Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και κατι ασχετο εχω ενα βιντεο 15 mb αλλα σε .avi παω να το παιξω στο κινητο αλλα ,λεει, δεν υποστηριζει αυτο το φορματ.υπαρχει κανενας φρι converter και σε τι ειδους πρεπει να μετατραπει για να παιξει?

Any Video Converter: http://www.any-video-converter.com/products/for_video_free/

Τα μετατρεπεις σε "mp4" εαν θυμαμαι καλα!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το full screen caller (δεν το έχω εγκαταστημένο) κοίταξε μήπως έχει δικιά οτυ ρύθμισει για τον ήχο του κάθε καλούντα.

 

Για τις ερωτήσεις σου σχετικά με τις εφαρμογές και την άρση τυχόν περιορισμών τους διάβασε το πρώτο ποστ αυτού του θέματος.

 

Εκεί θα δεις και πού μπορείς να βρείς το Smartmovie που παίζει αρχεία avi.

ευχαριστω για την απαντηση!υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα για αυτη τη δουλεια?

 

εστειλα το αρχειο .avi απο το κομπιουτερ στο κινητο αλλα οταν ανοιγω το smartmovie δεν βρισκει το αρχειο γιατι ειναι στο Inbox των μηνυματων.οταν κλικαρω στο μηνυμα που ηρθε με bluetooth μου βγαζει το κινητο file not supported

Link to comment
Share on other sites

Μικρή εφαρμογούλα που μετατρέπει τα sms που βρίσκονται στα εισερχόμενα, σε κείμενο (.txt)

Τρέχουμε το script και αυτόματα δημιουργείται αρχείο σε E:\Others με το όνομα listSMS.txt

Εγκαθιστούμε πλατφόρμα python στη μνήμη τηλ. απο ΕΔΩ

Python script shell πάλι στην μνήμη τηλ. από ΕΔΩ

 

Βλέπει αποθηκευμένα μηνύματα και σε τηλέφωνο και σε κάρτα.

Το script το μεταφέρουμε μ' έναν file explorer se C:\python

και το τρέχουμε ως εξής:

μενού-δικά μου (εφαρμογές)-python-επιλογές-run script-sms 2 txt.py

http://www.rapiduploader.com/888117

 

Δεν είναι τίποτα σπουδαίο. Ο τρόπος που περιγράφει ο @gianpithio πιο πάνω με τη μορφή μια εντολής.:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση!υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα για αυτη τη δουλεια?

 

εστειλα το αρχειο .avi απο το κομπιουτερ στο κινητο αλλα οταν ανοιγω το smartmovie δεν βρισκει το αρχειο γιατι ειναι στο Inbox των μηνυματων.οταν κλικαρω στο μηνυμα που ηρθε με bluetooth μου βγαζει το κινητο file not supported

 

Εναλλακτικό του Full Screen Caller είναι το Sky Caller. Θα το βρεις κι αυτό στο impart ή στο xxxxxxxxx

 

Για να δει το Smartmovie τα αρχεία avi (και να τα ανοίξει), θα πρέπει να τα μεταφέρεις στο φάκελο της κάρτας E/Videos/SmartMovie.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Πρην απο λιγο εκανα ολη την διαδικασια και εγειναν ολα κανονικα δεν μου εβγαλε κανενα μηνυμα, ξανακανετε την διαδικασια απο την αρχη καπου μπορει να κολουσε και τορα να εγεινε :)

 

φιλε μου οντως κιεγω τα καταφερα σημερα.... και μαλιστα με το csr αρχειο που ειχα φτιαξει την πρωηγουμενη φορα...

οποτε το site εφταιγε....

 

ρε παιδια εχω τοσο λιγο ελευθερο χρονο λογο δουλειας και τοσο πολλες αποριες...

αν μπορει να μου λυσει κανεις καμια θα του χρωσταω οτι θελει :D (εκτος απο το n95 μου:p )

 

1)ειδα οτι το μυνημα στα ελληνικα ειναι μονο 70 χαρακτηρες αντι για 160 και εψαξα λιγο στις ρυθμισεις μυνηματων να αλλαξω την κωδικοποιηση αλλα δεν βρηκα πουθενα κατι τετοιο :cry:

ξερει κανεις που ειναι κρυμενο η μας αρεσει δεν μας αρεσει 70 χαρακτηρες θα ειναι το μυνημα?

 

2)πολυ ωραιο το βιντεο που γραφει το κινητο αλλα λιγο τεραστιο

στο 3650 που ειχα ηξερα τις τελειες ρυθμισεις για κωδικοποιηση βιντεο ωστε να παιζει τελεια στο 3650 και να πιανει λιγο χωρο.

