Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι και κινητά τηλέφωνα.

Δεν προτείνω το loox γιατί έχω ακούσει προβλήματα για το GPS του και φυσικά δεν είναι τηλέφωνο.

 

"και" κινητά είπα και εγώ. Για τα προβλήματα που λές δεν έχω ακούσει κάτι.

Τι ΜΙΟ Α201 τότε? Με WM5?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"και" κινητά είπα και εγώ. Για τα προβλήματα που λές δεν έχω ακούσει κάτι.

Τι ΜΙΟ Α201 τότε? Με WM5?

Ναι το είδα τι είπες και συμφώνησα.

Ο palaboul παραπάνω ζήτησε αν γίνεται να είναι και τηλέφωνο. Γι'αυτό το πρότεινα τα παραπάνω.

 

Το loox λένε οτι δεν πιάνει πολλούς δορυφόρους και δεν έχει καλό σήμα. Δεν έχω προσωπική γνώμη πάντως.

Το A201 καλό αλλά χωρίς τηλέφωνο. Αν δεν το χρειάζεσαι εντάξει είναι.

Link to comment
Share on other sites

To TMC και να το ενεργοποιήσεις, (προσωπικά δεν το έκανα καν εγκατάσταση, όταν θα φύγω Γερμανία θα το κάνω) δεν πρόκειται να κάνει τπτ ! Κανονικά θα έπρεπε να "βλέπει" την κυκλοφοριακή συμφόριση και να σου βγάζει αυτόματα νέα διαδρομή... Αλλά στο Ελλάντα... ντεν έχει τέτοια...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα gps fortuna slim που μετά την πρώτη χρήση νέκρωσε. Δεν κάνει τίποτε. Ούτε φορτίζει , ούτε ανάβει. Ξέρετε ποια είναι η αντιπροσωπεία;
Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα λύθηκε αφού περίμενα την πρώτη φορά περί τα 5 λεπτά.

Βρήκε 7 δορυφόρους και από τότε λειτουργεί κανονικά. Δηλαδή τουσ βρίσκει γρήγορα.

Με το Mio168 10 δορυφόρους δεν έχω δει ποτέ!

 

Το TMC ακόμη και το ενεργοποιήσουμε τι κάνει στο ελλάδα?

 

Τιποτα απολυτως. Η υπηρεσια δεν εχει εφαρμοσθει στη χωρα μας ενω πιλοτικη εφαρμογη αναμενετα καπου μεσα στο 2007. Αν αποδειχθει βιωσιμο και πανω απ' ολα συμφερον για τις εταιρειες που θα το προωθησουν, τοτε θα επεκταθει και σε πιο ευρεια κλιμακα. Σημασια εχει ομως με ποιο κοστος θα ερχονται ολα αυτα για τον τελικο καταναλωτη δηλαδη εμας. Εχουμε δρομο ακομα γι' αυτα. Εξαλλου το TMC εχει πιο πολυ νοημα για χωρες με σοβαρο οδικο δικτυο και πολυπλοκους οδικους αξονες. Στη χωρα μας δεν χρειαζεται να σου πει το TMC οτι 9 στις 10 φορες η Κηφισσιας η η Πατησιων θα ειναι πιγμενη.

Carpe Diem...:hypno:
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν εχει κανενας καποιο link για το destinator 6 ας μου κανει ενα pm η μεσω msn petros_giannopoulos@hotmail.com

 

ευχαριστώ πολύ

www.eurotech.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το qtek μου (vodafone branded) δεν αναγνωρίζει την κάρτα μου tim 2 in 1 ξερει κανεις τι μπορει να φταίει;

 

ευχαριστώ

www.eurotech.gr
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορέσουμε, χρησιμοποιώντας κάποια αρχεία απο το dest 6, να έχουμε ένδειξη οδών σε κατάσταση 3d στο dest pn???
Link to comment
Share on other sites

μια ισως χαζη ερωτηση διοτι δεν κατεχω πολλα απο pda,πως μπορω να κανω shortcut το εικονιδιο του destinator καπου στην επιφανεια εργασιας ωστε καθε φορα να μην πηγαινω start-file explorer κλπ κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση .... επειδη ειναι πολα τα post και δεν θα καταφερω να βρω κατι..

 

Εχω το destinator το 6.. ο χαρτης που εχω απο το 6 ειναι μονο για αθηνα...

Μπορω να χρησιμοποιησω τον παλιο χαρτη του PN και αν ναι θα διορθωθει το προβλημα με τα Greeklish στισ περιοχές?

