Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To rotateMe v2.0 οταν το κανω εγκατασταση στο κινητο μου Ν73 δεν ανοιγει ενω η v1.21 ανοιγη κανονικα.. στο δικο σας Ν73 η v2.0 ανοιγει?

 

να σου κάνω μια ερώτηξη...παιζει η εφαρμ. στο ν73;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η v1.21 ανοιγει κανονικα αλλα η v2.0 οχι, ελπιζω να μην εχουν διαφορες.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Η v1.21 ανοιγει κανονικα αλλα η v2.0 οχι, ελπιζω να μην εχουν διαφορες.. :)

 

Δεν ξέρω τι κάνει η v.1.21, αλλά η v.2.0, εφόσον δεν υπάρχει στο Ν73 το buld in accelometer, κάνει τα εξής:

 

Rotate with hotkey: Press 'Edit' + 'Dial' to switch between landscape and portrait modes.

Rotate by launching: Launch the application to rotate the screen. (as on nokia E60)

http://www.bysamir.fr/rotateme/

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και κατι free.

Κάθε παρασκευή μπορούμε να κατεβάζουμε ένα free app/game από το handago.

Καντε ένα απλό registration.

Αυτή την παρασκευή δίνουν τσάμπα το LCG Jokebox.Άρα βάζοντας την εφαρμογή full έχοyμε lifetime updates:lol:

Γρήγοραααααα

 

Καθε παρασκευη αυτο? Yeah!!!:w00t::w00t::up::up::yahoo::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

η 2 εκδοση ειναι για το ν95 και οσες συσκευες εχουν ενσωματομενο τον αισθητηρα,απο την αλλη η 1.2 μας παρεχει τη δυνατοτητα μεσω συντομευσης σε ενα πληκτρο και αφορα συσκευες χωρις τον αισθητηρα επιταχυνσης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κάνει η v.1.21, αλλά η v.2.0, εφόσον δεν υπάρχει στο Ν73 το buld in accelometer, κάνει τα εξής:

 

Rotate with hotkey: Press 'Edit' + 'Dial' to switch between landscape and portrait modes.

Rotate by launching: Launch the application to rotate the screen. (as on nokia E60)

http://www.bysamir.fr/rotateme/

 

Διορθώστε με αν κάνω λάθος:

Το πλήκτρο "Edit" (pencil) το έχουν όλα τα S60 3rd Edition??? ;)

 

Μπορείς να αλλάξεις το συνδυασμό πλήκτρων που θα κάνουν την αλλαγή (μέσω hotkey)???

 

Αν όχι, τότε τηλέφωνα όπως 6290, 6120, Ν81 κλπ δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν την εναλλαγή από portrait σε lanscape και αντίστροφα μέσω hotkey, αλλά πρέπει να ενεργοποιήσουν την εφαρμογή και να κάνουν την αλλαγή χειροκίνητα, πράγμα που παίρνει περισσότερο χρόνο. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Διορθώστε με αν κάνω λάθος:

Το πλήκτρο "Edit" (pencil) το έχουν όλα τα S60 3rd Edition??? ;)

 

Μπορείς να αλλάξεις το συνδυασμό πλήκτρων που θα κάνουν την αλλαγή (μέσω hotkey)???

 

Αν όχι, τότε τηλέφωνα όπως 6290, 6120, Ν81 κλπ δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν την εναλλαγή από portrait σε lanscape και αντίστροφα μέσω hotkey, αλλά πρέπει να ενεργοποιήσουν την εφαρμογή και να κάνουν την αλλαγή χειροκίνητα, πράγμα που παίρνει περισσότερο χρόνο. ;)

 

Δεν είμαι σίγουρος και εγώ, αλλά πιστεύω πως όπως και οι λειτουργίες του pencil έχουν μοιραστεί σε άλλα πλήκτρα, έτσι και στη συγκεκριμένη εφαρμογή, το ρόλο του pencil θα τον παίζει κάποιο άλλο πλήκτρο. πχ αστεράκι κλπ.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Οι λειτουργίες του pencil έχουν μοιραστεί σε άλλα πλήκτρα (συγκεκριμένα στα πλήκτρα "*" και "#" καθώς και στο menu "options" στο αριστερό softkey), αλλά δεν λειτουργούν με αυτό τον τρόπο εγγυημένα όλες οι εφαρμογές.