μηπως ξερουμε το αντιστοιχο για το n95 ? τι συμπιεση μπορω να κανω ωστε να μην πιανει τοσο χωρο?

 

3)ξερετε που αποθηκευει τα μυνηματα?

το 3650 ειχε εναν φακαιλο mail μεσα στο system και αν τον εκανες copy paste ειχες παντα τα μυνηματα σου στην θεση τους.

μπορω να κανω κατι για να κρατησω τα μυνηματα μου απο το 3650 στο n95 ?

 

4)χρησιμοποιησα το fexplorer και ειδα οτι δεν μου δινει προσβαση στους φακελους private και sys

κανενας τροπος να το παρακαμψουμε αυτο?

edit* τελικα βρηκα καποιες απαντησεις για αυτο το θεμα αλλα μονο για τους φακελους που βρισκοντε στην καρτα. με τους sys και private που ειναι στην μνημη κινητου γινεται τιποτα?

 

ζητω συγνωμη για το κουραστικο αυτο post αλλα ολη μερα στην δουλεια δεν μου μενει χρονος οχι για να ψαξω στο ιντερνετ αλλα ουτε για να κοιταξω το fm (f@cking manual :p )

 

οποτε αν μπορει καποιος να απαντησει εστω και σε μια απο τις ερωτησεις θα ειμαι υποχρεος :D

Link to comment
Share on other sites

1)ειδα οτι το μυνημα στα ελληνικα ειναι μονο 70 χαρακτηρες αντι για 160 και εψαξα λιγο στις ρυθμισεις μυνηματων να αλλαξω την κωδικοποιηση αλλα δεν βρηκα πουθενα κατι τετοιο :cry:

ξερει κανεις που ειναι κρυμενο η μας αρεσει δεν μας αρεσει 70 χαρακτηρες θα ειναι το μυνημα?

 

2)πολυ ωραιο το βιντεο που γραφει το κινητο αλλα λιγο τεραστιο

στο 3650 που ειχα ηξερα τις τελειες ρυθμισεις για κωδικοποιηση βιντεο ωστε να παιζει τελεια στο 3650 και να πιανει λιγο χωρο.

μηπως ξερουμε το αντιστοιχο για το n95 ? τι συμπιεση μπορω να κανω ωστε να μην πιανει τοσο χωρο?

 

οποτε αν μπορει καποιος να απαντησει εστω και σε μια απο τις ερωτησεις θα ειμαι υποχρεος :D

 

1) Θα πας στις Μηνύματα > Ρυθμίσεις > Σύντομο μήνυμα > Κωδικοποίηση Χαρακτήρων > Περιορισμένη υποστήριξη

 

2) Κάμερα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Ποιότητα βίντεο http://www.imageshack.gr/thumbs/injywkuyoznjqjxx1g02.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

MobiGenie Free Answering Machine for S60

http://n95blog.com/mobigenie-free-answering-machine-for-s60/

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/5490_and_todays_Nokia_freebie_is.php

MobiGenie is one of the most valuable utilities for any mobile phone user.

With MobiGenie, you can manage your mobile phone world by a lot of integrated features,

such as (answer machine, caller locator, SMS auto-reply, caller block,... etc).

http://img228.imageshack.us/img228/4010/screenshot0007op6.jpg http://img214.imageshack.us/img214/716/screenshot0008wj3.jpg

http://www.nokia.co.uk/A4403390

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

1) Θα πας στις Μηνύματα > Ρυθμίσεις > Σύντομο μήνυμα > Κωδικοποίηση Χαρακτήρων > Περιορισμένη υποστήριξη

 

2) Κάμερα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Ποιότητα βίντεο http://www.imageshack.gr/thumbs/injywkuyoznjqjxx1g02.jpg

 

χμμμμ περιεργο γιατι ειχα την εντυπωση πως οταν το ειχα βαλει περιορισμενη υποστηριξη ειχε παλι 70 χαρακτηρες...

ευτυχως που μου το ειπες και το ξανα κοιταξα γιατι το ειχα βρει αυτο αλλα νομιζα οτι δεν ελυνε το προβλημα και δεν θα το ξανακοιτουσα

δουλεψε τωρα μια χαρα :D

 

για το βιντεο που ειπες δεν θα ηθελα να χαλασω την ποιοτητα του βιντεο που γραφει (δηλαδη απο τις ρυθμισεις του κινητου)

απλα ηθελα να ρωτησω μηπως ξερεις κανεις τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο pc και τι κωδικοποιηση πρεπει να γινει ωστε τα βιντεο που γραφω απο το κιν να συμπιεζονται αλλα να ειναι ακομα συμβατα με το κινητο. να μπορει να τα παιξει δηλαδη και να μην μειωνετε η αναλυση του βιντεο.

