Jump to content

IPAQ RW 6800


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε deyan έκανα αρκετές δοκιμές με κλήσεις από σταθερό και κινητό. Τις περισσότερες φορές κτυπάει στο πρώτο μερικές άλλες φορές μεταξύ 1ου και 2ου κτυπήματος, ποτέ μετά το 2τερο.

Επίσης σε αναπάντητη του ενός μπιπ κτυπάει και δείχνει τον καλούντα.

Οι ήχοι κλήσεις που έχω είναι οι default των windows

 

Τελικά δοκίμασα να βάλω τους default ήχους, ή και wav και έπεσε σημαντικά ο χρόνος, όχι όμως τελείως. Μάλλον θα το συνδυάσω και με ένα hard reset

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά δοκίμασα να βάλω τους default ήχους, ή και wav και έπεσε σημαντικά ο χρόνος, όχι όμως τελείως. Μάλλον θα το συνδυάσω και με ένα hard reset

΄

Θα ήθελα να σε ρωτήσω πως βλέπεις την αυτονομία της μπαταρίας στο κινητό σου γιατί εγώ την θεωρώ απογοητευτική. Με ελάχιστη έως καθόλου χρήση σαν ppc και με αρκετή σαν τηλέφωνο θέλει φόρτιση κάθε μέρα, πολές φορές και δύο φορές την ημέρα. Το θεωρείς λογικό ή κάτι συμβαίνει με το κινητό μου

Link to comment
Share on other sites

΄

Θα ήθελα να σε ρωτήσω πως βλέπεις την αυτονομία της μπαταρίας στο κινητό σου γιατί εγώ την θεωρώ απογοητευτική. Με ελάχιστη έως καθόλου χρήση σαν ppc και με αρκετή σαν τηλέφωνο θέλει φόρτιση κάθε μέρα, πολές φορές και δύο φορές την ημέρα. Το θεωρείς λογικό ή κάτι συμβαίνει με το κινητό μου

 

Καταρχάς να σου πω ότι έχω βάλει να χαμηλώνει ο φωτισμός στα 30sec και να σβήνει η οθόνη στο 1min. Επίσης συνηθίζω τα βράδια να το βάζω σε flight mode. Τώρα με κανονική χρήση σαν κινητό και μικρή σαν pda μου κρατά μέχρι και 3 μέρες και με αρκετή χρήση φτάνει στις 2 σπάνια παρακάτω.

 

Μήπως έχεις ανοικτά bluetooth ή wifi μόνιμα? Ή επίσης μπορεί να σου τρώνε μπαταρία εφαρμογές που δεν τις κλείνεις και τις αφήνεις να μένουν ανοικτές τρώγοντας μνήμη και μπαταρία...

 

Γενικά γνωρίζοντας ότι ως pda phone είναι απαιτητικό σε ενέργεια είμαι ικανοποιημένος με την απόδοσή της μπαταρίας του.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες.

 

Ψάχνω να βρω πως αλλάζω ήχο για εισερχόμενο sms.

 

Ποιο συμβάν συστήματος (μέσα στο μενόύ "ήχοι & ειδοποιήσεις") πρέπει να αλλάξω;

 

ΥΓ: Θα συμφωνήσω με τον argam όσο αφορά την μπαταρία. Μου κρατάει μια το πολύ μιάμιση μέρα, ενώ το S-200 μου πάει μέχρι και τέσσερις μέρες. Ίσως με κάποιο μελλοντικό firmware upgrade (που δεν το βλέπω) να αλλάξουν τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος γιατί τα έχω μπερδεύψει αυτά αρκετές φορές ο ήχος είναι το "Μηνύματα: Δημιουργία SMS"

 

