Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

την καλησπέρα μου:)

αυτός ο μύθος πως ένα ταττού ή ένα πίρσινγκ πονάει πρέπει επιτέλους να ξεπεραστεί...:)

οκ ρε πιαδιά μια αίσθηση την έχεις ααλλά εκ των πραγμάτων και σε ένα τσίμπημα κουνουπιού αντιδράτε-ε,δεν ειναι και τίποτα σπουδαίιο!

εξάλλου αν το θες πας και το κανεις

αν το λιβανιζεις μενεις με τα λογια..:)

Hmmm, ενταξει συμφωνω μεχρι ενα σημειο ομως. Μερικα piercings kai tattoos πονανε αρκετα. Δε σημαινει οτι δε θελεις να το κανεις, αλλα οσο και να το κανουμε μερικα σημεια, ειδικα οταν κανεις μεγαλα κομματια, πονανε.

Εχεις καποιο μεγαλο tattoo? Υποθετω οχι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θυμάμαι το 2002 όταν είχα κάνει το piercing στον αφαλό είχα πληρώσει 50 ευρώ...

 

Τώρα που ρώτησα έχει 35€.Μια φίλη μου στην Γερμανία το έκανε 65€.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ρώτησα έχει 35€.Μια φίλη μου στην Γερμανία το έκανε 65€.

Και μερικοι στην Αθηνα το κανουν με €20:shock:. Ποιος το κανει με €35 εδω?

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω απολυτα. Εδω εγω που εχω δικια μου δουλεια, ειμαι προσεκτικος, ωστε να μη φαινονται τα tattoos mou kai ta piercings. Θελω να κανω full sleeve και δε το κανω λογω δουλειας. Συμβιβαστηκα στα 3/4:

 

:(kala to full sleeve to exw vgalei entelws apo to myalo mou edw to pio mikro tattoe pou exw ston astragalo kai to afentiko mou molis to eide mou eipe "elpizw ayto na mhn einai monimo" kai me frikare!!! eutuxws meta apo 2 mhnes ekane kai h filh mou pou douleuoume mazi sto idio shmeio kai etsi to boss to phre apofasi:p

Link to comment
Share on other sites

Στα Nico Tattoo..

Το Titanium ring bulk κοστιζει €20. Πως ειναι δυνατον να χρεωνει το Piercing €35???;) Η βαζει stainless steel η χανει λεφτα με καθε piercing Που κανει. Ξεχασα να πω οτι ειναι ο "αποκλειστικος" αντιπροσωπος της Wild Cat στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι μου είχε πει όταν πήγα,35€ το χρεώνουν με δικό τους σκουλαρίκι το οποίο είναι από τιτάνιο..Το σάββατο μάλλον θα πάω για το piercing οπότε θα σ'ενημερώσω.Μπορεί βέβαια να έχει δυο τιμές και να μην μου το είπε,και να το πει όταν θα το κάνω.Όπως όταν πήγα για το piercing στη μύτη μου λέει ότι μπορώ να βάλω σκουλαρίκι από τιτάνιο το οποίο θα στοιχίσει 19€ ή 12€(αν θυμάμαι καλά) με κάποιο άλλο υλικό.Φυσικά διάλεξα το τιτάνιο.:p
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι μου είχε πει όταν πήγα,35€ το χρεώνουν με δικό τους σκουλαρίκι το οποίο είναι από τιτάνιο..Το σάββατο μάλλον θα πάω για το piercing οπότε θα σ'ενημερώσω.Μπορεί βέβαια να έχει δυο τιμές και να μην μου το είπε,και να το πει όταν θα το κάνω.Όπως όταν πήγα για το piercing στη μύτη μου λέει ότι μπορώ να βάλω σκουλαρίκι από τιτάνιο το οποίο θα στοιχίσει 19€ ή 12€(αν θυμάμαι καλά) με κάποιο άλλο υλικό.Φυσικά διάλεξα το τιτάνιο.:p

σιγουρα θα ειναι απο τιτανιο η απο χειρουργικο ατσαλι??? απο τιτανιο ειναι πολυ φθηνη η τιμη!!

η εχουν αλλαξει τοσο πολυ τα πραγματα...η εχω μεινει εγω πισω..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα ειναι απο τιτανιο η απο χειρουργικο ατσαλι??? απο τιτανιο ειναι πολυ φθηνη η τιμη!!

η εχουν αλλαξει τοσο πολυ τα πραγματα...η εχω μεινει εγω πισω..:cool:

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι titanium.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, ενταξει συμφωνω μεχρι ενα σημειο ομως. Μερικα piercings kai tattoos πονανε αρκετα. Δε σημαινει οτι δε θελεις να το κανεις, αλλα οσο και να το κανουμε μερικα σημεια, ειδικα οταν κανεις μεγαλα κομματια, πονανε.