 

σε ευχαριστω παντως πολυ φιλε μου απο την απαντηση σου θα χρεωνομαι λιγοτερο απο εδω και περα :cool:

Link to comment
Share on other sites

για το βιντεο που ειπες δεν θα ηθελα να χαλασω την ποιοτητα του βιντεο που γραφει (δηλαδη απο τις ρυθμισεις του κινητου)

απλα ηθελα να ρωτησω μηπως ξερεις κανεις τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο pc και τι κωδικοποιηση πρεπει να γινει ωστε τα βιντεο που γραφω απο το κιν να συμπιεζονται αλλα να ειναι ακομα συμβατα με το κινητο. να μπορει να τα παιξει δηλαδη και να μην μειωνετε η αναλυση του βιντεο.

 

Ααα, τώρα έγινες κατανοητός.

Για μετατρέπεις βίντεο και όχι μόνο στο pc μπορείς να κατεβάσεις το Super από εδώ: http://www.erightsoft.com/SUPER.html

Με τις σωστές ρυθμίσεις, θα τα παίζουν στο κινητό και θα πιάνουν λιγότερο χώρο!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικό του Full Screen Caller είναι το Sky Caller. Θα το βρεις κι αυτό στο impart ή στο xxxxxxxxx

 

Για να δει το Smartmovie τα αρχεία avi (και να τα ανοίξει), θα πρέπει να τα μεταφέρεις στο φάκελο της κάρτας E/Videos/SmartMovie.

το προβλημα ειναι οτι στελνω το βιντεακι το avi απο το πισι στο κινητο με bt και παει στα εισερχομενα.απο εκει πως το παω στον φακελο που λες?
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι στελνω το βιντεακι το avi απο το πισι στο κινητο με bt και παει στα εισερχομενα.απο εκει πως το παω στον φακελο που λες?

 

Ο μονος τροπος για να το μεταφερεις ειναι να βαλεις εναν explorer στο κινητο!ψαξε στο xxxxxxxxxxxx για το Χ-plore!εγκαταστησε το και μετα το ανοιγεις, πατας το 4 και σε βγαζει στο φακελο με τα μηνυματα!απο κει κανεις αποκοπη και το πας στον φακελο που θες!:) :happy: :D

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος τροπος για να το μεταφερεις ειναι να βαλεις εναν explorer στο κινητο!ψαξε στο xxxxxxxxx για το Χ-plore!εγκαταστησε το και μετα το ανοιγεις, πατας το 4 και σε βγαζει στο φακελο με τα μηνυματα!απο κει κανεις αποκοπη και το πας στον φακελο που θες!:) :happy: :D

 

ναι τον εχω τον X-plore τωρα θα εκανα edit οτι το βρηκα!μιας και το αναφεραμε οταν παταω το 4 και λεει messaging δειχνει μονο οτι εχει ερθει με bt αλλα δεν δειχνει τα κλασσικα sms που εχω στο inbox γιατι?αυτα πως θα τα δουμε?

Link to comment
Share on other sites

ναι τον εχω τον X-plore τωρα θα εκανα edit οτι το βρηκα!μιας και το αναφεραμε οταν παταω το 4 και λεει messaging δειχνει μονο οτι εχει ερθει με bt αλλα δεν δειχνει τα κλασσικα sms που εχω στο inbox γιατι?αυτα πως θα τα δουμε?

 

δεν πρεπει να γινεται!αλλα γτ θες να τα βλεπεις απο κει?το σημαντικο ειναι αυτα που λαμβανεις απο bt!;) για μενα!νομιζω!:lol:

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να γινεται!αλλα γτ θες να τα βλεπεις απο κει?το σημαντικο ειναι αυτα που λαμβανεις απο bt!;) για μενα!νομιζω!:lol:

 

ελα ντε! καλα λες!:blink:2 μερες 45 βαθμους=90 μαλλον εβρασε το μυαλο μου και ρωταω αρλουμπες!!

Link to comment
Share on other sites

ναι τον εχω τον X-plore τωρα θα εκανα edit οτι το βρηκα!μιας και το αναφεραμε οταν παταω το 4 και λεει messaging δειχνει μονο οτι εχει ερθει με bt αλλα δεν δειχνει τα κλασσικα sms που εχω στο inbox γιατι?αυτα πως θα τα δουμε?

 

Με τον X-plore (ή με τον FExplorer) το μόνο που μπορείς να δεις είναι τα συνημμένα, δηλαδή μόνο τα αρχεία που έχεις λάβει με μήνυμα, είτε είναι με bluetooth, είτε κάποια εικόνα.ήχος με MMS ή οποιοδήποτε αρχείο με e-mail.