Όποιος το τσεκάρει ας μας πει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και κατι free.

Κάθε παρασκευή μπορούμε να κατεβάζουμε ένα free app/game από το handago.

Καντε ένα απλό registration.

Αυτή την παρασκευή δίνουν τσάμπα το LCG Jokebox.Άρα βάζοντας την εφαρμογή full έχοyμε lifetime updates:lol:

Γρήγοραααααα

 

Λίγο χλωμό το κόβω, εφαρμογές που κανονικά τις πληρώνεις να στις δίνουν τσάμπα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως βρισκω μονο την Unsigned Version του RotateMe 1.21 :(

Εχει καποιος link για το "ραγισμενο" ;;;

Oλες οι εκδωσεις του RotateMe ειναι Unsigned και ειναι free

παιδια, ξερει κανεις που μπορω να βρω το "S60 Flash xp theme"; θεωρω πως ειναι εφαρμογη και οχι θεμα και γι αυτο το εβαλα εδω..

Mηπως ψαχνεις το themediy? εαν ψαχνεις αυτο κατεβασε το απο εδω

Λίγο χλωμό το κόβω, εφαρμογές που κανονικά τις πληρώνεις να στις δίνουν τσάμπα.

Μπορει να εχεις δικιο..

Αλλα εαν καποιος το κατεβασε ας μας ανεβασει το αρχειο γιατι λογικα θα κανει και στο κινητο μας :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη που να μπορει να συνδεθει το κινητο (6290) στο internet μεσω bluetooth απο το pc?

 

Εχω ψαξει αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

www.ktmhellasclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη που να μπορει να συνδεθει το κινητο (6290) στο internet μεσω bluetooth απο το pc?

 

Εχω ψαξει αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι.

 

Εγω καταφερα και συνδεσα το Ν73 μου μετα απο πολυ κοπο με το Hiisi1.6.3 :)

θα το βρεις στο γνωστο μαγαζακι......

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια, ξερει κανεις που μπορω να βρω το "S60 Flash xp theme"; θεωρω πως ειναι εφαρμογη και οχι θεμα και γι αυτο το εβαλα εδω..

 

Μήπως ψάχνεις το Best XP theme?

Θα ήταν κορυφαία εφαρμογή αν δούλευε σωστά.

Μπορείς να την βρείς εδώ αφού κάνεις εγγραφή:

 

 

Μπορει να εχεις δικιο..

Αλλα εαν καποιος το κατεβασε ας μας ανεβασει το αρχειο γιατι λογικα θα κανει και στο κινητο μας :)

 

Δεν τη δοκίμασα ακόμη την εφαρμογή. Eίναι το LCGJukebox.

Σας τη στέλνω αλλά δεν ξέρω αν θα δουλεύει γιατί πριν την κατεβάσω έδωσα το IMEI μου.

http://rapidshare.com/files/68757768/LCGJukebox_S60_3rd.sisx.html

 

edit--> Αν είναι καλός player πείτε μου να το εγκαταστήσω και εγώ:p

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ψάχνεις το Best XP theme?

Θα ήταν κορυφαία εφαρμογή αν δούλευε σωστά.

Μπορείς να την βρείς εδώ αφού κάνεις εγγραφή:

 

 

 

 

Δεν τη δοκίμασα ακόμη την εφαρμογή. Eίναι το LCGJukebox.

Σας τη στέλνω αλλά δεν ξέρω αν θα δουλεύει γιατί πριν την κατεβάσω έδωσα το IMEI μου.

http://rapidshare.com/files/68757768/LCGJukebox_S60_3rd.sisx.html

 

edit--> Αν είναι καλός player πείτε μου να το εγκαταστήσω και εγώ:P

 

θα πρεπει να τραβαει μπαταρια και μνημη full ε?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να τραβαει μπαταρια και μνημη full ε?

 

Λογκά κυρίως μπαταρία αφού αν κατάλαβα καλά είναι σα να έχεις συνέχεια ανοιχτό το flash lite.

 

Θεωρώ αυτές τις εφαρμογές απλά εφετζίδικες και ανούσιες.

Όπως και το rotate me που το εγκατέστησα μόνο και μόνο για να μη μου πρήζουν τα @@ με το i-phone:p

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα αλλα δεν βγαζω ακρη.

