Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

γεια χαρά παιδιά.Θέλω να κάνω ένα piercing δεξιά ή αριστερά κάτω από τα χείλη.Νομίζω όμως οτι είναι πιο συνηθισμένο να κάνουν οι γυναίκες εκεί ή κάνω λάθος?Βλέπω λίγους άντρες να κάνουν εκεί.Έχω άδικο?

δεν υπαρχει αντρικο και γυναικειο :blink:

οπου γουσταρεις εσυ...και σε εκφραζει το κανεις. αμα εχεις τετοιες αναστολες..καλυτερα να μην κανεις.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια χαρά παιδιά.Θέλω να κάνω ένα piercing δεξιά ή αριστερά κάτω από τα χείλη.Νομίζω όμως οτι είναι πιο συνηθισμένο να κάνουν οι γυναίκες εκεί ή κάνω λάθος?Βλέπω λίγους άντρες να κάνουν εκεί.Έχω άδικο?

 

Έχεις my friend άδικο..βέβαια εγώ που έχω είμαι γυναίκα αλλά δεν έχει να κάνει..εχω δεί κ σε πολλά αγόρια...

Link to comment
Share on other sites

ναι ε? εγώ όταν την έκανα στο χείλος ούτε καν κοκκίνισε, το έκανα 6:30 και 7:00 πήγα για μάθημα και δεν είχα κανένα πρόβλημα με πόνο κτλ. Επίσης δεν έβγαλε ούτε σταγόνα αίμα, ούτε πύον ούτε τίποτα...πάλι καλά ο οργανισμός μου τα δέχεται με τα χαράς :p
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,σημερα περασα απο τα nico tattoo και μου ειπαν οτι κανουν τρυπες μονο με βελονα:cry:.ποναει πολυ σε σχεση με το πιστολακι?σκεφτομαι να κανω μερικες ακομα στα αυτια μου ,στο φρυδι και κατω απο τα χειλη.εχω στη μυτη αλλα την εκανα με πιστολακι και δεν πονεσα καθολου ουτε μου εβγαλε προβλημα.παντως στο αυτι επανω(για να βαλω μπαρα)ειναι επικυνδινο να το κανω με πιστολακι?

και κατι αλλο.ειμαι 17 και θελουν εγκριση γονεα...αν τους πω οτι ειμαι 18 θα ζητησουν ταυτοτητα:ninja:?plz help

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,σημερα περασα απο τα nico tattoo και μου ειπαν οτι κανουν τρυπες μονο με βελονα:cry:.ποναει πολυ σε σχεση με το πιστολακι?σκεφτομαι να κανω μερικες ακομα στα αυτια μου ,στο φρυδι και κατω απο τα χειλη.εχω στη μυτη αλλα την εκανα με πιστολακι και δεν πονεσα καθολου ουτε μου εβγαλε προβλημα.παντως στο αυτι επανω(για να βαλω μπαρα)ειναι επικυνδινο να το κανω με πιστολακι?

και κατι αλλο.ειμαι 17 και θελουν εγκριση γονεα...αν τους πω οτι ειμαι 18 θα ζητησουν ταυτοτητα:ninja:?plz help

καλα περασες απο το studio και δεν ρωτησες αν θελουν εγκριση γονεα :blink:

ολος ο κοσμος εχει κανει piercing με βελονα.δεν ποναει καθολου...αλλωστε γινεται τοσο γρηγορα που δεν το καταλαβαινεις :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,σημερα περασα απο τα nico tattoo και μου ειπαν οτι κανουν τρυπες μονο με βελονα:cry:.ποναει πολυ σε σχεση με το πιστολακι?σκεφτομαι να κανω μερικες ακομα στα αυτια μου ,στο φρυδι και κατω απο τα χειλη.εχω στη μυτη αλλα την εκανα με πιστολακι και δεν πονεσα καθολου ουτε μου εβγαλε προβλημα.παντως στο αυτι επανω(για να βαλω μπαρα)ειναι επικυνδινο να το κανω με πιστολακι?

και κατι αλλο.ειμαι 17 και θελουν εγκριση γονεα...αν τους πω οτι ειμαι 18 θα ζητησουν ταυτοτητα:ninja:?plz help

mporei na sou pou p.x na pas me tin mana sou.Prin 2xronia mia gomena mou ithele na kanei tria ston afalo alla epidi den mporouse i mana tis na pane mazi piga ego kai parousiastika os o megalos aderfos tis:D kai etsi ekane xoris problima tin tripa.:)
Link to comment
Share on other sites

δεν πονάει καθόλου, απλά είναι η ιδέα σου, όπως και τον περισσότερων...ταυτότητα δεν ζητάνε, τουλάχιστον οι πιο πολλοί...

