Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι η τρυπά στο φρύδι πόνεϊ ? εάν ναι για πόσες μέρες?

 

Siga re sy.. Den vlepeis poses kopelies exoun kanei!Ama den tis noizei autes tha noiaxei esena?Pes mou dhladh na xerw

 

Pasalimani: afinei simadi to kanoniko omws etsi?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Siga re sy.. Den vlepeis poses kopelies exoun kanei!Ama den tis noizei autes tha noiaxei esena?Pes mou dhladh na xerw

 

Pasalimani: afinei simadi to kanoniko omws etsi?

 

δεν ξέρω...θα ανέβω Αθήνα για διαφορές δουλειές και το σκέπτομαι...το εάν πόνεϊ τ ρώτα για να ξέρω εάν θα το κάνω στην αρχή η στο τέλος του ταξιδίου...

Όσο για το σημάδι δε ξέρω...

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

gia twra opws einai i texnologia,exw dei polles fwto pou exei afairethei tattoo xwris to paramikro simadi,an kai kserw pws paizoun rolo ta xrwmmata kai fysika to megethos,nomizw pws ta apla xrwmatista tattoo(mayra kai ta mple) vgainoun pio eykola.alla fantastite pws se merika xronia tha einai pio eykolo.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω...θα ανέβω Αθήνα για διαφορές δουλειές και το σκέπτομαι...το εάν πόνεϊ τ ρώτα για να ξέρω εάν θα το κάνω στην αρχή η στο τέλος του ταξιδίου...

Όσο για το σημάδι δε ξέρω...

την βλεφαροπτωση την σκευτηκες ποτε??:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελευταία βλέπως πολλούς να'χουν ξυρίσει τα πόδια και να'χουν tatoo!

Ξέρει κανείς αν είναι αληθινό ή χένα ?

Μόδα είναι πάλι αυτό?

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία βλέπως πολλούς να'χουν ξυρίσει τα πόδια και να'χουν tatoo!

Ξέρει κανείς αν είναι αληθινό ή χένα ?

Μόδα είναι πάλι αυτό?

 

:confused:

ναι, αλλα οχι για την ηλικια σου. σε πηρανε τα χρονια! τωρα το σκεφτηκες να το κανεις? εισαι πολυ μεγαλος γι αυτα! ελπιζω, μονο να ρωτας και να μην κανεις το ιδιο οπως αυτον που ειδες!

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα οχι για την ηλικια σου. σε πηρανε τα χρονια! τωρα το σκεφτηκες να το κανεις? εισαι πολυ μεγαλος γι αυτα! ελπιζω, μονο να ρωτας και να μην κανεις το ιδιο οπως αυτον που ειδες!

Εδω που ειμαστε θα ερθεις PaRisC :p Ασε τον ανθρωπο να το κανει αν γουσταρει. Ετσι και αλλιως αν εχεις ωραιο σωμα τι σημασια εχει η ηλικια?:!:

Link to comment
Share on other sites

Εδω που ειμαστε θα ερθεις PaRisC :p Ασε τον ανθρωπο να το κανει αν γουσταρει. Ετσι και αλλιως αν εχεις ωραιο σωμα τι σημασια εχει η ηλικια?:!:

 

Καμμία σχέση!

Άσε εδώ βαριέμαι να ξυρίζω τη μούρη μου, θα ξυρίζω και τα πόδια μου ?

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα οχι για την ηλικια σου. σε πηρανε τα χρονια! τωρα το σκεφτηκες να το κανεις? εισαι πολυ μεγαλος γι αυτα! ελπιζω, μονο να ρωτας και να μην κανεις το ιδιο οπως αυτον που ειδες!

 

Τι τον πειρανε τα χρονια καλε τον ανθρωπο; 36 ειναι, δεν ειναι 80+.... Δλδ εσυ σε 20 χρονια θα εισαι γερος με το ενα ποδι στον ταφο;

Link to comment
Share on other sites

Καμμία σχέση!

