Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας! Μολις ακυρωσα την παραγγελεια μου για Nokia N95 για να παρω το 3600. Πρωτη φορα θα ασχοληθω με το συγκεκριμενο ειδος και μου φαινεται καπως περιεργα τα πραγματα αλλα θα τα καταφερω σιγα σιγα. Δεν σας κρυβω οτι εχω τις αμφιβολιες μου αν εκανα καλα γιατι ειμαι πολυ φιλος της nokia και πλεον με το 3600 δεν εχω να κανω με τηλεφωνο αλλα με κατι πολυ διαφορετικο. Ελπιζω να μην το μετανιωσω. Θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις και αν μπορειτε να βοηθησετε. Καταρχην θελω να παρω μια καρτα μνημης 2gb. Εχω βρει μια sandisk απλη και μια ultra 2. Ποια ειναι καλυτερη για την συσκευη? Θα εχει διαφορα στην ταχυτητα η ultra 2 ή ειναι μονο στις φωτογραφικες μηχανες η διαφορα στην ταχυτητα. Επισης οι φωτογραφιες που τραβαει ειναι ικανοποιητικες σε ποιοτητα? Και ενα τελευταιο. Βιντεο τραβαει και αν ναι σε τι ποιοτητα. Υποθετω οτι ολα αυτα θα εχουν γραφτει εδω μεσα αλλα ειναι πολλες οι σελιδες για να τις διαβασω ολες. Εχω και αλλες ερωτησεις αλλα θα παρω την συσκευη πρωτα στα χερια μου να το ψαξω και μετα θα δω σε τι αλλο θα ηθελα την βοηθεια σας!

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας! Μολις ακυρωσα την παραγγελεια μου για Nokia N95 για να παρω το 3600. Πρωτη φορα θα ασχοληθω με το συγκεκριμενο ειδος και μου φαινεται καπως περιεργα τα πραγματα αλλα θα τα καταφερω σιγα σιγα. Δεν σας κρυβω οτι εχω τις αμφιβολιες μου αν εκανα καλα γιατι ειμαι πολυ φιλος της nokia και πλεον με το 3600 δεν εχω να κανω με τηλεφωνο αλλα με κατι πολυ διαφορετικο. Ελπιζω να μην το μετανιωσω. Θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις και αν μπορειτε να βοηθησετε. Καταρχην θελω να παρω μια καρτα μνημης 2gb. Εχω βρει μια sandisk απλη και μια ultra 2. Ποια ειναι καλυτερη για την συσκευη? Θα εχει διαφορα στην ταχυτητα η ultra 2 ή ειναι μονο στις φωτογραφικες μηχανες η διαφορα στην ταχυτητα. Επισης οι φωτογραφιες που τραβαει ειναι ικανοποιητικες σε ποιοτητα? Και ενα τελευταιο. Βιντεο τραβαει και αν ναι σε τι ποιοτητα. Υποθετω οτι ολα αυτα θα εχουν γραφτει εδω μεσα αλλα ειναι πολλες οι σελιδες για να τις διαβασω ολες. Εχω και αλλες ερωτησεις αλλα θα παρω την συσκευη πρωτα στα χερια μου να το ψαξω και μετα θα δω σε τι αλλο θα ηθελα την βοηθεια σας!

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!

 

το ν95 και το p3600 ειναι διαφοτερικα τηλ.

οταν παιρνεις ενα ppc δεν βλεπεις ουτε τη φοτο τραβαει ουτε τι βιντεο.

ναι,τραβαει βιντεο το p3600 αλλα με τιποτα δεν τραβαει κα δεν βγαζει φοτο οπως θα εβγαζε το ν95.αμα σε ενδιαφερουνε αυτα παρε καλυτερα το ν95.

αλλιως το p3600 ειναι ενα πολυ δυνατο τηλ.και τωρα που εχει και το GPS ακομα ποιο πολυ.

οσο για την καρτα παιζει ρολο νομιζω αμα την βαζεις μεσο card reader θα δεις διαφορα ταχυτητας και οχι μεσο τηλ.(νομιζω αμα κανω λαθος ας πει καποιος φιλος).στην αρχη ολα θα σου φαινονται αγνωστα αφου λες οτι πρωτη φορα θα παρεις τετοιο τηλ.μετα ομως θα το αγαπησεις και θα σ'αρεσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Παιδιά καλημέρα, να ρωτήσω και εγώ κάτι παράξενο που συνέβει. Στο 3600 με φορτομένα τα spb, mobile shell, suite & Resco keyboard, και με ελεύθερη μνήμα 27 mb προσπάθησα να βάλω και το TomTom για να το έχω για το εξωτερικό μιας και το destinator υστερεί λίγο εκεί.....το πρόβλημα που παρουσιάστηκε είναι ότι τρέχει ξεκινάει την εγκατάσταση και μετά με πετάει έξω γιατί λέει δεν υπάρχει αρκετή μνήμη στο τηλέφωνο. Αυτά φυσικά με το πρόγραμμα που μας δίνει η μαμά εταιρεία δωρεάν να κατεβάσουμε....Αν βρω και βάλω κανά Τom Tom από τα "άλλα" που κυκλοφορούν μήπως καταφέρω να παρακάμψω το πρόβλημα αυτό?
λοιπον ακου να δεις τι παιζει με το τομ-τομ,αυτο που δινει δωρεαν η htc,αν το βαλεις πρωτο,δηλαδη χωρις να εχεις βαλει καμμια εφαρμογη το παιρνει μια χαρα,αν εχεις περασει ομως εφαρμογες σου λεει τις @@@@@@@ περι μνημης
Link to comment
Share on other sites

