Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

κοιτα,δεν περνω το μερος του γιατι δεν τον ξερω,ουτε σε αμφισβητω απο την αλλη,εγω απλα εμεινα ευχαριστημενος και αυτο λεω.τωρα για ολους σχεδων εχουμε ακουσει κατα καιρους οτι εχουν κανει καλες αλλα και κακες δουλειες,τι να πω,μακρυα απο ολους μας αυτες οι στιγμες!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κοιτα,δεν περνω το μερος του γιατι δεν τον ξερω,ουτε σε αμφισβητω απο την αλλη,εγω απλα εμεινα ευχαριστημενος και αυτο λεω.τωρα για ολους σχεδων εχουμε ακουσει κατα καιρους οτι εχουν κανει καλες αλλα και κακες δουλειες,τι να πω,μακρυα απο ολους μας αυτες οι στιγμες!

συγγνωμη αλλα δεν δεχομαι το “καλες και κακες δουλειες” δεν είναι δυνατον ένα από τα πιο ευκολα piercings να το κανεις λαθος. εγω που εχω κανει self piercied, το εκανα σωστα. Ο “επαγγελματιας” το κανει λαθος? και να σου πω κατι? Δεν υπαρχει καλη και κακη δουλεια. Υπαρχει ΜΟΝΟ η σωστη. Και ο τυπος απλα δεν είναι σωστος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω έναν Πήγασο στο δεξή ώμο και στιν αστράγαλο έχω το Γιαπωνέζικο σύμβολο για το "θάρρος". Αστεία ιστορία όταν έκανα αυτό το τατουάζ (στο Άμστερνταμ), πέθανα στον πόνο (όχι πολύ αλλά κάποιες στιγμές χα χα) και ο τατουτζής με πείραζε ότι θέλω αυτό το σύμβολο και κλαψουρίζω και από πάνω....που το θάρρος??? :lol: :lol: :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω έναν Πήγασο στο δεξή ώμο και στιν αστράγαλο έχω το Γιαπωνέζικο σύμβολο για το "θάρρος". Αστεία ιστορία όταν έκανα αυτό το τατουάζ (στο Άμστερνταμ), πέθανα στον πόνο (όχι πολύ αλλά κάποιες στιγμές χα χα) και ο τατουτζής με πείραζε ότι θέλω αυτό το σύμβολο και κλαψουρίζω και από πάνω....που το θάρρος??? :lol: :lol: :lol: :lol:

 

ρε μη κολλας πουθενα!!!:lol: :lol: :lol:

:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εχει παει καποιος από εδώ στο Dildo στο Π. Φαληρο για piercing or tattoo?

 

pantws paidia i aderfh moy ekane s Dildo.Sta xeilh,sto plai

mia xara ths ekane thn trypa!kai thn exei apo to Pasxa kai den eixe kanena provlima!

kai na rwthsw kai kati,vasika thelw na kanw henna

exete na moy proteinetai kanena kalo magazi?

kai panw katw times!!an kserete!

thelw na kanw s laimo..ponaei ?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

pantws paidia i aderfh moy ekane s Dildo.Sta xeilh,sto plai

mia xara ths ekane thn trypa!kai thn exei apo to Pasxa kai den eixe kanena provlima!

kai na rwthsw kai kati,vasika thelw na kanw henna

exete na moy proteinetai kanena kalo magazi?

kai panw katw times!!an kserete!

thelw na kanw s laimo..ponaei ?? :confused:

η χενα δεν ποναει παντως,μην ανησυχεις

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα έναν με τατου και στα δυο του χέρια κατα μηκος. Στην αρχή νομιζα πως φορουσε μακρυμάνικο μπλουζάκι, λογω μαυριλας, αλλά μετα ειδα πως το μπλουζάκι ήταν κοντομάνικο, τα τατου του ήταν. Ενα χάλι. Ειχαν ξασπρισει κιολας, αστα να πανε ήταν ο τυπάκος.

Σε αντιθεση μ' εναν άλλο που το ειχε κανει σ όλη τη γάμπα, στο πλάι και ήταν άψογο.

Να ρωτησω κατι. Αν το κανεις μαυρο, ξασπριζει με τα χρονια οπως του πρωτου ή παραμένει σταθερό?

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα έναν με τατου και στα δυο του χέρια κατα μηκος. Στην αρχή νομιζα πως φορουσε μακρυμάνικο μπλουζάκι, λογω μαυριλας, αλλά μετα ειδα πως το μπλουζάκι ήταν κοντομάνικο, τα τατου του ήταν. Ενα χάλι. Ειχαν ξασπρισει κιολας, αστα να πανε ήταν ο τυπάκος.

Σε αντιθεση μ' εναν άλλο που το ειχε κανει σ όλη τη γάμπα, στο πλάι και ήταν άψογο.

Να ρωτησω κατι. Αν το κανεις μαυρο, ξασπριζει με τα χρονια οπως του πρωτου ή παραμένει σταθερό?

Εξαρταται από παρα πολλους παραγοντες.

