Jump to content

Απεργιακές κινητοποιήσεις σε ΑΕΙ/ΤΕΙ


katsifis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω υπαρχουν ατομα (εκτος πανεπιστημιου) που παιρνουν σβαρνα τις συνελευσεις και ψηφιζουν μαζι με τους φοιτητες.;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε εμάς μπαίνουν άσχετα άτομα και παρακολουθούν τις συνελεύσεις(μέχρι και τύποι με κάμερες έρχονται) αλλά όταν είναι να ψηφίσουμε τους ζητάμε να βγουν και ψηφίζουμε μόνο τα άτομα του τμήματος γιατί γνωρίζουμε ποιοι είναι του τμήματος και ποιοι όχι.Αυτό είναι ένα από τα καλά του πανεπιστημίου της περιφέρειας!:)
Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς μπαίνουν άσχετα άτομα και παρακολουθούν τις συνελεύσεις(μέχρι και τύποι με κάμερες έρχονται) αλλά όταν είναι να ψηφίσουμε τους ζητάμε να βγουν και ψηφίζουμε μόνο τα άτομα του τμήματος γιατί γνωρίζουμε ποιοι είναι του τμήματος και ποιοι όχι.Αυτό είναι ένα από τα καλά του πανεπιστημίου της περιφέρειας!:)

Σ'εμάς φωνάζουν: όποιος δεν είναι χημικός μηχανικός να περάσει έξω, αλλά δεν περνάνε όλοι :mad:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Σ'εμάς φωνάζουν: όποιος δεν είναι χημικός μηχανικός να περάσει έξω, αλλά δεν περνάνε όλοι :mad:

 

Κακώς, ΟΛΟΙ έπρεπε να περνάτε έξω γιατί κανένας δεν έχει ακόμα το πτυχιο του χημικού μηχ.:p

Link to comment
Share on other sites

Κακώς, ΟΛΟΙ έπρεπε να περνάτε έξω γιατί κανένας δεν έχει ακόμα το πτυχιο του χημικού μηχ.:p

 

:lol:

Kι ούτε θα το έχουμε σύντομα! :p

Πάντως αυτοί που πρέπει να περάσουν έξω, χάνονται στο πλήθος...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς μπαίνουν άσχετα άτομα και παρακολουθούν τις συνελεύσεις(μέχρι και τύποι με κάμερες έρχονται) αλλά όταν είναι να ψηφίσουμε τους ζητάμε να βγουν και ψηφίζουμε μόνο τα άτομα του τμήματος γιατί γνωρίζουμε ποιοι είναι του τμήματος και ποιοι όχι.Αυτό είναι ένα από τα καλά του πανεπιστημίου της περιφέρειας!:)

 

Πόσα άτομα έχει η σχολή σου ανά έτος????

Υποθέτω ότι σε εσάς (από το pm που μου έστειλες υποθέτω ότι σπουδάζεις σε "επαρχιακό" πανεπιστήμιο, όπου λίγο πολύ επικρατεί "οικογενειακό κλίμα") δε γίνονται αυτά (δεν έχω λόγο να μη σε πιστέψω), φαντάσου σε κάτι σχολές πανεπιστημίων των μεγάλων πόλεων (Αθήνα-Θεσ/νίκη κλπ) που υπάρχουν έως και 500 άτομα ανά έτος (σε ορισμένες παραπάνω), πόσο εύκολο είναι να ελέγξεις τον αριθμό των ατόμων που προκύπτει αν πολλαπλασιάσεις τον παραπάνω αριθμό με τον αριθμό των ετών που υπάρχουν ανά σχολή/τμήμα.

Και πριν βιαστεί κάποιος να μου πει για αποχή, ναι θα συμφωνήσω, αλλά όσα άτομα και να συμμετέχουν, στο παραπάνω παράδειγμα ο αριθμός παραμένει μεγάλος και είναι εξίσου δύσκολο να ελέγξεις ποιος μπαίνει και ποιος ψηφίζει, ιδίως με το τουρλουμπούκι και τις φασαρίες που γίνονται σε καθημερινή βάση.

Ως γνωστόν, ο λύκος στην αναμπουμπούλα χαίρεται ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πόσα άτομα έχει η σχολή σου ανά έτος????

Υποθέτω ότι σε εσάς (από το pm που μου έστειλες υποθέτω ότι σπουδάζεις σε "επαρχιακό" πανεπιστήμιο, όπου λίγο πολύ επικρατεί "οικογενειακό κλίμα") δε γίνονται αυτά (δεν έχω λόγο να μη σε πιστέψω), φαντάσου σε κάτι σχολές πανεπιστημίων των μεγάλων πόλεων (Αθήνα-Θεσ/νίκη κλπ) που υπάρχουν έως και 500 άτομα ανά έτος (σε ορισμένες παραπάνω), πόσο εύκολο είναι να ελέγξεις τον αριθμό των ατόμων που προκύπτει αν πολλαπλασιάσεις τον παραπάνω αριθμό με τον αριθμό των ετών που υπάρχουν ανά σχολή/τμήμα.