Για piercing δεν ξερω αν χρειαζεται ταυτοτητα αλλα για ταττοο καθε σωστος αρτιστας ζηταει..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

......6) Μια λεξη με φοινικικα γραμματα σε κωδικα που εφτιαξα η ιδια οποτε μονο εγω ξερω τι σημαινει (μελετω συστηματικα γλωσσολογια)! Ειναι μαυρο κι αυτο και το εκανα στο Νico Tattoo στη Θεσσαλονικη....

 

Επειδή ψάχνω εδώ και καιρό αρχαία σύμβολα απο ανατολίτικες θρησκείς πχ Ταοισμός, Ying Yang κλπ και αρχαία σύμβολα και γράμματα (Κίνα, Ιαπωνία) μήπως θα μπορούσες να μου αναφέρεις κάποιες σελίδες με αρχαία σύμβολα? Ψιλομπερδεύομαι πάντα όταν τα ψάχνω. Κυρίως θέλω επηρεασμένα απο Ταοισμό, Κομφούκιο κλπ.

Τhanks!

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κι εγώ να κάνω ένα tatoo, θα κάνω κάποια στιγμή :p Θέλω να το κάνω στη μέση μου και συγκεκριμένα στο πλάι :P Για να καταλάβετε, όταν στεκόμαστε με τα χέρια στη μέση, εκεί ακριβώς που είναι το χέρι μας :lol: :lol::lol: Ο λόγος που με σταματάει είναι κλασσικά ο πόνος :cry: Μα γιατί να μην κάνουν μια τόση δα αναισθησιούλα;;;; :cry::(

 

:p

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Για piercing δεν ξερω αν χρειαζεται ταυτοτητα αλλα για ταττοο καθε σωστος αρτιστας ζηταει..:cool:

 

για piercing μιλάω..εμένα τουλάχιστον δεν μου ζήτησαν τπτ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κι εγώ να κάνω ένα tatoo, θα κάνω κάποια στιγμή :p Θέλω να το κάνω στη μέση μου και συγκεκριμένα στο πλάι :P Για να καταλάβετε, όταν στεκόμαστε με τα χέρια στη μέση, εκεί ακριβώς που είναι το χέρι μας :lol: :lol::lol: Ο λόγος που με σταματάει είναι κλασσικά ο πόνος :cry: Μα γιατί να μην κάνουν μια τόση δα αναισθησιούλα;;;; :cry::(

 

:p

Υπαρχουν πραγματα που μουδιαζουν το δερμα. EMLA πχ, και αλλα.....:p

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πραγματα που μουδιαζουν το δερμα. EMLA πχ, και αλλα.....:p

 

Mονο την ELMA ξέρω αλλά είναι μαστίχα :p

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το σημαντικότερο δεν είναι να ανοίγουν τις βελόνες μπροστά σου (αυτό φτιάχνεται), αλλά να τις καταστρέφουν μπροστά σου στο τέλος. ;)
Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Mονο την ELMA ξέρω αλλά είναι μαστίχα :p

:lol:

Βαλε EMLA αν προκειται για μικτο tattoo. Διαφορετικα ξεχασε το. Δε μπορεις να καλυψεις μια πολυ μεγαλη περιοχη. Εκει υπαρχουν αλλες λυσεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα για μια απλη τρυπα στο λοβο στο αυτι στο global tribe στο Μαρουσι(αν το ξερετε) και λεει η τιμη κυμαινεται απο 25 με 60 αναλογα με το κοσμημα.Δεν ειναι λιγο ακριβα?Ειχα συνηθισει στα 5 ευρω να ειναι στα απλα κοσμηματοπωλεια με το πιστολι.Ετσι ειναι ολες οι τιμες στα piercing studios?
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα για μια απλη τρυπα στο λοβο στο αυτι στο global tribe στο Μαρουσι(αν το ξερετε) και λεει η τιμη κυμαινεται απο 25 με 60 αναλογα με το κοσμημα.Δεν ειναι λιγο ακριβα?Ειχα συνηθισει στα 5 ευρω να ειναι στα απλα κοσμηματοπωλεια με το πιστολι.Ετσι ειναι ολες οι τιμες στα piercing studios?

 

Θυμάμαι το 2002 όταν είχα κάνει το piercing στον αφαλό είχα πληρώσει 50 ευρώ...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα για μια απλη τρυπα στο λοβο στο αυτι στο global tribe στο Μαρουσι(αν το ξερετε) και λεει η τιμη κυμαινεται απο 25 με 60 αναλογα με το κοσμημα.Δεν ειναι λιγο ακριβα?Ειχα συνηθισει στα 5 ευρω να ειναι στα απλα κοσμηματοπωλεια με το πιστολι.Ετσι ειναι ολες οι τιμες στα piercing studios?

