Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ακόμα η CY sms card;

Σε μορφή κάρτας όχι. Υπάρχουν πακέτα μηνυμάτων που τα ενεργοποιείς καλώντας 1286.

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001030500&vars=0000000000

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001030600&vars=0000000000

Link to comment
Share on other sites

Eννοείς 1-2 τηλέφωνα που ήταν αποθηκευμένα στη παλιά κάρτα? Αν τη βάλεις μπορεί να μη συνδέεται στο δίκτυο αλλά στο ευρετήριο θα μπαίνει.

 

δεν μπαίνει...

Γράφει με το που ανοίγει το τηλέφωνο "πρόβλημα ασφαλείας". Και δεν μπαίνει πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπαίνει...

Γράφει με το που ανοίγει το τηλέφωνο "πρόβλημα ασφαλείας". Και δεν μπαίνει πουθενά!

 

Δοκίμασε σε άλλη συσκευή. Εμένα η παλιά ακυρωμένη μου sim της WIND δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω...

 

Να ρωτήσω σχετικά με τη χρέωση ενός μόνο λεπτού ανά λεπτό ομιλίας με 1 ή 2 κινητά Vodafone

 

"Η εξαιρετικά φθηνή αυτή χρέωση ισχύει αυτόματα από τη στιγμή που θα επιλέξετε τους αγαπημένους σας αριθμούς με μία κλήση δωρεάν στο 1286."

 

πως γίνεται; παίρνω το 1286 και τα δηλώνω σε κάποιον υπάλληλο;

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω...

 

Να ρωτήσω σχετικά με τη χρέωση ενός μόνο λεπτού ανά λεπτό ομιλίας με 1 ή 2 κινητά Vodafone

 

"Η εξαιρετικά φθηνή αυτή χρέωση ισχύει αυτόματα από τη στιγμή που θα επιλέξετε τους αγαπημένους σας αριθμούς με μία κλήση δωρεάν στο 1286."

 

πως γίνεται; παίρνω το 1286 και τα δηλώνω σε κάποιον υπάλληλο;

 

Όχι, δεν μιλάς με υπάλληλο, τα πληκτρολογείς στο αυτόματο σύστημα ακολουθόντας τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια καρτα vodafone cu 5 χρονια τωρα αλλα χτες στο κινητο μου εδειχνε οτι δεν υπαρχει καρτα sim απο χτες δεν εχει ξαναλειτουργησει η καρτα μου βγαζει συνεχεια το ιδιο μυνημα,δοκιμασα να την βαλω και σε ενα αλλο κινητο αλλα παλι τα ιδια.Θα ηθελα να μου πειτε αν μπορουν στην vodafone να μου αλλαξουν καρτα αλλα να κρατησω τον ιδιο αριθμο
Link to comment
Share on other sites

θα σου κάνουν αλλαγή sim στοιχίζει περίπου 16 ευρώ .

Δεύτερη λύση αφου έχεις την sim στα χέρια σου, κάνε φορητότητα, σε όποιο άλλο δίκτυο.

Η φορητότητα είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια καρτα vodafone cu 5 χρονια τωρα αλλα χτες στο κινητο μου εδειχνε οτι δεν υπαρχει καρτα sim απο χτες δεν εχει ξαναλειτουργησει η καρτα μου βγαζει συνεχεια το ιδιο μυνημα,δοκιμασα να την βαλω και σε ενα αλλο κινητο αλλα παλι τα ιδια.Θα ηθελα να μου πειτε αν μπορουν στην vodafone να μου αλλαξουν καρτα αλλα να κρατησω τον ιδιο αριθμο

Σίγουρα δεν έχει ακυρωθεί ο αριθμός σου?

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν νομιζω να ακυρωθηκε,αλλα και για ποιον λογο να ακυρωθει.Νομιζω ακυρωνεται αν δεν εχεις κανει ανανεωση για εναν χρονο,εγω κανω καθε μηνα περιπου!

 

Vasileios οταν λες 16 ευρω,τα χρηματα που εχω μεσα στην καρτα παραμενουν?την αλλαζουν αμεσα η πρεπει να περιμενω μερες?

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν νομιζω να ακυρωθηκε,αλλα και για ποιον λογο να ακυρωθει.Νομιζω ακυρωνεται αν δεν εχεις κανει ανανεωση για εναν χρονο,εγω κανω καθε μηνα περιπου!

 

Vasileios οταν λες 16 ευρω,τα χρηματα που εχω μεσα στην καρτα παραμενουν?την αλλαζουν αμεσα η πρεπει να περιμενω μερες?

