Jump to content

Απεργιακές κινητοποιήσεις σε ΑΕΙ/ΤΕΙ


katsifis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα με ενδιέφερε να μάθω που ακριβώς το διάβασες αυτό στο νομοσχέδιο.:confused:

μα αν καπου δεν υπαρχει ασυλο, η αστυνομία δεν εχει δικαιωμα να επεμβει οποια στιγμη θελει?:blink:

δεν ειναι νομοσχεδιο, κοινη λογικη ειναι:!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακομα και αυτα που λες να γινουν πως θα επηρεαστει η ελευθερη διακινηση ιδεων;

Αληθεια γιατι εχω την εντυπωση οτι η καταληψη δημοσιων κτηριων ειναι πραξη παρανομη;

Ξερεις κανεναν αστυνομικο και σου εχει πει οτι εχει ορεξη να ερχεται στο πανεπιστημιο να δει τι κανεις εσυ χωρις λογο;

Σε τι θα εξυπηρετουσε κατι τετοιο;

Θα πρακτορευουν τι και σε ποιους;

Θα παρακολουθουν ποιους και γιατι;

 

 

Το πανεπιστημιο δεν ειναι ιδιωτικος χωρος κανενος. Ειναι δημοσιος.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

@ mvagustagm2000

 

Το άσυλο υπάρχει και θα συνεχίσει να υπάρχει. Η αστυνομία θα μπορεί να επέμβει (όπως και τώρα) μονο υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις και όχι οποια στιγμή θέλει. Aρα, για να καταλάβω, σε τι ακριβώς αντιδράς?

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και αυτα που λες να γινουν πως θα επηρεαστει η ελευθερη διακινηση ιδεων;

Αληθεια γιατι εχω την εντυπωση οτι η καταληψη δημοσιων κτηριων ειναι πραξη παρανομη;

Ξερεις κανεναν αστυνομικο και σου εχει πει οτι εχει ορεξη να ερχεται στο πανεπιστημιο να δει τι κανεις εσυ χωρις λογο;

Σε τι θα εξυπηρετουσε κατι τετοιο;

Θα πρακτορευουν τι και σε ποιους;

Θα παρακολουθουν ποιους και γιατι;

Το πανεπιστημιο δεν ειναι ιδιωτικος χωρος κανενος. Ειναι δημοσιος.

1)η καταληψη δημοσιων κτιριων ειναι παρανομη.

2)η καταληψη πανεπιστημιων ειναι και αυτη αλλα το ασυλο απαγορευει στην αστυνομια να επεμβει.

3)οτι τωρα δηλαδη η αστυνομια δε πρακτορευει κανεναν μας και δε μας παρακολουθει?κατι καμερς αχεηστες σε δρομους και σταθμους δε σου λενε κατι?θα ηθελες αντιστοιχες καταστασεις και μεσα στη σχολη σου.

4)θα πρακτορευουν κινησεις στιγματισμενων ιδεολογων (ακρο-αριστεροι και αναρχικοι) και συνελευσεις.

5)το τελευταιο με το αν ξερω κανεναν αστυνομικο δε το σχολιαζω, ο λογος προφανης.η αστυνομια δε λειτουργει με το κεφι και την ορεξη του καθε ασφαλιτη, δηλαδη δε καθεται ο αστυνομικος και λεει: "δε παω μια βολτα απο ζωγραφου να δω τι παιζει?".λειτουργει με εντολες απο το υπουργεια δημοσιας ταξης με απωτερο σκοπο να προλαβει κατι.και να σου το πω και αλλιως, πες πως ειναι 50 ατομα και εχουν κανει καταληψη στη σχολη για καποιο ειρηνευτικο λογο (πολεμο κ.ο.κ. συχνο φαινομενο στο οποιο κατα κυριο λογο ακολουθει πορεια) ή ακομα για οποιοδηποτε λογο, θα σου αρεσε εσενα να δεις 15 ανδρες των Μ.Α.Τ. να εισβαλει στο πανεπιστημιακο χωρο και να αταλυει τη καταληψη αυτη.εμενα λιγο χουντα μου κανει αυτο.