Άσε εδώ βαριέμαι να ξυρίζω τη μούρη μου, θα ξυρίζω και τα πόδια μου ?

:lol: :lol: :lol:

Γιατι πρεπει να ξυριζεις το σημειο...:wacko: αυτα ειναι μ*****:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σεπτέμβριο πάω για το 2ο tattoo μου και σκέφτομαι να το κάνω χαμηλά στην μέση.

Ένα νούφαρο μικρούλι μικρούλι

http://img98.imageshack.us/img98/8779/waterlily8ap.th.jpg

και βρήκα 3 kanji ιδεογράμματα που μαρέσουν πάρα πολύ!

http://img90.imageshack.us/img90/1009/soulmate3bt.jpg

soulmate

http://img90.imageshack.us/img90/3333/karma1od.jpg

karma

http://img155.imageshack.us/img155/9279/selfconfidence0vn.jpg

selfconfidence

δεν ξέρω όμως ποιό απο τα 3 kanji να κάνω...

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Σεπτέμβριο πάω για το 2ο tattoo μου και σκέφτομαι να το κάνω χαμηλά στην μέση.

Ένα νούφαρο μικρούλι μικρούλι

και βρήκα 3 kanji ιδεογράμματα που μαρέσουν πάρα πολύ!

δεν ξέρω όμως ποιό απο τα 3 kanji να κάνω...

Ωραια τα παραπανω σχεδια.εγω θα σου προτεινα να χτυπησεις το νουφαρο και απο πανω να καθεται και μια νεραιδα..:)

τα ιδεογράμματα δεν μαρέσουν πολύ και ειδικα για εκεινο το σημειο :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αι χειτ νεραιδες!! Εντελώς!!

Απο την άλλη σκέφτομαι να κάνω απο ένα kanji στην εσωτερική μεριά του καρπού αλλά και πονάει εκεί το δέρμα και θα έχω πρόβλημα και στην δουλειά μου.

Απο την ακόμα πιο άλλη :p σκέφτηκα να κάνω το νουφαράκι και να κάνω και τα 3 kanji αριστερά, απο πάνω και δεξιά του...αλλά μου φαίνεται βαρύ.

Στα 2 πρώτα kanji τείνω να προτιμήσω πιο πολύ. Σκέφτηκα και το άλλο...

στα λευκά φύλλα του νούφαρου να μου κάνει στο ένα πεταλάκι το soulmate και σε κάποιο άλλο πεταλάκι το karma.

 

EDIT: Μπα το συγκεκριμένο ^ θα είναι χαώδες...ουφ...

 

Kαλύτερα θα είναι το νουφαράκι και απο κάτω του τα 2 kanji

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

σκεψου καλα και αποφασισε!.παντως θα ειναι ακυρο τελειως να κολλησεις διπλα απο το νουφαρο τα ιδεογραμματα.

παντως αν σου αρεσουν πολυ αυτα..καλυτερα να τα χτυπησεις καπου χαμηλα..:)

παντως ενας φιλος μου προσφατα εκανε 3 ιδεογραμματα στο χερι του απο κατω και πραγματικα μου αρεσε πολυ!

αλλα για κοπελα ειναι καπως..:O αλλα αν το θελεις πολυ,αυτο ξεπερνιεται :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ειναι καπως για κοπελα να χει τατου εκει?

ειναι περιεργο? ειναι χαζο? τι ειναι?:p

ειναι πολυ περιεργο και αν :worry: κοπελα να εχει τατουαζ κατω στο χερι 3 ιδεογραμματα,δεν ειναι οτι το καλυτερο..:blink: οπως ειπε και η GreekCharmed δεν μπορει να χτυπησει εκει γιατι θα αντιμετωπισει προβλημα με την δουλεια της :cry:.εμενα αντιθετως μου αρεσει και ανεφερα παραπανω την αποψη μου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω εκει εχω αλλα λιγο πιο ψηλα και το λιγοτερο που μ'ενδιαφερει ειναι τι θα πουνε οι αλλοι η αν αρεσει στους αλλους..

