλήσεις και φοβάσαι μην μπερδέψεις τις κλήσεις)

Μα δεν θέλω να με ρωτάει καν και δεν θέλω να ονομάζω τίποτα.. Θέλω η κλήση να ονομάζεται αυτόματα σε "6912345678.amr" αλλά απ ότι βλέπω δεν γίνεται.. Ας ελπίσουμε να το κάνουν σε κάποιο καινούριο πρόγραμμα...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θέλω να με ρωτάει καν και δεν θέλω να ονομάζω τίποτα.. Θέλω η κλήση να ονομάζεται αυτόματα σε "6912345678.amr" αλλά απ ότι βλέπω δεν γίνεται.. Ας ελπίσουμε να το κάνουν σε κάποιο καινούριο πρόγραμμα...

 

Μα είναι απλά τα πράγματα... δεν χρειάζονται καμιά αλλαγή! Με το που τελειώνεις τη κλήση , σε ρωτάει αν θες ν' αποθηκεύσεις την κλήση , πατάς "ναι" και σου εμφανίζει το Call1 και είναι έτοιμο για διόρθωση κατευθείαν- το λέω γιατί προφανώς βαριέσαι :p και νομίζεις ότι πρέπει να βρεις το αρχείο από μέσα και να το κάνεις rename κτλ κτλ. Δεν θέλει κόπο , απλά κατευθείαν γράφεις το όνομα αυτού που σε πήρε- ή ακόμα και το θέμα της συζήτησης!

Όσο για το "6912345678.amr" , δεν θα ήταν άσχημο να το έχει.... αλλά γι' αυτό σου δίνει και την δυνατότητα να το ονομάσεις κατευθείαν , για να ξέρεις και με ποιον μίλησες!

Ίσως σε μελλοντική έκδοση κάνουν αυτό που θες, λες να τους στείλουμε κάνα mail να τους δώσουμε την ιδέα?:happy:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε panosz75 το profimail για Os9.1 το εχω αλλα δεν εχει αποστολει για mms εχει μονον για e-mail για bluetooth και για infrared και επεισεις το profimail για Os9.1 δεν εχει το ProfiExplorer αλλα απλος μεσα στο profimail εχει την επειλογη file explorer!
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι απλά τα πράγματα... δεν χρειάζονται καμιά αλλαγή! Με το που τελειώνεις τη κλήση , σε ρωτάει αν θες ν' αποθηκεύσεις την κλήση , πατάς "ναι" και σου εμφανίζει το Call1 και είναι έτοιμο για διόρθωση κατευθείαν- το λέω γιατί προφανώς βαριέσαι :p και νομίζεις ότι πρέπει να βρεις το αρχείο από μέσα και να το κάνεις rename κτλ κτλ. Δεν θέλει κόπο , απλά κατευθείαν γράφεις το όνομα αυτού που σε πήρε- ή ακόμα και το θέμα της συζήτησης!

Όσο για το "6912345678.amr" , δεν θα ήταν άσχημο να το έχει.... αλλά γι' αυτό σου δίνει και την δυνατότητα να το ονομάσεις κατευθείαν , για να ξέρεις και με ποιον μίλησες!

Κατάλαβα τι λες αλλά ΔΕΝ ΘΕΛΩ να πατάω τίποτα.. Χτυπάει, το σηκώνω, μιλαώ, το κλείνω, το βάζω στην τσέπη και τέλος :p

Ίσως σε μελλοντική έκδοση κάνουν αυτό που θες, λες να τους στείλουμε κάνα mail να τους δώσουμε την ιδέα?:happy:

Καλή ιδέα αλλά πιός θα γράψει το e-mail? Εγώ δεν ξέρω καλά αγγλικά..

 

 

Αυτό που σου λέω με το να ονομάζεται έτσι υπάρχει και το έχω στο ν70 μου. Το call recorder το κάνει αυτόματα και την έχω καταβρεί.

Τωρα αν πάρω κανα ν95 όπως σκέφτομαι θα απογοητευτώ πάρα πολύ απο αυτό....

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

για δες εδω

xxxxxxxxxxxxx

 

 

Το έχω διαβάσει αυτό αλλά δεν λειτουργεί το cr*** του.Γι'αυτό ρωτάω,μήπως γνωρίζετε κάτι άλλο;

 

Το FScaller,όταν κάνεις επανεκκίνηση το τηλέφωνο,δε φορτώνεται αυτόματα;Πρέπει να το ανοίξεις χειρικίνητα;

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε τα 5 αρχεία sis που υπάρχουν στο φάκελο και μετά θα τρέξεις το Anisymbia! Θα επιλέξεις το Logo που θέλεις και θα βγείς απο το μενού πατώντας το πλήκτρο μενού και όχι το έξοδος γιατί θα κλείσει την εφαρμογή!

 

Τα καταφερα απλα ειχα μπερδευτει και εβαζα τα PNG χυμα μεσα στο φακελο logo :O

Τωρα το προβλημα ειναι οτι μου δουλευει μονο το life τα αλλα οχι :(

Tι πρεπει να κανω? :confused:

(αυτο που εκανα εγω αλλα δεν ειχε αποτελεσμα μπηκα μεσα στο setting.txt που υπαρχει μεσα στο φακελο logo και εκει που εγραφε Life το εκανα Skull αλλα παλι δεν ειχα κανενα αποτελεσμα :rolleyes: )

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα απλα ειχα μπερδευτει και εβαζα τα PNG χυμα μεσα στο φακελο logo :O

Τωρα το προβλημα ειναι οτι μου δουλευει μονο το life τα αλλα οχι :(

Tι πρεπει να κανω? :confused:

(αυτο που εκανα εγω αλλα δεν ειχε αποτελεσμα μπηκα μεσα στο setting.txt που υπαρχει μεσα στο φακελο logo και εκει που εγραφε Life το εκανα Skull αλλα παλι δεν ειχα κανενα αποτελεσμα :rolleyes: )

 

 

Πήγαινε εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593&page=136

και διάβασε το post #2716!

 

Α, και να μην ξεχάσω, μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε logo θέλεις αρκεί να το μετατρέψεις στην ανάλογη διάσταση για την οθόνη του κιν σου!

 

Υ.Γ.: Εγώ το settings όταν το πείραξα δεν μου δούλευε καθόλου η εφαρμογή και αναγκάστηκα και την ξαναεγκατέστησα!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τι έφταιγε!

Περνούσε και το Thumbs.db το οποίο κολλούσε την εφαρμογή!

 

Πήγαινε εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593&page=136

και διάβασε το post #2716!

 

Α, και να μην ξεχάσω, μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε logo θέλεις αρκεί να το μετατρέψεις στην ανάλογη διάσταση για την οθόνη του κιν σου!

 

Υ.Γ.: Εγώ το settings όταν το πείραξα δεν μου δούλευε καθόλου η εφαρμογή και αναγκάστηκα και την ξαναεγκατέστησα!

 

Δηλαδει τι πρεπει να κανω παλη δεν καταλαβα.. :( :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...