6)στις καταληψεις των κομματων η λυση δεν ειναι η αρση του ασυλου.

Link to comment
Share on other sites

@ mvagustagm2000

 

Το άσυλο υπάρχει και θα συνεχίσει να υπάρχει. Η αστυνομία θα μπορεί να επέμβει (όπως και τώρα) μονο υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις και όχι οποια στιγμή θέλει. Aρα, για να καταλάβω, σε τι ακριβώς αντιδράς?

ποιος σου το ειπε αυτο?

μην μπερδευεσαι, αν το ασυλο καταριφθει, δε θα υπαρχει ασυλο.

το πανεπιστημιο θα ειναι σα πλατεια οπου το καθε οργανο της ταξης θα εχει δικαιωμα να επεμβει καθε στιγμη για οποιοδηποτε λογο, για να ταυτοποιησει τα στοιχεια σου μεχρι και για να σε ψαξει για ναρκωτικα!

δεν υπαρχει μερικη αρση ασυλου.

Link to comment
Share on other sites

ποιος σου το ειπε αυτο?

 

Εσένα ποιος σου τα είπε όλα αυτά που λες παρακάτω?

 

μην μπερδευεσαι, αν το ασυλο καταριφθει, δε θα υπαρχει ασυλο.

 

Λογικό το συμπέρασμα, ΑΝ ίσχυε η υπόθεση. Που όμως δεν ισχύει, αφού το άσυλο δεν "καταρρίπτεται".

 

 

το πανεπιστημιο θα ειναι σα πλατεια οπου το καθε οργανο της ταξης θα εχει δικαιωμα να επεμβει καθε στιγμη για οποιοδηποτε λογο, για να ταυτοποιησει τα στοιχεια σου μεχρι και για να σε ψαξει για ναρκωτικα!

δεν υπαρχει μερικη αρση ασυλου.

 

Ξαναλέω, αυτό με το ότι το πανεπιστήμιο θα είναι σαν πλατεία είναι ΕΝΤΕΛΏΣ αυθαίρετο συμπέρασμα, δεν προκύπτει από πουθενά, δεν προβλέπεται πουθενά.

 

Η παραπληροφόρηση σε όλο της το μεγαλείο. Και μετά λέμε ότι οι καταληψίες ξέρουν γιατί αντιδρούν ...

Link to comment
Share on other sites

Οι καμερες σε δημοσιους χωρους φοβιζουν μονο οποιον κανει κατι παρανομο. Εγω τις εχω γραμμενες. Εσυ γιατι φοβασαι;

Ακομα τις καμερες δεν αποφασισε η αστυνομια να της βαλει.

Υπαρχουν αλλοι τροποι διαμαρτυριας. Η καταληψη ειναι παρανομη. Εμενα με εμποδιζουν να κανω μαθημα. Δε μου φαινεται και πολυ δημοκρατικο αυτο.

Αν θελουν να παρακολουθησουν τετοιους που λες μπορουν και τωρα πολυ ανετα να το κανουν.

 

Ακομα δε μου ειπες πως απειλειται η ελευθερη διακινηση ιδεων που προστατευει το ασυλο απο αυτα που μου λες.

Και τελος ποτε δε μιλησα για περιπολιες μεσα στο πανεπιστημιο αλλα για επεμβαση οπου και οταν πρεπει.

 

 

Συνελευσεις για ποιο λογο;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ απλό ρε παιδιά, αυτό που λέμε είναι ότι αν επιτραπεί στις δυνάμεις ασφαλείες να παραβιάζουν το άσυλο για λόγους ειδικούς μετά ανοίγει διάπλατα ο δρόμος για πιο γενικές "παραβιάσεις"...δηλαδή να μπαίνουν όποτε θέλουν μέσα....και πραγματικά είναι δυνατόν να γίνεται ΕΛΕΥΘΕΡΗ διακίνηση ιδεών εάν παρακολουθείσαι ή ΝΙΩΘΕΙΣ ότι παρακολουθείσαι?
Link to comment
Share on other sites

Και στο Συνταγμα μπορεις να βγεις και να πεις οτι θελεις.