:rolleyes: Εσυ και κι εγω δεν εχω τετοιο προβλημα και ουτε θα εχω και αν υπαρξει καποτε ποσο'που θα με νοιαξει...:O :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κάποιο καλό gallery ή έστω link με σχέδια υπάρχει???ενημερωμένο και με μπόλικο υλικο... :ninja:
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: Εσυ και κι εγω δεν εχω τετοιο προβλημα και ουτε θα εχω και αν υπαρξει καποτε ποσο'που θα με νοιαξει...:O :)

 

Oύτε και εμένα με νοιάζει τι λένε οι άλλοι και έτσι και αλλιώς έχω ήδη ένα τατουάζ εδώ και 10 χρόνια περίπου. Επειδή όμως στην δουλειά μου δεν μπορώ να κυκλοφορώ με το τατουάζ μου σε κοινή θέα επειδή σχεδόν κάθε μέρα έχουμε επαφή με σημαντικούς ανθρώπους, δεν θέλω να δημοουργηθεί πρόβλημα και να μου πούνε πάνε σπίτι σου εσύ και το τατουάζ σου. Γιαυτό ακριβώς και δεν φοράς τιραντάκια στην δουλειά (επειδή το έχω στον ώμο ψηλά) και ντύνομαι με την στολή εργασίας ας πούμε. Και εκτός απο αυτό έχω ακούσει και μια κουβέντα των αφεντικών μου για τα τατουάζ επειδή ήθελε να κάνει ένα ο γιός του ενός και είπε πως αν κάνει θα τον πετάξει έξω.

Αν δεν υπήρχε πρόβλημα, θα έκανα κάτω απο τον καρπό, No problemo.

Τελικά θα κάνω το νουφαράκι χαμηλά στην μέση. Και τα 2 kanji το ένα πάνω και το ένα κάτω απο το νουφαράκι.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πας σε αυτον που χτυπαει τατοο ενα σχεδιο που το κανει για πρωτη φορα και να του πεις να στο κανει πανω σου??? Ή κανει μονο τα σχεδια που ξερει???

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να του πας και δικά σου σχέδια, δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά θα πρέπει να περιμένεις την επόμενη εβδομάδα να στο κάνει γιατί θα πρέπει να το σχεδιάσει και να το περάσει στα ειδικά χαρτιά κλπ νομίζω. Δεν ξέρω όμως αν χρεώνουν extra το γεγονός οτι επειδή είναι δικό σου σχέδιο πρέπει να το σχεδιάσουν...
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην μου μείνει στον τόπο γιατί όσο καλή δουλειά και να κάνει έμαθα οτι είναι σούπερ πρεζόνι και εχει πέσει.. κανένα άλλο πρ'ολ'αυτα δεν ξέρετε;

 

(να φανταστείτε οτι είμαι απο τρίπολη και ξέρ ωγια τον τζίμυ)

εκτός απο πρεζόνι (που δεν το ήξερα) έχει πέσει γενικώς η δουλειά του σε ποιότητα. Το οτι είναι γνώστος γενικά (σε απάντηση του dgeme) δεν σημαίνει οτι είναι ακόμα καλός. Εχω χτυπήσει τατου πριν 11 χρονια στο Τζίμυ και πίστεψέ με τότε ήταν αυτός και η Σουζάνα στα Πατήσια. Πως να μην τον ξέρει όλος ο κόσμος? Πλέον τα πράγματα έχουν εξειδικευτεί. Άλλος είναι καλός στα tribal, άλλος στα coverings κλπ. Αν θες έχω ένα καλό "χεράκι" να σου προτείνω, ο οποίος το μόνο που πίνει είναι ξύδια... Πήγε ο άντρας μου εκεί προχτές και διόρθωσε ένα ερασιτεχνικό τατού που είχε κάνει. Πολύ καλό χέρι και γρήγορο. Αν σε ενδιαφέρει ακόμα, στείλε μυνημα να σου δώσω τα στοιχεία του.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...