Ποτε επιτέλους θα βγεί αυτό το firmware ρε γμτ... Μήπως να αρχίσουμε τα mail στην HP;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το rw6815, γιατί τα συνδυάζει όλα. Η τιμή του όμως είναι αρκετά υψηλή. Σε μια δημοπρασία στο ebay πωλείται το rw6828 για 400$ περίπου! Τι προβλήματα μπορεί να αντιμετωπίσω αν το αποκτήσω; Θα μπορώ να γράφω με ελληνικούς χαρακτήρες; Ευχαριστώ προκαταβολικά. Είμαι νέος στο forum και η γνώμη σας θα μετρήσει πολύ για μένα.
Link to comment
Share on other sites

Υψηλή η τιμή του;! Εγώ το αγόρασα 480 από Ελλάδα (δες στο skroutz.gr), θέλεις πιο κάτω από αυτό; Καταρχάς με το 6828 βεβαιώσου οτι δεν θα έχεις προβλήματα με τα δίκτυα κλπ γιατί αυτό δεν προορίζεται για Ευρώπη ε. Επίσης πολύ πιθανό να έχεις πρόβλημα με τα Ελληνικά (θα μπορείς να γράφεις βέβαια) απλά είναι κάποια σημεία όπως η αναζήτηση επαφών που θα σου χρειαστούν και είναι αγγλικά εκει. Αυτά τα ολίγα!
Link to comment
Share on other sites

Υψηλή η τιμή του;! Εγώ το αγόρασα 480 από Ελλάδα (δες στο skroutz.gr), θέλεις πιο κάτω από αυτό; Καταρχάς με το 6828 βεβαιώσου οτι δεν θα έχεις προβλήματα με τα δίκτυα κλπ γιατί αυτό δεν προορίζεται για Ευρώπη ε. Επίσης πολύ πιθανό να έχεις πρόβλημα με τα Ελληνικά (θα μπορείς να γράφεις βέβαια) απλά είναι κάποια σημεία όπως η αναζήτηση επαφών που θα σου χρειαστούν και είναι αγγλικά εκει. Αυτά τα ολίγα!

Σ'ευχαριστώ πολύ. Βασικά με το expansys.com ξέρεις τι παίζει; Έχει ελληνικό παράρτημα λέει κι εκεί το βρήκα 430!!! το 6815 μιλάμε,αλλά Αγγλική Έκδοση.

 

Όσο για το 6828, στη δημοπρασία λέει ότι είναι unlocked και λειτουργεί με όλα τα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Για το expansys βάλε καμμιά 30αριά προμήθεια της τράπεζας άμα κάνεις κατάθεση, για κάρτα δεν ξέρω. είναι και τα μεταφορικά... Αν σου βγεί δλδ 450-460 δεν θα δώσεις και 20 παραπάνω να το πάρεις από Ελλάδα; Για το 6828 τώρα δεν ξέρω
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά από Πλαίσιο. Αλλά έχω κάποια προβλήματα.

 

1) έχει default ελληνικό πληκτρολόγιο

2) το κουμπί που το αλλάζει σε αγγλικό φαίνεται με αλαμπουρνέζικα

3) όταν αλλάζω γλώσσα μπορώ να γράψω μόνο ένα χαρακτήρα

4) το γνωστό θέμα με τους χαρακτήρες στο SMS

5) κατέβασα να εγκαταστήσω το skype για pocket pc 2.1,αλλά και 2.2 beta και μου λέει όταν το τρέχω ότι δεν είναι έγκυρη εφαρμογή windows mobile.

Link to comment
Share on other sites

Τα έλυσα όλα τελικά.

 

Έχω το εξής θέμα. Στη δουλειά έχουμε τοπικό δίκτυο από το οποίο παίρνουμε και internet, μέσω router. Το Mio168 που έχω όταν το συνέδεα,έκανα ρυθμίσεις και έπαιρνε κανονικά internet. Στο 6815 ακόμα δεν το έχω καταφέρει. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Τα έλυσα όλα τελικά.