 

Επισης στα Χρησιμα.. Δεν υπαρχουν τραπεζες κλπ οπως και τα σηματα στο χαρτη δεν εχουν π.χ το σημα της shell η της bp οπως στο PN.

 

Μολις βάζω τον παλιο χαρτη μου λεει οτι δεν ειναι εγγεγραμμένος και πρεπει να βαλω τον κωδικο απο το cd..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το qtek μου (vodafone branded) δεν αναγνωρίζει την κάρτα μου tim 2 in 1 ξερει κανεις τι μπορει να φταίει;

 

ευχαριστώ

 

Τι σχέση έχει η ερώτηση με το topic του Destinator 6;

 

Όσο για την δεύτερη ερώτηση, ο φάκελος μπαίνει στον φάκελο του Destinator, δηλαδή εκεί που βρίσκεται και το destinator.exe

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση .... επειδη ειναι πολα τα post και δεν θα καταφερω να βρω κατι..

 

Εχω το destinator το 6.. ο χαρτης που εχω απο το 6 ειναι μονο για αθηνα...

Μπορω να χρησιμοποιησω τον παλιο χαρτη του PN και αν ναι θα διορθωθει το προβλημα με τα Greeklish στισ περιοχές?

 

Επισης στα Χρησιμα.. Δεν υπαρχουν τραπεζες κλπ οπως και τα σηματα στο χαρτη δεν εχουν π.χ το σημα της shell η της bp οπως στο PN.

 

Μολις βάζω τον παλιο χαρτη μου λεει οτι δεν ειναι εγγεγραμμένος και πρεπει να βαλω τον κωδικο απο το cd..

 

Οι χάρτες με τα greeklish είναι της Navteq.

Eσύ χρειάζεσαι αυτούς της NGi, οι οποίοι χρειάζονται ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

μια ισως χαζη ερωτηση διοτι δεν κατεχω πολλα απο pda,πως μπορω να κανω shortcut το εικονιδιο του destinator καπου στην επιφανεια εργασιας ωστε καθε φορα να μην πηγαινω start-file explorer κλπ κλπ?

 

Για να έχεις shortcuts στην επιφάνεια εργασίας σου χρειάζεσαι ένα today plug-in.

Εγώ χρησιμοποιώ το iLauncher.

 

Για να πάρεις ιδέες δες το: Τι Today Screen έχετε στο ppc σας;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα. Μολις απεκτησα το Destinator 6, ενω εχω διαλεξει Ελληνικα στη γλωσσα δεν μου εμφανιζει στους χαρτες και στο καθορισμο της διευθυνσης τα ονοματα των δρομων στα Ελληνικα!

εχω καμει καμια πατατα ? η φταει κατι αλλο ? μπας και κανς γατος εχει την λυση ?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το σπασμένο Destinator 6 για λίγο καιρό και αποφάσισα να το αγοράσω (Destinator PN). Το 6 με βολεύει καλύτερα από το PN λόγω του ότι κρατάει την οθόνη ανοικτή καθ' όλη την διάρκεια χρήσης του, οπότε θα εξακολουθήσω να χρησιμοποιώ αυτό μέχρι να βγει η επίσημη έκδοση από την NGI.

Το πρόβλημα που μου παρουσιάζεται είναι πως το 6 δεν μου δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιήσω τους νόμιμους κωδικούς μου μιας και εμφανίζει μια ένδειξη "Your first program DCA" ή κάτι παρεμφερές όταν πρωτοξεκινήσει αν θυμάμαι καλά. Το 6 το έχω κατεβασμένο από P2P.

Τι πρέπει να κάνω για να το δουλέψω με τους νόμιμους κωδικούς;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα. Μολις απεκτησα το Destinator 6, ενω εχω διαλεξει Ελληνικα στη γλωσσα δεν μου εμφανιζει στους χαρτες και στο καθορισμο της διευθυνσης τα ονοματα των δρομων στα Ελληνικα!

εχω καμει καμια πατατα ? η φταει κατι αλλο ? μπας και κανς γατος εχει την λυση ?

 

Έχεις τους χάρτες της Navteq.

Oι χάρτες της Ngi έχουν ελληνικά ονόματα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα. Μολις απεκτησα το Destinator 6, ενω εχω διαλεξει Ελληνικα στη γλωσσα δεν μου εμφανιζει στους χαρτες και στο καθορισμο της διευθυνσης τα ονοματα των δρομων στα Ελληνικα!

εχω καμει καμια πατατα ? η φταει κατι αλλο ? μπας και κανς γατος εχει την λυση ?

 

Απλα δεν εχεις τον χαρτη της NGI αλλα αυτον της Navteq( πολυ μικροτερη λεπτομερεια).