Δε θα σε ενοχλησει κανεις.

 

Γιατι πιστευετε οτι θα ειναι συνεχεια η αστυνομια στο πανεπιστημιο;

Νομιζετε οτι ειναι τοσο σημαντικο;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

oι καταληψεις ειναι μεσο πιεσης κι εοσον αποασιζονται απο μια μια πλειοψηφια φοιτητων δεν εχει δικαιωμα ο καθε αστυνομικος να παρεμβαλεται.Μπορει η καταληψη να λετε οτι ειναι παρανομη το οτι θελουν να περασουν μετρα απο το παραθυρο τι ακριβως ειναι?

Τα μετραν μπορει ν συμφερουν ατομα που δεν καταφεραν να μπουν στην σχολη της αρεσκειας τους αλλα με την ανεργεια που μας πληττει γιατι να παραχωρησουμε τα δικαιωματα μας κι να πουμε παιδια εισχωρηστε κι εσεις αθροα μεσα?Αρκετοι επιστημονες δεν υπαρχουν γιατι να βγουν κι αλλοι κι μαλιστα απο πανεπιστημια που δεν πληρουν τα κριτηρια.Κι πιστευω οτι σε ατομα που ξερουν πως λειτουργουν τα κανονικα πανεπιστημια στην Ελλαδα εκ των εσω ειναι φανερο οτι η προσοαθεια των ιδιωτικων ειναι απλως μια καρικατουρα.Την στιγμη που υπαρχου οι πανελλαδικες γιατι να τις απαξιωσουμε?

Κι επισης αι προτιμω εναν γιατρο απο Ελλαδα η εναν αποφοιτο απο Ελλαδα παρα απο εξωτερικο γιατι εχω δει ακομη κι ατομα αρρωστα κι ασχετα που δε ειχαν σχεση με την επιστημη να παιρνουν διπλωματα απο το εξωτερικο κι α μπαινουν σε θεσεις οπου πρεπει να προσεχουν παιδια:cry: :cry:.Δεν λεω οτι ολα τα πανεπιστημια του εξωτερικου ειναι μπατε σκυλοι αλλεστε πολλα ειναι πολυ καλα αλλα επειδη εχω δει ατομα με προβληματα νοητικα να επιστρεφουν με διπλωμα επιστημονα μην μου λετε γοα πραγματα που εχω ηδη γνωμη οτι γινονται τραγικα πραγματα.

 

Κι επειδη ημουν μεσα στις συνελευσεις παρακαλω μην ακουω πραγματα απο ατομα που μαλλον λογω ηλικιας παντα μαλλον εχουν τελειωσει απο χρονια κι λενε οτι την καταληψη την αποφασισαν 2,3 φερεφωνα κι οιπολυποι ειμαστε αμετοχοι.Στις συνελευσεις που ειδα υπηρχε υποστηριξη κι χειροκροτηματα προςτα ατομα που υποστηριζαν την καταληψη απο ολη την αιθουσα κι διαμαρτυριες προς ατομα που λεηαν να την σταματησουμε .Κι επιτελους ειμαστε εξυπνα κι αυτονομα ατομα δεν ειμαστε φερεφωνα κανενος.