Εχεις καποιο μεγαλο tattoo? Υποθετω οχι

 

καλα υπέθεσες:)

δεν ειναι πολυ μεγαλο...τωρα ετοιμαζομαι για ενα ομως

οταν λεω να καταρριφθει ο μυθος του πονου εννοω πως εινα χαζο καποιος(γνωμη μου) να κρινει βαση αυτου και μονο.

αν το θελεις θα το κανεις

εξαλου

αγαθα κοποις κτωνται:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

You are Beautiful Its True...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να βγάλεις ακτινογραφία του θώρακα,το piercing στον αφαλό την επηρεάζει;Δηλαδή θα σου ζητήσουν να το βγάλεις;
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να βγάλεις ακτινογραφία του θώρακα,το piercing στον αφαλό την επηρεάζει;Δηλαδή θα σου ζητήσουν να το βγάλεις;

 

Καλό είναι να το βγάλεις..Για 5-10 λεπτά είναι άλλωστε..Τώρα για το αν την επηρεάζει φαντάζομαι πως ναι αλλά με ποιον τρόπο ή τι μπορεί να "προκαλέσει" στην ακτινογραφία δεν ξέρω..

 

Πάντως όταν χρειάστηκε να κάνω υπέρηχο κοιλίας και μετά μαγνητική μου ζήτησαν να βγάλω όλα τα piercing

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να το βγάλεις..Για 5-10 λεπτά είναι άλλωστε..Τώρα για το αν την επηρεάζει φαντάζομαι πως ναι αλλά με ποιον τρόπο ή τι μπορεί να "προκαλέσει" στην ακτινογραφία δεν ξέρω..

 

Πάντως όταν χρειάστηκε να κάνω υπέρηχο κοιλίας και μετά μαγνητική μου ζήτησαν να βγάλω όλα τα piercing

 

Thanx!Απλώς δεν το έχω ακόμα το piercing.Έλεγα να το κάνω μεθαύριο,αλλά έμαθα ότι μάλλον χρειάζεται ακτινογραφία του θώρακα για την εγγραφή στο πανεπιστήμιο,οπότε αν το κάνω δεν θα μπορώ να το βγάλω αφού θα είναι ακόμα αρχή.Έτσι δεν είναι;Γύρω στους 6 μήνες δεν πρέπει να μείνει;Άρα μάλλον θα το κάνω πιο μετά...:(

Link to comment
Share on other sites

Thanx!Απλώς δεν το έχω ακόμα το piercing.Έλεγα να το κάνω μεθαύριο,αλλά έμαθα ότι μάλλον χρειάζεται ακτινογραφία του θώρακα για την εγγραφή στο πανεπιστήμιο,οπότε αν το κάνω δεν θα μπορώ να το βγάλω αφού θα είναι ακόμα αρχή.Έτσι δεν είναι;Γύρω στους 6 μήνες δεν πρέπει να μείνει;Άρα μάλλον θα το κάνω πιο μετά...:(

 

Καλό είναι να μην το βγάλεις τουλάχιστον στην αρχή γιατί είναι εύκολο να δημιουργήσεις μεγαλύτερη πληγή προσπαθώντας να το ξαναβάλεις...(άποψή μου είναι αυτό που γράφω..δεν το διάβασα πουθενά)

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να βγάλεις ακτινογραφία του θώρακα,το piercing στον αφαλό την επηρεάζει;Δηλαδή θα σου ζητήσουν να το βγάλεις;

 

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ το βγαζεις..(αν και πεφτει μακρια απο την περιοχη των πενυμονων,το αφαιρεις γιατι υπαρχει η πιθανοτητα να δωσει σκιες).οπως και αν φορας κατι στον λαιμο,σκουλαρικια,οτιδηποτε μεταλλικο(γιαυτο οι γυναικες βγαζουμε και τα σουτιεν,αλλιως θα φαινονταν στην ακτινογραφια το κουμπωμα):ninja:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι titanium.

 

σιγουρα θα ειναι απο τιτανιο η απο χειρουργικο ατσαλι??? απο τιτανιο ειναι πολυ φθηνη η τιμη!!

η εχουν αλλαξει τοσο πολυ τα πραγματα...η εχω μεινει εγω πισω..:cool:

 

Το Titanium ring bulk κοστιζει €20. Πως ειναι δυνατον να χρεωνει το Piercing €35???;) Η βαζει stainless steel η χανει λεφτα με καθε piercing Που κανει. Ξεχασα να πω οτι ειναι ο "αποκλειστικος" αντιπροσωπος της Wild Cat στην Ελλαδα.

