Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1000 ευχαριστω coletsos, αλλα γιατι δεν το βρισκω;;; εκανα και search το συγκεκριμενο αρχειο στο site αλλα τιποτα. μηπως πρεπει να κανω register στο site πρωτα;;;

 

Ναι θέλει register και μετά πρέπει να πας εκει που λέει "Ενημερωμένοι χάρτες & λογισμικό πλοήγησης"

αν για κάποιο λόγο δεν τα καταφέρεις πες μου να στο στείλω - ανεβάσω εγω κάπου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άρα από ότι κατάλαβα στην πόλη βάζεις Αθήνα και μετά την οδό και δε στη βγάζει (δε βάζεις παγκράτι).. Αν είναι έτσι και αφού είναι αγορασμένο, πήγαινε στο site της ngi http://www.ngi.gr και κάπου λέει πως κατεβάζεις τον τελευταίο χάρτη..

 

 

Οχι φιλε βαζω παγκρατι για πολη και μετα μου πεταει μηνυμα στο επομενο οτι δεν υπαρχουν οδοι,ενω στον χαρτη αν τον δω ετσι απλα τους βλεπω :confused:

Εσενα δεν στο κανει?

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν υπαρχη πολη παγκρατι-κυψελη αυτες ειναι περιοχες του Δημου Αθηνων για αυτο δεν τις βλεπεις,αν βαλεις Ζωγραφου θα δεις,γιατι ειναι δημος
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε βαζω παγκρατι για πολη και μετα μου πεταει μηνυμα στο επομενο οτι δεν υπαρχουν οδοι,ενω στον χαρτη αν τον δω ετσι απλα τους βλεπω :confused:

Εσενα δεν στο κανει?

 

 

Μου το κάνει και εμένα και σε όλους, αυτό λέμε.. Το Παγκράτι, όπως η Κυψέλη, Γκύζη, Εξάρχια κλπ δεν είναι δήμοι, είναι περιοχές. Δε βάζεις λοιπόν πόλη Παγκράτι αλλά Αθήνα και μετά βάζεις τη διεύθυνση.. Έτσι λειτουργεί ο χάρτης, μόνο τους δήμους θεωρεί ως πόλεις.. Δοκίμασε αυτό που σου λέμε και θα δεις πως δε θα έχεις πρόβλημα.. :cool:

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

η εναλλαγή μεταξύ χωρών στην Ευρώπη γίνεται αυτόματα ή οχι? Στο iGo νομίζω γίνεται.

 

Και αλλη μια ερώτηση. Ποιο το καλύτερο πρόγραμμα GPS για Δυτική Ευρώπη?

 

Destinator 6, Tom Tom ή iGO 2006 plus?

 

Φεύγω παρασκευη και δεν χωρανε και τα τρια στην καρτα. Μόνο 2.

Link to comment
Share on other sites

εχω βάλει το 6.1 Traffic Sam.

 

Ποια θύρα είναι στο FS 560 το TMC και τι ταχύτητα?

 

ποιοι ειναι οι τελευταιοι χαρτες της ευρωπης?

Link to comment
Share on other sites

Έχω αποθηκεύσει στα αγαπημένα του Destinator κάποιες διευθύνσεις φίλων. Υπάρχει τρόπος να τις κρατήσουμε έτσι ώστε σε κάποιο μελλοντικό hard reset να μην τις χάσουμε;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω αποθηκεύσει στα αγαπημένα του Destinator κάποιες διευθύνσεις φίλων. Υπάρχει τρόπος να τις κρατήσουμε έτσι ώστε σε κάποιο μελλοντικό hard reset να μην τις χάσουμε;

 

Ναι το μόνο που χρειάζετε είναι να σώσεις το φάκελο με τα αγαπημένα κάπου αλλού(εξω απο το PPC :) )

Ο φάκελος που χρειάζετε να σώσεις είναι:

My Device/DestinatorApps/Destinator/UserData/Favorites

 

Όταν κάνεις hard reset ξαναβάλε το φάκελο εκει και ολα οκ!

Link to comment
Share on other sites

η εναλλαγή μεταξύ χωρών στην Ευρώπη γίνεται αυτόματα ή οχι? Στο iGo νομίζω γίνεται.

 

Και αλλη μια ερώτηση. Ποιο το καλύτερο πρόγραμμα GPS για Δυτική Ευρώπη?

 

Destinator 6, Tom Tom ή iGO 2006 plus?

 

Φεύγω παρασκευη και δεν χωρανε και τα τρια στην καρτα. Μόνο 2.

 

Οι χάρτες της Navteq εναλλάσονται μόνοι τους αυτόματα.:cool:

Από το στίγμα σου καταλαβαίνει το Destinator ποιό χάρτη πρέπει να φορτώσει.;)

Απ' την άλλη όμως από χάρτη ΝGI σε Navteq ή το αντίστροφο δεν γίνεται.:O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες της Navteq εναλλάσονται μόνοι τους αυτόματα.:cool:

Από το στίγμα σου καταλαβαίνει το Destinator ποιό χάρτη πρέπει να φορτώσει.;)

Απ' την άλλη όμως από χάρτη ΝGI σε Navteq ή το αντίστροφο δεν γίνεται.:O

Opote bale kai ton xarti Greece tis Navteq gia na mporeis na xekiniseis apo Ellada kai na touw allazei mono tou olous.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Opote bale kai ton xarti Greece tis Navteq gia na mporeis na xekiniseis apo Ellada kai na touw allazei mono tou olous.