Δεν με αποσχολει τοσο πολυ απλα ηθελα μια διευκρινηση. Τωρα το εχω στα χερια μου και το περιεργαζομαι και οσο το βλεπω μου αρεσει. Εχει πολυ δουλεια παντως!!
Link to comment
Share on other sites

Ποια να του βάλω? εαν θυμαμαι καλα η ραδιο παιρνεται και μόνη της

 

οντως φωτη ετσι ειναι.δοκιμασε την 1.40 ;)

 

δεν χανεται τπτ απολυτως απο το τηλ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ δουλεια παντως!!

 

καλως ορισες στον θαυμαστο κοσμο των wm :D

 

δεν μπορεις να φανταστεις τι δουλεια εχεις να ριξεις αμα ξεκινησεις

να ασχοληθεις με αυτα τα ρημαδια :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
έχω την εντύπωση οτι ο lagoudakis σου απάντησε πότε μπορεί να προκληθεί τέτοιου είδους πρόβλημα.
ναι ακριβως ετσι:)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή...γιατί τώρα τα μπέρδεψα, όποιο τομ τομ και να βάλω τώρα που έχω περάσει και άλλες εφαρμογές δεν θα μου το εγκαταστήσει....οπότε παραμένω στο destinator και απλά του βάζω τους χάρτες τις Ευρώπης.....!!!!

 

'Ασχετο....γενικά το μηχάνημα το έχω πέριπου 3 εβδομάδες, είναι απίστευτο το τι μπορεί να κάνει...το πλήθος των εφαρμογών είναι μοναδικό....κάθε μέρα ακούς και κάτι καινούργιο και πάει λέγοντας.

 

Τέλος μία άλλη ερώτηση....τι είναι αυτό που τρέχει κάπου κρυφά και τρώει ram??? Δηλαδή κάνω soft reset, και έχω γύρω στα 26 mb ram, στο τέλος της ημέρας και ενώ έχω κάνει stop all applications, μπορεί να έχω 13mb ελεύθερα μόνο!!!!!! Γιατί???

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι και η ιδανικη λυση για καλυτερη και πιο γρηγορη λειτουργια του dest ;)

 

αν και εγω το εχω ολο στην storage card επειδη θελω κραταω την εσωτερικη μνημη του τηλ οσο το δυνατον πιο ελευθερη;)

 

καθυστερει ελαχιστα κατα το ανοιγμα αλλα και το κλεισιμο του προγραμματος αλλα δεν εχω κανενα προβλημα :)

Γεια σας κι απο μένα έχω στα χέρια μου εδώ και τρεις μέρες ένα Ρ3600 καταπληκτικό εργαλείο, αλλά μια απορία που έχω (από τις πολλές) :p δεν μπορώ να επιλέξω σε ποιά μνήμη θα γίνει εγκατάσταση των προγραμμάτων! Είναι μόνιμα επιλεγμένη η βασική μνήμη και το "κουτάκι" επιλογής είναι ανενεργό! Πως το αλλάζω?

Το tomtom μπήκε στην μνήμη του τηλεφώνου απο μόνο του και εντελώς ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ και ο χάρτης (γιατί 1 έχω, Αττικής) το έβαλα στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μένα έχω στα χέρια μου εδώ και τρεις μέρες ένα Ρ3600 καταπληκτικό εργαλείο, αλλά μια απορία που έχω (από τις πολλές) :p δεν μπορώ να επιλέξω σε ποιά μνήμη θα γίνει εγκατάσταση των προγραμμάτων! Είναι μόνιμα επιλεγμένη η βασική μνήμη και το "κουτάκι" επιλογής είναι ανενεργό! Πως το αλλάζω?

Το tomtom μπήκε στην μνήμη του τηλεφώνου απο μόνο του και εντελώς ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ και ο χάρτης (γιατί 1 έχω, Αττικής) το έβαλα στην κάρτα.

 

καρτα μνημης ......:rolleyes:

 

εχεις???:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

NAI EXW .... ΜΙΑ MINI SD 2GB.. GIATI?? KAI THN EXW MESA STHN SYSKEYH!!!!!!!!! :p

 

 

την διαβάζει κανονικά την κάρτα ? (μπορείς να σώσεις μέσα) ?

Προσπάθησε να την βγάλεις και να τη βάλεις και αν πάλι δεν τη βρεί το format ?

