Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Noμίζω οτι και αυτοί που κάνουν Piercing γνωρίζουν οτι δεν είναι αποδεκτοί από την κοινωνία και μιλάω κυρίως για την Ελλάδα και φυσικά δεν μιλάω για ένα σκουλαρίκι, αλλά για καταστάσεις όπως η παραπάνω που ανέφερε η κοπέλα.

Κατ'αρχήν εγώ όταν βλέπω κορίτσια γεμάτα piercing Προσπαθώ να τις αποφεύγω, όχι απλώς επειδή είναι άσχημο, αλλά και επειδή είναι αηδιαστικό. Βλέπω όμως οτι όσους έχω ρωτήσει, έχουν την ίδια γνώμη για το θέμα.

Γενικότερα σαν φαινόμενο, όσο πιο πολλές τρύπες, τόσο πιο πολύ καμμένος είναι ο άλλος. Ίσως υπάρχουν και εξαιρέσεις, πολύ ελάχιστες όμως.

Η δική μου γνώμη είναι οτι μόνο στον αφαλό μπορεί να θεωρηθεί sexy. Τα υπόλοιπα είναι μια εφηβική κρίση. Πολλοί είναι έφηβοι και στα 30. :alien:

Link to comment
Share on other sites

koularete kopelies den ipe kaneis tipota ratsistiko alla gia ta panda tha prepei na yparxei ena metro alios esi o idios prokalis to ratsismo ston allo h malon to logo na pei kati gia sena afou ton prokalis me to na tou pis ti exeis kanei.DEN EINAI MAGKIA TO TATOU KAI OTIDIPOTE ALLO.allou an mporis kane ton magka kai ayta ta leo genika se olous edo kai oxi se ena prosopo sigkekrimena .eyxaristo.
erwtas me ta aytokinhta
Link to comment
Share on other sites

Περα απο την πλακα τωρα..

ας μην κοροιδευουμε γιατι ετσι δειχνουμε οτι δεν σεβομαστε τις αποψεις των αλλων (που δεν ειναι αληθεια) και ειναι πολυ λογικο να μην συμφωνουνε ολοι μαζι μας!

Sorry παιδια παρασηρθηκα... :o

Frozen inside without your touch

without your love darling

only you are the life among the death!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgep206 ( 8 Ιούλ. 2004 , 15:24)

 

koularete kopelies den ipe kaneis tipota ratsistiko alla gia ta panda tha prepei na yparxei ena metro alios esi o idios prokalis to ratsismo ston allo h malon to logo na pei kati gia sena afou ton prokalis me to na tou pis ti exeis kanei.DEN EINAI MAGKIA TO TATOU KAI OTIDIPOTE ALLO.allou an mporis kane ton magka kai ayta ta leo genika se olous edo kai oxi se ena prosopo sigkekrimena .eyxaristo.

 

κανεις δ προκαλει κανεναν ρατσισμο σε κανεναν η εισαι ρατσιστης η δ εισαι δ σε αναγκαζει κανενας να γινεις !! μιλησε κανεις για μαγκια ? εγω προσωπικα το βρισκω ομορφο το τατουαζ κ εχω σκοπο να χτυπησω κ αλλα τωρα απο κει κ περα σε οποιον αρεσουνε ! Για τους αλλους δ θα μπορεσουμε ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 8 Ιούλ. 2004 , 15:23)

 

Noμίζω οτι και αυτοί που κάνουν Piercing γνωρίζουν οτι δεν είναι αποδεκτοί από την κοινωνία και μιλάω κυρίως για την Ελλάδα και φυσικά δεν μιλάω για ένα σκουλαρίκι, αλλά για καταστάσεις όπως η παραπάνω που ανέφερε η κοπέλα.

Κατ'αρχήν εγώ όταν βλέπω κορίτσια γεμάτα piercing Προσπαθώ να τις αποφεύγω, όχι απλώς επειδή είναι άσχημο, αλλά και επειδή είναι αηδιαστικό. Βλέπω όμως οτι όσους έχω ρωτήσει, έχουν την ίδια γνώμη για το θέμα.

