Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μπερδευτεί.

 

29/02/08 ανακοινώθηκε η άνω έκδοση με σήμανση 2008.Q1.95.EL, την οποία και κατέβασα.

 

Μέχρι τις 07/03 που είχα τσεκάρει, δεν υπήρχε άλλη έκδοση.

 

Σήμερα με ημερομηνία όμως 29/02 υπάρχουν οι εξής επιλογές:

29/02/2008 (Έκδοση: 2008.Q1.97 - Ελληνική - Μέγεθος: 23.3 MB) Έκδοση Φεβρουαρίου 2008.

29/02/2008 (Έκδοση: 2008.Q1.99 - Ελληνική - Μέγεθος: 29.6 MB) [ΓΙΑ ΧΡΗΣΤΕΣ PN] Έκδοση Φεβρουαρίου 2008.

 

και δεν υπάρχει η 2008.Q1.95 που υπήρχε πριν από 10 ημέρες.

 

Οι άνω εκδόσεις αφορούν χάρτες.

 

Πρέπει να κάνω ξανά update και ποια από τις δύο?

 

 

 

Υ.Γ. Έχω MLS Destinator 3850

na katevasis tin (Έκδοση: 2008.Q1.97 - Ελληνική - Μέγεθος: 23.3 MB) exei mesa kai nea ForLinks prota diagrafis ta palia kai meta antikatastasi ;)

o proigoumenos pou eixes katevasi den exei mesa ForLinks!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις στο destinator ρυθμίσεις στο gps com 7 115200 nmea? Πότε έτρεξες τελευταία φορά το satellite data update? Άλλα προγράμματα βρίσκουν δορυφόρους?

 

Καλησπέρα!

 

Έχω το ΜΙΟ168 με Destinator 6.1 και τον καινούριο χάρτη.

 

Οι ρυθμίσεις που έχει από τη μάνα του είναι COM2, 4800, NMEA.

 

sattelite data update δεν υπάρχει πουθενά.

 

Ποιές είναι οι ενδεδειγμένες ρυθμίσεις τελικά για να πηγαίνει πιο γρήγορα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχω το ΜΙΟ168 με Destinator 6.1 και τον καινούριο χάρτη.

 

Οι ρυθμίσεις που έχει από τη μάνα του είναι COM2, 4800, NMEA.

 

sattelite data update δεν υπάρχει πουθενά.

 

Ποιές είναι οι ενδεδειγμένες ρυθμίσεις τελικά για να πηγαίνει πιο γρήγορα?

Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το SeaSGEE για να λαμβάνεις τις θέσεις των δορυφόρων. Και όσων αφορά τις ρυθμίσεις της θύρας για τον δέκτη GPS , πήγαινέ στις Ρυθμίσεις/Σήμα GPS/Ρύθμιση/Αναζητ GPS και άστο να βρει μόνο του την σωστή θύρα και παραμέτρους. Εγώ έχω το ΕΤΕΝ Χ500 και έχει COM7, 115200, NMEA , χωρίς να σημαίνει ότι και εσύ θα πρέπει να έχεις τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι μόνο του τις έχει βρεί αυτές που έχει.... Δεν το ρύθμισα ποτέ εγώ σχετικά....

 

Τι είναι το SeaSGEE? Ξεχωριστό πρόγραμμα? Που θα το βρώ? Τι κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα!

 

Εψαξα οσο μπορουσα στο φορουμ και συγχωρεστε με αν τελικα υπαρχει (βρηκα μονο μια αναφορα για την com7 στα 115200 και ΝΜΕΑ αλλα δεν καταφερα να το κανω να δουλεψει). Αναφερομαι στις ρυθμισεις για να επικοινωνησει τελικα το προγραμμα με εξωτερικο GPS. Εχω το κινητο-PDA της LG με το GPS Mouse της Nokia-3w. Δε μπορω με τιποτα να το κανω να συνδεθουν. Το GPS μπορω να το κανω Pairing ως εξωτερικη συσκευη μεσα απο τα Windows αλλα οταν ερχεται η κρισημη ωρα της επικοινωνιας του Destinator με το GPS αρχιζουν τα προβληματα... Δηλαδη δε το βρισκει με τιποτα. Εχω δοκιμασει ενα καρο θυρες και ενα καρο διαφορετικα Baurate αλλα τιποτα... καμια ανταποκριση.