Και πριν βιαστεί κάποιος να μου πει για αποχή, ναι θα συμφωνήσω, αλλά όσα άτομα και να συμμετέχουν, στο παραπάνω παράδειγμα ο αριθμός παραμένει μεγάλος και είναι εξίσου δύσκολο να ελέγξεις ποιος μπαίνει και ποιος ψηφίζει, ιδίως με το τουρλουμπούκι και τις φασαρίες που γίνονται σε καθημερινή βάση.

Ως γνωστόν, ο λύκος στην αναμπουμπούλα χαίρεται ;)

 

Στο Βόλο και κάθε χρόνο μπαίνουν~100 άτομα στο τμήμα μου. Παλαιότερα έμπαιναν λιγότεροι. Από το 2000

για την ακρίβεια:60 80 90 100 105 95 105 (θα μπουν: )105

Link to comment
Share on other sites

φίλε getolika, και σε μας, που είμαστε λίγοι, πρέπει να ψηφίζουν, με επίδειξη πάσου, και μόνο! οκ, δεν λέω δεν έχουμε περίεργα κρούσματα στην σχολή, αλλά εμφανίζονται και ορίσμένοι ξέμπαρκοι, από καιρό εις καιρό. Μην μου πείς οτι δεν έχεις δεί... Άσε και αυτό το χάλι, με "την ψήφο δια βοής". Εχει βγεί το τελευταίο μήνα, μην σου πώ από πέρσυ το καλοκαίρι, απόφαση της ΓΣ, που να αναφέρει τον αριθμό των ψήφων, ακριβώς, που έλαβε το κάθε πλαίσιο που κατέβηκε...; Τέσπα, δεν είναι τραγικά τα πράματα σε μας, και ευτυχώς δηλαδή, αλλά κάποιες διαδικασίες θα πρέπει να τήρουνται πιο αυστηρά, για να μην βγαίνουν τύποι σαν και μένα να "φυτιλιάζουν" (τρόπος του λέγειν οκ;...να μην παρεξηγηθώ...) Κάτα τα άλλα δόξα το Θεώ, είμαστε, ακόμα, καλά σαν ΓΣ, σε σύγκριση με αλλού...

 

Οφ τόπικ...Α ρε mixtri! Προεδρική εμφάνιση σήμερα στο Μέγκα! Ειλικρινά, σε καμάρωσα, αν και δεν σε ευνόισε το όλο κλίμα του σταθμού...ας όψεται ο Πρετεντέρης που είχε γίνει παπόρι από τα νέυρα, και οτι ήθελαν να βγάλουν τον άλλον του Συνασπισμού μετά από σένα...κρίμα...Δεν πειράζει, next time...

Link to comment
Share on other sites

:blink: Γιατί κάτι μου λέει ότι κάτι άλλο ήθελες να γράψεις;

P.S. Φοβερή ηρεμία, αφού μες στις αγάπες είναι στα διάφορα forum :lol:

 

 

Το πλαίσιο της ΔΑΠ που ψηφίστηκε χθες για 29/3 έγραφε νέα Γ.Σ.

Τώρα πόσο καιρό θα διατηρηθεί η εκεχειρία ουδείς γνωρίζει...:O

Θα υπάρχει τουλάχιστον (σχετική) ηρεμία στη σχολή αύριο! Διαδικτυακά ας σκοτώνονται:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερετε αν στα Τει Πειραια σκοπευουν να ανοιξουν τις γραμματειες??? Ο καιρος περναει και πολλα ατομα θελουμε να παρουμε καποια χαρτια που μας αφορουν αμεσα. Συγκεκριμενα εγω θελω να παρω μια βεβαιωση σπουδων για να παρω αναβολη στρατου απο τον Ιανουαριο εχω κανει αιτηση αλλα η σχολη εκλεισε και δεν την πειρα. Βλεπω να μου ερχεται το χαρτι σπιτι να παω φανταρος και εγω να μην εχω λυση να ανατρεψω την κατασταση και μετα αντε να καταλαβουν οι αλλοι οτι δεν φταιω εγω που δεν εχω παρει αναβολη ακομα!!!!!Ημαρτον γ....ω την ψυχη μου δηλαδη!!!!:mad: :mad: :mad: Ας σκεφτουν οι κυριοι που κανουν τα πλαισια ανεξαρτητος παραταξης να ανοιγουν οι γραμματειες εστω μια μερα την βδομαδα να εξυπηρετουν τους φοιτητες!!:!: :!:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερετε αν στα Τει Πειραια σκοπευουν να ανοιξουν τις γραμματειες??? Ο καιρος περναει και πολλα ατομα θελουμε να παρουμε καποια χαρτια που μας αφορουν αμεσα. Συγκεκριμενα εγω θελω να παρω μια βεβαιωση σπουδων για να παρω αναβολη στρατου απο τον Ιανουαριο εχω κανει αιτηση αλλα η σχολη εκλεισε και δεν την πειρα. Βλεπω να μου ερχεται το χαρτι σπιτι να παω φανταρος και εγω να μην εχω λυση να ανατρεψω την κατασταση και μετα αντε να καταλαβουν οι αλλοι οτι δεν φταιω εγω που δεν εχω παρει αναβολη ακομα!!!!!Ημαρτον γ....ω την ψυχη μου δηλαδη!!!!:mad: :mad: :mad: Ας σκεφτουν οι κυριοι που κανουν τα πλαισια ανεξαρτητος παραταξης να ανοιγουν οι γραμματειες εστω μια μερα την βδομαδα να εξυπηρετουν τους φοιτητες!!:!: :!:

 

Σιγά σιγά οι σχολές ανοίγουν οπότε φαντάζομαι αυτή την επομενη βδομάδα ανοίγουμε πάντως και να ανοίξει αυτή την βδομάδα μάλον την επόμενη θα το πάρεις αν η συνέλευση ανοιξει την σχολή την Τεττάρτη, Πέμπτη θα είμαστε κλειστά (έχει πανεκπαιδευτικό) οπότε απο Παρασκευή θα λειτουργήσει και η γραμματεία η είναι ανοιχτή για εμας Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη 12.00 με 14.00:wacko: (στη ΣΤΕΦ αυτά ΣΔΟ δεν είμαι σίγουρος)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι ανοιχτες οι γραμματιες και συγκεκριμενα της Ηλεκτρονικης!!! Τωρα για το αν θα ανοιξει η σχολη δεν με πολυνοιαζει τους βαρεθηκα πλεον ολους ο καθενας εκει μεσα κοιταει την παρτη του. Αμα θελουν ας βαλουν φωτια και να το καψουν το μπ.....λο προσφερομαι να βαλω εγω την φωτια!!!! Απο οτι δειχνουν τα πραγματα παραταξεις με κυβερνηση το πανε κοντρα στην κοντρα και οποιος κερδισει! Με "μυρωδιες" πλεον δεν ανακατευομαι γιατι ολοι τους απο τις φοιτητικες παραταξεις μεχρι και τους πρωθυπουργους, υπουργους κλπ κλπ ειναι "Μυρωδιες"!!!!!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Οι σχολές και δει το ΤΕΙ Πειραιά λογικά μέχρι το Πάσχα ΔΕΝ πρόκειται ν'ανοίξουν.

Τάδε έφη καθηγητής από τον οποίο έχω πάρει την πτυχιακή..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Οι σχολές και δει το ΤΕΙ Πειραιά λογικά μέχρι το Πάσχα ΔΕΝ πρόκειται ν'ανοίξουν.

Τάδε έφη καθηγητής από τον οποίο έχω πάρει την πτυχιακή..

Δεν ξερω για το ΤΕΙ Πειραια αλλα το πανεπιστημιο του Ηρακλειου π.χ. ανοιξε. Γενικα πιστευω πολλες θα ανοιξουν αυτη τη βδομαδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

anoikse kai to polytexneio kritis apopse, me 100 psifous diafora..
"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Gnwrizei kaneis gia to TEI Hrakliou Kritis ti ginetai? To tmhma SDO eixe katalhpsh thn perasmenh evdomada me apotelesma oi eggrafes na kathisterisoun kata 8 meres. Epidi mou exei kanei anw katw to programma, elpizw auth th fora na mhn exoume ki allh kathisterhsh. Opoios kserei as mou pei... :(

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με τει πειραια ας γινει καποια ενημερωση......περιμενω...

 

Ακόμα θα συζητάνε πολιτισμένα :lol: :lol: :lol: θα μάθουμε κατά τις 5...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Πολιτικοί μηχανικοί Αθήνας κλειστοί μέχρι και 20/3 με 240 συντονιστικό, 170 η ΔΑΠ και 80κατι η ΠΑΣΠ
Link to comment
Share on other sites

Κανείς με νέα από την ΑΣΟΕΕ που αγνοείται η τύχη της;;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

με τει πειραια ας γινει καποια ενημερωση......περιμενω...

 

Τα ΤΕΙ Πειραια κλειστα μεχρι και 21/3 την αλλη Τεταρτη δηλαδη οπου θα ξαναγινει παλι συνελευση!!!!:!: :!:

 

Αντε καλο καλοκαιρι μαγκες!!!!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...