 

Πας στο κατάστημα και ζητάς αντικατάσταση. Η αντικατάσταση κοστίζει 17.4573 ευρώ (πληρώνεις επί τόπου).H νέα κάρτα κανονικά ενεργοποιείται το πολύ σε 4 ώρες. Ο χρόνος ομιλίας και οι υπηρεσίες που είχες παραμένουν κανονικά. Καλό θα είναι να έχεις κωδικό χρήστη (είναι μέσα στο πακέτο, αν δεν τον έχεις χάσει) για να γίνει η διαδικασία απλά και γρήγορα όπως σου είπα. Αλλιώς αν δεν έχεια κωδικό χρήστη (ή PUK 1) θα υπογράψεις μια δήλωση κυριότητας αριθμού και καταχώρησης στοιχείων. Σε αυτή τη περίπτωση ίσως καθυστερήσει η ενεργοποίηση της κάρτας ή θα σου πουν να ξαναπας την επόμενη ημέρα. Σε κάθε πρίπτωση να έχεις μαζί ταυτότητα ή διαβατήριο.

 

Πάντως κάνε ένα τηλέφωνο στο 13830 από σταθερό για να βεβαιωθείς ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη γραμμή σου, μη ταλαιπωρηθείς τζάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την βοηθεια bored01 να σε ρωτησω κατι αλλο τωρα σε περιπτωση που θελω να κανω φορητοτητα και θελω να παω στην wind.Θα πρεπει να το ζητησω στο καταστημα της vodafone η σε καποιο καταστημα της wind?Και κατι αλλο εστω οτι παω στην wind θα πρεπει να αγορασω καινουριο πακετο απο την wind?η μπαινω αυτοματα στα καρτοκινητα της wind?

 

Συγνωμη που ρωταω πολλα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την βοηθεια bored01 να σε ρωτησω κατι αλλο τωρα σε περιπτωση που θελω να κανω φορητοτητα και θελω να παω στην wind.Θα πρεπει να το ζητησω στο καταστημα της vodafone η σε καποιο καταστημα της wind?Και κατι αλλο εστω οτι παω στην wind θα πρεπει να αγορασω καινουριο πακετο απο την wind?η μπαινω αυτοματα στα καρτοκινητα της wind?

 

Συγνωμη που ρωταω πολλα

 

Πας κατευθείαν σε κατάστημα Wind αλλά να έχεις οπωσδήποτε ταυτότητα και το κινητό με τη sim που έχεις τώρα στη Vodafone. Θα ενεργοποιηθείς απυθείας ως χρήστης F2G. Η διαδικασία είναι δωρεάν αλλά παίρνει αρκετές μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το vodafone φθηνοτερο απο συμβολαιο προς ολους,αν δεν σε δεσμευε για μια βδομαδα θα ηταν ολα τα λεφτα!Δηλαδη αν ειχε διαρκεια ένα μήνα με περιθωρια ανανεωσης ανα βδομάδα.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το vodafone φθηνοτερο απο συμβολαιο προς ολους,αν δεν σε δεσμευε για μια βδομαδα θα ηταν ολα τα λεφτα!Δηλαδη αν ειχε διαρκεια ένα μήνα με περιθωρια ανανεωσης ανα βδομάδα.

 

Και όμως είναι όλα τα λεφτά!

Αν το ανανεώσης τελευταία μέρα, ο υπολοιπόμενος χρόνος μεταφέρεται και στην επόμενη εβδομάδα.

Άρα μπορείς να έχεις 120 τον μήνα, όχι απλά 30 την εβδομάδα.

Εγώ βάζω και τα 30 μηνιαία προς vodafone και σταθερά και έτσι έχω 150 λεπτά τον μήνα!.

Link to comment
Share on other sites

......

Αν το ανανεώσης τελευταία μέρα, ο υπολοιπόμενος χρόνος μεταφέρεται και στην επόμενη εβδομάδα.

Άρα μπορείς να έχεις 120 τον μήνα, ...........

Δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Και όμως είναι όλα τα λεφτά!

Αν το ανανεώσης τελευταία μέρα, ο υπολοιπόμενος χρόνος μεταφέρεται και στην επόμενη εβδομάδα.

Άρα μπορείς να έχεις 120 τον μήνα, όχι απλά 30 την εβδομάδα.

Εγώ βάζω και τα 30 μηνιαία προς vodafone και σταθερά και έτσι έχω 150 λεπτά τον μήνα!.

 

Όπα δηλαδή αν πχ ξοδέψεις 22 λεπτα και 14 sms πχ με την ανανέωση θα έχεις +8λεπτα + 16sms.Εισαι σίγουρος για αυτό?