Γενικότερα σαν φαινόμενο, όσο πιο πολλές τρύπες, τόσο πιο πολύ καμμένος είναι ο άλλος. Ίσως υπάρχουν και εξαιρέσεις, πολύ ελάχιστες όμως.

Η δική μου γνώμη είναι οτι μόνο στον αφαλό μπορεί να θεωρηθεί sexy. Τα υπόλοιπα είναι μια εφηβική κρίση. Πολλοί είναι έφηβοι και στα 30. :alien:

 

αυτα ειναι γνωμες προσωπικες κ κανεις δ μπορει να κρινει αν ειναι σωστη η οχι μονοι μας μας φτιαχνουμε τα προτυπα κ μονοι μας αποξενωνουμε καποιους βαζοντας τους στην λιστα του παρακμιακου !!!

Ελεος παιδια αν κολαμε ακομα σε αυτα δειχνουμε ποσο πισω κ κολημενοι ειμαστε ακομα σε σχεση με τους ξενους !!

Link to comment
Share on other sites

το να κανεις ενα τατουαζ δεν σημαινει πως θελεις να το παιξεις μαγκας.(οχι παντα τουλαχιστον).

παντως πολλοι αντρες βρισκουν οτι ειναι πολυ σεξυ αν η γυναικα εχει ενα τατουαζ και ειδικα αν αυτο ειναι στο μπουστο (λουλουδακι,φιδακι κτλ) η στην πλατη.

Frozen inside without your touch

without your love darling

only you are the life among the death!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ ( 8 Ιούλ. 2004 , 15:29)

 

 

Ελεος παιδια αν κολαμε ακομα σε αυτα δειχνουμε ποσο πισω κ κολημενοι ειμαστε ακομα σε σχεση με τους ξενους !!

 

Δεν κατάλαβα, οι ξένοι δηλαδή ξέρουν και οι Έλληνες είναι πίσω;;; :blink:

Μέχρι χθές εξυμνούσαμε την Ελλάδα και σήμερα πίσω στη μιζέρια;;; :alien:

Και μην νομίζεις οτι στο εξωτερικό έχουν μεγαλύτερες αξιώσεις αυτοί που έχουν γεμίσει το σώμα τους piercing. To ίδιο καμμένοι είναι και εκεί, απλώς εκεί είναι περισσότεροι σε πληθυσμό.

 

Ξέρω, ξέρω, εσύ είσαι προοδευτική και εγώ είμαι συντηρητικός και σκουριασμένο μυαλο. :D

Link to comment
Share on other sites

vasika h apopsh tou johner einai ontws kapws.....skouriasmenh na to pw....stenomyalh na to pw....Kai epidi eksymnousame tin ellada pou phre to kypelo auto den paei na pei oti ksafnikame giname oloi kalyteroi an8rwpoi h oti h xwra den exei problems...ara h dikaiologimenh mizeria den einai kai kako
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες ειναι ολοσωστο αλλοστε ειναι γνωστη η Ελλαδα σαν μιζερος κ γκρινιαρικος λαος, στενομυαλος περα για περα.. πραγματικα νομιζα πως τα παιδια 19 χρονων ειχαν αλλα μυαλα στις μερες μας αλλα μαλλον επεσα πολυ εξω.. :confused:
Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν ολα τα παιδια τα ιδια γουστα.

ισως στην πλιοψηφια τους να τους αρεσει των νεων το piercing αλλα δεν ισχυει για ολους :)

αλλα ειπαμε:σεβαστη η αποψη ολων.

Frozen inside without your touch

without your love darling

only you are the life among the death!

Link to comment
Share on other sites

den einai auto to 8ema.Sigoura einai sevasth h apopsh tou johner oson afora to an tou aresei h oxi to piercing omws den mporw na sevastw apopseis tou styl "kseroun oti den einai apodektoi apo tin koinwnia","einai kammenoi" ktl ktl.Anaferome ston ka8e johner,den einai proswpiko
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ^Deadly_Sin^ ( 8 Ιούλ. 2004 , 16:02)

 

apopseis tou styl "kseroun oti den einai apodektoi apo tin koinwnia","einai kammenoi" ktl ktl.