1. από το χρωμα που εχει χρησιμοποιηθει (Πολλοι χρησιμοποιουν βαφες αυτοκινητου)

2. από το μοτερακι (Οσο πιο γρηγορα και δυνατα το ακουτε, τοσο χειροτερο το tattoo)

3. από τη βελονα (Σε μεγαλα κομματια μπαινει 9-11. Αν βαλεις 6, το end result will suck)

4. από τον tattooist (Αυτονοητο νομιζω)

5. από το aftercare (Επισης αυτονοητο)

6. κλπ, κλπ

Τα παραπανω ισχυουν όχι μονο για το μαυρο, αλλα για όλα τα χρωματα. Σε γενικες γραμμες. Το καλο tattoo δεν ξεθωριαζει ειτε μαυρο ειτε με χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και τα 2 μαύρα και δεν έχουν ξεβάψει ΑΚΟΜΑ χα χα. Τώρα αν γεράσω δεν ξέρω :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω 2 μαυρα και το χρωμα ειναι παρα πολυ καλο το ενα το ειχα κανει στο jimmy πριν 12 χρονια και το αλλο στο unicorn το μαρτιο, μου ειχαν πει και οι δυο οτι γραφει πολυ καλα το χρωμα στο δερμα μου γιατι εχει διαφορά απο δέρμα σε δέρμα.
Link to comment
Share on other sites

12 χρονια ειναι αρκετά. Αυτος που σας έλεγα, όχι μονο ειχε ξεθωριάσει, αλλά ειχε και μια πρασινωπη αποχρωση.

Φαγητο, εσυ για ποσα χρονια μιλάς?

Link to comment
Share on other sites

Κατι μου θυμιζε το ονομα του studio. Ο τυπος εκει (Τζενιος νομιζω λεγεται or something like that) είναι εγγληματιας παντως. Μια φιλη μου πηγε για γλωσσα και της το εκανε στραβα :mad: Εμαθα ότι κανει piercings εδώ και 5 χρονια και τα εχει μαθει εδώ. Δηλαδη από ποιον τα εμαθε?? Ασε που εχει αρχισει και χτυπαει και Tattoos ο ιδιος:wacko: . Πολύ σοβαρο ατομο:!: . Stay away from him

 

O tzenios dn einai sto monasthraki? :blink: :blink:

Exeis self-pierced sthn glwssa?

 

 

Stay away from him! Ola ta lefta auth h ataka ;) ;)

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

12 χρονια ειναι αρκετά. Αυτος που σας έλεγα, όχι μονο ειχε ξεθωριάσει, αλλά ειχε και μια πρασινωπη αποχρωση.

Φαγητο, εσυ για ποσα χρονια μιλάς?

 

 

Εγώ το ένα το έχω 9 χρόνια και το άλλο 3.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Καποτε χρησιμοποιουσαν για τα τατου σινικη μελανη, η οποια εχει την ταση να πρασινιζει κατω απο το δερμα, αλλα οχι να ξεθωριαζει αν το τατου εχει χτυπηθει σωστα (εχω ενα στο χερι μου πανω απο εικοσι χρονια και δεν εχει ξεθωριασει καθολου, βεβαια το χρωμα φαινεται σκουρο πρασινο κι οχι μαυρο, αλλα ειπαμε σινικη μελανη γαρ....)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω 2 μαυρα και το χρωμα ειναι παρα πολυ καλο το ενα το ειχα κανει στο jimmy πριν 12 χρονια και το αλλο στο unicorn το μαρτιο, μου ειχαν πει και οι δυο οτι γραφει πολυ καλα το χρωμα στο δερμα μου γιατι εχει διαφορά απο δέρμα σε δέρμα.

Πολυ σημαντικο το καλο δερμα και sorry που δε το εβαλ στη λιστα. :oops:

P.S. Στο Unicorn Γλυφαδας η Κηφισιας?

O tzenios dn einai sto monasthraki? :blink: :blink:

Exeis self-pierced sthn glwssa?

 

 

Stay away from him! Ola ta lefta auth h ataka ;) ;)

Εγραψα πουθενα οτι εκανα την γλωσσα μου??:wacko: Αλλου το εχω κανει παρεα με την πρωην γυναικα μου;)

Link to comment
Share on other sites

Unicorn Γλυφάδας δεν γνωρίζω της Κηφισιάς.

Εισαι ευχαριστημενος απο το tattoo? Ποιος το εκανε, ο Mat or Jim?

Link to comment
Share on other sites

Onoma den thimamai se mena to ekane to paidi me ta makria mallia , sthn gynaika mou to ekane to allo paidi , meiname kai oi 2 poly efxasistimenoi.

Telika den yparxei mono Jimmys kai Barcode stin Athina;) Apla to leo gia merikous pou einai kollimenoi me aftous tous 2:p

Link to comment
Share on other sites

Πολυ θα ήθελα να κανω ενα μικρουλι τατου, σε ένα δαχτυλο του χεριου. Πως λεγεται, αντιχειρας? Κωλύομαι λόγω ηλικίας, αλλά τελικά μαλλον θα το αποφασισω. Χε χε θα γελασει κι ο καθε πικραμένος :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πολυ θα ήθελα να κανω ενα μικρουλι τατου, σε ένα δαχτυλο του χεριου. Πως λεγεται, αντιχειρας? Κωλύομαι λόγω ηλικίας, αλλά τελικά μαλλον θα το αποφασισω. Χε χε θα γελασει κι ο καθε πικραμένος :lol:

Dn nomizw.Mia filh ths manas mou sta 50+ ekane ena triantafullo ston astraggalo kai dn gelase kanenas .... Mono kati sxoleia gia thn hlikia ths alla :whistle: :whistle:

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ θα ήθελα να κανω ενα μικρουλι τατου, σε ένα δαχτυλο του χεριου. Πως λεγεται, αντιχειρας? Κωλύομαι λόγω ηλικίας, αλλά τελικά μαλλον θα το αποφασισω. Χε χε θα γελασει κι ο καθε πικραμένος :lol:

Μονο προσεξε γιατι μια και εισαι 80 θα πονεσει λιγο παραπανο :lol: Παντως ειναι ωραιο να μην εχεις να σκεφτεσαι οτι δε μπορω να κανω tattoo σε συγκεκριμενα σημεια, γιατι θα εχω προβλημα στη δουλεια αν φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...