Edit: Με προλαβε ο φιλος Johner.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το σπασμένο Destinator 6 για λίγο καιρό και αποφάσισα να το αγοράσω (Destinator PN). Το 6 με βολεύει καλύτερα από το PN λόγω του ότι κρατάει την οθόνη ανοικτή καθ' όλη την διάρκεια χρήσης του, οπότε θα εξακολουθήσω να χρησιμοποιώ αυτό μέχρι να βγει η επίσημη έκδοση από την NGI.

Το πρόβλημα που μου παρουσιάζεται είναι πως το 6 δεν μου δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιήσω τους νόμιμους κωδικούς μου μιας και εμφανίζει μια ένδειξη "Your first program DCA" ή κάτι παρεμφερές όταν πρωτοξεκινήσει αν θυμάμαι καλά. Το 6 το έχω κατεβασμένο από P2P.

Τι πρέπει να κάνω για να το δουλέψω με τους νόμιμους κωδικούς;

 

 

Βαλε και τον χαρτη της Navteq μαζι με αυτον της NGI.

Εκκινησε το Dest6 και κανε εναλλαγη χαρτων(αν δε σου φορτωσει αυτοματα) επιλεγοντας το χαρτη της Navteq. Επειτα κανε την αντιστροφη διαδικασια.

Τελος κανε το εξης:

Βαλε το αυθεντικο .dll του Destinator 6 (οπως ειναι δηλαδη μετα την εγκατασταση του προγραμματος) και τρεξε το προγραμμα, δινοντας τους κωδικους που εχεις απο την εγκατασταση του ΡΝ.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε και τον χαρτη της Navteq μαζι με αυτον της NGI.

Εκκινησε το Dest6 και κανε εναλλαγη χαρτων(αν δε σου φορτωσει αυτοματα) επιλεγοντας το χαρτη της Navteq. Επειτα κανε την αντιστροφη διαδικασια.

Τελος κανε το εξης:

Βαλε το αυθεντικο .dll του Destinator 6 (οπως ειναι δηλαδη μετα την εγκατασταση του προγραμματος) και τρεξε το προγραμμα, δινοντας τους κωδικους που εχεις απο την εγκατασταση του ΡΝ.

 

Thanx, όλα εντάξει τώρα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το σπασμένο Destinator 6 για λίγο καιρό και αποφάσισα να το αγοράσω (Destinator PN). Το 6 με βολεύει καλύτερα από το PN λόγω του ότι κρατάει την οθόνη ανοικτή καθ' όλη την διάρκεια χρήσης του, οπότε θα εξακολουθήσω να χρησιμοποιώ αυτό μέχρι να βγει η επίσημη έκδοση από την NGI.

Το πρόβλημα που μου παρουσιάζεται είναι πως το 6 δεν μου δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιήσω τους νόμιμους κωδικούς μου μιας και εμφανίζει μια ένδειξη "Your first program DCA" ή κάτι παρεμφερές όταν πρωτοξεκινήσει αν θυμάμαι καλά. Το 6 το έχω κατεβασμένο από P2P.

Τι πρέπει να κάνω για να το δουλέψω με τους νόμιμους κωδικούς;

και εγω εχω το 6 και περιμενω πως και πως να το αγορασω original.ο λογος που δεν αγοραζω το pn τωρα (μιας και οταν εχεις το Pn αναβαθμιζεσαι δωρεαν στο 6)

ειναι αυτο με το φωτισμο που δεν το εχει το pn.ξερει κανεις ποτε τελικα θα κυκλοφορησει το 6 στην ελληνικη αγορα?

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω το 6 και περιμενω πως και πως να το αγορασω original.ο λογος που δεν αγοραζω το pn τωρα (μιας και οταν εχεις το Pn αναβαθμιζεσαι δωρεαν στο 6)

ειναι αυτο με το φωτισμο που δεν το εχει το pn.ξερει κανεις ποτε τελικα θα κυκλοφορησει το 6 στην ελληνικη αγορα?

O φωτισμός θα μένει συνέχεια ανοιχτός αν στις ρυθμίσεις του ppc σου,επιλέξεις να παραμένει ανοιχτός είτε όταν χρησιμοποιείς την μπαταρία,είτε το ρεύμα του αυτοκίνητου.:)

Ξέρει κανείς αν υπάρχει προέκταση που να κάνει τον αναπτήρα του αυτοκινήτου να βγάζει 2 μπρίζες?Θέλω να συνδέσω το ppc και τον mp3 adaptor ώστε να ακούω από τα ηχεία του ραδιοφώνου την μουσική που έχω στο ppc και ταυτόχρονα τις οδηγίες του destinator:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...