Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

να το πλενεις :blink: !!!

Κανονικα τωρα που ειναι "φρεσκο" θα πρεπει μολις βγαλεις την ζελατινα να το πλυνεις με χλιαρο νερο..μετα θα βαζεις αλοιφη 2-3 φορες την ημερα και θα την στρωνεις προς μια κετευθυνση και οχι πασαλημα.αυτο θα το κανεις για 10 μερες αναλογα και το δερμα σου,μπορει να παιταξει την πετσα πιο γρηγορα και τελειωσε..εγω κανενα δεν επλυνα και ολα κυλισαν ομαλα! :)

 

να το πλενεις?:blink:

εισαι σιγουρη σου ειπε ετσι?

εμενα γιατι καθε φορα με εβαζε να προσεχω το νερακι?

αλοιφουλα οπως προαναφερθηκε ακιβως και ολα καλα...

 

Μου το έκανε ο Δημήτρης τελικά(αν τον ξέρετε).Μου είπε ότι πρέπει να το πλένω μόνο με νερό δύο φορές την μέρα και για 10 μέρες δεν πρέπει να πάει πάνω του καθόλου σαπούνι.Πρέπει κάθε 3-4 ώρες να βάζω λίγη αλοιφή bepanthol και το βράδυ πιο πολύ και μετα για 25 μέρες να την ελαττώσω και να βάζω 3 φορες την μέρα.Μου έδωσε ένα χαρτάκι με οδηγίες και είπε οτι δεν αναφέρει καθόλου το πλύσιμο,εγώ όμως πρέπει να το πλένω.Αυτά μου είπε!:happy:

 

ειδες που δεν ''ποναει''? :happy: ;)

 

Ναι ακριβώς όπως μου τα είπες!:p :D

 

Έχω ανεβάσει φωτο στο gallery αλλά περιμένω έγκριση!Μόλις τις εγκρίνουν θα σας πω να το δείτε!Αχ,είναι τέλειο το κοιταω συνέχεια!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου το έκανε ο Δημήτρης τελικά(αν τον ξέρετε).Μου είπε ότι πρέπει να το πλένω μόνο με νερό δύο φορές την μέρα και για 10 μέρες δεν πρέπει να πάει πάνω του καθόλου σαπούνι.Πρέπει κάθε 3-4 ώρες να βάζω λίγη αλοιφή bepanthol και το βράδυ πιο πολύ και μετα για 25 μέρες να την ελαττώσω και να βάζω 3 φορες την μέρα.Μου έδωσε ένα χαρτάκι με οδηγίες και είπε οτι δεν αναφέρει καθόλου το πλύσιμο,εγώ όμως πρέπει να το πλένω.Αυτά μου είπε!:happy:

 

 

 

Ναι ακριβώς όπως μου τα είπες!:p :D

 

Έχω ανεβάσει φωτο στο gallery αλλά περιμένω έγκριση!Μόλις τις εγκρίνουν θα σας πω να το δείτε!Αχ,είναι τέλειο το κοιταω συνέχεια!:rolleyes:

 

ν ακολουθησεις τοτε τις οδηγιες...:happy:

με γεια σου κουκλα αντε και το επομενο τωαρα:p

 

βρε συ μη το κοιτας συνεχεια θα το ματιαξεις:wacko: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε ο Δημήτρης τελικά(αν τον ξέρετε).Μου είπε ότι πρέπει να το πλένω μόνο με νερό δύο φορές την μέρα και για 10 μέρες δεν πρέπει να πάει πάνω του καθόλου σαπούνι.Πρέπει κάθε 3-4 ώρες να βάζω λίγη αλοιφή bepanthol και το βράδυ πιο πολύ και μετα για 25 μέρες να την ελαττώσω και να βάζω 3 φορες την μέρα.Μου έδωσε ένα χαρτάκι με οδηγίες και είπε οτι δεν αναφέρει καθόλου το πλύσιμο,εγώ όμως πρέπει να το πλένω.Αυτά μου είπε!:happy:

 

 

 

Ναι ακριβώς όπως μου τα είπες!:p :D

 

Έχω ανεβάσει φωτο στο gallery αλλά περιμένω έγκριση!Μόλις τις εγκρίνουν θα σας πω να το δείτε!Αχ,είναι τέλειο το κοιταω συνέχεια!:rolleyes:

αντε μεγια μεγια! :happy:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ν ακολουθησεις τοτε τις οδηγιες...:happy:

με γεια σου κουκλα αντε και το επομενο τωαρα:p

 

βρε συ μη το κοιτας συνεχεια θα το ματιαξεις:wacko: :lol:

 

:lol: Thanx miranta!:happy:

 

αντε μεγια μεγια! :happy:

 

Σ'ευχαριστώ πολύ Billako! :happy: :D :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε ο Δημήτρης τελικά(αν τον ξέρετε).Μου είπε ότι πρέπει να το πλένω μόνο με νερό δύο φορές την μέρα και για 10 μέρες δεν πρέπει να πάει πάνω του καθόλου σαπούνι.Πρέπει κάθε 3-4 ώρες να βάζω λίγη αλοιφή bepanthol και το βράδυ πιο πολύ και μετα για 25 μέρες να την ελαττώσω και να βάζω 3 φορες την μέρα.Μου έδωσε ένα χαρτάκι με οδηγίες και είπε οτι δεν αναφέρει καθόλου το πλύσιμο,εγώ όμως πρέπει να το πλένω.Αυτά μου είπε!:happy:

 

 

 

Ναι ακριβώς όπως μου τα είπες!:p :D

 

Έχω ανεβάσει φωτο στο gallery αλλά περιμένω έγκριση!Μόλις τις εγκρίνουν θα σας πω να το δείτε!Αχ,είναι τέλειο το κοιταω συνέχεια!:rolleyes:

 

Sorry που στο λεω αλλα εχει λαθος και ειναι ασχετος. Αλλιως δε θα σου εδινε και bepanthol;) Αν βαζεις bepanthol καθε 3-4 ωρες το χρωμα θα ξεφτισει. 3 φορες την ημερα θελει και ελαχιστη ποσοτητα.

Παιδια δε σημαινει οτι αυτοι που κανουν tattoos ξερουν και το healing process. Και μη ξεχνατε οτι υπαρχουν αυτοι που μαθαινουν, αυτοι που ΔΕΝ ξερουν, κτλ....

Link to comment
Share on other sites

ν ακολουθησεις τοτε τις οδηγιες...:happy:

 

Sorry που στο λεω αλλα εχει λαθος και ειναι ασχετος. Αλλιως δε θα σου εδινε και bepanthol;) Αν βαζεις bepanthol καθε 3-4 ωρες το χρωμα θα ξεφτισει. 3 φορες την ημερα θελει και ελαχιστη ποσοτητα.

Παιδια δε σημαινει οτι αυτοι που κανουν tattoos ξερουν και το healing process. Και μη ξεχνατε οτι υπαρχουν αυτοι που μαθαινουν, αυτοι που ΔΕΝ ξερουν, κτλ....

 

Σοβαρά;:(

Έγω τι να κάνω τώρα;μπερδεύτικα!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά;:(

Έγω τι να κάνω τώρα;μπερδεύτικα!:wacko:

 

παρε τηλ τον ΕλιαΤζ να σου πει...:p

ροζ δεν ειναι η αλοιφουλα σου?

να την βαζεις αν σου ειπε...

εγω αυτην εβαζα και ολα καλα:happy:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να τρυπήσω τη μύτη μου. Θέλω κάποιος που το έχει κάνει να μου πει:

1. αν είναι ενοχλητικό το σκουλαρίκι στη μύτη,

2. αν πρέπει να το φοράω συνέχεια στην αρχή για να μην κλείσει η τρύπα και

3. αν όταν το βγάζω θα φαίνεται η τρύπα (μην έχουμε και πρόβλημα στη δουλειά).