 

πιστευω πως ηταν πολυ υπερβολικη δηλωση... :(

γιατι ειναι καμμενοι ρε παιδια? επειδη τους αρεσει να κανουν τατουαζ και να εχουν σκουλαρικια?

και γιατι δεν ειναι αποδεκτοι?????? :mad:

ελεος!

Frozen inside without your touch

without your love darling

only you are the life among the death!

Link to comment
Share on other sites

δ ειναι θεμα αν τους αρεσει η οχι ειναι θεμα ιδεων κ το πως σκεφτεται κανεις..ολα αυτα βεβαια ξεκινανε απο το σπιτι αν οι γονεις ειναι παλαιων αρχων κ στενομυαλοι λογικο δ ειναι να μεγαλωσει κ το παιδι με αυτα τα προτυπα ? γουστο του κ μαγκια του αν πιστευει ετσι κανεις δ προκειται να προσπαθησει να του αλλαξει γνωμη εγω αυτο που ειπα ηταν πως το σκεφτικο αυτο ειναι λιγακι οπισθοδρομικο κ νομιζα πως τα νεα παιδα ηταν πιο ανοιχτομυαλο κ δ κριναν τους ανθρωπους απο τα σκουλαρικια η τα τατουαζ.. τον ανθρωπο τον κρινεις μονο απο θεμα χαρακτηρα ολα τ αλλα για μενα ειναι μικροτητες οπισθοδρομικοτητες οπως θες πες το δ με χαλαει.. εγω αυτο που ηθελα να πω το ειπα απο κει κ περα ο καθενας οτι καταλαβε καταλαβε :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν εξέφρασα δικές μου απόψεις, αλλά κάποιες καταστάσεις υπαρκτές.

Θα επαναλάβω οτι μιλάω μόνο για αυτούς που έχουν τρυπήσει όλο τους το κορμι. Φρύδια, μύτη, αυτιά, χείλη, γλώσσα, **** και σε άλλα σημεία που καταντά αηδία.

 

Στην αισθητική υπάρχουν κάποιοι κανόνες. Εσείς σε ποιό περιοδικό μόδας είδατε αυτό το styl σαν όμορφο; Γιατί η ομορφιά είναι μεν κάτι υποκειμενικό, αλλά το όμορφο από το άσχημο όλοι μπορούν να το ξεχωρίσουν.

Καμμένοι λοιπόν και δεν το παίρνω πίσω.

Εγώ θέλω ο περίγυρός μου, ακόμη και οι ξένοι που βλέπω στον δρόμο να με αντιμετωπίζουν με αξιοπρέπεια και σεβασμό.

Θα μου πείτε εσάς σαν ενδιαφέρει να είστε καλά με τον εαυτό σας, αντε να αρέσετε και στους φίλους κτλ κτλ.

Το έχω ακούσει τόσες φορές που έχει καταντήσει κλισέ.

Στο τέλος θα καταντήσετε να είστε γραφικόι.

 

Ανοιχτόμυαλος δεν σημαίνει να δέχομαι κάθε ανωμαλία που μπορεί να μου εμφανιστεί.

Μήπως επειδή είμαι κατά των ναρκωτικών είμαι οπισθοδρομικός; Συγνώμη, αλλά χαρείτε τα εσείς. Εγώ θα ζήσω και χωρίς αυτά.

 

P.S. Παρακαλώ να κατέβουν όλες οι σημαίες απο τα μπαλκόνια! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 8 Ιούλ. 2004 , 16:25)

 

Στην αισθητική υπάρχουν κάποιοι κανόνες. Εσείς σε ποιό περιοδικό μόδας είδατε αυτό το styl σαν όμορφο; Γιατί η ομορφιά είναι μεν κάτι υποκειμενικό, αλλά το όμορφο από το άσχημο όλοι μπορούν να το ξεχωρίσουν.

 

 

και γιατι πρεπει να αποδεχτουμε τα προτυπα ομορφιας που μας πλασαρουν τα περιοδικα????????? :eek:

Frozen inside without your touch

without your love darling

only you are the life among the death!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 8 Ιούλ. 2004 , 16:25)

 

 

Ανοιχτόμυαλος δεν σημαίνει να δέχομαι κάθε ανωμαλία που μπορεί να μου εμφανιστεί.

