Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλα δεν καταλαβα τι θελεις να πεις... :D :blink:

 

Tipota... Apla oti anaferetai h rom me to gps kai se allo ena site. :p

Epishs, oti to release ths epishmhs rom anamenetai Martio. Etsi apla to esteila..:O

Link to comment
Share on other sites

Tipota... Apla oti anaferetai h rom me to gps kai se allo ena site. :p

Epishs, oti to release ths epishmhs rom anamenetai Martio. Etsi apla to esteila..:O

 

Ναι κ πολλη καλα εκανες.... :)

 

Ειδες που ειναι αληθεια... κ προσεξε πως πουθενα δεν αναφερει τιποτα για πληρωμενο update.

 

Κ παλια δεν το ειχαν αυτο στην expansys προσφατα το προσθεσαν το gps future... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό λέει...

 

"High speed connectivity with 3G, Quad band GSM, EDGE, Wi-Fi®, Bluetooth® 2.0 and HSDPA ready.

Buy your HTC P3600 with the latest Navigation software for Windows Mobile 5.0 and Bluetooth GPS receiver..."

 

Μιλάει για εξωτερικό GPS...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό λέει...

 

"High speed connectivity with 3G, Quad band GSM, EDGE, Wi-Fi®, Bluetooth® 2.0 and HSDPA ready.

Buy your HTC P3600 with the latest Navigation software for Windows Mobile 5.0 and Bluetooth GPS receiver..."

 

Μιλάει για εξωτερικό GPS...

 

Ti grafei amesws apo katw sthn paren8esh??? :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ti grafei amesws apo katw sthn paren8esh??? :cool:

 

Σωστός...:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κανεις λαθος φιλε μου δεν χανεται η εγγυηση εαν χρησιμοποιηθη το καταλληλο προγραμματακι.

Αν και βεβαια καταφερουν να αλλαξουν την rom πριν το στειλουν στην ace.

 

Τωρα για αυτους που πληρωσαν στο unlock.com ναι πιθανον να εχουν χασει την εγγυηση τους.

 

Αντώνη εχεις pm

 

δεν είναι ακριβώς έτσι, μια και με την άλλη μέθοδο δεν γίνεσαι μεν superCID αλλά δεν υπάρχει και ACE ROM για να την ξαναβάλεις όταν χρειαστεί - οπότε δώρο άδωρο

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι ακριβώς έτσι, μια και με την άλλη μέθοδο δεν γίνεσαι μεν superCID αλλά δεν υπάρχει και ACE ROM για να την ξαναβάλεις όταν χρειαστεί - οπότε δώρο άδωρο

 

Δεν νομιζω η ACE_HELLAS να κατασκευαζει rom's. ;)

Απλα flashari πανο στην wwe rom την δικια της exteded_rom.

 

Μπορεις να κανεις ενα buckup απο την exteded_rom πριν περασεις καποια αλλη.

Κ μολλις ηπαρξη προβλημα περνας μια οποιοαδηποτε HTC rom κ αντιγραφεις το buckup στην exteded_rom... :D

 

Ace_Hellas Greek default extended_rom:

 

http://rapidshare.com/files/17774762/Extended_ROM.rar

 

(Μην το περασετε πανο σε αλλο ρομ αυτο ειναι μονο για htc rom's)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω η ACE_HELLAS να κατασκευαζει rom's. ;)

Απλα flashari πανο στην www rom την δικια της exteded_rom.

 

Μπορεις να κανεις ενα buckup απο την exteded_rom πριν περασεις καποια αλλη.