Υπάρχει κίνδυνος μόλυνσης μεγαλύτερος από αυτόν που είναι για το απλό τρύπημα στο αυτί;

Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις ...
Link to comment
Share on other sites

παρε τηλ τον ΕλιαΤζ να σου πει...:p

ροζ δεν ειναι η αλοιφουλα σου?

να την βαζεις αν σου ειπε...

εγω αυτην εβαζα και ολα καλα:happy:

 

Είναι άσπρη,γαλάζια και έχει την ρόζ λωρίδα(αν εννοείς αυτην):happy: .

Και δεν μου έδωσε μόνο αυτός αυτές τις οδηγίες και στο χαρτάκι του μαγαζιού γράφει τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι άσπρη,γαλάζια και έχει την ρόζ λωρίδα(αν εννοείς αυτην):happy: .

Και δεν μου έδωσε μόνο αυτός αυτές τις οδηγίες και στο χαρτάκι του μαγαζιού γράφει τα ίδια.

Σου εδωσε την Ointment (Classic!!!) και οχι την Cream. Και οι δυο την ιδια δουλεια κανουνε, απλα με τη κρεμα περνει περισσοτερες μερες. Εσυ να κανεις οτι σου ειπαν εκει:!: Μην ακους κανεναν. Εσυ θα αποφασισεις, αφου εχεις κανει αρκετα tattoos ;) τι ειναι καλυτερο:)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να τρυπήσω τη μύτη μου. Θέλω κάποιος που το έχει κάνει να μου πει:

1. αν είναι ενοχλητικό το σκουλαρίκι στη μύτη,

2. αν πρέπει να το φοράω συνέχεια στην αρχή για να μην κλείσει η τρύπα και

3. αν όταν το βγάζω θα φαίνεται η τρύπα (μην έχουμε και πρόβλημα στη δουλειά).

Υπάρχει κίνδυνος μόλυνσης μεγαλύτερος από αυτόν που είναι για το απλό τρύπημα στο αυτί;

Αν θέλεις να το βαζεις και να το βγαζεις, απλα μη το κανεις

Μολυνση μπορει να γινει παντου και με οποιοδηποτε piercing αν δε γινει σωστα, και δε προσεχεις τα after-care instructions ;)

Link to comment
Share on other sites

Σου εδωσε την Ointment (Classic!!!) και οχι την Cream. Και οι δυο την ιδια δουλεια κανουνε, απλα με τη κρεμα περνει περισσοτερες μερες. Εσυ να κανεις οτι σου ειπαν εκει:!: Μην ακους κανεναν. Εσυ θα αποφασισεις, αφου εχεις κανει αρκετα tattoos ;) τι ειναι καλυτερο:)

 

Ναι αυτήν,oinment γράφει πάνω!Όπως τα λες.;) Από την στιγμή που δεν ξέρω ας κάνω ότι μου είπαν καλύτερα.:p

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να το βαζεις και να το βγαζεις, απλα μη το κανεις

 

Γιατί; Δεν θέλω να το φοράω στο γραφείο. Θα φαίνεται η τρύπα;

Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις ...
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά κουκλίτσα!

 

Θυμάμαι όταν είχα κάνει το τατουάζ μου, πριν από αρκετά χρόνια, το νερό απαγορευότανε. Μάλιστα, όταν έκανα μπάνιο, απομόνωνα το σημείο με μεμβράνη μαγειρικής. :)

 

Ψήνομαι τώρα να πάω και για το δεύτερο...

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα..

Εβανθε μου να κανεις και αλλο...

εγω παλι ποου το εχω στον σβερκο πισω απο τ αυτακι μου θυμαμαι εκανα μπανακι με μεμβρανη μεχρι να ''φτυσει'' που λενε το παρααπανισιο χρωματακι και μετα ολα οκ!:)

και εγω ετοιμαζομαι και γι αλλο ακομα να του κανει παρεα...αρκετο καιρο το αφησα μοναχουλη βρε:) :p

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα..

