Jump to content

Τα πάντα για το Rapidshare


CarpeNoctum
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Κατέβασα",χθες, ένα τραγούδι από το RapidShare μεγέθους 4Mb και μετά που πήγα να "κατεβάσω" άλλο ένα μεγέθους 4,5Mb μου έβγαλε μήνυμα ότι πρέπει να περιμένω 15 λεπτά!:blink:.Απ'ότι θυμάμαι αυτό το μήνυμα το έβγαζε όταν "κατέβαζα" μεγάλα αρχεία (π.χ:80Mb) και μετά πήγαινα να "κατεβάσω" κι'άλλα .:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"Κατέβασα",χθες, ένα τραγούδι από το RapidShare μεγέθους 4Mb και μετά που πήγα να "κατεβάσω" άλλο ένα μεγέθους 4,5Mb μου έβγαλε μήνυμα ότι πρέπει να περιμένω 15 λεπτά!:blink:.Απ'ότι θυμάμαι αυτό το μήνυμα το έβγαζε όταν "κατέβαζα" μεγάλα αρχεία (π.χ:80Mb) και μετά πήγαινα να "κατεβάσω" κι'άλλα .:confused:

Για ολα τα αρχεια βγαζει αυτο το μηνυμα στους free χρηστες.απλα οσο πιο μικρο ειναι το αρχειο..τοσο λιγοτερη αναμονη θα εχεις για το επομενο download.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι Premium χρήστες του rapidshare χρησιμοποιώντας το ReferrerLink θα κερδίζουν ReferrePoints που θα μπορούν να τους εξαργυρώνουν κερδίζοντας 20€

 

extra info: http://rapidshare.com/faq13.html

 

δηλαδη θα μπορουμε να δινουμε τους ποντους που μαζεψαμε επειδη αλλοι κατεβαζουν τα αρχεια μας, και θα μας δινουν χρηματα;

απ οτι καταλαβα 1000 ποντοι 2ευρω

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κατεβάσω κάποιο αρχείο ως free user και μου έβγαλε το ακόλουθω μήνυμα: Currently a lot of users are downloading files. Please try again in 2 minutes or become a Premium member.

 

Θέλω να ελπίζω οτι είναι κάτι τυχαίο, γι αυτό ρωτάω αν έχει συμβεί αυτό και σε άλλους χρήστες σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Τυγχαιο ειναι! εγω σημερα κατεβασα 8.98 gb και συνεχιζω μια χαρα..!

 

premium χρηστης :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κι εμένα το ίδιο μήνυμα μου εμφανίζει συνέχεια...

δεν πιστεύω οτι είναι και τόσο τυχαίο...

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

τι το ψαχνετε απλα ειναι τα πραγματα.

οποτε εχουν ελευθερο bandwidth σε αφηνουν να κατεβαζεις. Οταν παλι τυχαινει και πεφτουν ολοι μαζι σου βαζει χρονο. Και εννοειται οτι δινουν προβαδισμα στους premium.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι το ψαχνετε απλα ειναι τα πραγματα.

οποτε εχουν ελευθερο bandwidth σε αφηνουν να κατεβαζεις. Οταν παλι τυχαινει και πεφτουν ολοι μαζι σου βαζει χρονο. Και εννοειται οτι δινουν προβαδισμα στους premium.

ακριβως ετσι οπως τα λες ειναι ;)

 

εγω που ειμαι και uploader ποτε δεν εχω :food: "πορτα" :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο προβληματακι με το flashget !! οταν κανω αντιγραφη καποια λινκς για το rapidshare δεν τα κατεβαζει ... ενω οταν αντιγραφω τα λινκς ενα - ενα το κανει μια χαρα !!!!

 

επειδη βαριεμαι να καθομαι να αντιγραφω ενα ενα , ξερει κανεις τι παιζει ;

 

ευχαριστω

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα ιδιο user&pass και καποιος μ εκλεψε το ακαουντ..δε ξερω πως..ειναι δυνατον?αλλαξαν τους κωδικους τα μειλ ολα..επικοινωνησα με ραπιντ ,εστειλα το transaction id απο την paypal και μου εστειλαν αλλα στοιχεια..
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα ιδιο user&pass και καποιος μ εκλεψε το ακαουντ..δε ξερω πως..ειναι δυνατον?αλλαξαν τους κωδικους τα μειλ ολα..επικοινωνησα με ραπιντ ,εστειλα το transaction id απο την paypal και μου εστειλαν αλλα στοιχεια..
Με τον ίδιο τρόπο που σου έκλεψαν και το pass απο το msn το έκαναν ;)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα ιδιο user&pass και καποιος μ εκλεψε το ακαουντ..δε ξερω πως..ειναι δυνατον?αλλαξαν τους κωδικους τα μειλ ολα..επικοινωνησα με ραπιντ ,εστειλα το transaction id απο την paypal και μου εστειλαν αλλα στοιχεια..

Τον τελευταίο καιρό έχει παρατηρηθεί ένα φαινόμενο το οποίο είναι απαράδεκτο αλλά αντιμετωπίσιμο..

 

Κάποιοι επιτήδειοι έχουν βάλει σκοπό να σας κλέψουν τα acc.σας από εδώ μέσα,και από οπουδήποτε αλλού είστε εγγεγραμμένοι(Πχ. Rapidshare,άλλα forums,πιστωτικές κάρτες σας κλπ)

 

Πως γίνεται αυτό?

 

Ανοίγουν θέματα με τίτλους όπως: Απεριόριστο κατέβασμα από την rapidshare,δωρεάν nova,γίνε admin του forum,και πολλά αλλά τέτοια κολπάκια,τα οποία είναι επικίνδυνα να τα εφαρμόσετε και θα έχετε 110% κλοπή των προσωπικών σας δεδομένων..