Κ μολλις ηπαρξη προβλημα περνας μια οποιοαδηποτε HTC rom κ αντιγραφεις το buckup στην exteded_rom... :D

 

μην παίζουμε με τις λέξεις - ξέρουμε και οι δύο τι ισχύει, οπότε το δασκάλεμα δεν ακούστηκε και όμορφα στα δικά μου αυτιά (μάλλον δεν το είδαν όμορφο τα δικά μου μάτια)

 

in any case για να μη λέμε θεωρίες, εσύ έχεις κάνει extract το extended ROM της Ace; όταν το κάνεις και μας πεις "παιδιά το έχω εκεί για όποιον το χρειάζεται" πες μας ώστε να προχωρήσουν αυτοί που φοβούνται (εγώ δεν ανήκω εκεί μια και δεν με ενδιαφέρει καν να πάρω ελληνικό P3600 - ενώ το LEng δεν μου λέει τίποτα, τόσα χρόνια english PocketPC είχα ενώ και στο PC όλα μου τα λειτουργικά πάντα αγγλικά είναι)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω βάλει την rom και παει μια χαρά η συσκευή οσο για Ελληνικά δεν με ενδιαφέρουν ούτε εμένα τώρα για το θέμα εγκύησης? Για να περάσει εγκύηση συσκεύη η Ace πρέπει να ειναι στο κουτί της που λένε αλλιως την παραμικρή γρατζουνια να εχει (μήπως την κοιτάζουν στό μικροσκόπιο?)δεν ισχύη η εγκύηση. Και γιαυτό και μονο τον λόγω γιατι να να μην βαλω την rom? να το ευχαριστηθω κιόλλας? αφού και στης δυο περιπτώσεισ εγκύηση δεν εχω. Υπάρχει αλήθεια user που να εχει πάη συσκευή στην ace και να τουν την πέρασαν εγκύηση? Ας μας το πεί εδω.
Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω βάλει την rom και παει μια χαρά η συσκευή οσο για Ελληνικά δεν με ενδιαφέρουν ούτε εμένα τώρα για το θέμα εγκύησης? Για να περάσει εγκύηση συσκεύη η Ace πρέπει να ειναι στο κουτί της που λένε αλλιως την παραμικρή γρατζουνια να εχει (μήπως την κοιτάζουν στό μικροσκόπιο?)δεν ισχύη η εγκύηση. Και γιαυτό και μονο τον λόγω γιατι να να μην βαλω την rom? να το ευχαριστηθω κιόλλας? αφού και στης δυο περιπτώσεισ εγκύηση δεν εχω. Υπάρχει αλήθεια user που να εχει πάη συσκευή στην ace και να τουν την πέρασαν εγκύηση? Ας μας το πεί εδω.

 

Αυτο με την γρατσουνια που λες δεν ισχύη....

Τωρα για την rom πιστεύω να την εχεις περασει με sspl.

Και φυσικα με δικια σου ευθήνη. ;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ ακόμα περιμένω απάντηση στην ερώτηση - έχεις κάνει extract και backup την ACE extended ROM;

 

Αμα κοιταξεις 4 post πιο πανο θα καταλαβεις. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Paidia, apo xtes phra sth katoxh tou ena P3600!

Se sxeh loipon me to Eten X500 pou eixa gia 4 meres, to P3600 einai:

1.Polu pio omorfo,

2.polu pio euxrhsto,

3.pio mikro,

4.me kaluterh katanomh barous,

5.kaluterh ais8hsh afhs twn koumpiwn sto daxtulo,

6.pio grhgoro

7.epipleon menu programmatwn (acrobat reader, zip, klp)

8. kaluterh o8onh (pio fwteinh). Sto X500, h o8onh einai ena upo-kitrino xrwma, kai oxi to xrwma tou pagou pou exei to P3600.

 

Pou usterei twra to HTC:

1. To klassiko 8ema tou gps pou de prosferetai akoma me gnhsia rom. (Gnwmh mou einia, na mh peira3ei kapoios th rom kai na xasei thn egguhsh gia xarh tou gps) Mia m@l@ki@ kai mish einai einai to gps... Pozeria kai tipota allo! Sthn telikh to exoume 3anapei. Me 70 euro pairneis bluetooth gps se mege8os zippo kai to koubalas sto protofoli sou sunexeia. Kai ennoeitai me kalutero dekth klp. Siga mh xasw thn egguhsh apo to ppc mou pou kanei 700 gia na balw 1-2

mhnes pio nwris to gps!