Εβανθε μου να κανεις και αλλο...

εγω παλι ποου το εχω στον σβερκο πισω απο τ αυτακι μου θυμαμαι εκανα μπανακι με μεμβρανη μεχρι να ''φτυσει'' που λενε το παρααπανισιο χρωματακι και μετα ολα οκ!:)

και εγω ετοιμαζομαι και γι αλλο ακομα να του κανει παρεα...αρκετο καιρο το αφησα μοναχουλη βρε:) :p

 

Νομίζω Ρούλα μου, πως αποφάσισα και τί θα κάνω. Σκέφτομαι να συνεχίσω το tribal που έχω στη μέση, με άκανθους προς τα πάνω (στο κέντρο της πλάτης) και στο αριστερό μου πλευρό.

 

Σε βόλεψε αυτό πίσω από το αυτί? Η αλήθεια είναι πως σκεφτόμουν να κάνω το κυρήκειον του Ερμή εκεί.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω Ρούλα μου, πως αποφάσισα και τί θα κάνω. Σκέφτομαι να συνεχίσω το tribal που έχω στη μέση, με άκανθους προς τα πάνω (στο κέντρο της πλάτης) και στο αριστερό μου πλευρό.

 

Σε βόλεψε αυτό πίσω από το αυτί? Η αλήθεια είναι πως σκεφτόμουν να κάνω το κυρήκειον του Ερμή εκεί.

 

ναι αμε πολυ...θα δω μηπως μπορω να το βαλω σε φωτο εδω να το δεις/δειτε βρε...βεβαια θα φαινομαι και εγω γι αυτο εμενα παραλειψτε με..:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ναι αμε πολυ...θα δω μηπως μπορω να το βαλω σε φωτο εδω να το δεις/δειτε βρε...βεβαια θα φαινομαι και εγω γι αυτο εμενα παραλειψτε με..:lol: :lol:

 

Αναμένω με ανυπομονησία. Τώρα το 'ταξες. :rolleyes:

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μ' έβαλες σε σκέψεις...:shifty:

 

Μήπως να έβγαζα κι εγώ μία φωτογραφία το δικό μου? Θα με βοηθήσει να σχεδιάσω και το "συμπλήρωμα"...

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά κουκλίτσα!

 

Θυμάμαι όταν είχα κάνει το τατουάζ μου, πριν από αρκετά χρόνια, το νερό απαγορευότανε. Μάλιστα, όταν έκανα μπάνιο, απομόνωνα το σημείο με μεμβράνη μαγειρικής. :)

 

Ψήνομαι τώρα να πάω και για το δεύτερο...

 

Ευχαριστώ πολύ Evanthe!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά κουκλίτσα!

 

Θυμάμαι όταν είχα κάνει το τατουάζ μου, πριν από αρκετά χρόνια, το νερό απαγορευότανε. Μάλιστα, όταν έκανα μπάνιο, απομόνωνα το σημείο με μεμβράνη μαγειρικής. :)

 

Ψήνομαι τώρα να πάω και για το δεύτερο...

 

Καλα ποιος σας τα εχει πει αυτα????:wacko: Πρεπει να το καθαριζεις με χλιαρο νερο και σαπουνι, και μετα να βαζεις την αλοιφη. Δηλαδη πρεπει ο καθενας που δε ξερει, να λεει το μακρυ και το κοντο του??

Link to comment
Share on other sites

eliasj μιλάμε για μεράκι, όχι αστεία ε?

Να σε ρωτήσω κατι, έχεις σκεφτεί ποτέ να ασχοληθείς επαγγελματικά μ' αυτό? Να ανοίξεις ένα δικο σου στούντιο?

Θα μου πεις, που χρόνος, αλλά πιστεύω πως άν εχεις τόσες γνώσεις κι εξακολουθεις κι ενημερώνεσαι συνέχεια για το αντικειμενο που σ' ενδιαφέρει, μια υπέρβαση θα μπορουσες να τη δοκιμάσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...