 

Και παλι ομως σε δεσμευει,γιατι μπορει εσυ να θες να μιλησεις 30 λεπτα μεσα σε ολο το μήνα.Εσυ με την ενεργοποιηση δεσμέυεσαι πως αμα δεν τα ξοδέψεις θα στα φαει εκτος και αν αναγκαστεις να ξαναγεμισεις...

 

Το αλλο που λες 30 βοντα+σταθερα ποσο κοστιζει?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Και παλι ομως σε δεσμευει,γιατι μπορει εσυ να θες να μιλησεις 30 λεπτα μεσα σε ολο το μήνα.Εσυ με την ενεργοποιηση δεσμέυεσαι πως αμα δεν τα ξοδέψεις θα στα φαει εκτος και αν αναγκαστεις να ξαναγεμισεις...

 

Το αλλο που λες 30 βοντα+σταθερα ποσο κοστιζει?

 

Αμα θες να μιλησεις 30 λεπτα/μηνα διαλεγεις ειτε τηλεκαρτα ειτε QCard.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι σίγουρος για το ότι ανανεώνονται τα λεπτά ομιλιας Αυτή την στιγμή το κινητό μου έχει 42 λεπτά στο εβδομαδιαίο πρόγραμμα .

Το 30 Voda και σταθερά στοιχίζει επίσης 5 Ευρώ και έχει διάρκεια ένα μήνα .

Εννοείτε ότι τελικά τα μιλάς τα 120 λεπτά μόνο με την δέσμευση της εβδομαδιαίας ανανέωσης.

Αν θές υπάρχουν και 30 λεπτά (χωρίς μυνήματα όμως ) με 9.9 ευρώ και διάρκεια ένα μήνα.

Συμφέρουν μόνο αν πράγματι μιλάς λίγο.

Τέλος υπάρχει και ένα μικρό τρικ .

την ημέρα που σου στέλνει η vodafone μήνυμα ότι λήγουν τα λεπτά ομιλίας , δεν σου τα ακυρώνει στις 12 το βράδυ αλλά μερικές ώρες αργότερα ( γύρω στις 9 το επόμενο πρωί)

Μπορέις να κάνεις λοιπόν ανανέωση λίγο μετά τα μεσάνυχτα (συνεπώς ανανεώνεις κάθε 8 μέρες)

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω στο site της προσφορες αυτες?Στο vodafone a la carte ελεγε απο οτι ειδα μονο για τις χρεωσεις φθηνοτερα του συμβολαιου,δεν ειδα τις προσοφρες που μου λες.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω στο site της προσφορες αυτες?Στο vodafone a la carte ελεγε απο οτι ειδα μονο για τις χρεωσεις φθηνοτερα του συμβολαιου,δεν ειδα τις προσοφρες που μου λες.

 

ες εδώ http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001020100&vars=0000000000

και εδώ http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001020201&vars=0000000000

Τέλος μπορείς να ακούσεις όλες τις επιλογές καλώντας 1286

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξυ του 5 ευρω την βδομαδα και του 9,90 το μηνα.Απλως θελω να περιοριστω κατω απο τα 20 ευρω,και αν παω για την προσοφορα της εβδομαδας θα αναγκαζομαι να την ανανεωνω για να μην χανω το χρονο και θα πεφτω τελικα στα 20 ευρω!

 

9,90 προς εθνικους προορισμους,ενοοει καρτες,συμβολαια,σταθερα,τα παντα δλδ?

 

Επισης η ενεργοποιηση της υπηρεσιας "1 λεπτο το λεπτο" ειναι δωρεαν,και ξαναστελνεις μονο οταν θες να δηλωσεις νεους αριθμους,οπως και στην κοσμοκαρτα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξυ του 5 ευρω την βδομαδα και του 9,90 το μηνα.Απλως θελω να περιοριστω κατω απο τα 20 ευρω,και αν παω για την προσοφορα της εβδομαδας θα αναγκαζομαι να την ανανεωνω για να μην χανω το χρονο και θα πεφτω τελικα στα 20 ευρω!

 

9,90 προς εθνικους προορισμους,ενοοει καρτες,συμβολαια,σταθερα,τα παντα δλδ?

 

Επισης η ενεργοποιηση της υπηρεσιας "1 λεπτο το λεπτο" ειναι δωρεαν,και ξαναστελνεις μονο οταν θες να δηλωσεις νεους αριθμους,οπως και στην κοσμοκαρτα?

 

Έτσι ακριβώς είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...