 

2. H proswpsh tou einai panemorfh, alla polu fobamai oti se 1-2 mhnes to polu 8a exei gemisei grammes-xarakies. Gia 3eftismata de mporw na pw me sigouria. H 8hkh tou de mou aresei ka8olou.. einai polu sklhrh, sfixth kai ixnos beloudou sto eswteriko. Kanena kalo link gia 8hkoula?? :rolleyes:

 

Auta... :D

 

A! Screen Protector opwsdhpote!!! :!:

3erei kaneis poio kai apo pou??? :blink:

 

Antonis

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη αφού δεν χρειάζεσαι το GPS απ' ότι κατάλαβα πολύ καλά έκανες.

Σε αυτά που γράφεις έχω μιά δυό αντιρήσεις. Είναι το ίδιο γρήγορα πιστεύω και στο θέμα της οθόνης ύπάρχει θέμα σεταρίσαματος από τον κατασκευαστή όσον αφορά τη θερμοκρασία χρώματος.Πάντως του Χ500 είναι κατά τι φωτεινότερη (αν το δεις σε δυνατό ήλιο θα το καταλάβεις) και του 3600 έχει καλύτερες γωνίες θέασης.

Το κατά πόσο είναι μιά μ@λ@κία το GPS η όχι δεν μπορεί να το κρίνει κάποιος που δεν το χρειάζεται όπως εσύ, αλλά όσοι επαγγελματίες η μη έχουν λύσει τα χέρια τους με τέτοιες συσκευές. Αλλά αφού δεν το χρειαζόσουν γιατί πήρες από την αρχή το Χ500 ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω με την σειρά μου πώς με την Dopod final rom, παίζει άψογα το voice dialing ακόμα και απο το BT headset Μου. :D

σχετικά με το gps, μια χαρά πάει, γίνεται γρήγορα ο επαναπροσδιορισμός διαδρομής και πλέον το λοκάρισμα δορυφόρων είναι πραγματικά πολύ καλό!

παράδειγμα προχθές, 11 δορυφόροι με 9 Locked!!!!

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη αφού δεν χρειάζεσαι το GPS απ' ότι κατάλαβα πολύ καλά έκανες.

Σε αυτά που γράφεις έχω μιά δυό αντιρήσεις. Είναι το ίδιο γρήγορα πιστεύω και στο θέμα της οθόνης ύπάρχει θέμα σεταρίσαματος από τον κατασκευαστή όσον αφορά τη θερμοκρασία χρώματος.Πάντως του Χ500 είναι κατά τι φωτεινότερη (αν το δεις σε δυνατό ήλιο θα το καταλάβεις) και του 3600 έχει καλύτερες γωνίες θέασης.

Το κατά πόσο είναι μιά μ@λ@κία το GPS η όχι δεν μπορεί να το κρίνει κάποιος που δεν το χρειάζεται όπως εσύ, αλλά όσοι επαγγελματίες η μη έχουν λύσει τα χέρια τους με τέτοιες συσκευές. Αλλά αφού δεν το χρειαζόσουν γιατί πήρες από την αρχή το Χ500 ? :rolleyes:

 

Xmm.. Giati psarwsa kai egw apo to gps!:p

Eixa balei kai to destinator kanonika kai epaize.. Alla pisteuw pragmatika oti an den eiai epaggelmatias 'h pezos episkepths se xwra e3wterikou, den a3izei na 8usiaseis alla pragmata pio basika gia to gps. Stoa ama3i de me bolepse.. Opws kai na to kanoume einai polu mikrh mikrh h o8onh 2.8'' gia na blepeis. Mh geliomaste.. Twra otan er8ei h stigmh na to 3ekleidwsoun epishma apo thn HTC, kamia antirrhsh! 8a eimai o prwtos pou 8a to balei..:O

 

Paidia, 8elw opwsdhpote mia malakh 8hkh me beloudinh ependush sto eswteriko kai ena kalo screen protector... Protaseis??:worry:

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το gps, μια χαρά πάει, γίνεται γρήγορα ο επαναπροσδιορισμός διαδρομής και πλέον το λοκάρισμα δορυφόρων είναι πραγματικά πολύ καλό!