Μήπως επειδή είμαι κατά των ναρκωτικών είμαι οπισθοδρομικός; Συγνώμη, αλλά χαρείτε τα εσείς. Εγώ θα ζήσω και χωρίς αυτά.

 

 

τωρα κανεις αυτο που λεγαμε πριν.κρινεις τους αλλους απο την εμφανιση.λες οτι αυτοι που εχουν πολλες τρυπες ειναι και χρηστες ναρκωτικων ή κανω λαθος?

ε-λε-ος!

Frozen inside without your touch

without your love darling

only you are the life among the death!

Link to comment
Share on other sites

τεσπα αλλο ειναι το θεμα και αλου το πηγαμε.

Φτανει γιατι δεν θα βγαλουμε ακρη...

Frozen inside without your touch

without your love darling

only you are the life among the death!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Evanescence_Oly ( 8 Ιούλ. 2004 , 16:32)

 

τωρα κανεις αυτο που λεγαμε πριν.κρινεις τους αλλους απο την εμφανιση.λες οτι αυτοι που εχουν πολλες τρυπες ειναι και χρηστες ναρκωτικων ή κανω λαθος?

ε-λε-ος!

 

Oh god, διαβάστε λίγο προσεκτικά. :wacko:

Άλλη παράγραφος, άλλο θέμα.

 

Ok, δεν ασχολούμαι άλλο, δεν βγαίνει άκρη.

Link to comment
Share on other sites

autes oi katastaseis einai yparktes giati yparxoun polloi pou symerizonte tis apopseis sou :) Diladi ta styl pou vlepeis se periodika modas einai omorfa?Akoma ki an pisteueis pws einai tote mipws den exeis proswpikh apopsh oson afora to 8ema ekswterikh emfanisi?Oson afora tin aksioprepeia kai ton sevasmo...An egw skoularikia paei na pei oti den se sevome h den eimai aksioprephs?Ta narkwtika einai allo 8ema,makari oloi na htan kata omws apoti vlepw syndeeis amesa to 8ema skoularikia me ta narkwtika...Mikroastikes antilipseis se hlikia twn 19?another brain wasted...
Link to comment
Share on other sites

a,vlepw mono se auto diafwneis,auto paei na pei oti sta alla eixa dikio? :) Den me sevonte autoi pou skeftonte san esena,oti eimai "kammenos" epidi exw skoularikia.Ara mallon to problem to exeis esy pou den tous sevese logw skoularikiwn
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 8 Ιούλ. 2004 , 16:37)

 

Oh god, διαβάστε λίγο προσεκτικά. :wacko:

Άλλη παράγραφος, άλλο θέμα.

 

Ok, δεν ασχολούμαι άλλο, δεν βγαίνει άκρη.

 

εισαι απλα ενας ακομα που καταπινει αυτα που του πλασαρουν στην μουρη, αμα το λεει ομορφο το περιοδικο ειναι ομορφο ε ? η μηπως δ ειναι ετσι ? εχουμε βγαλει τα προτυπα μας κ ξεχωριζουμε τα ασχημα απο τα ομορφα οπως μας μαθαν να κανουμε απο την τηλεοραση απο τα περιοδικα κτλ κτλ..

Ημαρτον ! παιδια ξεκολειστε.. ΜΟΝΟΙ μας φτιαχνουμε τα προτυπα κ μονοι μας τα ονομαζουμε παρακμιακα η ασχημα μην καταπινετε οτι βλεπετε στα περιοδικα η αλλου..αλλοστε εκει τι θες να σου βαλει ? καμια τρυπημενη ? αθτο που θεωρει η πληοψηφεια ομορφο θα σου βαλει ! :!:

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι υπερ ολων αυτων των παιδιων που εχουν κ σκουλαρικια και τρυπες παντου κ τατουαζ κ δ εμαθα να ξεχωριζω τους ανθρωπους ουτε απο το χρωμα τους ουτε απο την ποσοτητα των σκουλαρικιων τους κ πραγματικα λυπαμαι αυτους που σκευτοντε ετσι.-
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...