25 ειναι φτηνα!!!!!!!!! Μια χαρα ειναι τα 60;)

Link to comment
Share on other sites

:(

ναι ε? εγώ όταν την έκανα στο χείλος ούτε καν κοκκίνισε, το έκανα 6:30 και 7:00 πήγα για μάθημα και δεν είχα κανένα πρόβλημα με πόνο κτλ. Επίσης δεν έβγαλε ούτε σταγόνα αίμα, ούτε πύον ούτε τίποτα...πάλι καλά ο οργανισμός μου τα δέχεται με τα χαράς :p

 

:(na fantasteis oti sta aftia den exw kanena provlhma einai tiga stin tripa kai prin 10 xronia otan ekana 2 sthn myth kai sto frydi anti na epoylwnetai ayton metamorfonotan se mia terastia kreatoelia.tote vriskomoun sthn agglia kai eixa frikarei.mia symfoithtria mou mou edwse na balw tea trea oil giati kai ayth ebaze stis dikies tis kati san antisiptiko htan alla egw ekei.den ta evgaza omws ta skoularikia me tipota!!!telika rwthsa enan typo pou ekane tattoes kai piercing se diaforetiko magazi kai mou eipe oti einai allergia kai oti kai aytos exei to idio pragma parolo pou htan gematos tatooes oses fores prospathise na kanei ston eayto tou piercing panw sto shmeio evgaze kai aytos tis idies kreatoelies."den ginetai tipota" moy eipe kai etsi kai egw to pira apofasi kai apo ta nevra mou arxisa na kanw tatooes:O

Link to comment
Share on other sites

:(

 

:(na fantasteis oti sta aftia den exw kanena provlhma einai tiga stin tripa kai prin 10 xronia otan ekana 2 sthn myth kai sto frydi anti na epoylwnetai ayton metamorfonotan se mia terastia kreatoelia.tote vriskomoun sthn agglia kai eixa frikarei.mia symfoithtria mou mou edwse na balw tea trea oil giati kai ayth ebaze stis dikies tis kati san antisiptiko htan alla egw ekei.den ta evgaza omws ta skoularikia me tipota!!!telika rwthsa enan typo pou ekane tattoes kai piercing se diaforetiko magazi kai mou eipe oti einai allergia kai oti kai aytos exei to idio pragma parolo pou htan gematos tatooes oses fores prospathise na kanei ston eayto tou piercing panw sto shmeio evgaze kai aytos tis idies kreatoelies."den ginetai tipota" moy eipe kai etsi kai egw to pira apofasi kai apo ta nevra mou arxisa na kanw tatooes:O

Where in UK? How many tattoos have you got?

Link to comment
Share on other sites

Where in UK? How many tattoos have you got?

 

sto Leicester spoudaza kai kontepsa na pathw katathlipsi ekei telospantwn!!!!stamatisa na kanw tatooes edw kai 5 xronia exw 4 kai ekei pou elega na paw gia to 5o arxisan oi paratiriseis sthn douleia.Telika meta apo polles antiparatheseis pane kai ta skoularikia apo ta aftia pane kai ta tatooes.vevaia to saraki akoma me trwei an kai exw paei 32xronwn alla that's Greece!!! ti kai an lene merikoi oti eimaste pia europi merika myala den allazoun(twn afentikwn ennow).twra pia deixnw kathosprepei alla mesa mou katholou!!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

sto Leicester spoudaza kai kontepsa na pathw katathlipsi ekei telospantwn!!!!stamatisa na kanw tatooes edw kai 5 xronia exw 4 kai ekei pou elega na paw gia to 5o arxisan oi paratiriseis sthn douleia.Telika meta apo polles antiparatheseis pane kai ta skoularikia apo ta aftia pane kai ta tatooes.vevaia to saraki akoma me trwei an kai exw paei 32xronwn alla that's Greece!!! ti kai an lene merikoi oti eimaste pia europi merika myala den allazoun(twn afentikwn ennow).twra pia deixnw kathosprepei alla mesa mou katholou!!:ninja:

Σε καταλαβαινω απολυτα. Εδω εγω που εχω δικια μου δουλεια, ειμαι προσεκτικος, ωστε να μη φαινονται τα tattoos mou kai ta piercings. Θελω να κανω full sleeve και δε το κανω λογω δουλειας. Συμβιβαστηκα στα 3/4:)

 

υπαρχει τατουαζ(βαφή) που να κραταει ορισμενα χρονια και μετα να φευγει μονο του? (μετα απο 2 με 3 χρονια ας πουμε)...

Οχι

Link to comment
Share on other sites

την καλησπέρα μου:)

αυτός ο μύθος πως ένα ταττού ή ένα πίρσινγκ πονάει πρέπει επιτέλους να ξεπεραστεί...:)

οκ ρε πιαδιά μια αίσθηση την έχεις ααλλά εκ των πραγμάτων και σε ένα τσίμπημα κουνουπιού αντιδράτε-ε,δεν ειναι και τίποτα σπουδαίιο!

εξάλλου αν το θες πας και το κανεις

αν το λιβανιζεις μενεις με τα λογια..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

You are Beautiful Its True...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...