 

Mηπως μπορεις να μου πεις πω θα το κανω να δουλεψει?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

www.ktmhellasclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω καταφερα και συνδεσα το Ν73 μου μετα απο πολυ κοπο με το Hiisi1.6.3 :)

θα το βρεις στο γνωστο μαγαζακι......

Mπορεις να φτιαξεις ενα οδηγο :)

 

Y.Γ.

@Boss82 τωρα κατεβαζω καποιο αλλο αρχειο απο rapidshare θα το δοκιμασω αργοτερα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα αλλα δεν βγαζω ακρη.

 

Mηπως μπορεις να μου πεις πω θα το κανω να δουλεψει?

 

Για ποιά εφαρμογή μιλάς τώρα;:confused:

 

Αν λες για το Best XP theme σου είπα δεν το έχω εγκαταστήσει, αλλά απότι βλέπω θέλει το Adobe Flash Lite 2.1

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Λίγο χλωμό το κόβω, εφαρμογές που κανονικά τις πληρώνεις να στις δίνουν τσάμπα.

 

Πιστεψε με, εγω πηγα και την κατεβασα και ειναι 100% δωρεαν και 100% working!!!

Link to comment
Share on other sites

edit--> Αν είναι καλός player πείτε μου να το εγκαταστήσω και εγώ:p

Μολης το εκανα εγκατασταση αλλα οταν το ανοιξεις πρεπει να συνδεθεις για να δουν εαν εισαι αυτος που το κατεβασε οποτε δεν λειτουργει σε ολους αλλα μονο στο κινητο σου.

 

Σαν player προσωπικη μου γνωμη ειναι ο καλυτερος γιατι:

1. εχει την επιλογη sleep timer

2. εχει την επιλογη play folder

3. εχει equalizer

4. και ειναι και στα Ελληνικα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με, εγω πηγα και την κατεβασα και ειναι 100% δωρεαν και 100% working!!!

 

παιδιά απλά κάνοντας registration στο site δίνεις το Imei του κινητού σου και μέσω αυτού σου παρέχουν ένα κωδικό για να κάνεις full την trial έκδοση που κατεβάζεις από το site..

 

δουλεύει μία χαρά η συγκεκριμένη εφαρμογή.. και δεν είναι σπασμένη..;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Itchrist86 ευχαριστώ πολύ για το Windows Live Messenger!! Μου δουλεύει μια χαρα!! Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο. Όσοι έχουν κινητά με WiFi και μπαίνουν στο Internet, MSN...καλό δεν θα ήταν να έχουν ένα πρόγραμμα σαν το F-Secure Mobile Security για προστασία? Και κάτι τελευταίο. Αν θέλουμε να "καθαρίσουμε" το κινητό μας από τα πάντα,(ξέρετε,όπως είναι όταν το πρωτοπαίρουμε, με το που το βγάζουμε από το κουτί του που δεν έχει τίποτα μέσα) κάνοντας αναβάθμιση λογισμικού ή περνωντας το ίδιο λογισμικό και κάνοντας format και στη κάρτα μνήμης δεν το καταφέρνουμε?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Itchrist86 ευχαριστώ πολύ για το Windows Live Messenger!! Μου δουλεύει μια χαρα!! Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο. Όσοι έχουν κινητά με WiFi και μπαίνουν στο Internet, MSN...καλό δεν θα ήταν να έχουν ένα πρόγραμμα σαν το F-Secure Mobile Security για προστασία? Και κάτι τελευταίο. Αν θέλουμε να "καθαρίσουμε" το κινητό μας από τα πάντα,(ξέρετε,όπως είναι όταν το πρωτοπαίρουμε, με το που το βγάζουμε από το κουτί του που δεν έχει τίποτα μέσα) κάνοντας αναβάθμιση λογισμικού ή περνωντας το ίδιο λογισμικό και κάνοντας format και στη κάρτα μνήμης δεν το καταφέρνουμε?

 

Να 'σαι καλά!:)

 

Εφόσον δεν υπάρχει κάποιος ιός για S60 δεν χρειάζεσαι τίποτα.

Μπορείς να το κάνεις σαν καινούριο κάνοντας του είτε format, είτε αναβάθμιση είτε περνώντας του και πάλι την ίδια έκδοση λογισμικού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...