Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Ωχ, τι τον ήθελες τον πονο!!

rch ωραία η φίλη της μαμάς σου. Πολυ μ' αρέσουν οι άνθρωποι που δε δινουν σημασία στα σχόλια των άλλων.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωχ, τι τον ήθελες τον πονο!!

rch ωραία η φίλη της μαμάς σου. Πολυ μ' αρέσουν οι άνθρωποι που δε δινουν σημασία στα σχόλια των άλλων.:)

Δε ποναει μωρε :p Απλα επειδη εισαι λιγο μεγαλη το λεω :lol: Και εγω γουσταρω αυτους που δε τους πειραζει τι λενε οι αλλοι. Απλα μερικες φορες δε μπορεις να κανεις αυτο που πργματικα θελεις λογω δουλειας.

Λετε να αλλαξω δουλεια?:D

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις παιδιά που είναι εντελώς άλλες οι υποχρεώσεις, να κανεις αυτο που σ' αρέσει!

Αντε, μπορει να αψηφίσω τον πονο και να το επιχειρησω. Λεω να κανω τρια γράμματα, οσο μικρότερα γινεται, που να ειναι αρμονικά δεμένα μεταξύ τους. Ιδέαν δεν εχω αν ειναι εφικτό. Αν το παρω αποφαση, θα σας το δειξω.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδι εχω ένα και μου φτανει!!! :happy: :love: Τι σχεση εχουν οι υποχρεωσεις προς τα παιδια μας όμως με τα tattoos?:wacko: Και εγω και η πρωην γυναικα μου εχουμε tattoos kai piercings και η μικρη από ότι φαινεται θα μας περασει και τους δυο. Απλα λογω δουλειας και social status, δε μπορω να εχω visible tattoos. Ξερεις ποσο πολύ θελω να κανω το μανικι μου αλλα δε μπορω? Εχω συμβιβαστει στα ¾ όμως.:secret:
Link to comment
Share on other sites

επίσης, είμαι σαράντα, το πιο πρόσφατο το έκανα φέτος, κι έχω κι ένα που κάνει μπαμ (κάτω απο τον αντίχειρα). Ομοίως και ο σύζυγος. Δουλεύουμε κανονικότατα, ε δεν πάμε και ημίγυμνοι για να φαίνονται όλα, και είμαστε οκ και στις κοινωνικές μας υποχρεώσεις και παντού. Αν κάποιος με κοιτάξει στραβά λόγω του tattoo, δεν είναι δικό μου πρόβλημα, δικό του είναι!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Θέλω πολύ να κάνω tattoo αλλά δεν με αφήνουν...

 

Ίσως το Μάρτη που θα είμαι και επισήμως φοιτήτρια και μακριά από το σπίτι, επιχειρήσω να κάνω... (γάμπα,μέση ή οπουδήποτε αλλού)

 

Piercing δεν έχω, αν και θα ήθελα να κάνω στο φρύδι και στο πηγούνι. Μέχρι στιγμής το μόνο "extreme" που έχω είναι στο πάνω μέρος του αυτιού...

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Παιδι εχω ένα και μου φτανει!!! :happy: :love: Τι σχεση εχουν οι υποχρεωσεις προς τα παιδια μας όμως με τα tattoos?:wacko:

 

Με τα τατου καμμία σχεση. Στο να αφήσεις τη δουλειά σου αναφέρθηκα. Διάβασε λίγο παραπάνω και θα δεις. Σε τέτοιου ειδους υποχρεώσεις :)

 

Τρελοπαρέα κι εγώ δεν αφηνω την κόρη μου που ειναι δεκάξι, μονο και μονο για να μη το μετανοιώσει μετά. Ας μεγαλωσει λίγο κι έπειτα άς κανει ό,τι θέλει.

Link to comment
Share on other sites

επίσης, είμαι σαράντα, το πιο πρόσφατο το έκανα φέτος, κι έχω κι ένα που κάνει μπαμ (κάτω απο τον αντίχειρα). Ομοίως και ο σύζυγος. Δουλεύουμε κανονικότατα, ε δεν πάμε και ημίγυμνοι για να φαίνονται όλα, και είμαστε οκ και στις κοινωνικές μας υποχρεώσεις και παντού. Αν κάποιος με κοιτάξει στραβά λόγω του tattoo, δεν είναι δικό μου πρόβλημα, δικό του είναι!

