Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν έχω ενα πρόβλημα/παρατήρηση με/για ΟΛΕΣ τις ROM που έχω δοκιμάσει (και είναι πολλές).

 

Μετά από reset η συσκευή μου αφήνει περίπου 24 ΜΒ ελεύθερα με φορτωμένα όλα τα προγράμματα που χρησιμοποιώ, μετά από μισή μέρα και με όποια χρήση (μεγάλη ή μικρή) η ελευθερή μνήμη πέφτει στα 16 MB, γιατί γίνεται αυτό?

 

Τη μνήμη τη μετράω μετά από την εκτέλεση του FREEram των sktools. Οπότε έχει καθαρίσει και λίγο η μνήμη.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά πείτε μου και μένα γι'αυτο με τη ROM :( και μένα μου γράφει οτι αποσυνδέεται το USB και βγαίνει κι απο το ActiveSync
Link to comment
Share on other sites

S.O.S!!!!!Πήγα να κάνω αναβάθμιση radio σε 1,50 αλλά κάποια αποσυνδέθηκε το usb!Κάπου πρέπει να έχει πρόβλημα η θήρα από το κινητό.Τώρα το κάνω restart και μου γράφει NO GSM!!!Δεν ανοίγει καθόλου!Help please!!!!!!

 

?????

Link to comment
Share on other sites

?????

 

Για προσπάθησε αυτό αλλά δεν υπόσχομαι πολλά

 

Κράτα πατημένο το Power button και της καμερας το κουμπί μαζί και βάλε τη γραφίδα στην τρύπα για soft reset. Σε βάζει σε bootloader ?

 

Αν ναι τότε έπιασε, βάλε το USB καλώδιο και ξαναπαίρνα το radio

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Για προσπάθησε αυτό αλλά δεν υπόσχομαι πολλά

 

Κράτα πατημένο το Power button και της καμερας το κουμπί μαζί και βάλε τη γραφίδα στην τρύπα για soft reset. Σε βάζει σε bootloader ?

 

Αν ναι τότε έπιασε, βάλε το USB καλώδιο και ξαναπαίρνα το radio[/quote

Πάω να κάνω update και μου σταματάει στο 7%.Λέει error 270.The image file is corrupted...

Link to comment
Share on other sites

έχεις άλλο radio ?

Ξανακατεβασέ το

 

Όχι δεν έχω.Δώσε μου ένα link με μια radio

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω.Δώσε μου ένα link με μια radio

 

Δεν φταίει αυτό.Βρήκα και άλλη radio αλλά τα ίδια...Τι γίνεται ρε παιδιά??

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει αυτό.Βρήκα και άλλη radio αλλά τα ίδια...Τι γίνεται ρε παιδιά??

 

hard reset ? Κάνει τίποτα ?

 

 

 

αλλιώς

Xmm βάλε την επίσημη ROM

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος μιάς ημέρας ενός HTC p3600 πως μπορώ να δω άν είναι ενεργοποιημένο το GPS, κι αν δεν είναι από που μπορώ να το κατεβάσω;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος μιάς ημέρας ενός HTC p3600 πως μπορώ να δω άν είναι ενεργοποιημένο το GPS, κι αν δεν είναι από που μπορώ να το κατεβάσω;

 

για να το καταλαβεις αμεσως

κοιταξε αμα υπαρχει στις ρυθμισεις το εικονιδιο

GPS.αλλιως κατεβασε το απο το forum του Ρ3600.

http://www.qtek.gr/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

S.O.S!!!!!Πήγα να κάνω αναβάθμιση radio σε 1,50 αλλά κάποια αποσυνδέθηκε το usb!Κάπου πρέπει να έχει πρόβλημα η θήρα από το κινητό.Τώρα το κάνω restart και μου γράφει NO GSM!!!Δεν ανοίγει καθόλου!Help please!!!!!!

 

Τελικά το έστειλα στην ACE.Δεν βρήκα άκρη τελικά.Τώρα ο Θεός και η ψυχή τους...Λέτε να με σφάξουν?Επειδή έχω επιχειρήσει αναβάθμηση στην radio αλλά με WM5 θα με καλύψει η εγγύηση?Το κάλυμα κάτω ξεφλουδίστικε επειδή μου έπεσε και φαίνεται λίγο η γρατσουνιά.Να την αλλάξουν?Ποιός ξέρει...Θα μου έρθει κανά κουστουμάκι καλό βλέπω εγώ...

Link to comment
Share on other sites

PARGINOS εύχομαι να μην σου κοστίσει κάτι ή τουλάχιστον να σου κοστίσει η επισκευή λίγα. Πάντως ενημέρωσέ μας για να ξέρουμε και εμείς τις συμβαίνει σε αυτές τις περιπτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

για να το καταλαβεις αμεσως

κοιταξε αμα υπαρχει στις ρυθμισεις το εικονιδιο

GPS.αλλιως κατεβασε το απο το forum του Ρ3600.

http://www.qtek.gr/

 

Εμενα δεν μου βγαζει ουτε gps εικονιδιο ουτε τιποτα απλα οταν εκανα εγκατασταση το destinator 7 εβαλα στις ρυθμισεις κεραια com 9 και ταχυτητα 115200. Μετα απο λιγο συνδεεται στην κεραια και ποιανει σημα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κατ'αρχήν...Είμαι στις μαύρες μου...Έχω στείλει το 3600 στην ACE για...φτου και απ'την αρχή δουλειά.Μιλάμε έχω τρελαθεί.Ούτε backup δεν μπορώ να κάνω.Αφού ήρθαν έτσι,δυστυχώς τα πράγματα θα το στήσω από το μηδέν.Για todayscreen να κρατήσω το spb pocketplus?Να βάλω spb mobileShell?Κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, Ψάχνω να βρω BT ακουστικό που να παίζει με το destinator και όχι μόνο, να περνάει δηλ. όλους τους ήχους στο ακουστικό όπως γίνεται όταν βάζουμε τα ενσύρματα ακουστικά. Εχει κανείς κάτι να προτείνει ?

 

Κανείς καμιά πληροφορία για το παραπάνω ??

Link to comment
Share on other sites

kalispera tin boitheia sas parakalo den exo prosvasi sto inernet otan syndeo to ppc me to laptop meso usb kai me to activesync enoo ta panta doyleyoyn kanonika me to activsync den exo internet kapoia voitheia pls ...eyxaristo
Link to comment
Share on other sites

kalispera tin boitheia sas parakalo den exo prosvasi sto inernet otan syndeo to ppc me to laptop meso usb kai me to activesync enoo ta panta doyleyoyn kanonika me to activsync den exo internet kapoia voitheia pls ...eyxaristo

start/settings/connections/isb to pc -> uncheck it

Link to comment
Share on other sites

παιδες γεια σας, εχω το εξης κουλο προβλημα με το DrYAR-Bluetooth 1.6 wm5 δεν μου αποθηκευει το ονομα της συσκευης που του δινω βαζει ειτε ενα τετραγωνακι ειτε το rd/ καμια ιδεα?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, ψαχνωντας το net για λευκο p3600 και αφου βεβαιωθηκα οτι δεν υπαρχει στην ελληνικη αγορα βρηκα τα παρακατω sites:

 

http://www.smartdevicesdirect.co.uk

http://www.smartphonesdirect.co.uk

http://www.superetrader.co.uk

 

Ξερεται τιποτα για την αξιοπιστια τους?

 

Και επισης αν το παραγγειλω απο Αγγλια υπαρχουν ασυμβατοτητες που δεν μπορουν να διορθωθουν π.χ. ελληνικοι χαρατηρες ελληνικα wm κτλ.?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...