Jump to content

Gigabyte released the g-Smart i with analogue TV


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω στα οσα λες.Πουθενα υποστηριξη.Ειχα και εγω το g500 αλλα τα πραγματα στο θεμα ταχυτητας δεν ειναι τοσο τραγικα.Σιγουρα ειναι πιο αργο αλλα δεν με ενοχλει.Ειναι πολυ πιο κομψο ομως:) Να σε ρωτησω κατι?Πως αποθηκευεις σταθμους στην τv?και σε πια συχνοτητα την εχεισ βαλει?pal?

 

pigene sto TV/FM settings sta System settings kai vale "Region:Spain". Gia na apothikeuseis stathmous apla patas to deksi pliktro (epano apo to kokino pou kleinei to tilefono) kai tha deis oti vazei mia telitsa dipla apo ti sixnotita.. auto simainei oti exei apothikeutei..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 140
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

pigene sto TV/FM settings sta System settings kai vale "Region:Spain". Gia na apothikeuseis stathmous apla patas to deksi pliktro (epano apo to kokino pou kleinei to tilefono) kai tha deis oti vazei mia telitsa dipla apo ti sixnotita.. auto simainei oti exei apothikeutei..

 

Σε ευχαριστω πολυ!!:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί λίγο με την ταχύτητα του. Παρακαλώ βοηθήστε λίγο να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Εδώ σε ένα review του i128 λέει ο τυπάς:

 

http://img201.imageshack.us/img201/9683/spbgsmarti128mc4.gif

 

 

Εδώ σε ένα review to i λέει ο άλλος ο τυπάς:

 

http://image2.sina.com.cn/IT/cr/2006/0630/185845983.jpg

 

τι παίζει ρε παιδιά help λίγο??

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως τόσο τραγικές οι επιδόσεις του??Στα γραφικά πως γινεται και είναι τόσο καλό? Έλεος πιο αργό και από το 3650....

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν την (128) εκσοδη, ενα μικρο δωρακι !

 

English OS ROM (version 1.12.80)

 

h@tp://www.gigabytecm.com/Indonesia/Download.aspx?id=2

A small eidt :)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

 

Χμ... εαν κανεις copy paste το Link μου, ξεκιναει το κατεβασμα της ρομ!

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

re paidia poli mikri othoni exei kai dn einai toso mikro to atom mou poio mikro einai kai exei poio megali othoni

 

Η οθονη ειναι 2.4 inches.

Link to comment
Share on other sites

paidia exw sta xeria mou ena gsmarti,me 64mb rom,kai thelw na rwthsw ginete na to kaneis 128 rom? kai akomh paizei to radio kai h thleorash an sindeseis dika sou akoustika?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

paidia exw sta xeria mou ena gsmarti,me 64mb rom,kai thelw na rwthsw ginete na to kaneis 128 rom? kai akomh paizei to radio kai h thleorash an sindeseis dika sou akoustika?

 

Δεν μπορεις να το κανεις 128. Ειναι αλλο hardware.

Link to comment
Share on other sites

το εχω ενα μηνα περιπου. Μια φορα την ημερα κολαει σε κληση και θελει επανεκινηση. Τελικα χθες κολλησε τελειως και δεν ανοιγει, εμφανιζει το σημα της εταιριας στην εναρξη μετα απο reset και μετα δεν προχωραει!

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

paidia pou to dineis to gsmart gia na to ftiaksoun? iparxei ena thema me ena gsmarti,to opoio fortizei kanonika,alla den anoigei! den kserw ti ginete.ti kanw twra? pou to stelnw kai pws?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

το εχω ενα μηνα περιπου. Μια φορα την ημερα κολαει σε κληση και θελει επανεκινηση. Τελικα χθες κολλησε τελειως και δεν ανοιγει, εμφανιζει το σημα της εταιριας στην εναρξη μετα απο reset και μετα δεν προχωραει![/QUOTe]

 

καταφερα και βρηκα μια λυση εκτος απο το hard reset, το αφησα χωρις μπαταρια για 10 ωρες και ξεκολλησε μονο του, προς ολους που εχουν προβλημα ολικου κολληματος!

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μπορείτε να μου πείτε αν το 401 έχει υποστήριξη για πληκτρολόγηση μηνυμάτων SMS μέσω του πληκτρολογίου του?

Είναι πιο γρήγορο αν το συγκρίνουμε με το qtek 9100 ή το HTC P3300? Από άποψη αντίδρασης στις κινήσεις μας?