 

A και κάτι ακόμα, εκεί που σου δείχνει την ελεύθερη μνήμη, την βλέπει ?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

nai thn diabazei mporw kai metaferw se aythn arxeia kai mesa apo to thl. kai apo to pc mono setup den mporw na kanw ap' euthias sthn karta,otan evala to xarth rwthse thesh gia na swsei to idio exw kai gia mail attachm... gia notes kai gia diafora arxeia word h excel pou exw mesa. Gia Setup omws.... oxi

 

nai thn blepei leei xrhsh 185.... Diathesima 1766....mb

Link to comment
Share on other sites

καρτα μνημης ......:rolleyes:

 

εχεις???:D

 

Μήπως λέω μήπως ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΩ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΜΟΥ?? μήπως και τύχω καλλίτερης αντιπετώπισης και συμπεριφοράς???????? "φίλε" zaharakis:mad:

Link to comment
Share on other sites

Το tom-tom παντως κανει απο μονο του εγκατασταση στην main memory....

 

Και γενικος υπαρχουν πολλα cabakia που το κανουν αυτο...

 

Δεν ειναι καποιο προβλήμα. :)

 

Αναλογα το πως το εχει κανει compile ο καθενας. (που το εφτιαξε)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λέω μήπως ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΩ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΜΟΥ?? μήπως και τύχω καλλίτερης αντιπετώπισης και συμπεριφοράς???????? "φίλε" zaharakis:mad:

 

αυτο να μην το ξαναπεις ουτε για αστειο!!αυτο ελειπε να καναμε και διακρισεις!!προς θεου δεν υπηρχε στο μηνυμα μου καμια τετοια προθεση αλλα ουτε και διαθεση :!:

 

σιγουρα παρεξηγηθηκα και συγγνωμη για αυτο! μονο αυτο δεν θα ηθελα να γινει!!

 

αστειευτηκα και τα emoticons αυτο λενε καθαρα :)

 

λοιπον για το προβλημα σου τωρα οταν δεν βγαζει αλλη επιλογη κατα την εγκατασταση εφαρμογων δεν διαβαζεται η καρτα μνημης ;)

 

κανε ενα φορματ στην καρτα μνημης σου και μετα βαλτην στο τηλ και ανοιξε την καμερα σου και τραβα μια φωτογραφια.αν σου δειξει να διαλεξεις που να αποθηκευτει διαλεξε καρτα μνημης.αυτοματα δημιουργειται ενας φακελος my documents.

 

μετα δοκιμασε να κανεις εγκατασταση ενα προγραμμα και κοιτα αν τωρα σου βγαζει επιλογη αποθηκευσης ;)

 

σορυ παντως για την παρεξηγηση:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να με ενημερώσει πια είναι η καλύτερη rom wm6 για το 3600 και που μπορώ να τη βρω ;

Έχω VISTA στον υπολογιστή μπορεί να περάσει η νέα rom η χρειάζεται τα xp.

Ευχαριστώ πολύ

Stamatis
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να με ενημερώσει πια είναι η καλύτερη rom wm6 για το 3600 και που μπορώ να τη βρω ;

Έχω VISTA στον υπολογιστή μπορεί να περάσει η νέα rom η χρειάζεται τα xp.

Ευχαριστώ πολύ

 

κοιτα εκει φιλε μου :)

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=359

 

εχει τα παντα σε αυτο που ζητας ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αυτο να μην το ξαναπεις ουτε για αστειο!!αυτο ελειπε να καναμε και διακρισεις!!προς θεου δεν υπηρχε στο μηνυμα μου καμια τετοια προθεση αλλα ουτε και διαθεση :!:

 

σιγουρα παρεξηγηθηκα και συγγνωμη για αυτο! μονο αυτο δεν θα ηθελα να γινει!!

 

αστειευτηκα και τα emoticons αυτο λενε καθαρα :)

 

λοιπον για το προβλημα σου τωρα οταν δεν βγαζει αλλη επιλογη κατα την εγκατασταση εφαρμογων δεν διαβαζεται η καρτα μνημης ;)

 

κανε ενα φορματ στην καρτα μνημης σου και μετα βαλτην στο τηλ και ανοιξε την καμερα σου και τραβα μια φωτογραφια.αν σου δειξει να διαλεξεις που να αποθηκευτει διαλεξε καρτα μνημης.αυτοματα δημιουργειται ενας φακελος my documents.

 

μετα δοκιμασε να κανεις εγκατασταση ενα προγραμμα και κοιτα αν τωρα σου βγαζει επιλογη αποθηκευσης ;)

 

σορυ παντως για την παρεξηγηση:)

 

o.k. εληξε το θέμα.. όσο για το format και ολα οσα γραφεις τα εχω ηδη κανει, απλα όπως προανέφερα δεν μου έδωσε επιλογή στο setup σε ολα τα άλλα ειναι ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
mipos h kainoyrgoi xristes prepi na mpenoyn me ginekio nickname gian na pernoun kamia apantisi????
δεν καταλαβα;τι ρωτησες και δεν πηρες απαντηση;μηπως την ερωτηση που εκανες δεν ηξερε καποιος να σου την απαντηση;την αναζητηση την χρησιμοποιησες μηπως εχει απαντηθει η ερωτηση σου;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...