 

Δίνουν ένα link στην rapidshare,το οποίο αν το κατεβάσετε και το τρέξετε θα γεμίσατε ιούς τον υπολογιστή σας και θα έχετε 100% κλοπές των προσωπικών σας κωδικών.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια ειχα ιδιο user&pass και καποιος μ εκλεψε το ακαουντ..δε ξερω πως..ειναι δυνατον?αλλαξαν τους κωδικους τα μειλ ολα..επικοινωνησα με ραπιντ ,εστειλα το transaction id απο την paypal και μου εστειλαν αλλα στοιχεια..

 

πιθανοτατα να εχεις "φαει" keylogger:) καλο θα ειναι πριν κανεις οτιδηποτε αλλο να καθαρισεις τον υπολογιστη σου !! γιατι θα τα ξαναχασεις ολα

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα antivirus ,μου βρηκε 48 ιους(?) και κομπλε απο τοτε..ελπιζω..

 

Αν εχεις και γνησια windows και το windows defender εφοσων το εχεις παντα ενημερωμενο κανει πολυ καλη δουλεια.Ενα απο τα καλυτερα keylogger (to Ardamax)που κανει χοντρη ζημια απο πολλα antivirus που δοκιμασα δεν εντοπιστηκε εγκαιρα ενω το defender σε προειδοποιουσε αμεσως..Ειναι λιγο περιπλοκα γενικα τα πραγματα απλα θελει να εισαι ψιλοκαχυποπτος με ολα οσα κατεβαζεις απο το ιντερνετ και δεν ξερεις τι ειναι ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδες καλημερα!! Δεν ξερω αν το προβλημα μου πρεπει να το βαλω εδω ή στο thread του Mozilla, αλλα νομιζω πως εδω ταιριαζει καλυτερα.

 

Την τελευταια 1,5 βδομαδα σχεδον δεν μπορω να κατεβασω αρχειο απο το rapidshare μεσω Mozilla. Βαζω το link, ανοιγει η σελιδα αλλα δεν μου δειχνει τα στροφομετρα να διαλεξω αναμεσα σε free ή premium. Με πεταει κατευθειαν να πατησω το download. Οταν το παταω μου βγαζει σφαλμα "The download cannot be provided. Please check, if your browser supports Javascript"

 

Ελα ομως που το Javascript ειναι ενεργοποιημενο... :rolleyes::rolleyes: Γιατι συμβαινει αυτο??? Μηπως πρεπει να αλλαξω καμια ρυθμιση???

 

Με Internet Explorer δεν εχω προβλημα κατεβαζω κανονικα.

 

Εδω και το μηνυματακι του error

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Update στο java σου??

Με καποιο extension μεσω του mozilla δοκιμασες?

 

Ισως θα ηταν καλυτερα να ρωτησεις στο θεμα του mozilla αφου οπως λες με τον explorer δεν εχεις προβλημα! ;)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δε κάνεις καλύτερα ένα format? :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Update στο java σου??

Με καποιο extension μεσω του mozilla δοκιμασες?

 

Ισως θα ηταν καλυτερα να ρωτησεις στο θεμα του mozilla αφου οπως λες με τον explorer δεν εχεις προβλημα! ;)

 

Ευχαριστω fantomas_ktm τελικα ηταν θεματακι με το Skipscreen, λυθηκε!! :)

 

δε κάνεις καλύτερα ένα format? :p

 

Τι format και μ....ες, εγω σκεφτηκα να παρω κανεναν αλλον υπολογιστη!! Ειναι για να πειραματιζεσαι με αυτα τα θεματα?? :lol::lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για πειτε μου γιατι εχω μπερδευτει.

Τι πρεπει να κανω για να παιρνω ποντους απο τα downloads των αρχειων που ανεβαζω? Εχω premium account.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για πειτε μου γιατι εχω μπερδευτει.

Τι πρεπει να κανω για να παιρνω ποντους απο τα downloads των αρχειων που ανεβαζω? Εχω premium account.

Τιποτα δεν θα κανεις εσυ.για καθε αρχειο που ανεβαζεις (ανεξαρτητως μεγεθος) οποιος το κατεβαζει εχεις 1 ποντο.

με 10000 ποντους εχεις εναν μηνα δωρεαν.

μολις μπαινεις στην σελιδα..σου λεει πληροφοριες λογαριασμου..και σου λεει εκει ποσους φρεε ραπιντ ποντους εχεις και πιο κατω ποσους πρεμιουμ ποντους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν θα κανεις εσυ.για καθε αρχειο που ανεβαζεις (ανεξαρτητως μεγεθος) οποιος το κατεβαζει εχεις 1 ποντο.

με 10000 ποντους εχεις εναν μηνα δωρεαν.

μολις μπαινεις στην σελιδα..σου λεει πληροφοριες λογαριασμου..και σου λεει εκει ποσους φρεε ραπιντ ποντους εχεις και πιο κατω ποσους πρεμιουμ ποντους.

 

A μαλιστα. Και να σε ρωτησω κατι αλλο. Με ποιους ποντους παιρνεις ενα μηνα δωρεαν με τους free η με τους premium?

Γιατι free εχω 6003 και premium 0.

Link to comment
Share on other sites

A μαλιστα. Και να σε ρωτησω κατι αλλο. Με ποιους ποντους παιρνεις ενα μηνα δωρεαν με τους free η με τους premium?

Γιατι free εχω 6003 και premium 0.

Mε τους free! αλλα θελεις ακομη 4000 download.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...