 

Αυτο που λετε μπορουσε να συμβει σε 1 2 περιπτωσεις οχι σε ολη την Ελλαδα ομαδικη παρανοια μας επιασε?Αν ειναι ετσι τι να πω μαζεψτε μας ολους μαζι κι παρτε μετρα:lol: Αν τρελαθηκαμε ομαδικα:lol:

 

Επομενως μην σχολιαζουμε πραγματα οπως την κτασταση των πανεπιστημιων στην Ελλαδα τα οποια τα σκυλοβριζουμε ενω ειμαστε στο εξωτερικο η δεν εχουμε φοιτησει σε παεπιστημιο κι ολα αυτα φιλικα γιατι πανω βρεθηκα στην καυασταση να εξηγω πως λειτουργει το Ελληικο πανεπιστημιο σε ατομα που οπως μου ειπαν ειχαν πληρη αποψη μεν αλλα εχουν σπουδασει εξω κατα τα αλλα κι διαμενουν εκει χρονια δε.

Απορια γιατι νομιζεται οτι ξερετε καλυτερα τα τεκτενομενα απο οσους τα ζουν?

 

Νικ την στιγμη που αποφασιστηκε απο πλειοψηφια η συνελευση αυτη ειναι η δημοκρατια κανουμε οτι αποφασιζουν οινπολλοι αυτο ειναι δημοκρατια.Το να λες εγω θελω να κανω μαθημα μονος μου δεν ξερω ποσο δημοκρατικο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια?!?! Ποιος σας τα ειπε αυτα??

Φυσικα και να επεμβουν οι δυναμεις ασφαλειας... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να μπει ενα τελος σε αυτους τους ΘΡΑΣΗΔΕΙΛΟΥΣ γνωστους αγνωστους! 30 μ@λακισμενα ειναι που το μονο που εχουν στο μυαλο τους ειναι να προκαλεσουν καταστροφες και μετα να κρυφτουν σαν τα κοριτσακια μεσα στα Πανεπιστημια εκμεταλλευομενοι αυτο το περιβοητο "ασυλο"!

 

Οπως τα ειπαν ειναι τα παιδια... Εγω που δεν εχω τιποτα να κρυψω δεν εχω κανενα προβλημα με τις καμερες και την ελευθερη επεμβαση της αστυνομιας! Αρκει να σταματησει αυτη η κοροιδεια... Δεν μπορει καθε τρεις και λιγο οι σχολες να καιγονται, να λεηλατουνται, να ρημαζονται απο 30-40 ατομα! ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!

 

Οσο για την ελευθερη διακινηση ιδεων... Απλα λογια! Που ειναι η ελευθερη διακινηση ιδεων τωρα?? Που οι καθηγητες δεν μπορουν να πανε στα γραφεια τους και οι πλειοψηφια των φοιτητων εχει γυρισεις στις πολεις απο τις οποιες καταγονται, ενω οι υπολοιποι βρισκονται καθε μερα για καφε στην Κρηνη και το Κεντρο της Θεσσαλονικης?!?!

Κανεις δεν εμποδισε την "διακινηση ιδεων" τα τελευταια 30 χρονια... Αυτα ειναι καταλοιπα της χουντας!! Ξεκολλατε... ;)

Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ απλό ρε παιδιά, αυτό που λέμε είναι ότι αν επιτραπεί στις δυνάμεις ασφαλείες να παραβιάζουν το άσυλο για λόγους ειδικούς μετά ανοίγει διάπλατα ο δρόμος για πιο γενικές "παραβιάσεις"...δηλαδή να μπαίνουν όποτε θέλουν μέσα....και πραγματικά είναι δυνατόν να γίνεται ΕΛΕΥΘΕΡΗ διακίνηση ιδεών εάν παρακολουθείσαι ή ΝΙΩΘΕΙΣ ότι παρακολουθείσαι?

Ποιός τους εμποδίζει να το κάνουν και τώρα; Ορθάνοιχτες είναι οι πόρτες να μπουν και να παρακολουθήσουν όποιον και όποτε θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

Κι επισης αι προτιμω εναν γιατρο απο Ελλαδα η εναν αποφοιτο απο Ελλαδα παρα απο εξωτερικο γιατι εχω δει ακομη κι ατομα αρρωστα κι ασχετα που δε ειχαν σχεση με την επιστημη να παιρνουν διπλωματα απο το εξωτερικο κι α μπαινουν σε θεσεις οπου πρεπει να προσεχουν παιδια:cry: :cry:.Δεν λεω οτι ολα τα πανεπιστημια του εξωτερικου ειναι μπατε σκυλοι αλλεστε πολλα ειναι πολυ καλα αλλα επειδη εχω δει ατομα με προβληματα νοητικα να επιστρεφουν με διπλωμα επιστημονα μην μου λετε γοα πραγματα που εχω ηδη γνωμη οτι γινονται τραγικα πραγματα.

