Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Na ypothesw oti akolouthises ti symbouli tou filou Gianni (lagoudaki) sto allo thread pou eixes anoiksei kai den ebgaleis akri? Genikws prepei na kaneis diaforous peiramatismous se afta pou sou perigrafei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οταν ερχεται εισερχομενο sms βγαινει το φακελακι πανω πανω και εαν εχει ενεργοποιηθει το plug in στην today screen δειχνει την υπαρξη νεου μηνυματος/

οταν ερχεται mms σε εμενα αντι να κανει το ιδιο ,ανοιγει ΟΛΟ το προγραμμα messagging και μου δειχνει πχ το Inbox η τελος παντων τον τελευταιο φακελο που ειχα χρησιμοποιησει!ετσι γινεται με τα mms η μονο σε μενα?

 

δεν ξερει κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μάλλον έχω σοβαρό πρόβλημα.Στα καλά του καθουμένου η οθόνη τα'παιξε...Φαίνονται πολύ λίγα πράγματα.Τι μπορώ να κάνω?Να το στείλω στην ACE?Έχω περασμένη cooked rom.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες μάλλον έχω σοβαρό πρόβλημα.Στα καλά του καθουμένου η οθόνη τα'παιξε...Φαίνονται πολύ λίγα πράγματα.Τι μπορώ να κάνω?Να το στείλω στην ACE?Έχω περασμένη cooked rom.

 

Hard reset δοκίμασες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ean kai meta apo hard reset den allaksei kati... simainei oti dystyxws pithanotata einai hardware problima kai xreiazetai episkepsi sto service.

 

Ean den breis tropo na peraseis tin official ROM... ksexnas tin eggyisi (ean exeis akoma).

 

Opws kai na exei pantws... kane ena hard reset prwta!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ενω κλεινω με το χ και οντως κλεινουν τα προγραμματα,το settings και το programs ενω τα κλεινω με το χ δεν κλεινουν(το ειδα μεσω του best taskman) και μου τρωνε περιπου 3-4 mb τα οποια τα χρειαζομαι για να ανοιξω αλλα προγραμματα.μονο με soft reset φτιαχνεται.υπαρχει τροπος να κλεινω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το setting και το programs?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συνιστώ τη χρήση του WkTask Manager. Με αυτό βλέπεις τι πραγματικά είναι ανοιχτό και μπορείς να το κλείνεις εύκολα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συνιστώ τη χρήση του WkTask Manager. Με αυτό βλέπεις τι πραγματικά είναι ανοιχτό και μπορείς να το κλείνεις εύκολα.

 

εχω δοκιμασει ολα τα taskman που υπαρχουν(εκτος απο αυτο που μου προτεινεις:lol: ) αλλα ΚΑΝΕΝΑ δεν κλεινει το settings και το programs και το phone αν εστω και μια φορα χρησιμοποιηθουν ενω ο τασκμαν μου τα δειχνει ανοιχτα οταν παω να τα κλεισω μου λεει οτι δεν γινεται!και τα 3 αυτα τρωνε 4 mb περιπου ram που μου ειναι απαραιτητα για να ξεκινησει πχ το garmin.αυτο που λες κλεινει αυτες τις 3 "εφαρμογες" των wm?

 

για την προηγουμενη ερωτηση μου σχετικα με τα εισερχομενα mms ξερεις?αν εχεις λαβει εστω και ενα mms θα το εχεις παρατηρησει .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αυτά που λες δεν κλείνουν από κανέναν Task Manager και ο λόγος είναι ότι αποτελούν processes των WM και τρέχουν από τη στιγμή που φορτώνουν. Με άλλα λόγια... δεν προβλέπεται να κλείνουν.

 

Όσον αφορά τα mms δεν έχεις πάρει σχετική απάντηση από εμένα γιατί πάει αρκετός καιρός από τότε που είχα τη συγκεκριμένη συσκευή στα χέρια μου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα.Τα έχει παίξει η οθόνη μου...Στα καλά του καθουμένου.Έχει σαν νερά μέσα και δεν βγάζω άκρη.Το θέμα είναι πώς έχω περάσει τα WINDOWS MOBILE 6.Πάω να περάσω τα original μέσα για να το στείλω με την εγγύηση και έχω κολλήσει στο σημείο που κάνει calibrate την οθόνη διότι δεν βλέπω που να πατήσω στο δεξί κομμάτι της οθόνης(εκεί είναι το πρόβλημα).Υπάρχει λύση ρε παιδιά??
Link to comment
Share on other sites

δυσκολα τα πραγματα,στο περιπου δεν μπορεις να υπολογισεις;

 

Προσπαθώ να υπολογίσω αλλά στο δεξί κομμάτι δεν μπορώ.Σε πόσα σημεία πρέπει σύνολο να πατήσω θυμάσαι?

