Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Pws mporei na kserei kapoios oti to atomo pou tou kanei to tattoo kaluptei tous orous ugieinis kai asfaleias...? :rolleyes:

 

K mporeis na tropopoiiseis ena tattoo kai na to allakseis xwris na to afaireseis....?:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Pws mporei na kserei kapoios oti to atomo pou tou kanei to tattoo kaluptei tous orous ugieinis kai asfaleias...? :rolleyes:

 

K mporeis na tropopoiiseis ena tattoo kai na to allakseis xwris na to afaireseis....?:worry:

Εχει την σχετικη πινακιδα απο το Υγειονομικο.τωρα να το τροποποιησεις το ταττοο "γινετε"

βαζωντας χρωμα..αμα καταλαβα αν εννοεις αυτο! να το αφαιρεσεις επισης γινετε..με lazer δεν το εχω κανει και δεν ξερω λεπτομερειες.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς σκέτο κινέζικο σύμβολο; Αν ναι πόση ώρα περίπου κράτησε η διαδικασία και πόσο κόστισε;;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς σκέτο κινέζικο σύμβολο; Αν ναι πόση ώρα περίπου κράτησε η διαδικασία και πόσο κόστισε;;

ουτε 20 λεπτα!! το κοστος..αναλογα και το μεγεθος(40 ευρο μεχρι οσο θελεις εσυ.)

τι ακριβως θελεις να κανεις??? βαλε και μια φωτο να δουμε ακριβως το μεγεθος του ταττοο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Λοιπόν θα ήθελα λίγη βοήθεια.Πριν 7 μήνες πήγα κ τρύπησα την μύτη μου. Με πιστολάκι γιατί ήθελα στρασάκι.Μετά από λίγο καιρό όμως άρχισε να βγάζει αυτό το γνωστό κόκκινο σπυράκι:rolleyes: το έχουν πάθει πολλοί γνωστοί μου τεσπα ήταν βλακεία μου που έβαλα ασημένιο σκουλαρίκι...μέχρι και σε δερματολόγο πήγα,που στο κάτω κάτω δεν είναι και ειδικός επί του θέματος μπας και μου δώσει να βάλω τπτ εκεί για να εξαφανιστεί αυτή η αηδία αλλά αυτος μ φώναζε(όπως ήταν αναμενόμενο) και μου είπε να βγάλω το σκουλαρίκι..εγώ δεν θέλω όμως γιατί μου αρέσει πλ:cry: αλλά οκ το έβγαλα:wacko:. Ξέρει κανείς πως μπορώ να εξαφανίσω αυτό το πράμα από την μύτη μου και να κρατήσω το χαριτωμένο μου σκουλαρίκί;:worry:

 

Thx:)

Link to comment
Share on other sites

Ας είναι καλά το photoshop!

 

Τατου!

 

Για δες τι θέλω να κάνω, και πιο χαμηλά ίσως για να μη φαίνεται και με μαγιώ και αν δεν γίνεται ίσως και μικρότερο σε μέγεθος...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ας είναι καλά το photoshop!

 

Τατου!

 

Για δες τι θέλω να κάνω, και πιο χαμηλά ίσως για να μη φαίνεται και με μαγιώ και αν δεν γίνεται ίσως και μικρότερο σε μέγεθος...

60-80 euro αναλογως και το studio που θα πας! παραπανω ειμαι σιγουρος οτι δεν κοστιζει..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ακριβα πληρωσες! αληθεια που το εκανες το ταττοο??? ανεβασε και καμια φωτογραφια να δουμε..:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μ' αρέσει να έχω τίποτα μόνιμο στη ζωή μου! Πόσο μάλλον στο σώμα μου! στήθος.

 

ουτε και εμενα θα μου αρεσε να κανω κατι που ισως αργοτερα το μετανιωνα...συνεπως μπορει ναι μεν να φανταζει ωραιο αλλα δεν θα το ρισκαρα!!;)

 

Η henna το εχουμε ξαναπει και αλλες φορες δεν ειναι ταττοο.:)

Ενταξει μορε τωρα...μην κολλας σε λεπτομερειες!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ενταξει μορε τωρα...μην κολλας σε λεπτομερειες!:p

 

Η λεπτομερεια κανει την διαφορα :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, λοιπόν, θέλω να κάνω μια τρύπα, κάτω από το χείλος, αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι, γενικά βγάζει προβλήματα εκεί; και πόσο περίπου θα μου κοστίσει; υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, λοιπόν, θέλω να κάνω μια τρύπα, κάτω από το χείλος, αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι, γενικά βγάζει προβλήματα εκεί; και πόσο περίπου θα μου κοστίσει; υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;

 

οι τιμές εξαρτώνται απο το μαγαζί. Κανα 30αρι υπολόγισε.