Και στο Ελλάντα ΤΑ ΙΔΙΑ συμβαίνουν. Να μην τα ξαναλέμε.

Link to comment
Share on other sites

όχι και τόσο γιατί ναι μεν μπορούν να μπουν με πολιτικά αλλά συνήθως τους "μυρίζονται" εύκολα...άλλωστε είναι το ίδιο με το αν επισημοποιηθεί?
Link to comment
Share on other sites

Κι αν επισημοποιηθεί τι θα αλλάξει; Θα πάψουν να τους μυρίζονται;
Link to comment
Share on other sites

Κι επισης αι προτιμω εναν γιατρο απο Ελλαδα η εναν αποφοιτο απο Ελλαδα παρα απο εξωτερικο γιατι εχω δει ακομη κι ατομα αρρωστα κι ασχετα που δε ειχαν σχεση με την επιστημη να παιρνουν διπλωματα απο το εξωτερικο κι α μπαινουν σε θεσεις οπου πρεπει να προσεχουν παιδια:cry: :cry:.Δεν λεω οτι ολα τα πανεπιστημια του εξωτερικου ειναι μπατε σκυλοι αλλεστε πολλα ειναι πολυ καλα αλλα επειδη εχω δει ατομα με προβληματα νοητικα να επιστρεφουν με διπλωμα επιστημονα μην μου λετε γοα πραγματα που εχω ηδη γνωμη οτι γινονται τραγικα πραγματα.

 

Το θέμα είναι τα πτυχία των ξένων πανεπιστημίων? :X :blink:

(Τα πτυχία των οποιων αναγνωρίζονται ούτως η άλλως και σύντομα (καλώς η κακώς) θα αναγνωρίζονται και τα πτυχία των εν Ελλάδι παραρτημάτων τους).

 

 

Επομενως μην σχολιαζουμε πραγματα οπως την κτασταση των πανεπιστημιων στην Ελλαδα τα οποια τα σκυλοβριζουμε ενω ειμαστε στο εξωτερικο η δεν εχουμε φοιτησει σε παεπιστημιο κι ολα αυτα φιλικα γιατι πανω βρεθηκα στην καυασταση να εξηγω πως λειτουργει το Ελληικο πανεπιστημιο σε ατομα που οπως μου ειπαν ειχαν πληρη αποψη μεν αλλα εχουν σπουδασει εξω κατα τα αλλα κι διαμενουν εκει χρονια δε.

Απορια γιατι νομιζεται οτι ξερετε καλυτερα τα τεκτενομενα απο οσους τα ζουν?

 

Φαντάζομαι ότι άτομα που ΔΕΝ έχουν σπουδάσει στην Ελλάδα (δεν είμαι ένας από αυτούς – piga PAMAK) κρίνουν την κατάσταση με το ίδιο δικαίωμα που εσύ κρίνεις ιδιωτικά χωρίς να έχεις πάει σε ιδιωτικό, αλλα και τα πανεπιστήμια του εξωτερικού χωρίς να έχεις σπουδάσει σε κάποιο από αυτά.

 

Οποτε, αντιστρέφω την ερώτηση, γιατί νομίζεις ότι ξέρεις καλύτερα πως θα είναι τα μη κρατικά πανεπιστήμια από όσους τα έχουν ζήσει??

Link to comment
Share on other sites

όχι και τόσο γιατί ναι μεν μπορούν να μπουν με πολιτικά αλλά συνήθως τους "μυρίζονται" εύκολα...άλλωστε είναι το ίδιο με το αν επισημοποιηθεί?