Τι δυνατότητες έχουμε για να βάλουμε ελληνικά στο 401?(Επαφές/SMS/SMS160). Επειδή είμαι νέος στα WM5 ή γενικότερα στα PPC και μέχρι πρότινως έχουν περάσει απο τα χέρια μου μόνο τα SymbianOS & PalmOS based κινητά(PalmIII, Samsung i530(PalmOS 5.3), Nokia 6630) αν μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει θα το εκτιμούσα πολύ. :)

Proud owner of HTC P4350! :happy:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση προταση για back-up των windows mobile 5.00?

μετα το τελευταιο πολυ χοντρο κολλημα που αναφερω σε προηγουμενο post και που θα λυνοταν μονο με ολικο reset φοβηθηκα οτι θα χαθουν τα παντα και κυριως οι ρυθμισεις, εσεις τι κανετε γι' αυτο?

εχω ενα προβληματακι ακομα με το 401, μετα απο κληση νεκρωνονται τα κουμπια ολα ενω η οθονη και οι υπολοιπες λειτουργιες δουλευουν κανονικα, αυτο λυνεται μονο με reset.

Καμοια προταση?

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση προταση για back-up των windows mobile 5.00?

μετα το τελευταιο πολυ χοντρο κολλημα που αναφερω σε προηγουμενο post και που θα λυνοταν μονο με ολικο reset φοβηθηκα οτι θα χαθουν τα παντα και κυριως οι ρυθμισεις, εσεις τι κανετε γι' αυτο?

εχω ενα προβληματακι ακομα με το 401, μετα απο κληση νεκρωνονται τα κουμπια ολα ενω η οθονη και οι υπολοιπες λειτουργιες δουλευουν κανονικα, αυτο λυνεται μονο με reset.

Καμοια προταση?

 

εαν του κανεις s/w upgrade ?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση προταση για back-up των windows mobile 5.00?

μετα το τελευταιο πολυ χοντρο κολλημα που αναφερω σε προηγουμενο post και που θα λυνοταν μονο με ολικο reset φοβηθηκα οτι θα χαθουν τα παντα και κυριως οι ρυθμισεις, εσεις τι κανετε γι' αυτο?

εχω ενα προβληματακι ακομα με το 401, μετα απο κληση νεκρωνονται τα κουμπια ολα ενω η οθονη και οι υπολοιπες λειτουργιες δουλευουν κανονικα, αυτο λυνεται μονο με reset.

Καμοια προταση?

 

Gia oliko Backup se ayta ta montela (g-Smart kai 401 giati einai idia) mporw na bohthhsw. To parakatw programmataki to dinei h Gigabyte. Einai bebaia sta kinezika, alla den exei kai polla. H prwth epilogh kanei backup kai h allh restore.

Einai dokimasmeno kai ta epanaferei ola teleia. Enw to Sprite backup kai to SPB Backup den douleyoun swsta, se ayta ta 2 montela.

An theleis na kaneis backup mono p.x. epafes, myDocuments, h diafora alla memonomena arxeia h fakelous, bale to SPB backup. Einai kalo, alla oxi gia oliko backup

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που έχει κολήματα με το Gigabyte G-Smart ή

UBiQUiO 401 ας δοκιμάσει τα παρακάτω που βρήκα στο

φόρουμ του expansys για αυτές τις συσκευές:

(http://www.expansys.com.gr/f.aspx?m=965&i=136466)

Αν αλλάξεις τις ακόλουθες τιμές από:

HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\BackLight\ACTimeout 0x1(180)

HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\BackLight\BatteryTimeout 0x1(60)

Σε:

HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\BackLight\ACTimeout 0x1(1)

HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\BackLight\BatteryTimeout 0x1(1)

τότε το Backlight θα σταματήσει να "τρώει" το 100% του

επεξεργαστή όλη την ώρα και ίσως να σου διορθώσει τα όποια

κολλήματα έχει η συσκευή. Οι αρχικές ρυθμίσεις ορίζονται και

πάλι από το /settings/backlight

Η τελευταία ρόμ που έχω βρεί ειδικά για το Gigabyte G-Smart ή

UBiQUiO 401 είναι η εξής:

http://i.expansys.com/i/drv/ubiquio-401-v1.12.26.rar

Οδηγίες για να την εγκαταστήσεις θα βρείς εδώ στα αγγλικά:

http://www.expansys.com.gr/ft.aspx?i=136466&thread=3&m=965

Αν έχουν ξαναγραφτεί τα παραπάνω σε κάποιο άλλο σημείο του

φόρουμ τότε ας σβήσουν το μήνυμα μου οι moderators. :O

Proud owner of HTC P4350! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...