Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλοί οι νέοι χάρτες. Μου έρεσε ιδιαίτερα η ανανέωση των POIs και η ενσωμάτωση των User POIs σε αυτά.

Ακόμη, πολύ χρήσιμη είναι η δυνατότητα αποφυγής των χωματόδρομων.

 

Παρόλα αυτά, συνεχίζουν να υπάρχουν κάποια λάθη, αλλά και αχαρτογράφητες ή χωρίς πλήρη στοιχεία περιοχές, πράγματα όμως που σίγουρα θα διορθώνονται όσο περνάει ο καιρός.

Συνεχίστε την πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημαντικό είναι να αναφέρουμε στην εφαρμογή λαθών της ngi τα όποια λάθη για να διορθώνονται
Link to comment
Share on other sites

Μηπως αυτος ο δρομος ειναι στην πλατεια διπλα στα Goody's?

Γιατι αυτος ο πεζοδρομος το πρωι ειναι ανοιχτος δρομος κανονικα οποτε δενε ειναι απολυτως λαθος :D

 

Οχι.Ειναι στον Αγ.Ιεροθεο στην Χωραφα αν εχεις ακουστα.Φαντασου οτι απο εκει που μου ελεγε να μπω εχει κολωνακια αρκετα χρονια και απο την "εξοδο" εχει 4 σκαλια!:lol:

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έτυχε σε μένα όταν ήθελα να πάω απο Τζων Κέννεντυ στο Απολις. Τελικά στην Νεα Ζωη με έβαλε να πάω μέσα απο μονόδρομο και εκτός αυτού ο δρόμος κατέληγε σε αδιεξοδο καθώς ήταν η ίδια περίπτωση με του Ραλλίστα. Εκεί είναι και ενα σχολείο δημοτικό.

Αυριο που θα ξαναπεράσω θα δω και την διευθυνση.

Επίσης αλλα 2 λάθη που βρήκα και ενω είχα επιλέξει την καφετέρια Απολις ως προορισμό τελικά με βγάζει σε μια ταβέρνα και μου λέει φτάσατε στον προορισμό σας! :)

Εφαγα και το δούλεμα απο την παρέα καθώς τους είχα πεί να μην ανησυχουν γιατί έχω το Destinator και θα σας πάω εγω καθώς κανένας μας δεν θυμόταν την διαδρομή καλά.

Τέλος καθώς φευγαμε απο το Απόλις και είχα βάλει ως προορισμό την Νεα Ζωη αυτό αντί να μου πει πήγαινε αριστερά,δηλαδή όπως ήρθα μου λεει στρίψτε δεξιά και με βάζει να κάνω ενα τετράγωνο και να ξαναβρεθώ εκεί που ήμουν.

Κατα τα άλλα εχω βρεί και κάποιες άλλες "παραξενίες" στην πλοήγηση αλλά σε γενικές γραμμές εχω μείνει ικανοποιημένος.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σου λείπει αυτό το αρχείο...

Ξεζίπαρε το και βάλε το wav στο φάκελο destinator/voice/greek

 

Το έχω κάνει ήδη αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι.

Μήπως υπάρχει κάτι άλλο?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο FUJITSU SIEMENS N100 πως μπορω να κανω αναβαθμιση στο 6 ετσι ωστε να βαλω τους καινουργιους χαρτες?

 

Το destinator το εχω γνησιο αλλα εχει πανω το pn. Επισης επειδη εχω χασει το σι-ντι που ειχε μεσα η συσκευασια ξερετε πως μπορω να βρω το License key? Εκει δεν ειναι(ηταν)? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι.

Μήπως υπάρχει κάτι άλλο?

 

Βάλε τους ήχους του panosha, το ''ΣΕ'' και το ''ΤΑΔΕ ΜΕΤΡΑ'' βρίσκονται σ' ένα αρχείο.

Θα τους κατεβάσεις από ΕΔΩ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έτυχε σε μένα όταν ήθελα να πάω απο Τζων Κέννεντυ στο Απολις. Τελικά στην Νεα Ζωη με έβαλε να πάω μέσα απο μονόδρομο και εκτός αυτού ο δρόμος κατέληγε σε αδιεξοδο καθώς ήταν η ίδια περίπτωση με του Ραλλίστα. Εκεί είναι και ενα σχολείο δημοτικό.