You are right, αλλα καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος. Εμενα απλα ΔΕΝ μπορουν να φαινονται με τιποτα

Με τα τατου καμμία σχεση. Στο να αφήσεις τη δουλειά σου αναφέρθηκα. Διάβασε λίγο παραπάνω και θα δεις. Σε τέτοιου ειδους υποχρεώσεις :)

 

Τρελοπαρέα κι εγώ δεν αφηνω την κόρη μου που ειναι δεκάξι, μονο και μονο για να μη το μετανοιώσει μετά. Ας μεγαλωσει λίγο κι έπειτα άς κανει ό,τι θέλει.

 

Εμενα ειναι 14 και εχει 2 already και μερικα peircings. Συμφωνω και εγω στο δευτερο, αλλα αφου αποφασισε οτι ηθελε tattoo το εκανε. Βεβαια, εγω το εμαθα (η μαλλον το ειδα:( ) αφου το ειχε κανει.

Link to comment
Share on other sites

Koίτα, και μένα αν το ήθελε τοσο πολύ, οκ. Αλλά απ' ό,τι καταλαβαίνω ριχνει άδεια να πιάσει γεματα κι ετσι επωφελουμαι. Αλλά καταλαβαίνεις πως ειναι σ' αυτη την ηλικία. Τους αρέσει κατι πολύ και μετα απο λίγο το απορρίπτουν. Μέχρι τωρα την έβγαλα καθαρή. Για να δουμε..:)

princess κι έγώ εκει θέλω να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Η τρυπα στο αυτι ποναει καθολου??

Μπορεις να κανεις την ιδια στιγμη τρυπα και στα 2 αυτια??

Το "ιατρικο" σκουλαρικι στην αρχη ποσο καιρο πρεπει να το κρατησεις? Μπορεις να επιλεξεις και πως θα ειναι?(σχεδιο κτλ.)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Η τρυπα στο αυτι ποναει καθολου??
κα8ολου!!!ενα τσιμπηματακι!!

Μπορεις να κανεις την ιδια στιγμη τρυπα και στα 2 αυτια??
ναι..και μια και δυο και τρεις!!

Το "ιατρικο" σκουλαρικι στην αρχη ποσο καιρο πρεπει να το κρατησεις? Μπορεις να επιλεξεις και πως θα ειναι?(σχεδιο κτλ.)
20 μερες με ενα μηνα νομιζω.δεν εχει σχεδια.ενα στρασακι ειναι.το πολυ πολυ να διαλεξεις χρωμα..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κανω γι αυτο και ρωταω!

Μια σε καθε αυτι ,χαμηλα, και να βαλω μεγαλα στρασακια.

Τι λετε?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

στρασακια η διαμαντακια??εγω παντως επειδη φοραω χρονια..καλυτερα μην βαλεις ΠΟΛΥ μεγαλα γιατι δεν αρεσει στις κοπελες..(αν σε ενδιαφερει αυτο)..

ειδα κατι πολυ ωραια και διακριτικα σκουλαρικια σε ενα καταστιμα swarovski,στα οποια γυρω γυρω ειναι απο ασημι και στο κεντρο εχει ενα διαμαντακι..κ εχουν κ συμπαθητικη τιμη(αναλογα το μεγεθος) :)

nos για λεπτομερειες ΡΜ :happy:

 

θελω piercing κατω απο τα χειλη(δεξια μιας που στα αριστερα εχω αυτη στο αυτι μ)..αλλα...αχχ αυτοι οι γονεις..:(

Link to comment
Share on other sites

Nos 55 το σκουλαρικι που σου βαζουν στην αρχη πρεπει να το κρατησεις τουλαχιστον 40 μερες...αν η τρυπα γινει με πιστολι δλδ...αλλα σε εκεινο το σημειο του αυτιου με πιστολι θα τις κανεις οποτε...

 

εγω προχθες εκανα αλλη μια στο σημειο που στη φωτο το ονομαζει rook

 

http://ser8.imgdump.net/images/10012006/s8_6e76025913602b6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nos 55 το σκουλαρικι που σου βαζουν στην αρχη πρεπει να το κρατησεις τουλαχιστον 40 μερες...αν η τρυπα γινει με πιστολι δλδ...αλλα σε εκεινο το σημειο του αυτιου με πιστολι θα τις κανεις οποτε...