 

Για αυτο θα σας παρακαλουσα να μου πειτε τι ρυθμισεις πρεπει να κανω; πρεπει να τις κανω μεσα απο το software ή μεσω των ρυθμισεων των Windows;

 

Σας ευχαριστω πολυ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος ενος mio c220 το ξεκλειδωσα και εβαλα το destinator v6.0 με χαρτεσ του 2006 μιας και τους επομενους χαρτες δεν τους παιρνει.

η εκδοση 6.1 που βρισκω σε τορρεντ εχει αρχεια .cab ta opoia to mio den μπορει να σεταρει

ενω η εκδοση 7.0 μου βγαζει μυνημα για fatal error

παρακαλω οποιονδηποτε εχει περασει σε sd τις παραπανω εκδοσεις να στειλει οδηγιες πως το καταφερε γιατι δεν παλευετε αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ερώτηση μάλλον χαζή, αλλά θα την κάνω anyway:

 

Πριν μερικές ημέρες αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα. Ήθελα να πάω σε ένα ξενοδοχείο χωρίς να ξέρω την οδό του ακριβώς και δεν μπορούσα να βγάλω άκρη.

Ακόμα και από τα αγαπημένα ανακάλυψα ότι σε ελληνικό destinator δεν υπάρχει η πρόβλεψη στο πληκτρολόγιο να γράψεις με λατινικούς χαρακτήρες, πχ Holiday Inn.

 

Σε περιπτώσεις που έχουμε αγγλόφωνο όνομα ξενοδοχείου ή club, τι κάνετε για να σας το βγάλει?

 

Ευχαριστώ

To conquer others is power... To conquer yourself is to know the way...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο του destinator υπάρχει ένα κουμπάκι,το οποίο ανάλογα την έκδοση γράφει Ελ,ΕΝ,αβγ κτλ και κάθε φορά που το πατάς,αλλάζει την γλώσσα του πληκτρολογίου.
Link to comment
Share on other sites

Όντως χαζομάρα είπα... :lol:

 

Με λίγο ψάξιμο το βρήκα, αν και δεν ήταν τόσο εμφανές όπως το γράφεις. Δεν θυμάμαι τι πάτησα, αλλά το βρήκα... :rolleyes:

 

Όλα οκ...

To conquer others is power... To conquer yourself is to know the way...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ερώτηση μάλλον χαζή, αλλά θα την κάνω anyway:

 

Πριν μερικές ημέρες αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα. Ήθελα να πάω σε ένα ξενοδοχείο χωρίς να ξέρω την οδό του ακριβώς και δεν μπορούσα να βγάλω άκρη.

Ακόμα και από τα αγαπημένα ανακάλυψα ότι σε ελληνικό destinator δεν υπάρχει η πρόβλεψη στο πληκτρολόγιο να γράψεις με λατινικούς χαρακτήρες, πχ Holiday Inn.

 

Σε περιπτώσεις που έχουμε αγγλόφωνο όνομα ξενοδοχείου ή club, τι κάνετε για να σας το βγάλει?

 

Ευχαριστώ

ektos apo ta xreisima mporeis na fortosis diafora sta agapimena rixe mia matia edo tha vreis ta panta!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδες θελω να περασω το destinator σε ενα gps ενος φιλου. αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως το περναω?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν πολλοι τροποι!!