παράδειγμα προχθές, 11 δορυφόροι με 9 Locked!!!!

Με ποιό πρόγραμα ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

με το Len paragon keyboard, δεν παίζει η επιλογή του letter recognizer....

Μικρό βέβαια το κακό σε σχέση με το πρόβλημα του Sip Και το resco keyboard.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό πρόγραμα ? :rolleyes:

 

ουπς... Destinator 6.1

η πλάκα είναι πως το δοκίμαζα μέσα σε ένα ταξί ο οποίος είχε το imate 2020i και destinator 6.1 και πιάσαμε και οι δύο τους 11 δορυφόρους

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό πρόγραμα ? :rolleyes:

 

Με ολα τα προγραμματα...Ειναι δοκιμασμενο και με Dest 6.1 και με Igo 2007 και με Papago.

Τερμα και τελειωσε αυτη η συζητηση. Τωρα αν εσυ εισαι αντιδραστικος (εκ φυσεως) η δεν μπορεις να το ρυθμισεις σωστα, ειναι αλλο θεμα!:)

Εμεις τι ειμαστε δηλαδη, μαγοι???:p

Link to comment
Share on other sites

ουπς... Destinator 6.1

η πλάκα είναι πως το δοκίμαζα μέσα σε ένα ταξί ο οποίος είχε το imate 2020i και destinator 6.1 και πιάσαμε και οι δύο τους 11 δορυφόρους

Τους 11 δορυφόρους τους έπιασες, η ένταση του σήματος ποιά ήταν ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

9 δορυφόρους είχα λοκαρισμένους με εξαιρετικό σήμα απο τους 6 τουλάχιστον.είχε πρασινίσει ο τόπος :lol:

όπως όμως έχω προαναφέρει σε προήγουμενο πόστ, ορισμένες φορές τρώει το ζοράκι του και σε πετάει σε διπλανό δρόμο....

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω βάλει την rom και παει μια χαρά η συσκευή οσο για Ελληνικά δεν με ενδιαφέρουν ούτε εμένα τώρα για το θέμα εγκύησης? Για να περάσει εγκύηση συσκεύη η Ace πρέπει να ειναι στο κουτί της που λένε αλλιως την παραμικρή γρατζουνια να εχει (μήπως την κοιτάζουν στό μικροσκόπιο?)δεν ισχύη η εγκύηση. Και γιαυτό και μονο τον λόγω γιατι να να μην βαλω την rom? να το ευχαριστηθω κιόλλας? αφού και στης δυο περιπτώσεισ εγκύηση δεν εχω. Υπάρχει αλήθεια user που να εχει πάη συσκευή στην ace και να τουν την πέρασαν εγκύηση? Ας μας το πεί εδω.
Ειμαι κατοχος ενος P3600 εδω και 2 μηνες.Ειμαι απο τους ατυχους που αρχισε να ξεφλουδιζει στα μεταλικα σημεια η προσοψη.Οποτε και το πηγα στην ACE Hellas και μαλιστα τους ειπα πως δεν εχω αλλο κινητο και πως το χρειαζομαι για την δουλεια μου και οι τεχνικι μου ειπαν πως σε 2-3 ωρες το πολυ θα το εχουν ετοιμο.Φυσικα μεσα στην εγγυηση.δεν πληρωσα τιποτα.(ειχε και τις γρατζουνιτσες του)
iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος ενος P3600 εδω και 2 μηνες.Ειμαι απο τους ατυχους που αρχισε να ξεφλουδιζει στα μεταλικα σημεια η προσοψη.Οποτε και το πηγα στην ACE Hellas και μαλιστα τους ειπα πως δεν εχω αλλο κινητο και πως το χρειαζομαι για την δουλεια μου και οι τεχνικι μου ειπαν πως σε 2-3 ωρες το πολυ θα το εχουν ετοιμο.Φυσικα μεσα στην εγγυηση.δεν πληρωσα τιποτα.(ειχε και τις γρατζουνιτσες του)

 

Τί σου έφτιαξαν ακριβώς; Αλλαξαν πρόσοψη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...