 

Πήγα κι έκανα σήμερα το piercing το οποίο μου κόστισε 35€, και το σκουλαρίκι είναι από titanium τελικά..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Θέλω να κανω ένα τατου ειμαι απο Μυτιλήνη,βρήκα το σχεδιο το μαγαζί αλλά φοβαμαι...

Θα πονέσω?πως θα καταλάβω οτι το μαγαζι ειναι οκ απο υγειονομικής αποψης?

τι μπορω να κανω για να μην πονεσω πολυ?

παιζει ρολο το σημειο?

κ κατι αλλο το τατου σε κοπελα πως σας φαινεται?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι έκανα σήμερα το piercing το οποίο μου κόστισε 35€, και το σκουλαρίκι είναι από titanium τελικά..

Αφαλο εκανες? Αν ναι το χρεωνει φτηνα. Απο την αλλη τα παντα στην Αθηνα ειναι ακριβοτερα απο επανω:lol: Με γεια και προσοχη στο καθαρισμα. Μη τοι αμελής

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Θέλω να κανω ένα τατου ειμαι απο Μυτιλήνη,βρήκα το σχεδιο το μαγαζί αλλά φοβαμαι...

1. Θα πονέσω?2. πως θα καταλάβω οτι το μαγαζι ειναι οκ απο υγειονομικής αποψης?

3.τι μπορω να κανω για να μην πονεσω πολυ?

4.παιζει ρολο το σημειο?

5.κ κατι αλλο το τατου σε κοπελα πως σας φαινεται?

1. Ο πονος ειναι υποκειμενικος,και εξαρταται το σημειο που θα το κανεις

2.Ρωτα και αλλους που εχουν κανει στο συγκεκριμενο να σου πουνε

3. Βαλε emla αν ειναι μικρο το σημειο και το tattoo. Διαφορετικα..... παρε κατι αλλο:lol:

4. Δες το 1

Οπως και στους αντρες. Πολυ ωραιο!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφαλο εκανες? Αν ναι το χρεωνει φτηνα. Απο την αλλη τα παντα στην Αθηνα ειναι ακριβοτερα απο επανω:lol: Με γεια και προσοχη στο καθαρισμα. Μη τοι αμελής

 

Ναι στον αφαλό..!Ευχαριστώ πολύ!:happy:Εννοείται πως θα το προσέχω!:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από χρόνιες σκέψεις και προβληματισμούς, αποφάσισα να χτυπήσω κι εγώ ένα tattoo..

Θα σχεδιάσω τις 3 φάσεις της σελήνης κάτω από τον αυχένα μου (στο πάνω μέρος της πλάτης).

Είμαι από Θεσσαλονίκη και βλέπω στο forum πως όλοι αποθεώνετε το nico, αλλά έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια και για τον Μαυρίδη (tattooligans).. Έχει κανείς καμιά προσωπική εμπειρία;

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα στο studio που θα πάω να μου σχεδιάσουν το tattoo με μαρκαδόρο και να πάω την επόμενη για το κάνουν κανονικά (να πάρω και 1-2 γνώμες..:))

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνιες σκέψεις και προβληματισμούς, αποφάσισα να χτυπήσω κι εγώ ένα tattoo..

Θα σχεδιάσω τις 3 φάσεις της σελήνης κάτω από τον αυχένα μου (στο πάνω μέρος της πλάτης).

Είμαι από Θεσσαλονίκη και βλέπω στο forum πως όλοι αποθεώνετε το nico, αλλά έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια και για τον Μαυρίδη (tattooligans).. Έχει κανείς καμιά προσωπική εμπειρία;

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα στο studio που θα πάω να μου σχεδιάσουν το tattoo με μαρκαδόρο και να πάω την επόμενη για το κάνουν κανονικά (να πάρω και 1-2 γνώμες..:))

Εγω εχω ακουσει καλα λογια..νομιζω οτι λεγεται (tattoolands) αλλα και παλι σε καποια σχεδια...τωρα μπορεις να πας και να πεις τι θελεις και να κανονισεται μια μερα να :worry: τι σχεδιο θελεις.ετσι βγαινουν ολα τα σχεδια..εγω ειχα κατι στο μυαλο μου..και οταν το εδειξα..ο αλλος προσθεσε κατι και το αποτελεσμα ηταν πολυ καλυτερο απο αυτο που ειχα εγω στο μυαλο μου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...