 

Έχω το εξής θέμα. Στη δουλειά έχουμε τοπικό δίκτυο από το οποίο παίρνουμε και internet, μέσω router. Το Mio168 που έχω όταν το συνέδεα,έκανα ρυθμίσεις και έπαιρνε κανονικά internet. Στο 6815 ακόμα δεν το έχω καταφέρει. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Και γω είχα πρόβλημα με το δίκτυο με wifi αλλά μάλλον λόγω ότι ήθελε και πιστοποιητικό το δίκτυο... Πάντως και γώ ακόμα δε βρήκα λύση, δεν το έψαξα και πολύ. Άμα βρεις κάτι ενημέρωσε!

Link to comment
Share on other sites

Εάν το ppc μείνει ανενεργό για κάποια ώρα μου βγάζει ένα screen saver το οποίο δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένα slide show φωτογραφιών που υπάρχουν σε ένα default directory.

Ξέρει κανείς από πού μπορώ να ελέγξω αυτή τη λειτουργία;

(ενεργοποίηση - απενεργοποίηση, αλλαγή του directory από το οποίο γίνεται το slide show κλπ)

 

 

Βρήκα απάντηση για το screen saver.

 

http://forum.ipaqchoice.com/shwmessage.aspx?ForumID=34&MessageID=528

 

Πας έναρξη->προγράμματα->photosmart mobile->μενού->

εγραλεία*->προφύλαξη οθόνης και κάνεις τις ρυθμίσεις που θέλεις

 

*δεν έκανα λάθος, έτσι γράφει!!

Link to comment
Share on other sites

Exo ena thema me to 6815. Exo ena fortisti autokinitou apo to gps mou kai apo oti fenetai eno exei AKRIVOS ta idia texnika xaraktiristika (V, A klp) me ton fortisti tis HP (pou dinetai me to 6815) parola auta den fortizei!

Deixnei to lampaki anameno an thimamai kala alla oxi portokali opos otan fortizei me ton fortisti tou.

To exei antimetopisei kaneis? Fantazomai oti kapos anagnorizei to ipaq oti den einai autentikos fortistis HP...alla opos eipa fantazomai.....

Exei kaneis lisi gia auto ektos tis agoras fortisti autokinitou eidika gia to ipaq?

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Exo ena thema me to 6815. Exo ena fortisti autokinitou apo to gps mou kai apo oti fenetai eno exei AKRIVOS ta idia texnika xaraktiristika (V, A klp) me ton fortisti tis HP (pou dinetai me to 6815) parola auta den fortizei!

Deixnei to lampaki anameno an thimamai kala alla oxi portokali opos otan fortizei me ton fortisti tou.

To exei antimetopisei kaneis? Fantazomai oti kapos anagnorizei to ipaq oti den einai autentikos fortistis HP...alla opos eipa fantazomai.....

Exei kaneis lisi gia auto ektos tis agoras fortisti autokinitou eidika gia to ipaq?

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα.

 

Δεν έχει να κάνει με την αυθεντικότητα του φορτιστή, δε θα μπορούσε άλλωστε.

 

Κάνε τα εξής:

Συνέδεσε το φορτιστή.

Πήγαινε: Έναρξη->Ρυθμίσεις->Σύστημα->Τροφοδοσία->USB

Πάτα αργή φόρτιση και ΟΚ και στη συνέχεια ξανά τροφοδοσία->USB γρήγορη φόρτιση και οκ.

 

Αυτό κάνω ώστε να ανάβει το πορτοκαλί φωτάκι και να φορτίζεται το κινητό.

 

Το πρόβλημα πρέπει να οφείλεται στο firmware της συσκευής.

 

Άντε να δούμε πότε θα μας τιμήσουν με νέο firmware.

Link to comment
Share on other sites

Xilia euxaristo :)

Tha to dokimaso to proi kiolas :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Loipon emena distuxos i allagi apo argi se grigori fortisi den alla3e tipota omos vrika ena allo trik gia auto to bug...