 

τι κινητο ειναι??το περνας μεσω υπολογιστη σε συγχρονισμο( Active Sync )και μεταφερεις τα αρχεια στην storage card του κινητου!!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια!ειμαι κατοχος του LGKS20 κι επειδη το κινιτακι τα θαλασσωνει με το destinator 7, μηπως ειναι σε καποιον απο σας ευκολο να μου υποδειξει μια διευθυνση οπου θα μπορεσω να βρω πληρη-καταλαβαινετε τι εννοω,με ολα τα απαραιτητα αρχεια-εκδοση του DEST6 με ελληνικο χάρτη οσο πιο προσφατο γινεται?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση..εχω τοhtc p3300 με windows 6 κ destinator 6.1..αντιμετωπιζω το εξησ προβλημα οταν κινειται ο χαρτησ κ ο δεικτησ σε μια διαδρομη κολλανε τα km τησ αποστασησ κ δεν μειωνονται.yπαρχει νεωτερη εκδοση για το gest??
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Νεώτερη έκδοση δεν υπάρχει για το destinator 6, απεγκατέστησε και εγκατέστησέ το ξανά.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπερα,

εχω το destinator 6 αλλα δε ξερω αν εχει χαρτη για την ιταλια στην οποια 8α ταξιδεψω σε λιγο διαστημα. θα ηθελα να μου πει καποιος που μπορω να βρω το σχετικο χαρτη (αν δεν υπαρχει προεγκατεστημενος) και πως να τον εγκαταστησω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

υπάρχει καποια ρυθμιση στο dest6 ωστε στην διαδρομη που προτεινει να μην περναει μεσα απο στενα αλλα μονο απο βασικους δρομους;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ορίζεις ταχεία διαδρομή αφού βάλεις διευθυνση και σε περνά απο κεντρικούς δρόμους!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κυριοι κ κυριες.μιας και μιλατε για σοβαρα προβληματα θα ηθελα την γνωμη σας.εχω ενα mlsdestinator a3850.ξεκλειδωνω λοιπον τα windows που απο την μαμα ειναι κλειδωμενα και κανω την χαζομαρα και βαζω κωδικο.επειτα απο reset λοιπον το μηχανακι δεν κανει τιποτα και μενει σε ενα μυνημα καλωσορισματος των windows.να πω οτι δεν υπαρχει hard reset στην συσκευη και εχω κανει τησ εξησ κινησεις...το εχω αφησει να τελειωσει η μπαταρια(η οποια σημειωτεων δεν βγαινει)εχω κρατησει to soft reset μεχρι αγκυλωσης και γενικα εχω κανει οτι περναγε απο το μυαλο μου.το μηχανημα δεν το βλεπει ο υπολογιστης με αποτελεσμα να μην μπορω να μπω στην registry.

ως εκ τουτου.................β ο η θ ε ι α

Link to comment
Share on other sites

Ισως να χρειαζεται περασμα της rom ξανα προφανώς. Σε συνιστώ να το πας στην mls αν εισαι απο θεσσαλονικη και να πεις οτι ξαφνικά έγινε ετσι και ασε να βρουν αυτοι την λυση! Δε μπορουν να σου πουν κατι για αυτό και να μην στο επαναφερουν..Απλα μην αφησεις αρχεια στην sd που δειχνουν το ξεκλειδωμα γιατι θα την ψυλλιαστουν την δουλεια;). Παιξτο οτι εισαι ενας ενθουσιασμενος ταξιδιωτης απο αυτο το εργαλειο και οτι σε στεναχωρησε που ξαφνικα εγινε ετσι και θα δεις αντιμετωπιση που θα σου κανουν:). Οταν τελειωσεις με ολα αυτα και το παρεις γραψε τι εγινε τελικα να δουμε αν πεσαμε μεσα..:)
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως φιλε μου οταν τουσ πηρα και εκανα περιγραφη η πρωτη κουβεντα(και η μοναδικη)ηταν οτι ειναι καθαρα δικη μου υπαιτιοτητα και οτι δεν φτιαχνεται!!!!δηλαδη τους λεω 20 ημερων συσκευη μου λετε να την πεταξω???!!!

ενα φορματ κατι....τιποτα η απαντηση.

για αυτο και ψαχνομαι μονοσ μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...