 

εγω προχθες εκανα αλλη μια στο σημειο που στη φωτο το ονομαζει rook

 

http://ser8.imgdump.net/images/10012006/s8_6e76025913602b6.jpg

Με βελονα γινεται αν παει σε Piercing studio ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι δεν γινετε...απλα ειναι πολυ πιο συνηθισμενο σε εκεινο το σημειο το πιστολι...
Link to comment
Share on other sites

Nos 55 το σκουλαρικι που σου βαζουν στην αρχη πρεπει να το κρατησεις τουλαχιστον 40 μερες...αν η τρυπα γινει με πιστολι δλδ...αλλα σε εκεινο το σημειο του αυτιου με πιστολι θα τις κανεις οποτε...

 

εγω προχθες εκανα αλλη μια στο σημειο που στη φωτο το ονομαζει rook

 

http://ser8.imgdump.net/images/10012006/s8_6e76025913602b6.jpg

Αυτο πρεπει να πονεσε!!!

40 μερες?? Η Freak ειχε πει 20!

Τι ειναι καλυτερο με βελονα ή πιστολι ??

Α και κατι αλλο ποσο περιπου κοστιζει?? Για 2 τρυπες?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ειναι και εκει. Με μπαρα και ετσι!

Αλλα πρεπει να ποναει το piercing εκει...

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πρεπει να πονεσε!!!

40 μερες?? Η Freak ειχε πει 20!

Τι ειναι καλυτερο με βελονα ή πιστολι ??

Α και κατι αλλο ποσο περιπου κοστιζει?? Για 2 τρυπες?

 

Ανάλογα με το μέρος που το κάνεις. Στο πάνω μέρος του αυτιού το κάνουν με πιστόλι. (είναι και πολύ επικίνδυνο γιατί έχει πολλά νεύρα στο σημείο αυτό του αυτιού- ευτυχώς εγώ δεν πόνεσα. Περισσότερο πόνεσα στις κάτω τρύπες, γιατί τις είχα κλείσει και πήγα να τις ξαναανοίξω :p )

 

Τώρα για το πόσο κοστίζει, δεν θυμάμαι να σου πω.

 

Α, εγώ τα φαρμακευτικά τα κράτησα κοντά 1 μήνα. Μου έλεγαν να τα κρατήσω περισσότερο αλλά δεν άντεχα γιατί ήταν πολύ άσχημα :p

 

Άσε που στο πάνω μέρος του αυτιού ήθελα να βάλω κρικάκι:p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με το μέρος που το κάνεις. Στο πάνω μέρος του αυτιού το κάνουν με πιστόλι. (είναι και πολύ επικίνδυνο γιατί έχει πολλά νεύρα στο σημείο αυτό του αυτιού- ευτυχώς εγώ δεν πόνεσα. Περισσότερο πόνεσα στις κάτω τρύπες, γιατί τις είχα κλείσει και πήγα να τις ξαναανοίξω :p )

Κανεις λαθος. Που το εχεις δει ότι στο επανω μερος, το κανουν με πιστολι??:shock: Οποιος το κανει ειναι εγκληματιας:kill: . Κανενας σοβαρος piercer, δε τρυπαει με πιστολι. Και επειδη το παιδι, θελει να παει να κανει piercing, αν δε ξερετε μη δινετε συμβουλες ρε παιδια. Απλο είναι. Στην Αθηνα μονο 5 ατομα ξερουν και κανουν σωστο body piercing.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τρυπα στο αυτι θελω να κανω χαμηλα οχι ψηλα.

Τι ειναι καλυτερο ρωτησα με βελονα ή πιστολι?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εγω τρυπα στο αυτι θελω να κανω χαμηλα οχι ψηλα.

Τι ειναι καλυτερο ρωτησα με βελονα ή πιστολι?

Νομιζω οτι εχω απαντησει, αλλα θα στο ξαναπω. ΜΟΝΟ ΒΕΛΟΝΑ ΣΤΑ PIERCINGS. Ποσες φορες θα το πουμε ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχω απαντησει, αλλα θα στο ξαναπω. ΜΟΝΟ ΒΕΛΟΝΑ ΣΤΑ PIERCINGS. Ποσες φορες θα το πουμε ρε παιδια?

γιατί μόνο βελόνα??για ποιό λόγο??όλα τα δικά μου στα αυτιά τα είχα κάνει με πιστόλι ,αλλά πριν καμιά δεκαριά χρόνια και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...