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

εμενα ολο μου το σωμα ειναι τατουαζ.

φανταστειτε εχω κανει σαν μανικι στα χερια.κυριολεκτικα ειμαι ενα τατου σε ανθρωπινο σωμα κατι σαν τον μιχαλακη στο prisonbreak.

ενταξει καμια φορα δυσκολευομαι στην δουλεια η να συναναστραφω με κομπλεξικα ατομα που ξερουν να κρινουν μονο απο εξωτερικη εμφανιση αλλα κατα τ αλλα ολα οκ.

αφου αρεσει σε μενα δεν με νοιαζει τι σκεφτοντε οι αλλοι. αν θα το μετανιωσω στο μελλον δεν ξερω προς το παρον παντος δεν εχω χωρο για αλλο τατουαζ!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

τις πατουσες τις καλυψες??

την πισω πλευρα του αυτιου(ειδα σημερα εναν νεαρο να εχει εκει)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

freak δεν χρειαζεται τοση ειρωνια, εχω παρατηρησει πως οι "παλιοι" εδω μεσα εχετε εναν αερα που δεν εχουν οι νεοι. μην εχεις υφακι δεν χρειαζεται σε καθε σας ποστ να ειστε ερριστικοι. και για να επανελθουμε στο θεμα μας ειναι δικαιωμα μου να εχω και πισω απο τα αφτια αμα θελω δεν θα σε ρωτησουμε.
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Ase ton kosmo na ekfrasti eleuthera,min tous vazis periorismous!Merikoi kai merikes exoun provlimata apo tin paidiki tous ilikia,einai apothimena auta!!Astous na ektonothoun!!

Kai as parakolouthoun to ti kanei kapios pou tou aresi to tatoo,eno ekeini exoun antitheti apowi!

Den mporoume oloi na exoume ta idia gousta!!:)

Kai fisika kalo einai na milame otan exoume gnomi kai apowi :)

Pos einai dinaton na po den mou aresi auto to fagito,otan den to exo faei pote :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

freak δεν χρειαζεται τοση ειρωνια, εχω παρατηρησει πως οι "παλιοι" εδω μεσα εχετε εναν αερα που δεν εχουν οι νεοι. μην εχεις υφακι δεν χρειαζεται σε καθε σας ποστ να ειστε ερριστικοι. και για να επανελθουμε στο θεμα μας ειναι δικαιωμα μου να εχω και πισω απο τα αφτια αμα θελω δεν θα σε ρωτησουμε.

Δεν ειδα καμμια ειρωνια. Ερωτηση σου εκανε. Παραπανω εγραψες οτι δεν εχεις χωρο για αλλα tattoo και πολυ σωστα σε ρωτησε αν εχεις κανει και στις πατουσες? Που τα εχεις κανει τα tattoo by the way?

Link to comment
Share on other sites

freak δεν χρειαζεται τοση ειρωνια, εχω παρατηρησει πως οι "παλιοι" εδω μεσα εχετε εναν αερα που δεν εχουν οι νεοι. μην εχεις υφακι δεν χρειαζεται σε καθε σας ποστ να ειστε ερριστικοι. και για να επανελθουμε στο θεμα μας ειναι δικαιωμα μου να εχω και πισω απο τα αφτια αμα θελω δεν θα σε ρωτησουμε.

που την ειδες την ειρωνια παιδι μου και αρχισες τα "παλιοι vs νεοι":wacko:

ειδα απλα τον τυπο που ειχε πισω απο το αυτι και μου φανηκε "πρωτοτυπο"

 

και ο αλλος αμεσως να μιλησει για απωθημενα...:mad:με ξερετε και απο χτες και μιλατε?:confused: ειστε και μεγαλοι ανθρωποι...

ευκαιρια μου φαινεται ψαχνουν ορισμενοι:mad:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

που την ειδες την ειρωνια παιδι μου και αρχισες τα "παλιοι vs νεοι":wacko:

ειδα απλα τον τυπο που ειχε πισω απο το αυτι και μου φανηκε "πρωτοτυπο"

 

και ο αλλος αμεσως να μιλησει για απωθημενα...:mad:με ξερετε και απο χτες και μιλατε?:confused: ειστε και μεγαλοι ανθρωποι...