 

 

Μα ΔΕΝ επισημοποιείται!! Δείξε μου ΈΝΑ, ΈΝΑ σημείο του νομοσχεδίου που να το λέει αυτό!

Link to comment
Share on other sites

καλα τώρα λες και δεν καταλαβαίνεις, σαν μικρά παιδιά...

Όχι, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν σκυλοβρισα τα ξενα πανεπιστημια 0παραδεχτηκα οτι πολλα ειναι καλα.Τετοοιο μισος κι μενος πια απεναντι στα Ελληνικα?Κι απο ατομα που τα ξερουν απο εξω?Γιατι τετοια γκρινια ρε παιδια πια?

 

Ως προς τα ιδιωτικα στην Ελλαδα δεν εμπιστευομαι τον τροπο που δημιουργουνται απο οσα παρακουλουθω θεωρω οτι δεν συγκρινονται με τα κανονικα η με αυτα της αγγλιας η του εξωτερικου γιατιι ειναι παραρτηματα .Πολυ προχειροτητα δειξανε προλαβαν μολις βηκαν την διοδο κι σε 1,2 μηνες βγηκαν διαφημησεις ορι τα εκπαιδευτηρια τους ειναι ανταξια των κανονικων πανεπιστημιων.Ποτε προλαβαν μεσα σε μερες κι φτιαξαν πανεπιστημιο?

 

Ναι τα πτυχια που εχει το ατομο αυτο ειναι απο ξενο πανεπιστημιο κι εχω δειμ περιπτωσεις που ειναι φανερο πως πηραν τομ πτυχιο ατομα αρρωστα απο πανεπιστημια του εξωτερικου.Το χειροτερο δεν εινι αυτο αν θελουν ας παρουν οσα πτυχια θελουν το προβλημα ειναι οτι παιρνουν θεσεις κοντα σε παιδια κι μπορουν να τγινουν επικινδυνοι.Τονιζω οτι εν ειναι ολα ετσι αλλα ναι γινονται κι πολυ συχνα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν σκυλοβρισα τα ξενα πανεπιστημια

 

Kaneis den eipe oti to ekanes.

 

Τετοοιο μισος κι μενος πια απεναντι στα Ελληνικα?

 

Afto pou to eides?

 

 

Κι απο ατομα που τα ξερουν απο εξω?

 

Se poious anaferesai?

 

Ως προς τα ιδιωτικα στην Ελλαδα δεν εμπιστευομαι τον τροπο που δημιουργουνται απο οσα παρακουλουθω θεωρω οτι δεν συγκρινονται με τα κανονικα η με σαυτα της αγγλιας η του εξωτερικου γιατιι ειναι παραρτηματα.

 

Ksanalew. Ta parartimata THA MAS UPOXREWSEI H EE NA TA ANAGNWRISOUME, oso ki an fwnaksoume egw ki esy. Den exoun sxesi me tin idrusi mi kratikwn panepistimiwn en Elladi.

 

απο οσα παρακουλουθω θεωρω

 

Ara mporeis na exeis apopsi epeidi parakoloutheis apo tin ap'eksw. Nai? Kata ton idio tropo exoun apopsi kai osoi spoudazoun se ksena panepistimia. Dekto?

 

Akoma kalutera, kapoioi apo emas exoume spoudasei kai se ellinika kai se ksena panepistimia. Emeis exoume dikaiwma apopsis, ti les? :)

Link to comment
Share on other sites

gma απλα διαβασε προηγουμενες σελιδες κι θα δεις απιστευτους λιβελους κι κακους χαρακτηρισμους.

 

Αυτο που ειδα με την λογικη εξυπνου θελω να πιστευω ατομου ειναι οτι αρπα κολα ειπαν μολις βρηκαν ευκαιρια οτι ιδρυουν αξιοπρεπη πανεπιστημια.Αυτα ειναι προχειροτητες κι ευτραπελα.τι ειναι το πανεπιστημιο να το ανοιξουν σε χρονο ρεκορ?