Τα κανονικά μηνύματα δε μπορείς να τα δεις μέσα από αυτές τις εφαρμογές.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

 

Μπορεί κάποιος να μας πει αν έχει μία εφαρμογή,

με την οποία μπορείς να χειριστείς το pc σου μέσω κινητού τηλεφώνου;;

Αυτό γίνεται με την χρήση bluetooth...

Περισσότερο με ενδιαφέρει ο χειρισμός του windows media player.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, να σας ρωτήσω κάτι επειδή δεν έχω το λεξικό του porfyras και μέσα στο forum δεν φαίνεται να υπάρχει πλέον :( μήπως μπορώ να το βρω κάπου; :O
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

 

Μπορεί κάποιος να μας πει αν έχει μία εφαρμογή,

με την οποία μπορείς να χειριστείς το pc σου μέσω κινητού τηλεφώνου;;

Αυτό γίνεται με την χρήση bluetooth...

Περισσότερο με ενδιαφέρει ο χειρισμός του windows media player.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Υπάρχει τέτοια εφαρμογή και λέγεται bluetooth remote control.

 

Δυστυχώς δεν την έχω εύκαιρη να σ'τη στείλω οπότε θα πρέπει να ψάξεις στα γνωστά μέρη:cool:

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

 

Μπορεί κάποιος να μας πει αν έχει μία εφαρμογή,

με την οποία μπορείς να χειριστείς το pc σου μέσω κινητού τηλεφώνου;;

Αυτό γίνεται με την χρήση bluetooth...

Περισσότερο με ενδιαφέρει ο χειρισμός του windows media player.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αν σ ενδιαφέρει αποκλειστικά και μόνον o απομακρυσμένος έλεγχος του media player μέσω BT για ρίξε και μια ματιά για το "Bemused". Κάνει ακριβώς το παραπάνω και είναι πολύ καλό σ αυτό. Μπορείς επίσης να ελέγχεις και winamp.

Link to comment
Share on other sites

θελω ενα προγραμματακι που να ελεγχω τις κλησεις μου,να βαζω καποιους αριθμους κ οταν με καλουν αυτοι να τους δειχνει οτι εχω κλειστο το κινητο η κατι τετοιο...υπαρχει?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι στελνω το βιντεακι το avi απο το πισι στο κινητο με bt και παει στα εισερχομενα.απο εκει πως το παω στον φακελο που λες?

 

Ο μονος τροπος για να το μεταφερεις ειναι να βαλεις εναν explorer στο κινητο!ψαξε στο xxxxxxxxxxxx για το Χ-plore!εγκαταστησε το και μετα το ανοιγεις, πατας το 4 και σε βγαζει στο φακελο με τα μηνυματα!απο κει κανεις αποκοπη και το πας στον φακελο που θες!:) :happy: :D

 

Ρε παιδιά, μήπως δυσκολεύουμε τα πράγματα χωρίς λόγο;

Δεν έκανα καμιά δοκιμή πρόσφατα αλλά από ό,τι θυμάμαι όταν έπαιρνα ένα συνημμένο με bluetooth, υπήρχε η δυνατότητα να το αποθηκεύσω σε κάποιο φάκελο. Μπορεί να θυμάμαι λάθος;

 

Πάντως για ένα είμαι σίγουρος: Όταν πατούσα διαγραφή του BT μηνύματος, πάντα μου έλεγε "Το συνημμένο δεν αποθηκεύτηκε, θέλετε να αποθηκευτεί;" Πατούσα "ναι" και αποθηκευόταν στην κάρτα.

 

Οπότε δε χρειάζεται x-plore κτλ. για να αποθηκεύσουμε ένα συνημμένο από Bluetoooth μήνυμα.

 

Τα παραπάνω που γράφω ισχύουν για μηνύματα BT από κινητό σε κινητό. (Για το PC χρησιμοποιώ το καλώδιο, δεν έχω BT). Υποθέτω ότι από και PC σε κινητό είναι τα ίδια.

 

Ή όχι; :worry:

 

Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

θελω ενα προγραμματακι που να ελεγχω τις κλησεις μου,να βαζω καποιους αριθμους κ οταν με καλουν αυτοι να τους δειχνει οτι εχω κλειστο το κινητο η κατι τετοιο...υπαρχει?ευχαριστω

 

Το "Private.Call.And.Sms.Guard" ή "Call Manager" είναι το καλύτερο νομίζω. Κάνει τέλεια δουλειά. Εκτός από το παραπάνω, κάνει πολλά άλλα που θα σου φανούν χρήσιμα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...