ευκαιρια μου φαινεται ψαχνουν ορισμενοι:mad:

ipethesa!!!mipos exeis ti miga kai migiagese;oute se xeroume oute theloume na kanoume gnorimia!!!eipes kati,pou ston aera;edo oloi mas milame gia auto pou mas exdiaferi,ides kapion na leei ti ide,kai an tou fanike prototipo;

gia emas edo den einai tipota prototipo kai tipota afisiko!!!

mas aresi kai waxnoume pou kai pios kanei kati kala!!!tora to megali kai to mikri den to sxoliazo,oute kai to oti waxnoume eukairia ...............................kai den tha xanagrawo kati pou tha einai ektos thematos den uparxei logos alloste!!!

Link to comment
Share on other sites

ωραια να το κανουμε πιο σαφες τοτε και να επανελθουμε και στο θεμα μας

 

 

ενα ατομο το οποιο εχει δυο μικρα τατου(κατα δικη του δηλωση) ξαφνικα μας λεει πως ειναι γεματος απο τατουαζ και δεν εχει χωρο να κανει αλλο...και θεωρω πως ειναι λογικο να του πεις δυο μερη που κατα την ταπεινη μου αποψη σπανια χτυπαν τατουαζ.που το βρισκεις το παραλογο,ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω...

 

ουδεποτε ειπα πως ειναι αφυσικο καποιος να κανει τατου,για ονομα του καλου Θεουλη!δες το σωμα σου σαν καμβα,δες το σαν κεμπαπ,εμενα δεν μου πεφτει λογος...

 

το θεμα της ηλικιας φυσικα και ειναι ασχετο.οπως αλλωστε και αυτο των απωθημενων που αν δεν κανω εσυ ανεφερες πρωτος :)

 

 

και για να επανελθουμε στο θεμα: αν υποθεσουμε πως ο φιλος cavaradossi δεν αφαιρεσε τα δυο μικρα τατου που ειχε οπως ο ιδιος επιθυμουσε και αντ αυτου εχει κανει ακομα περισσοτερα,υπαρχουν σημεια που μπορει να χωραν μερικα(εφοσον θελει να κανει φυσικα)

  • πισω απο το αυτι
  • πατουσες
  • παλαμες
  • εσωτερικη πλευρα απο γονατα-αγκωνες
  • αυχενας
  • δοντια(ειναι μια νεα τεχνικη που εφαρμοζεται στην αμερικη αλλα δεν εχω πολλες λεπτομερειες)
  • "χαμηλα" στην κοιλια

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ase ton kosmo na ekfrasti eleuthera,min tous vazis periorismous!Merikoi kai merikes exoun provlimata apo tin paidiki tous ilikia,einai apothimena auta!!Astous na ektonothoun!!

Kai as parakolouthoun to ti kanei kapios pou tou aresi to tatoo,eno ekeini exoun antitheti apowi!

Den mporoume oloi na exoume ta idia gousta!!:)

Kai fisika kalo einai na milame otan exoume gnomi kai apowi :)

Pos einai dinaton na po den mou aresi auto to fagito,otan den to exo faei pote :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Τα ρέστα μου! :respect:

Όπως τα λες είναι! Ούτε μάγος να ήσουν...:lol:

 

freak δεν χρειαζεται τοση ειρωνια, εχω παρατηρησει πως οι "παλιοι" εδω μεσα εχετε εναν αερα που δεν εχουν οι νεοι. μην εχεις υφακι δεν χρειαζεται σε καθε σας ποστ να ειστε ερριστικοι. και για να επανελθουμε στο θεμα μας ειναι δικαιωμα μου να εχω και πισω απο τα αφτια αμα θελω δεν θα σε ρωτησουμε.

 

Πες τα, γιατί πολλοί παλίου έχουν έμα υφάκι λες και είναι δεν ξέρω κι εγώ τι! :lol:

Μην δίνεις σημασία...

Άλλωστε τα άδεια βαρέλια κάνουν θόρυβο...

Link to comment
Share on other sites

Τα ρέστα μου! :respect:

Όπως τα λες είναι! Ούτε μάγος να ήσουν...:lol:

 

 

 

Πες τα, γιατί πολλοί παλίου έχουν έμα υφάκι λες και είναι δεν ξέρω κι εγώ τι! :lol:

Μην δίνεις σημασία...

Άλλωστε τα άδεια βαρέλια κάνουν θόρυβο...

Το θεμα ειναι tattoos and piercings. Αν συνεχισετε με off-topics θα εχουμε περισσοτερο "υφακι";)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το καλοκαιρι δεν ειναι καλη εποχη να κανεις τατοο?

 

θελω να κανω αλλα ετσι μου εχουν πει(ασχετα τα μπανια που δεν με νοιαζει εαν δνε κανω για ενα μηνα)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...