Link to comment
Share on other sites

gma απλα διαβασε προηγουμενες σελιδες κι θα δεις απιστευτους λιβελους κι κακους χαρακτηρισμους.

 

Αυτο που ειδα με την λογικη εξυπνου θελω να πιστευω ατομου ειναι οτι αρπα κολα ειπαν μολις βρηκαν ευκαιρια οτι ιδρυουν αξιοπρεπη πανεπιστημια.Αυτα ειναι προχειροτητες κι ευτραπελα.τι ειναι το πανεπιστημιο να το ανοιξουν σε χρονο ρεκορ?

 

Εδώ και τόσες σελίδες έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω. Υπάρχουν αξιόλογα μη κρατικά ιδρύματα. Αυτά θα τα σχολιάσει κανεις η μονο τα άρπα κολλα (που δεν ξέρουμε αν θα αναγνωριστούν ούτως η άλλως).

Link to comment
Share on other sites

Τα αρπα κολα παντως που σε 1 2 μερες θεωρησαν οτι ειναι ικανα τα συγκεκριμενα ιδιωτικα εκπαιδευτηρια να γινουν ισοτιμα πανεπιστημια μαλλον κατι ξερουν κι το λενε οτι θα νομιμοποιηθουν δεν το λενε στον βροντο.Κι δεν πιστευω οτι ξυπνησε μια ωραια πρωια ο προθυπουργος να ανοιξει ιδιωτικα.καποια συμφεροντα εξυπηρετουνται.

 

Αν ειναι γι 1,2 που αξιζουν να ιδρυθουν σε χρονο ρεκορ κι αλλα 20 ας μην γινει καθολου.ξαλοου ατα την γνωμη μου οι βασεις εχουν πλερον κατρακυλησει τα περιζητητα επαγελματα ειναι ηδη κορεσμενα.Υπαρχει αναγκη να συσωρευθουν ολοι οι Ελληνες ανεξαρτητου ατομου με ενα ανωτατο πτυχιο?Δεν υπαρχει αναγκη για μη κρατικα πανεπιστημια.

Link to comment
Share on other sites

δε το καταλαβα αυτο!

Τι δεν κατάλαβες? Ο μόνο που σκοτίζεται για τις καταλήψεις είναι ο μπαμπάς του καταληψία.Όλοι οι υπόλοιποι τις έχουμε γραμμένες.

 

Ωραία λογική αλήθεια έχεις για το άσυλο και την κατάληψη.Σύμφωνα με εσένα

1.Οι καταλήψεις είναι παράνομες

2.Το άσυλο σταματάει την αστυνομία από το να διώξει τους καταληψίες

3.Δεν θέλεις την αστυνομία στον "ιδωτικό σου χώρο" όπως λες το πανεπιστήμιο

 

Ας υποθέσουμε ότι έχεις δίκιο και το πανεπιστήμιο είναι ο ιδιωτικός χώρος των φοιτητών. Ποιος δίνει δεκάρα τι κάνεις στον ιδιωτικό σου χώρο?

Ποιος δίνει δεκάρα για τις καταλήψεις στο πανεπιστήμιο?

 

αν οι καταλήψεις έλυναν τίποτα τότε οι φοβεροί επαναστάτες του γλυκού νερού θα καταλάμβαναν στρατοπέδα του στρατού με παρανοικούς σαδιστές διοικητές, δημόσιες υπηρεσίες της ταλαιπωρίας και της μίζας , νοσοκομεία του ράντζου και τόσα άλλα.

 

Αλλά όχι, όταν βγαίνουν στον πραγματικό κόσμο τότε όλοι περιμένουν όλα να διορθωθούν από μόνα τους.

 

οι μόνοι που λογαριάζουν τις καταλήψεις είναι οι γονείς αυτών που χάνουν τα χρόνια τους με αυτές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...