Apenergopoio tin usb fortisi teleios. Kano ok. Vgaino apo to menu tis fortisis.

Meta 3anampaino, tin energopoio 3ana. 3ana OK pantou mexri na vgo stin proti othoni kai i fortisi douleuei kanonika.

An gia kapoio logo diakopi i fortisi (vgei o fortistis, svisi i mixani klp) tote ta parapano pali apo tin arxi.

To trik auto miazei na pianei panta.......auta apo emena gia to zouzouni auto tou firmware....

Panots xilia euxaristo kai pali ston taaz pou mou edose elpides oti den uparxei pithanotita na doulepsei pote i fortisi me allo fortisti ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

pedia na rotiso kati to "smart dialer" einai programa pou sou epitrepei na kaneis amesi anazitisi me ta noumera k na bgazei to adistixo gramma oste na se pigenei kateftian sthn epafi pou zitas k na min psaxneis olo to katalogo ???

dld opos me ta htc ??Giati einai simadiko problima an prepei na kathese na psaxneis oles tis epafes sou sinexia!!!Ama ginete afto einai poli kalo opos k sta kinita enoo pou beneis stis epafes k meta patas to gramma pou thes !Sosta ta leo ?

Kai an nai exei bgei ?Boreis na to egkatastiseis?Eida se proigoumeni selida edine enas filos ena link pou boreis na to breis einai leitourgei kanonika?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος εγώ το είχα πεί και ναι το χρησιμοποιώ ακόμα. Κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς και σου λύνει πραγματικά τα χέρια! Δεν ξέρω αν το έχει βάλει κανείς άλλος, πάντως δοκίμασε το μα δεν έχεις να χάσεις τπτ απολύτως!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχω το ίδιο πρόβλημα.

 

Δεν έχει να κάνει με την αυθεντικότητα του φορτιστή, δε θα μπορούσε άλλωστε.

 

Κάνε τα εξής:

Συνέδεσε το φορτιστή.

Πήγαινε: Έναρξη->Ρυθμίσεις->Σύστημα->Τροφοδοσία->USB

Πάτα αργή φόρτιση και ΟΚ και στη συνέχεια ξανά τροφοδοσία->USB γρήγορη φόρτιση και οκ.

 

Αυτό κάνω ώστε να ανάβει το πορτοκαλί φωτάκι και να φορτίζεται το κινητό.

 

Το πρόβλημα πρέπει να οφείλεται στο firmware της συσκευής.

 

Άντε να δούμε πότε θα μας τιμήσουν με νέο firmware.

 

Το post αυτό θα μπορούσε να έχει και τίτλο 'κι όμως γυρίζει'. Τι θέλω να πω, βρέθηκε στα χέρια μου ο συνιστόμενος από την HP φορτιστής αυτοκινήτου για το 6815 και όντως δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα. Απλά το βάζεις και φορτίζει όπως και με τον φορτιστή που έρχεται μαζί του (της μπρίζας) χωρίς να χρειαστεί απολύτως καμία 'πατέντα' για να φορτίσει..... οπότε όπως δείχνει έχει κάτι 'διαφορετικό' που τον κάνει ξεχωριστό σε σχέση με τον άλλο που έχω του GPS Fortuna με τα ίδια ηλεκτρονικά χαρακτηριστικά.

Αυτό ήθελα να πω για να ξεδιαλυνθεί το θέμα.....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • Administrators
χρονια πολλα παιδια,μηπως ξερετε κανενα εχτρα προγραμα για να στελνω sms χωρις τη γραφιδα

 

Pocket CM keyboard

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο thread έχει αντικατασταθεί από αυτό :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=160926

Θα βρείτε περισσότερα εκεί κα σαφώς περισσότερους που το παρακολουθούν....

Εκεί και η απάντηση για τα wm6.... ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to IPAQ RW 6800

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...