Αυριο που θα ξαναπεράσω θα δω και την διευθυνση.

Επίσης αλλα 2 λάθη που βρήκα και ενω είχα επιλέξει την καφετέρια Απολις ως προορισμό τελικά με βγάζει σε μια ταβέρνα και μου λέει φτάσατε στον προορισμό σας! :)

Εφαγα και το δούλεμα απο την παρέα καθώς τους είχα πεί να μην ανησυχουν γιατί έχω το Destinator και θα σας πάω εγω καθώς κανένας μας δεν θυμόταν την διαδρομή καλά.

 

Παιδιά επειδή μένω κι εγώ κοντά στον δρόμο εκείνο, το επισημαίνω! Ο δρόμος είναι κλειστός όσα χρονια τον ξέρω, ενώ παρόλα αυτά το Destinator επιμένει να θέλει να σε παέι από εκεί. Νομίζω ο δρόμος πρέπει να λέγεται Στράβωνος στη Νέα Ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάντε μια αναφορά του οποιουδήποτε λάθους έχετε εντοπίσει στην Εφαρμογή αναφοράς λαθών χαρτών NGi

και να είστε σίγουροι ότι στις επόμενες εκδόσεις δεν θα υπάρχει.:cool:

Για τη δημιουργία λογαριασμού (register) στην αναφορά λαθών δεν απαιτείται άδεια (κωδικός) γνήσιου Destinator.;)

Το μόνο σίγουρο είναι ότι να τα λέμε εδώ δεν βγαίνει τίποτα.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχασα την αποφυγή Αττικής οδού και άλλα που δεν θυμάμαι, δείτε >>>

 

Ο καινούριος χάρτης 2007.Q2. περιέχει δικό του φάκελο forlinks.

Αν βάλεις αυτόν τον φάκελο στο destinator/userdata θα εμφανιστούν όλες οι αποφυγές (έχει και καινούριες κατηγορίες όπως η αποφυγή χωματόδρομων).

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους αγορασα το glofish x500 πριν μια βδομαδα το οποιο πραγματικα ειναι κορυφαιο σε ολα.Απλα αν γνωριζει καποιος να μου πει καποιος για την ακτινοβολια που εκπεμπει γιατι έχει τύχει απο οταν το αγορασα να έχω καποιους πονοκεφαλους.Αυτο που πιστεύω είναι οτι ελιναι συμπτωση αλλα είπα να ρωτήσω μηπωσ γνωρίζετε τίποτα. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει τίποτα ανακρίβειες στον νέο χάρτη σε σχέση με τα pois χρηστών; Κάποιοι χρήστες ανέφεραν στο ipmart οτι ο χάρτης φαίνεται σαν μετατοπισμένος λίγο.:worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους μπορει να ειμαι εκτος θεματος αλλα θα ηθελα την βοηθεια σας εχω το Destinator 6 της Navteq μου εμφανιζει το πληκτρολογιο στα ελληνικα αλλα τους οδους στα αγγλικα ξερετε πως μπορω να το διορθωσω;

Επισης μπορω να αναβαθμισω το Destinator 6 σε 6.1 ;:happy:

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αγγλικό χάρτη δε μπορείς να διορθώσεις κάτι. Βάλε τον Ελληνικό και θα είσαι οκ.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους αγορασα το glofish x500 πριν μια βδομαδα το οποιο πραγματικα ειναι κορυφαιο σε ολα.Απλα αν γνωριζει καποιος να μου πει καποιος για την ακτινοβολια που εκπεμπει γιατι έχει τύχει απο οταν το αγορασα να έχω καποιους πονοκεφαλους.Αυτο που πιστεύω είναι οτι ελιναι συμπτωση αλλα είπα να ρωτήσω μηπωσ γνωρίζετε τίποτα. Ευχαριστω

 

To GPS δεν εκπέμπει ακτινοβολία. Είναι απλός δέκτης (όπως π.χ. του ραδιοφώνου και της τηλεόρασης), όχι πομπός. Με άλλα λόγια, δεν στέλνει σήμα, μόνο λαμβάνει, σε αντίθεση με το κινητό βέβαια που είναι και πομπός και δέκτης.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αγγλικό χάρτη δε μπορείς να διορθώσεις κάτι. Βάλε τον Ελληνικό και θα είσαι οκ.