 

Μ'αυτόν τον χάρτη δύσκολα θα φτάσεις Πάτρα ή Ηγουμενίτσα.:lol: :p :lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το μόνο που χρειάζετε είναι να σώσεις το φάκελο με τα αγαπημένα κάπου αλλού(εξω απο το PPC :) )

Ο φάκελος που χρειάζετε να σώσεις είναι:

My Device/DestinatorApps/Destinator/UserData/Favorites

 

Όταν κάνεις hard reset ξαναβάλε το φάκελο εκει και ολα οκ!

Ευχαριστώ πολύ! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω αποθηκεύσει στα αγαπημένα του Destinator κάποιες διευθύνσεις φίλων. Υπάρχει τρόπος να τις κρατήσουμε έτσι ώστε σε κάποιο μελλοντικό hard reset να μην τις χάσουμε;

Το Destinator τρέχει χωρίς installation.

Δηλαδή μπορείς να κρατήσεις τα πάντα κάνοντας απλά copy όλο τον φάκελο. Μετά όταν τρέξεις ξανά το destinator.exe θα είναι όλα όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Για το trafficsam δεν έχω ιδέα.. Το slideplayer είναι το βοήθημα της εφαρμογής, αν δεν το θέλεις μην το εγκαταστήσεις.. Το tcm είναι το σύστημα που σε ειδοποιεί για την κίνηση και ανάλογα το destinator αλλάζει τη διαδρομή.. Δυστυχώς όμως στο ελλαντα δεν λειτουργεί.. :(
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στη διαδρομή Ιωάννινα - Μέτσοβο, ο τελευταίος χάρτης 2006Q3 δεν περιλαμβάνει το κομμάτι της Εγνατίας από Περιστέρι έως κόμβο Μετσόβου. ενώ αντίθετα το κομμάτι αυτό φαίνεται στο http://www.driveme.gr. Είναι πιο ενημερωμένο το driveme;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,αναρωτιέμαι αν γίνετε και αν αξίζει η μετατροπή

ενός pna mio c250 από miomap -igo σε destinator

αν ναι πιο είναι το κατάλληλο destinator ?

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στη διαδρομή Ιωάννινα - Μέτσοβο, ο τελευταίος χάρτης 2006Q3 δεν περιλαμβάνει το κομμάτι της Εγνατίας από Περιστέρι έως κόμβο Μετσόβου. ενώ αντίθετα το κομμάτι αυτό φαίνεται στο http://www.driveme.gr. Είναι πιο ενημερωμένο το driveme;

 

Ο χάρτης στο http://www.driveme.gr είναι κατά 2 εβδομάδες πιο νέος. Πάντως σε λίγες μέρες θα κυκλοφορήσει ο νέος χάρτη 2007.Q3 αρχικά στο Destinator και μετά στο driveme

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,αναρωτιέμαι αν γίνετε και αν αξίζει η μετατροπή

ενός pna mio c250 από miomap -igo σε destinator

αν ναι πιο είναι το κατάλληλο destinator ?

 

Αξίζει ειδικά με το νέο χάρτη που θα κυκλοφορήσει σύντομα αλλά δε γίνεται ή γίνεται πολύ δύσκολα!

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει ειδικά με το νέο χάρτη που θα κυκλοφορήσει σύντομα αλλά δε γίνεται ή γίνεται πολύ δύσκολα!

 

ευχαριστω φιλε...

γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το miomap

μήπως ξέρεις αν και ποτε θα έχει νέο χαρτη και το igo/miomap?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=84734

Από εκεί και πέρα το destinator είναι πολύ εύκολο να εγκατασταθεί και μπορείς από την ngi να προμηθευτείς την pna έκδοση του destinator 6.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Destinator6.

Θελω να ρωτησω αν πχ θελω να παω απο την Εκαλη στην Καλιθεα πως μπορω να κανονισω αν θα μου σχεδιασει την διαδρομη να παω μεσω Εθνικης Οδου η μεσω Λ. Κηφισιας γιατι καθε φορα μπερδευομαι

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Destinator6.

Θελω να ρωτησω αν πχ θελω να παω απο την Εκαλη στην Καλιθεα πως μπορω να κανονισω αν θα μου σχεδιασει την διαδρομη να παω μεσω Εθνικης Οδου η μεσω Λ. Κηφισιας γιατι καθε φορα μπερδευομαι

 

mporeis na tou valeis endiamesous sta8mous ... :) ama 8es na kateveis apo khfisias 8a vlaeis enan endeiameso sta8mo sthn khfisias ... ama 8es apo e8nikh (pou 8a sto proteina k egw) , vale endeiameso sta8mo sthn e8nikh .. :)

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...