Link to comment
Share on other sites

lagoudagis αν καταφέρω και περάσω την γνήσια rom θα μου την περάσουν στην εγγύηση την οθόνη λες?Πραγματικά δεν έκανα τίποτα

 

Δώσε μου και την γνήσια rom σε παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

για htc p3600 που εχω την μαμιασια ρομ.υπαρχει καποια αλλη?(panosha νομιζω?)

την επισημη που την εχει στο σαιτ της htc την περασα μετα απο φορματ αλλα επρεπε για ελληνικα να περασω και δευτερο αρχειο.με τις ΜΗ-μαμισιες ρομ πρεπει να περασω το δευτερο αρχειο για τα ελληνικα η δεν χρειαζεται?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
λες για τις ρομ στο xda,αυτες ειναι οι πιο πολλες αγγλικες και δεν μπορεις να περασεις το αρχειο των ελληνικων,ελληνικη εχει βγαλει ο ausdim
Link to comment
Share on other sites

λες για τις ρομ στο xda,αυτες ειναι οι πιο πολλες αγγλικες και δεν μπορεις να περασεις το αρχειο των ελληνικων,ελληνικη εχει βγαλει ο ausdim

 

1--δεν εχω ιδεα απο αυτες τις ρομ!θελω βοηθεια εαν ειναι απο εσας για να την βρω!η επισημη οταν μπει χρειαζεται να περαστει και δευτερο αρχειο με τα ελληνικα.αυτη του ausdim που λες ειναι ετοιμη,δεν χρειαζεται περασμα μετα ελληνικων?τι παραπανω προσφερει σε σχεση με την original?

 

που την βρισκουμε μπορεις να με βοηθησεις?

 

2--και κατι ασχετο ...πως στελνουμε μια φωτο πχ με bluetooth?

 

3--γιατι μετα που ανοιξω εφαρμογες πχ settings,phone αλλα και gps προγραμματα μετα ακομα και εαν τα κλεισω ολα απο τα 26-27mb πεφτει και ΜΕΝΕΙ η μνημη στα 21-22 οποτε οταν παω πχ να ξανα ανοιξω το Gps προγραμμα δεν ανοιγει λογω ελλειψης μνημης και χρειαζεται restart το κινητο για να ξαναγεμισει η μνημη!υπαρχει καποια λυση για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
1--δεν εχω ιδεα απο αυτες τις ρομ!θελω βοηθεια εαν ειναι απο εσας για να την βρω!η επισημη οταν μπει χρειαζεται να περαστει και δευτερο αρχειο με τα ελληνικα.αυτη του ausdim που λες ειναι ετοιμη,δεν χρειαζεται περασμα μετα ελληνικων?τι παραπανω προσφερει σε σχεση με την original?

 

που την βρισκουμε μπορεις να με βοηθησεις?

 

2--και κατι ασχετο ...πως στελνουμε μια φωτο πχ με bluetooth?

 

3--γιατι μετα που ανοιξω εφαρμογες πχ settings,phone αλλα και gps προγραμματα μετα ακομα και εαν τα κλεισω ολα απο τα 26-27mb πεφτει και ΜΕΝΕΙ η μνημη στα 21-22 οποτε οταν παω πχ να ξανα ανοιξω το Gps προγραμμα δεν ανοιγει λογω ελλειψης μνημης και χρειαζεται restart το κινητο για να ξαναγεμισει η μνημη!υπαρχει καποια λυση για αυτο?

1.http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=359 απλα διαβασε πριν κανεις κατι,οι ρομ αυτες ειναι win 6 και 6.1,του ausdim ειναι ελληνικη δεν θελει τιποτα

2.ανοιγεις τον file manager της συσκευης σου πας πανω στην φωτο κρατας την γραφιδα πατημενη λιγο και σου βγαινει η επιλογη

3.πρεπει να βαλεις εναν καλο task manager για να κλεινουν τα προγραμματα,βεβαια παντα θα σου τρωει λιγο μνημη με 21-22 λογικα δεν πρεπει να εχεις προβλημα με την πλοηγηση,εκτος αν εχεις το igo8 που θελει αρκετη μνημη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...