.... HOW ?

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν τον έχεις κατεβάσει... Αν όχι, κατέβασέ τον πρώτα.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει τίποτα ανακρίβειες στον νέο χάρτη σε σχέση με τα pois χρηστών; Κάποιοι χρήστες ανέφεραν στο ipmart οτι ο χάρτης φαίνεται σαν μετατοπισμένος λίγο.:worry:

 

Γιάννη ο χάρτης φαίνεται λιγάκι σαν μετατοπισμένος αλλά σε μερικά σημεία μόνο.

Εμένα σαν διόρθωση του χάρτη μου φαίνεται.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

μολις αγορασα το mio 550

μπορει καποιος να μου στειλει το 6,1 και το χαρτη του 2007 ωστε να αρχισω να μπαινω στο κλιμα αν καταφερω και τα κανω ολα σωστα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλε τους ήχους του panosha, το ''ΣΕ'' και το ''ΤΑΔΕ ΜΕΤΡΑ'' βρίσκονται σ' ένα αρχείο.

Θα τους κατεβάσεις από ΕΔΩ

ekana oti mou eipes alla den allakse tipota!!! Ebala olous tous ixous tou panosha alla tipota!!! Pali den leei to arxiko "Se" sti fwnitiki perigrafi.

 

Malista otan plisiazeis ston proorismo leei "500 metra ftanete ston proorismo sas SE"!!

 

H' de tha balei to "se" katholou, i to bazei sto telos!!!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ekana oti mou eipes alla den allakse tipota!!! Ebala olous tous ixous tou panosha alla tipota!!! Pali den leei to arxiko "Se" sti fwnitiki perigrafi.

 

Malista otan plisiazeis ston proorismo leei "500 metra ftanete ston proorismo sas SE"!!

 

H' de tha balei to "se" katholou, i to bazei sto telos!!!

 

Σβήσε το φάκελο greek που βρίσκεται στη διαδρομή destinatorapps/destinator/voice/

Πέρνα στη κάρτα μνήνης το αρχείο greek.cab και τρέξτο από το ppc.

http://briefcase.pathfinder.gr/file/odytsak/48898/576498

Αν και πάλι έχεις πρόβλημα με τους ήχους σηκώνω τα χέρια ψηλά.:w00t:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Geia xara,

 

Exw to teleftaio destinator (6.1.1) me tous teleftaious xartes (2007.Q2) kai exw paratirisei to eksis:

 

Stin fwnitiki perigrafi gia tin kathodigisi den leei to arxiko "SE". Gia na ginw pio analytikos.

 

Otan eixa tin ekdosi 6.0 elege "SE 3 XILIOMETRA STRIPSTE DEKSIA".

Twra leei "3 XILIOMETRA STRIPSTE DEKSIA".

 

Gnwrizetai giati symbainei afto kai ti mporw na kanw gia na to diorthwsw?

 

PS. Sorry gia ta greeklish alla briskomai sti douleia kai den mporw na grapsw me ellinika.

 

Efxaristw

/Yannis

 

Στο path destinatorapps/destinator/voice/ θα πρέπει να υπάρχει ένας φάκελος με την ονομασία All και ένας άλλος με την ονομασία Greek. Σβήσε τον Greek (που ενδεχομένως έχει το πρόβλημα) και βάλε στη θέση του αυτό που θα κατεβάσεις από το:

 

http://rs31.rapidshare.com/files/10183594/Greek_101db.rar

 

Μετά, μέσα από το Destinator επέλεξε στις ρυθμίσεις τα Ελληνικά για φωνή πλοήγησης και δες στο demo αν λέει το "σε".

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Κατέβασα τον τελευταίο χάρτη από την NGI, αλλά κάτι δεν κάνω σωστά. Τι πρέπει να κάνω για να τον εγκαταστήσω στο PPC (HTC P3300);

 

Ευχαριστώ.

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...